Dodaj do ulubionych

Spostrzeżenia z urlopu...

17.08.04, 09:53

Witam.

Całkiem niedawno (w wielich bólach) skończył mi się urlop,
z którego tydzień spędziłem w Ełku.
Z miłą chęcią pragnę obwieścić, że Ełk staje się mieściną
turystyczną!!! Nie jestem pewien czyja to zasługa (IMO
nowych władz miasta), ale wszystko idzie w dobrą stronę ;-).
A wizytówką naturalnie jest bulwar nad jeziorem, w który wspaniale
wkomponowują się kolejne klimatyczne PUBy (ostatnio "Wirwajda", BTW polecam)
i sezonowe ogródki (zwane platformami).

Ten kierunek wydaje się być szansą dla Ełku i ełczan!

PS. Aha, żeby tak słodko nie było chciałem wyrazić swe totalne
rozczarowanie z działalności ełckiego MZK. Nie do pomyślenia, a jednak,
w letnim okresie nie jeżdżą ŻADNE autobusu ani do Szelig ani do Bartosz.
Z tego co pamiętam, jeszcze w zeszłym roku kursowały mniej/więcej co
2h. Jakoś niegdy nie uwierzą (pamiętając frekwencję na tych plażach),
że są to nierentowne linie...


Ukłony,

&
Obserwuj wątek
    • ralston Re: Spostrzeżenia z urlopu... 17.08.05, 14:20
      A co po roku można powiedzieć? Dadzą się jakieś zmiany zaobserwować?
      • horny7 Re: Spostrzeżenia z urlopu... 17.08.05, 14:37
        ralston napisał:

        > A co po roku można powiedzieć? Dadzą się jakieś zmiany zaobserwować?

        Cholera, to juz rok minal od tamtego postu 8-). Ales go wygrzebal, Rals :)
        A zmian nie widac. No, moze poza kilkoma wyremontowanymi ulicami. Nie
        wiem ile w tym prawdy, ale ponoc turysty w tym roku mocno nie dopisali.
        Niektorzy to narzekali, ze bida z nedza w porownaniu z rokiem poprzednim.
        I chyba cus w tym jest.

        &
        • ralston Re: Spostrzeżenia z urlopu... 17.08.05, 14:53

          Pogoda nie dopisała, to i turysty nie dopisali...
          • horny7 Re: Spostrzeżenia z urlopu... 17.08.05, 14:58
            ralston napisał:

            > Pogoda nie dopisała, to i turysty nie dopisali...

            Ale chyba jak pogoda dopisywala, to turysty tez nie dopisywali...
            • ralston Re: Spostrzeżenia z urlopu... 17.08.05, 15:05
              Marudne jakieś te turysty...
              • horny7 Re: Spostrzeżenia z urlopu... 17.08.05, 15:25

                tia... zrozum takich. kaprysne, kaprysne te turysty.

                &
    • ralston Re: Spostrzeżenia z urlopu... 17.08.05, 15:16
      A jak się nic nie zmieni, to w najbliższy piątek zjadę na noc do Ełku. Niewielę
      jednak zdążę zobaczyć, bo w sobotę rano ruszam dalej na Suwalszczyznę na rowery.
      • cheri-bibi Re: Spostrzeżenia z urlopu... 17.08.05, 15:40
        w ostatni weekend wybralam sie na spacer nad jezioro ełckie i jestem ciut w
        szoku bo mialam odmienne wrażenie, a mianowicie takie, ze turystow jest bardzo
        duzo, duzo osbo rozmawiajacych w obcym jezyku i pelne smetki i inne...
        • horny7 Re: Spostrzeżenia z urlopu... 17.08.05, 15:52
          cheri-bibi napisała:

          > w ostatni weekend wybralam sie na spacer nad jezioro ełckie i jestem ciut w
          > szoku bo mialam odmienne wrażenie, a mianowicie takie, ze turystow jest bardzo
          > duzo, duzo osbo rozmawiajacych w obcym jezyku i pelne smetki i inne...

          wybralas niereprezentatywny moment ;) dluzszy weekend, jakis koncert
          na plazy. jak troche knajpowalem, to widzialem raczej znajome twarze,
          ktore przyjechaly w rodzinne strony troche se zrelaksowac:)
          a te jezyki obce, coz. ja po kilku piwach tez mowie moze
          nie w obcym jezyku, ale na pewno z obcym akcentem :-))))))))
          moze to bylo to? :)

          &
          • ralston Re: Spostrzeżenia z urlopu... 17.08.05, 16:23
            W ten weekend się nie uda, ale może w następny sam przeprowadzę lustrację
            bulwaru nad jeziorem, ze szczególnym uwzględnieniem gastronomii, w jej płynnym
            aspekcie. Przy okazji nastawię ucha na obce języki.
            • cheri-bibi Re: Spostrzeżenia z urlopu... 18.08.05, 09:14
              może faktycznie w nieodpowiednim momencie zwróciłam na to uwagę... ja sobie juz
              jutro wyjezdzam, zdajcie relacje z Waszych spostrzezen :)
              • horny7 Re: Spostrzeżenia z urlopu... 18.08.05, 10:06
                cheri-bibi napisała:

                > może faktycznie w nieodpowiednim momencie zwróciłam na to uwagę... ja sobie
                > juz jutro wyjezdzam, zdajcie relacje z Waszych spostrzezen :)

                Miasto dalej pikne. Nadal z wielka radoscia pojawiam sie w nim. Ale te turysty,
                psia ich mac, jakos Elk omijaja :) Moze cus sie ruszy, ale podobna nadzieje
                mialem rok temu. Bardzo chcialbym aby nasze miasto mialo wreszcie wizytowke
                "turystycznego" ale czy to sie wreszcie uda...?

                &
                • cheri-bibi Re: Spostrzeżenia z urlopu... 18.08.05, 10:11
                  takie imprezy jak w przyszla niedziele napewno pomogą....
                  • horny7 Re: Spostrzeżenia z urlopu... 18.08.05, 10:17
                    cheri-bibi napisała:

                    > takie imprezy jak w przyszla niedziele napewno pomogą....

                    na pewno. jednak moim zdaniem, jeszcze bardziej pomoglaby jakas
                    cykliczna impreza z prawdziwego zdarzenia. vide: Giżycko i szanty,
                    Olecko i "przystanek". Jest ta Mulatka ale, o czym pisalismy,
                    jej popularnosc i jakosc leci na pysk. Np. jakis kilkudniowy festiwal
                    muzyczny, kulturalny czy tez sporotwy...

                    &

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka