Dodaj do ulubionych

KRYM 2009 !!!!!

IP: *.tktelekom.pl 03.03.09, 01:10
Witam . Wybieram się w lipcu na krym mniej więcej od 4 - 26 . Jadę busikiem
więc mogę zabrać jeszcze kilka osób . pawelw22@wp.pl gg 2762305
Obserwuj wątek
            • maria1959 prośba o przydatne informacje 06.05.09, 08:14
              Wybieram się na Krym pierwszy raz samochodem .Proszę o radę którędy jechać,
              gdzie nocować? Czy są campingi ? Chcę wyjechać w terminie 29.06.2009 - 19. 07.
              2009 w 4 osoby jakiego rzędu żyjąc oszczędnie mogą być koszty łącznie z łapówkami?
              • Gość: Bolo Re: prośba o przydatne informacje IP: *.chello.pl 06.05.09, 13:42
                Pierwsza sprawa,zatankuj w Polsce tylko tyle,żeby dojechac do
                granicy na Ukrainie zatankujesz dużo taniej tej samej jakości
                paliwo,wybór granicy to już wedle uznania,jeśli będziesz miała
                szczęście to nie będzie kolejki.Na granicy,możesz ukraińskiemu
                wopiście dać 20-30 UAH pozwoli Ci to przeskoczyć w kolejce na 1-2
                miejsce czasem też wzdłuż kolejki chodzi jakiś koleś (może wygladać
                jak menel) i proponuje miejsce z przodu (za kasę),nie wiem ile bo
                nie skorzystałem.Najlepiej mieć ze sobą GPS,właściwie w/g mnie to
                nawet koniecznie,ponieważ drogowskazów przy szosach nie ma za dużo i
                wszystko w cyrylicy,więc jeśli nie władasz ruskim w stopniu
                zadowalającym to...Osobiście miałem sytuację,że o ok.6:00 w
                niedzielę wjechaliśmy na rondo z którego odchodziło 5 lub 6 ulic i
                zero oznakowania i co tu zrobić bez nawigacji?W łapę będziesz
                musiała dać jeśli Cię drogówka złapie na suszarkę 20-30 UAH
                wystarczy w zupełności,jeśli bedą przeginali z kwotą to powiedz,że
                zadzwonisz do naszej ambasady,ludzie piszą,że zawsze działa
                odstraszająco.Po drodze jest dość sporo zajazdów z noclegiem,jednak
                tu bym na Twoim miejscu był czujny,ponieważ przy wynajmowaniu pokoju
                mogą Ci podać cenę,a rano się z niej wycofać i podać inną 2 razy
                taką,ktoś na forum o tym pisał i to samo powiedział mi ukrainieć w
                kolejce na granicy.Jeśli dacie radę to kimnijcie się w aucie,jedną
                noc chyba wymeczycie,ale to już Twoja decyzja.Nie wiem do jakiego
                miasta masz zamiar się udać ja byłem w Sewastopolu i tam mieszkanie
                jednopokojowe możesz wynająć już od 100UAH/doba,ale nie polecam Ci
                takiego taniego lepiej pomyśl o czymś w okol. 200UAH/doba
                (naturalnie to cena za mieszkanie nie za osobę).Bądź przygotowana,że
                większość ofert to prywatne mieszkania w postsowieckich blokach,ale
                nie jedziecie tam,żeby siedzieć w domu.Acha jeśli termin który
                podałaś nie jest czymś wymuszony to sugeruję jechać pod sam koniec
                lipca,wtedy jest ogrom owoców i wszystko w bardzo niskich
                cenach.Jeśłi masz jeszcze jakieś pytania lub chcesz zobaczyć fotki z
                naszej wyprawy w ubiegłym roku to podaj maila do siebie.
                • maria1959 Re: prośba o przydatne informacje 06.05.09, 14:44
                  Bardzo dziękuję za informacje. Zdjęcia bardzo mnie interesują.Czy noclegi trzeba
                  wcześniej rezerwować , czy brać materace i śpiwory czy w tych mieszkaniach
                  jednopokojowych wystarczy posłań na 4 osoby. Sprawa parkingów czy trzeba
                  pilnować samochodu np. gdy idziemy zwiedzać? Jakieś dyżury? Jeszcze chcę
                  zwiedzić Odessę,Sewastopol też i może coś mi podpowiesz co jeszcze.Gdzie
                  najlepiej kąpać się, mam na myśli dostęp do morza, żeby był łagodny dla
                  dzieci.Jedziemy z Warszawy na Lwów.Mój adres maria1959@gazeta.pl Proszę o
                  wszystkie informacje, które mogą być istotne, przydatne. Dzięki
                  • Gość: mi Re: prośba o przydatne informacje IP: 188.33.82.* 06.05.09, 18:57
                    Nocowałam w drodze na Krym i zawsze wszystko było w porządku. Za
                    każdym razem płaciłam z góry po obejrzeniu pokoju/domku, więc
                    problemu, że ktoś nagle chce więcej pieniędzy nie miałam. Może się
                    oczywiście zdarzyć, że powiedzą, że nie ma miejsc, wtedy nie
                    odpuszczamy i "jęczymy". Po kilku minutach jęków typu "już tak długo
                    z tej Polski jedziemy, co mamy teraz zrobić, może nam Pani/Pan coś
                    podpowie, pomoże, nam się tak bardzo Wasz kraj podoba itp itd"
                    zawsze się coś znajdowało. Pokój albo domek letniskowy z dwoma
                    pokojami :) Co do pozostawiania samochodu w mieście na czas
                    zwiedzania myślę, że nie masz się co obawiać. Na Krymie jeżdżą
                    naprawdę fajne autka i nie ma się co stresować, że ktoś nasze
                    średniej klasy skubnie. No chyba że masz lexusa. Jest też wiele
                    parkingów strzeżonych na osiedlach, gdzie bezpiecznie i za śmieszne
                    pieniądze można auto "przenocować". Co do plaży w Seawstopolu
                    polecam dla dzieci tę w Zatoce Kozackiej, jest tam bardzo łagodne i
                    długie zejście do wody, dopiero po jakichś kilkudziesięciu metrach
                    woda sięga do pasa dorosłemu. Sporo dzieci widziałam też na plaży
                    Omega i przy parku Pabiedy, ale tam straszny tłok. Do zwiedzania
                    całe mnóstwo, było już o tym na forum wiele razy.
                • buanitka Bolo, mylisz się 06.05.09, 15:14
                  > musiała dać jeśli Cię drogówka złapie na suszarkę 20-30 UAH
                  > wystarczy w zupełności

przestarzałe informacje. Od zeszłego roku BARDZO wzrosły mandaty.
                  Sam sobie porównaj www.sai.gov.ua/pages.shtml?id=1175 A jak
                  nie chcesz to jeden przykład podam: w zeszłym roku przekroczenie
                  prędkości ponad 20km/h - mandat od 17 do 37 hrywiem, AKTUALNIE - od
                  255 do 340 hrywien!!! A jak myślisz że 20-30 hrywien wystarczy....
                  i Ambasada nie pomoże.
                  Odnoście Twojego promowania GPS: uwierz, są jeszcze inne sposoby
                  (przedhistoryczne) orientacji w terenie oprócz GPSu - takie jak
                  gwiazdy, mapy zwykłe papierowe, wypytywanie ludzi miejscowych -
                  zawsze da się dogadać. A nie każdego na GPS stać.

>>więc jeśli nie władasz ruskim

strasznie to razi! Język [ruski] nie istnieje!
                  • Gość: Bolo Re: Bolo, mylisz się IP: *.chello.pl 06.05.09, 17:33
                    Miło,że mnie poprawiłaś,nie wykluczam,że moje dane lekko
                    przyrdzewiły,fajnie,że napisałaś mnie się to też przyda.Jeśli chodzi
                    o GPS,promuję go bo to niesamowita wygoda,ale zdaję sobie sprawę,że
                    nie każdego stać na GPS i mapy,dlatego napisałem "MOIM ZDANIEM jest
                    konieczny",a wracając do sprawy "ruskich",nie rozumiem
                    problemu,jedni ich lubią inni nie,osobiście jestem pośrodku tych
                    upodobań,a dla ścisłości oni sami tak o sobie mówią zapytaj ruskiego
                    jakiej jest narodowości,co Ci odpowie "ja rosjanin"?...nie "ja
                    ruski" więc jeśli sami o sobie tak mówią to co Cię razi.Taki języ i
                    taka forma.
                    • buanitka Re: Bolo, mylisz się 06.05.09, 18:36
                      miło, że info się przyda.
                      Nie pisałam tu o "ruskich" itd.. tylko, że język [ruski] nie
                      istnieje. Owszem - istnieje русский язык - w tłumaczeniu na
                      j.polski: ROSYJSKI język, ukraiński język, białoruski język itd...
                      Nie mówisz przecież 'język amerykański' - tylko język angielski. A
                      na marginesie: jak ktoś po rosyjsku mówi [я русский, я россиянин]
                      to nie jest to samo, to są dwa różne pojęcia, a zwłaszcza w
                      tłumaczeniu na język polski - ale to już osobny temat i na inne
                      forum.
                      • Gość: Bolo Re: Bolo, mylisz się IP: *.chello.pl 07.05.09, 10:10
                        Ależ Ty kobieto jesteś namolna już nie będę z Tobą pisał na ten
                        temat bo to zwykła bicie piany nie prowadzące do konkretnego
                        rozwiązania.Nie mam też zamiaru Cię poprawiać mimo,że się z Tobą nie
                        zgadzam.Jeśli masz jeszcze jakieś inne aktualne info do co jakiś
                        nowych opłat na UA to będę wdzięczny bo z pewnością mi sie
                        przydadzą.Skończmy tylko temat "ruskich" bo jak powiedziałem dla
                        mnie to oni są "ruscy",okupanci co do których nie mam najmniejszych
                        złudzeń.I o ile zwykli ludzie są bardzo mili o tyle ci którzy mają
                        jakąś własze mają kompletnie nawalone.
                        • buanitka Re: Bolo, mylisz się 07.05.09, 10:45
                          > Ależ Ty kobieto jesteś namolna już nie będę z Tobą pisał na ten
                          > temat bo to zwykła bicie piany nie prowadzące do konkretnego
                          > rozwiązania.
                          Jeżeli nie potrafisz czytać ze zrozumieniem - to już wyłącznie Twój
                          problem. A skoro namolnością nazywasz odpowiedź na konkretną
                          kwestię - to rzeczywiście nie ma o czym z Tobą gadać.
                          A Ty, jeżeli nie masz o czymś zielonego pojęcia to najlepiej nie
                          wprowadzaj innych w błąd.
                          O innych opłatach już pisałam - wystarczy poszukać i nie musisz być
                          mi wdzięczny, bo akurat od Ciebie tego nie oczekuję - już dosyć
                          dobrze Cię znam z Twoich poprzednich wspaniałomyślnych wypowiedzi
                          na mój i nie tylko temat :/
                  • Gość: gusia1027 Re: Bolo, mylisz się IP: *.pool.einsundeins.de 12.06.09, 20:20
                    Zgadzam sie z Tobą w 100%, pokonujemy trase wrocław-kijow 3 razy w
                    miesiacu. Kiedys wystarczyło 10dolarów dla obcokrajowcow w tej
                    chwili daje wystawiaja mandat 400-500 hrywien i trzeba sie liczyc ze
                    minimum połowa z mandatu to łapówka dla nich, no jak trafi sie na w
                    miare normalnych to 100 wystarczy. Raczej nie straszyłabym ich
                    ambasadą, bo mogą narobić jeszcze wiekszych problemów typu zabranie
                    dowodu rejestracyjnego samochod odstawiają na parking a Wy będziecie
                    czekać do rana na sprawe w sądzie którą i tak przegracie i
                    poniesiecie dużo większe koszty jak 100 hrywien przeznaczony na
                    fundusz łapówkowy. Raczej polecam wszystko łagodnie rozegrac, nie
                    pkazywac całego portfela ;) tylko rozdzielic sobie po kieszeniach po
                    100hrywien i upierac sie ze reszta gotówki jest na karcie a pod
                    koniec ser pan milicjant jest bardzo miły nawet da ostrzezenie gdzie
                    bedzie dlaej stał patrol ;).
                    A jeśli chodzi o GPS to raczej odradzam, cięzko porusza sie według
                    mapy/atlasu gdzie czasami droga raptownie się konczy a według mapy
                    jest ładna szeroka droga/ moze to być jedynie mała pomoc ale nie
                    ufajcie jej w 100%.
                    Na granicy polsko-ukrainskiej lepiej porozumiewać sie po polsku jak
                    po rosyjsku, oni doskonale znają jezyk polski za to jezyka
                    rosyjskiego nie znoszą i mogą sie czepiac o byle co.
                    aha i pamiętajcie o polskiej zielonej karcie, a zaraz po
                    przekroczeniu granicy wykupcie ukrainską bo nie wiadomo co im
                    strzeli do głowy
    • Gość: izkap80@o2.pl Re: KRYM 2009 !!!!! IP: 62.29.166.* 05.05.09, 15:39
      Ja wybieram się ok. 27 sierpnia na Krym. Z Lwowa lata tani samolot, 1,5 godzinki
      i jest się w Symferopoly. Mam pytanie do osób, które kiedyś jechały do Lwowa
      przez Przemyśl, powiedzcie mi jak wygląda przejazd przez granicę? w Przemyślu
      wylądujemy ok.22:00 i obawiam się, że niczym już się nie przedostaniemy przez
      granicę. Skype izkaprz80 izkap80@o2.pl
      • Gość: ZiG Re: KRYM 2009 !!!!! IP: *.uni.lodz.pl 05.05.09, 23:29
        Możesz coś więcej opowiedzieć o tym samolocie? Bo ogólnie zastanawiam się jak najtańszym sumptem dostać się na Krym(wiadomo - po studencku :D ). A ogólnie wybierałbym się w jakoś po 20 lipca i wracał koło 31.

kontakt: marcelj@tlen.pl
          • Gość: ZiG Re: KRYM 2009 !!!!! IP: *.uni.lodz.pl 06.05.09, 07:51
            A więc jednak wizzair :) Tzn mam znajomą na Krymie właśnie i ona twierdzi, że wciaż najtańszy jest właśnie przelot wizzairem. Jak patrzyłem na ich stronie to przeloty w mniej więcej odpowiadającym mi czasie i to nawet patrząc z przesiadką to byłoby 210PLN(Kraków -> Kijów)+348UHA(~150PLN Kijów->Symferopol). I to juz jest razem z biletem powrotnym. Tylko nie wiem jak te ceny maja się do ostatecznych. A jakie są m/w koszta przejazdu koleją?
              • Gość: ZiG Re: KRYM 2009 !!!!! IP: *.uni.lodz.pl 06.05.09, 12:20
                Jest tak jak piszesz - może ja się wcześniej niejasno wyraziłem :) 210 to jest łącznie za przelot Kraków-Kijów i spowrotem. Do tego ~150 za przelot w obie strony Kijów-Symferopol. Razem 360. A nie wiesz jakiego rzędu może być prowizja? A słynne opłaty lotniskowe(czy jak to się zwie)? Tak dopytuję, bo to niby powinno być powszechnie znane, ale nie mogę na ten temat info znaleźć...
                No i jak to się ma do ceny przejazdu pociągiem? Widziałem że kiedyś to było >100UHA, a więc śmieszna kasa, ale jak to teraz wygląda? Bo jak ma być różnica kilkdziesięciu zł to ja chyba sobie odpuszczę dobę jazdy na rzecz pierwszego w życiu lotu :)
        • Gość: Bolo Re: KRYM 2009 !!!!! IP: *.chello.pl 06.05.09, 06:53
          Ktoś tu na forum pisał,że jedzie busem w lipcu i ma wolne miejsca,a
          jeśli nie,to chyba najtaniej będzie pociągiem ze Lwowa do
          Symferopola tylko,że w tym przypadku musisz zrobić rezerwacje biletu
          bo z tego co pisali inni na dworcu w dniu wyjazdu nie ma szans na
          dostanie biletu.
          • Gość: Pawelw22 Re: KRYM 2009 !!!!! IP: *.centertel.pl 10.05.09, 18:48
            Witam . Propozycja z busem jest jak najbardziej aktualna , ostatnio często
            utykam na wschodzie i nie mam za bardzo czasu tu pisać więc najlepiej jeśli ktoś
            jest zainteresowany to proszę dzwonić pod nr. +48 501 676 274 . Wstępnie mogę
            powiedzieć że za przejazd warszawa - krym 300zł termin wstępnie 4 - 26 lipiec
            jeśli macie jakieś pytania najlepiej dzwońcie . Pozdrawiam .
            • Gość: semi Re: KRYM 2009 !!!!! IP: 80.50.130.* 30.05.09, 22:42
              26czerwca wylatuje z katowic do kijowa z mezem i 12letnim synem,potem pociagiem
              zamierzamy dostac sie do symferopola,tam na miejscu postaramy sie o nocleg choc
              dwa namiary mamy powrót z kijowa 08lipca .do kijowa pociagiem lub samolotem
              który niestey z symferopola odlatuje o 8.15 ,na odprawe nalezy sie zgłosic 2
              godziny wczesniej czyli w naszym przypadku ok 6.15 narazie niewiem czy
              dostaniemy sie tak wczesnie rano na lotnisko jesli ktos wie prosze o pomoc.jesli
              ktos leci w tym czasie co my prosze o kontak,razem zawsze razniej. moje gg11151310.
        • aartur08 Re: KRYM 2009 !!!!! Lipiec 6-17 samolotem z Lwowa 25.05.09, 23:41
          Wybieram sie z dziewczyną Wizzarem z Lwowa do Simferopola 6-17-go
          lipca odlot czasu ukrainskiego z Lwowa 6-go o 10:00 czyli 09:00
          polskiego czasu.Przylot do Lwowa 17-go o 10:00 ukrainskiego
          czasu.Koszt biletu ok 400 zł w obie strony.Chcieli bysmy wziąść 6
          nocy na zachodzie Krymu i 6 na wschodzie.Zwiedzić cały Krym
          pożyczając tam samochód koszt ok 1600 zł do 2000 zł.Wzwiązku tym
          poszukujemy chetnej pary która by chciała podzielić kosz najmu
          auta.Wyjdzie 400-500 zł na osobe.Rok temu byłem na Krymie i
          transport jest tam udręką.Nie dość ,że przepełnione busy to jeszcze
          trzeba stac w kolejkach i rezerwować bilety wczesniej na dany kurs.A
          autkiem wszedzie bez korków i wszedzie mozna parkować.Czekam na
          wiadomość pod aartur4@wp.pl i gg :334 75 57
    • Gość: tomek Re: KRYM 2009 !!!!! IP: 217.149.44.* 25.05.09, 13:16
      Witam, jak ktos chcialby sie zabrac pod koniec sierpnia (all
      inclusive wyliczylem na $250 jade po raz kolejny wiec moge sluzyc
      info - docelowo Eupatoria) dla ciekawych czemu "tak drogo" w cenie
      znajduje sie transport w obie strony na trasie lwow-symferopol-lwow,
      kwaterunek, wyzywienie i wycieczki. wiecej info na gg 4975312
      • Gość: basiap Re: KRYM 2009 !!!!! IP: *.aster.pl 04.06.09, 06:47
        Czy po raz kolejny jedziesz do Eupatorii? Jaka ona jest naprawdę? Czy znajdziemy
        ładne kwatery blisko morza - bo straszną nas że to blokowisko...? Ładne - mam na
        myśli domki z łazienką taką żeby umyć dzieci i kuchnią żeby im ugotować :)
        Jedziemy w dwie rodziny w sumie z czwórką dzieci w wieku od roczku do 11 lat -
        stąd te wymagania ;)
    • Gość: tomek Re: KRYM 2009 !!!!! IP: 212.244.241.* 30.07.09, 09:24
      dziś tj. 30 lipca wyruszamy z Krakowa z ornitologiczną wyprawą na Krym,
      planujemy zwiedzić większość ciekawych przyrodniczo miejsc - Siwasz, Góry,
      jedziemy plackarta z Lwowa 31 lipca o 13:55, jakby jeszcze jakieś ekspedycje
      ornito w tym czasie na Krymie przebywały to mój tel. 509527710
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka