Dodaj do ulubionych

Podróż do Odessy samochodem

IP: *.play-internet.pl 29.05.17, 12:09
Witam. Chcę jechać do Odessy samochodem z Wrocławia przejściem granicznym Berdyszcze drogą przez Kijów. Stan dróg jest w miarę dobry wg map na navizor.com. Czy te informacje o stanie dróg są prawdziwe( w miarę aktualne) bo w necie a propo dróg krążą różne legendy( że są tragiczne i trza jechać samochodem terenowym) i są stare wpisy? Czy można na Stacjach paliw płacić kartą? Czy macie jakieś uwagi co do drogi, czyhają jakieś niebezpieczeństwa ? Może lepiej jechać przez Lwów przejściem granicznym Korczowa?( Odrzuciłem bo ponoć gorsze drogi są do miejscowości UMAŃ.) Będę wdzięczny za każdą informację.
Obserwuj wątek
    • glowacz1 Re: Podróż do Odessy samochodem 31.05.17, 12:18
      Właśnie wróciłem z Ukrainy. Jechałem drogą na Kijów (przez Równe, Żytomierz), z wyjątkiem początkowego odcinka przy granicy to jest droga dobra do b. dobrej.
      Droga Kijów - Odessa też dobra lub b. dobra.
      Radziłbym, jeśli miejscem docelowym jest Odessa (bez planowanego pobytu w Kijowie to jechać przez Słowację, Rumunię i Mołdawię. Drogi niezłe i bliżej.
      • milski Re: Podróż do Odessy samochodem 31.05.17, 12:36
        Dziękuję za informacje. A czy przez Mołdawię nie będzie dłuższy przestój na granicy?Przekraczam dwie granice raz w Mołdawia - Rumunia , potem Ukraina- Mołdawia
        • glowacz1 Re: Podróż do Odessy samochodem 31.05.17, 22:12
          na przejściach, które wymieniłeś czas odprawy to czas formalności, żadnego czekania w kolejkach - może 1, 2 samochody. To nic co się przechodzi na przejściu pol-ukr -pol. Argument, że bliżej ( po przeanalizowaniu odległości) raczej upadł. Został czas oczekiwania na przejściach. Wg mnie niezłą opcją byłoby w tamtą stronę górą przez Kijów a powrót dołem przez Mołdawię , Rumunię. jeśli ktoś jest "smakoszem" regionalnych alkoholi to można coś nieco więcej przywieść. A to też jest argument.
          • milski Re: Podróż do Odessy samochodem 01.06.17, 10:59
            Dokładnie. Dziękuję za wszelkie informacje.
    • Gość: zero Re: Podróż do Odessy samochodem IP: *.dynamic.chello.pl 31.05.17, 18:44
      milski napisał(a):
      Chcę jechać do Odessy samochodem z Wrocławia

Wrocław - Odessa
    • Gość: krymka Re: Podróż do Odessy samochodem IP: *.dynamic.chello.pl 08.06.17, 21:19
      Też się wybieram z Opola. Sprawdziłam trasę, którą planuję. Może Cię zainteresuje opcja "promem" przez Dniestr w Jampolu za kilka hrywien. Opole - Korczowa, dalej przez Ukrainę: Lwów, Złoczów, Tarnopol, Chmielnicki, Mohylew Podolski, Jampol. Tutaj przejście graniczne, prom i po drugiej stronie Dniestru już jesteś w Mołdawii. 9 km i Soroki. Dalej wzdłuż Mołdawii, zahaczasz o Naddniestrze... Opole - Korczowa 443 km, Korczowa - Jampol 534 km, a potem zależy ile masz czasu, co Cię interesuje, jakie lubisz przygody i co Cię po drodze zatrzyma. Tę trasę przemierzyłam różnymi środkami lokomocji w 2012 r,. w ubiegłym jechałam przez Rumunię samochodem i też było super.
      • milski Re: Podróż do Odessy samochodem 09.06.17, 09:48
        Dzięki za odpowiedź. Musze to przeanalizować ale brzmi bardzo intrygująco. Ważne , że ludzie tam jeżdżą i jest kilka opcji do wyboru. Pozdrawiam
    • Gość: iwqul7 Re: Podróż do Odessy samochodem IP: *.play-internet.pl 12.09.17, 18:31
      Drogi z przejścia Hrebenne lub Korczowej do Lwowa są bardzo dobre. Z Lwowa do Kijowa również super drogi. Im bliżej Odessy tym większe schody się zaczynają. Trzeba uważać na sfałdowany asfalt, bo w niektórych miejscach robią się koleiny i można łatwo zahaczyć dołem samochodu. Jednak jest to do przeżycia natomiast szczerze nie polecam zapuszczać się głębiej w stronę Mołdawi i Rumuni - tam stanu "dróg" nie da się opisać słowami.
      www.wild-heart-tour.pl
    • Gość: m Re: Podróż do Odessy samochodem IP: 83.175.145.* 15.01.18, 13:23
      Witam.
      Myślimy o wyprawie do Odessy w tegoroczne wakacje. Po przeczytaniu kilku wpisów na forach zaczęłam się zastanawiać czy warto. Tu widzę jednak pozytywne opinie. Trochę mnie uspokoiliście. Jedziemy z dwójką małych dzieci i stąd moje obawy o bezpieczeństwo. Czytałam tez dużo opinii o łapówkarstwie milicji, zatrzymywaniu na kontrolę pod byle pretekstem. Mieliście takie doświadczenia? Z góry dziękuję za podpowiedź.
      Chciałabym zahaczyć o Kijów, czy tam jest bezpiecznie? Polecilibyście? Czy raczej odpuścić?
      • milski Re: Podróż do Odessy samochodem 15.01.18, 13:30
        Witam. My też byliśmy z dziećmi. Naprawdę zaskoczyła nas otwartość ludzi i brak jakichkolwiek powodów do obaw. Przejechaliśmy 2000 km po Ukrainie i żadnych kontroli, byliśmy w mieście i na trasie mimo że się tego obawialiśmy to nic złego nas nie spotkało. Na granicy też spokój. Radzę jechać na granicę w sobotę wieczorem bo najkrócej się stoi. Jeżeli chodzi o Kijów to raczej bezpiecznie( byliśmy tylko przejazdem) ale strasznie zakorkowane miasto.
      • panda31504 Re: Podróż do Odessy samochodem 09.02.18, 06:55
        Hej. Też wybieramy się na wakacje w okolice Odessy. Kiedy i skąd ruszacie? Może połączymy siły? ;)
        • Gość: daniello Re: Podróż do Odessy samochodem IP: *.neto-sfera.eu 14.03.18, 12:19
          Witam, Też zastanawiam się aby w tym roku spędzić wakacji w okolicach Odessy, Zastanawiam się tylko jak podróż samochodem zniosą moje dzieci (6 lat i 2,5 roku). Mieszkamy w Radomiu
          • jaroslawgrzyb82 Re: Podróż do Odessy samochodem 26.03.18, 10:13
            Od 5 lat przejezdzam z dzieckiem w wakacje 6 tys km bez uwag
          • tomek11 Re: Podróż do Odessy samochodem 01.05.18, 08:39
            Wybieramy się do Odessa w lipcu z dzieckiem 9 lat. Nawigacja pokazuje mi 1150 km. Jaka jest najkorzystniejsza trasa. Będę jechal z Kozienic
            • mayor1221 Re: Podróż do Odessy samochodem 10.05.18, 17:36
              Witam ja z zona tez planujemy na poczatku lipca odwiedzic odesse startujemy ze zwolenia moze pojedziemy na dwa auta?
              Pozd
            • madej23 Re: Podróż do Odessy samochodem 10.07.19, 23:59
              Witam.Myślimy żeby jechać do ODESSY w 6 osób jednym samochodem 17 lipca.Najlepiej bedzie jadąc na Kijów ? Jedzie ktoś w tym terminie?
          • tomek11 Re: Podróż do Odessy samochodem 01.05.18, 08:41
            Witam. Wybieramy się w lipcu do Odessa z dzieckiem 9 lat. Jedziemy z Kozienic. Jaka jest najkorzystniejsza trasa. Nawigacja pokazuje mi ok 1150 km. Pozdrawiam
        • magdar82 Re: Podróż do Odessy samochodem 16.03.18, 19:57
          My wybieramy się na początku lipca do Czarnomorska
          • Gość: Gosss Re: Podróż do Odessy samochodem IP: *.dynamic.chello.pl 23.06.18, 19:38
            Dzien dobry,
            My tez. Jak planują Panstwo nocleg po drodze? Nie bardzo mam pomysl a z Polski do Odessy za 1 razem nie dojedziemy
          • Gość: Mateusz Re: Podróż do Odessy samochodem IP: *.res.pl 12.09.18, 12:53
            Witam, rowniez wybieram sie do Czarnomorska. Prosze o jakies opinie, sugestie noclegow?
    • jaroslawgrzyb82 Re: Podróż do Odessy samochodem 26.03.18, 10:14
      Wybieramy sie na majowke na dziko pod namiot na poludnie od Odessy. Jakby ktos z was sie wybieral to prosze o kontakt
      • Gość: tmichal Re: Podróż do Odessy samochodem IP: *.146.229.76.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 21.05.18, 06:59
        No i jak, majówka udana 😊?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka