Dodaj do ulubionych

Kazirodztwo polityczne

14.02.06, 08:19
Podłość i draństwo

Dlaczego w Jeleniej Górze i w całym kraju panuje głęboka zapaść społeczno-
gospodarcza? Proszę mi tylko nie mówić, że rankingi, sondaże i różne
sprawozdania mówią co innego. Ja chodzę po ulicach. Na przykład faktyczne
bezrobocie w Jeleniej Górze wynosi ok. 20% podczas gdy PUP wykazuje je na
poziomie 14%. Wiele osób wyjechało za granicę. Innych, dla poprawienia
statystyki wykreślono z rejestru bezrobotnych sposobem. Wysyłano masowo
telegramy do bezrobotnych i kierowano po kilkadziesiąt osób bez względu na
kwalifikacje i doświadczenie zawodowe do jednego śmiesznego pracodawcy wiele
kilometrów za miasto. Kto nie pojechał na tzw. rozmowę kwalifikacyjną, bo nie
miał pieniędzy lub oceniając realnie swoje szanse, został wykreślony z
rejestru dla bezrobotnych. Papiery są lżejsze, życie ludzi cięższe. Zwłaszcza
bez ubezpieczenia zdrowotnego. O bzdurnych kursach i próżnych szkoleniach,
żeby się tylko wywiązać z przyznanych limitów nie warto wspominać. Jak mawia
mój kolega Mieczysław Kodź - na takie działania urzędniczo-biurokratyczne nie
ma innego określenia jak podłość i draństwo.

Siekiera, motyka, bimber, szklanka…

Trzeba nazywać rzeczy po imieniu. W Jeleniej Górze i adekwatnie w każdej
innej małej Ojczyźnie panuje – jak w każdym „burdelu” – egoizm, złodziejstwo,
nepotyzm i korupcja. Wszyscy o tym wiedzą, ale nikt nie reaguje. Nie ma w
naszym mieście dziennikarzy śledczych i rzetelnych stróżów prawa. Są za to
paparazzi szukający tanich sensacji i „fruwający” prokuratorzy. Są umoczeni
sędziowie i pijani policjanci. Ten ma tramwaj, tamten knajpę, jeszcze inny
mieszkanie, pracę, koncesję, lub wczasy po znajomości. Nie ma polityków
zainteresowanych naprawą Rzeczypospolitej. Sprawdziłem I, II, III i IV
władzę. Sprawdziłem PiS, PO, Samoobronę, sprawdziłem LPR, Owszem, w kampanii
wyborczej wszyscy są za transparentnością życia publicznego, ale jak dostaną
się do żłobu, to jakoś szybko zapominają o CIA, CBA i wartościach
katolickich. Dużo gadki, zwadki, kalkulacji politycznej, tematów zastępczych –
zero działań. Polityka stała się dziś dla wielu nygusów jedynym sposobem na
życie. Co prominentniejsi politycy awansują w hierarchii społecznej na jakimś
stołku prezesowskim[1], inni, żółtodzioby, zadawalają się byle ochłapami w
tanich komisjach. Pokorne ciele dwie matki ssie. Stąd brak mleka dla innych.
Stąd frustracje i patologie. A wszystko to przy aprobacie i wsparciu wielu
różnych faryzeuszy i obłudników. Żaden prokurator, żaden wojewoda i urząd
kontroli nie ruszy niewygodnego tematu. Blado wypadają w tej materii
organizacje pozarządowe. W radach nadzorczych też zasiadają swoi ludzie. Aby
tylko dla siebie. Szara strefa i czarny rynek rozwijają się jak za okupacji.
W bidzie i niepewności jutra, zatracił Naród poczucie solidarności
społecznej. Taka jest cała prawda i sedno kryzysu państwa oraz głębokiego
rozwarstwienia społecznego.

Boże, patrzysz i nie grzmisz

Oto kilka przykładów jawnych/tajnych przekrętów:

1. Radnego wybrano do zarządzania spółką komunalną?

Nielegalny Prezes c.d.

www.ropoiwzk.com/gorace%20tematy/nielegalny%20prezes%20c.d..htm
2. Komisja rewizyjna czy Komisja retuszująca?

Straty „Budowlanki”

www.ropoiwzk.com/gorace%20tematy/Radny%20przerywa%20milczenie%20II.htm
3. Radny wykorzystuje mienie komunalne?

Radny asfaltem stoi

www.jelenia-gora.bip.info.pl/dokument.php?iddok=4012&idmp=85&r=o
Radny Andrzej Sylwester Grochala jest Pełnomocnikiem Zarządu Kółka Rolniczego
w Siedlęcinie ds. działalności gospodarczej. Zarobił z tego tytułu 118.397,00
zł w 2004 r. wg oświadczenia majątkowego. Wspomniana firma zajmuje się od
wielu lat remontem dróg miejskich. Zachodzi pytanie, czy pan Grochala, z
Klubu Zofii Czernow, pełniący funkcję radnego już czwartą kadencję, nie jest
uprzywilejowany przy przetargach na te intratne roboty? Czy w swojej
działalności gospodarczej nie wykorzystuje mienia komunalnego[2] np. w
postaci materiałów, wypożyczanych maszyn i urządzeń, korzystania z energii,
wody, jakiejkolwiek własności oraz innych praw majątkowych należących do
gminy? Czyż nie jest choćby nadużyciem pobieranie przez radnego pożytków (z
finansów publicznych, budżetu gminy – majątku obrotowego) z wykorzystaniem
mienia komunalnego jakim są drogi miejskie? Domyśleć się można dlaczego pan
Andrzej Grochala jest wiecznie tak spolegliwy i ugodowy w stosunku do władz
SLD. Kto się odważy sprawdzić rzetelnie te papiery?



4. Wcześniej, przez bodaj dwie kadencje, bezkarnie[3] pełnił funkcję
radnego architekt miejski blisko związany z Unią Wolności – Mirosław
Jaskólski. Trzepał podwójną kasę i z tego powodu wydawał pewnie obiektywne
decyzje? Wątpię, czy potrącano mu chociaż z pensji za czas spędzany na
sesjach. Gdzie byli wówczas jacykolwiek „detektywi”?



Ciemno wszędzie, głucho wszędzie…

Tak oto życie toczy się dalej, niczym nie zmącone w tej krainie „mlekiem i
miodem płynącej”.

Jednym słowem – jak powiedziałem na XLI sesji Rady Miejskiej Jeleniej Góry –
spółkują nadal razem towarzysze i towarzyszki już od wielu lat w ramach
jednego stada. To stado obejmuje szerokie spektrum klienteli władzy,
począwszy od polityków, urzędników, sędziów, prokuratorów, policjantów,
biznesmenów, a na dziennikarzach, ośrodkach badań opinii społecznej i
sztucznych autorytetach moralnych skończywszy. To się nazywa kazirodztwo
polityczne.



Jelenia Góra, 20.01.2006 r.



Prezes Ruchu Ochrony Praw Obywatelskich i walki z Korupcją

Posiadacz dyplomu złożenia egzaminu dla kandydatów na członków rad
nadzorczych w spółkach Skarbu Państwa

Członek Komisji Prawa i Spraw Społecznych oraz Komisji Rewizyjnej Rady
Miejskiej Jeleniej Góry

Socjolog

Grzegorz Niedźwiecki



------------------------------------------------------------------------------
--

[1] Najbardziej jaskrawym przykładem wdzięczności politycznej jest była
prezydent miata Jeleniej Góry i była przewodnicząca Rady Miejskiej – pani
Zofia Czernow. – stale u władzy z ramienia opcji liberalnych. Wysłowić się
nie umie, ale dyrektorem jednego z oddziałów Banku Zachodniego, a obecnie
prezesem JPC „Anilux” S.A. zostaje w try miga. Nie jest tajemnicą
poliszynela, że członkiem rady nadzorczej Aniluxu jest radny SLD i że
koalicja Klubu Radnych Zofii Czernow z SLD w Radzie Miasta funkcjonuje
sprawnie.

[2] USTAWA z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ograniczeniu prowadzenia działalności
gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne (Dz. U. z dnia 11
września 1997 r.).

Art. 19. W ustawie z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie terytorialnym (Dz. U.
z 1996 r. Nr 13, poz. 74, Nr 58, poz. 261, Nr 106, poz. 496 i Nr 132, poz.
622 oraz z 1997 r. Nr 9, poz. 43) po art. 24d dodaje się art. 24e-24h w
brzmieniu:

"Art. 24e. 1. Radni nie mogą podejmować dodatkowych zajęć ani otrzymywać
darowizn mogących podważyć zaufanie wyborców do wykonywania mandatu zgodnie z
art. 23a ust. 1.

Art. 24f. 1. Radni nie mogą prowadzić działalności gospodarczej na
własny rachunek lub wspólnie z innymi osobami z wykorzystaniem mienia
komunalnego, a także zarządzać taką działalnością lub być przedstawicielem
czy pełnomocnikiem w prowadzeniu takiej działalności.



[3] USTAWA z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie terytorialnym

Art. 24b. 1. Osoba wybrana na radnego nie może wykonywać pracy w ramach
stosunku pracy w urzędzie gminy, w której uzyskała mandat,
Obserwuj wątek
    • Gość: marcin Re: Kazirodztwo polityczne IP: *.PMPoland.PL / *.jgora.dialog.net.pl 14.02.06, 08:41
      Nic dodać, nic ująć.
      • Gość: Leszek Re: Kazirodztwo polityczne IP: *.jgora.dialog.net.pl 14.02.06, 09:49
        Ciekawe gdzie jest prokurator i niezależne media?
        • Gość: tramtatata Re: Kazirodztwo polityczne IP: *.jgora.dialog.net.pl 14.02.06, 10:26
          Jaką "dyktę" trzeba pić, żeby tak bredzić?
    • Gość: Grażyna K. Re: Kazirodztwo polityczne IP: *.jgora.dialog.net.pl 14.02.06, 11:42
      Ponoć już się tym zajęła Transparency International i Rzepa.
      Powodzenia.
    • Gość: bibliotekarka Re: Kazirodztwo polityczne IP: *.jgora.dialog.net.pl 14.02.06, 14:32
      Faktycznie, ale będzie chryja.
      Wszystko potwierdza artykuł "Cicha wymiana prezesów" - NJ nr 48 z 30.11.04 r.
      oraz "Odwołali prezesa Wodnika - Zastąpi go Stanisław Dziedzic - jeleniogórski
      radny" - Słowo Polskie Gazeta Wrocławska z 29 listopada 2004 r.
    • jelonekzjg Re: Kazirodztwo polityczne 14.02.06, 20:55
      Grzesiu sam sobie pisze te pochwały:P
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka