Dodaj do ulubionych

wypoczynek nad jeziorem Świteź

IP: *.146.65.174.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 28.03.16, 21:20
Witam. Zastanawiam się nad wczasami nad jeziorem Świteź. Może ktoś tam był? Proszę o jakiekolwiek informacje.
pozdrawiam
Obserwuj wątek
  • bogdanlibiaz Re: wypoczynek nad jeziorem Świteź 10.04.16, 13:38
   Witam
   Świteź ? Jeżeli myślisz o tym opisywanym przez Mickiewicza to Białoruś - potrzebne wizy, pół godziny pobytu nad jeziorem wystarczy w zupełności.
   • Gość: lesiomar Re: wypoczynek nad jeziorem Świteź IP: *.146.6.192.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 11.04.16, 11:43
    Zamieściłem informację w sekcji Ukrainy, ponieważ chodzi mi o jezioro Świteź na Ukrainie. Największe z jezior na pojezierzu Szackim, teren dawnego polskiego Wołynia jak kto woli.
    pozdrawiam
    • bogdanlibiaz Re: wypoczynek nad jeziorem Świteź 15.04.16, 20:28
     Witam i przepraszam .... Ukrainę bardziej kojarzę z Karpatami :-) bo jestem z południa Polski.
     Na www.booking.com. znalazłem 2 noclegi, jeden (Nester House) wygląda ciekawie.
  • armarch Re: wypoczynek nad jeziorem Świteź 30.04.16, 14:47
   Jeżdzę tam od 3 lat , na rowery. W sierpniu co roku są organizowane dni dobrosąsiedzkie - wykonane jest tymczasowe przejście graniczne na Bugu w m.Zbereże ( gm.Wola Uhruska)- most pontonowy przejscie dla pieszych i dla rowerów. Zjeździlismy całe pojezierze ( prawie ) Szackie . Generalnie prywatna infrastruktura turystyczna wg. ukraińskich standartów tzn. domek z białej cegły kryty eternitem , wychodek za stodołą, prysznic na zewnątrz w budce drewnianej. oczywiście sa też obiekty o normalnym standarcie europejskim. My tam jeździmy bo to jakby człowiek wrócił do lat sześcdziesiatych , i poza tym jest w miare tanio ( średnie zarobki na Ukrainie to 150Eu) / Świteź to wielkie jezioro w weekendy na oko zjeżdza tam ze 100000 ludzi, ale woda jest naprawde czysta . Obok jest tez inne duże jezioro - Pulmo , niezagospodarowane. osobiście polecam jezior Piaseczne ( po ukraińsku Piseczne) - najczystsze na pojezierzu Szackim , jest tam nawet sanatorium ( im.lesi Ukrainki ) Woda przejrzysta - zawiera bardzo dużo jonów srebra , wkoło las.
   • lesiomar Re: wypoczynek nad jeziorem Świteź 01.05.16, 12:37
    Dzięki za info. Czy nad tym jeziorem Piseczno są kwatery do wynajęcia. Jadę rodzinnie (2 małe dziewczynki), przydałby się kibel i łazienka w domku. Czy zejście do jeziora jest bezpieczne dla dzieci? Z jakimi cenami kwater muszę się liczyć?
    pozdr
    lesiomar
    • armarch Re: wypoczynek nad jeziorem Świteź 02.05.16, 09:25
     Wszystkie kapieliska na pojezierzu sa w zasadzie przyjazne dla małych dzieci , np. na Switeźi to trzeba iść ze 200m żeby woda sięgała do szyji czyli około 150-160cm , dna piaszczyste w miejscach kąpielisk. Nad Piasecznem mielizna jest krótsza bo to sporo mniejsze jeziorko, ale na głownej plazy jest bezpiecznie dla dzieci. jeżeli jedziesz z małymi dziećmi i w sezonie to raczej trzeba wcześniej zarezerwować nocleg o odpowiednim standarcie bo z tym może byc na miejscu problem - od aneksji Krymu na jezior przyjeżdza znacznie więcej ludzi , poza tym sporo osób wypoczywa z Białorusi. Jezior Piaseczne jest spokojniejsze , generalnie musze przyznać w porównaniu do Polski młodzież Ukraińska jest dużo spokojniesza i nie widac jakiś ekscesów na ulicy czy głośnych nocnych śpiewów
     Wpisz w google słowa - ??????? ????? i tam w grafice masz fotki z jeziora
     Noclegów szukaj wpisując w google słowa - ????? ??????? ?????????? lub ????? ??????? ??????????. Sanatorium - lisova-pisnja.io.ua/story
     Generalnie sklepików jest sporo w Świtezi , Szacku ale z reguły sa to małe sklepy . Gastronomia jest w powijakach, generalnie miejscowi przyjeżdżaja z własnym wiktem i sami sobie robią jedzenie - dla nich jest za drogo w knajpkach. Piwo najczęściej tez się spożywa przy sklepach - stoją parasolki a w sklepie często jest nalewak. Knajpki sa w tzw. turobobazach i w centrum nad Świetezią , jest restauracja w Sanatorium nad piasecznem , ale to nie zawsze oznacza że jest coś do jedzenia - różne mieliśmy tam doświadczenia..... Dobra restauracja ale z daniami włoskimi jest w Szacku przy Hotelu. W samym Szacku też jest spore jezioro, ale na plaży jak byliśmy to oprócz nas było ze 10 osób..... Wybieracie się autem ?
     • armarch Re: wypoczynek nad jeziorem Świteź 02.05.16, 09:30
      Wpisz w google słowa - ??????? ????? i tam w grafice masz fotki z jeziora
      Noclegów szukaj wpisując w google słowa - ??????? ????? ?????????? lub ??????? ??????????
      • armarch Re: wypoczynek nad jeziorem Świteź 02.05.16, 09:32
       No niestety nie chce wpisać liter - cyrylicy . Jak coś to napisz na maila - armarchelm@o2.pl
       • lesiomar Re: wypoczynek nad jeziorem Świteź 02.05.16, 10:41
        OK dzięki napisałem Ci na priva bo tu wszystkie twoje informację to same "pytajniki"
   • Gość: Lukasz Re: wypoczynek nad jeziorem Świteź IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.07.17, 16:04
    Polecam Svitaz , ośrodek Szackie Oziera .
    Jeżdżę tam od 8lat ale przez ostatnie trzy lata dopiero zaczęli rozwijać z infrastruktore na europejski poziom.polecam pensjonat Bogdan , sauna basen obsługa 1klasa,a koszt na dziś to 50zł osoba

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka