Dodaj do ulubionych

badanie rynku - pieluchy

13.03.10, 01:58
Przy okazji czytania o swietnych pieluchach z biedronki pomyslalam,
ze Was spytam o cos.
Ktos mnie namawia do zajecia sie biznesowo pieluchami wielorazowymi
typu szwedzkie imse vimse. Sa tez inne firmy obecne u nas na rynku,
ale nie pamietam jakie, bo niepopularne.
Taka pielucha sklada sie na ogol z gatek w roznych rozmiarach,
potrzeba tez kilka chlonnych wkladow tekstylnych na siury i sa tez
takie papierki oferowane zdaje sie po 50 czy 100 szt., na ktorych
ląduje kupa, zeby sie w tym nie grzebac tylko wyrzucic. Reszte sie
pierze. Taki zestaw, zeby miec sensowny kosztuje kilka stow i ponoc
globalnie wychodzi taniej niz kupowanie jednorazowek.
Uzywaja ekologicznych materialow z atestami, sa powloki
antybakteryjne i takie tam.
No ale chcialoby sie Wam w takie cos bawic?
Bo mnie to nie przekonuje szczerze mowiac i postrzegam takie
pieluchy jako produkt wybitnie niszowy w naszych warunkach.
Nie wierze, ze argument ekologiczny i nawet zdrowotny moze sie
sprawdzic wziawszy pod uwage stopien upierdliwosci obslugi tego
interesu. I tez jakos nie slysze o masowych alergiach na pieluchy
jednorazowe, zeby moc takich alergikow przyciagnac. Czy sie myle?
Zdarzaja sie takie uczulenia czy inne problemy z jednorazowkami?
Strona finansowa tez mnie nie przekonuje, bo co z tego, ze wychodzi
taniej, skoro na poczatku trzeba wydac naprawde duzo i to jest wg
mnie bardzo powazny hamulec na starcie.
Jak Wam sie to widzi?
Obserwuj wątek
    • undomestic_goddess.pl Re: badanie rynku - pieluchy 13.03.10, 02:19
      Fajka7,
      moja kolezanka bawi sie w te wielorazowe- chwali sobie, ale glownie aspekt oszczednosciowy ( ona akurat zestaw startowy dostala).
      Aspekt ekonomiczny do mnie nie przemawia, bo te pieluchy i pozostale gadzety do nich sa piekielnie drogie. Nie chce mi sie liczyc ale z praniem pewnie wychodzi tyle samo co pampersy albo jeszcze drozej. Ja smieci segreguje, wode oszczedzam ( choc za nia nie placewink i generalnie staram sie dbac o srodowisko, ale w kupach grzebac mi sie nie chce uncertain Te wklady/pieluch w wiadrze sie moczy - trzaba znalezc na to cudo jakies miejsce, czekac az sie uzbiera wystarczajaco duzo i bawic sie w reczne wygrzebywanie kupy tongue_out Mowy nie ma. Jak dla mnie to malo atrakcyja zabawa. Z pampkow nie zrezygnuje chocby nie wiem co big_grin
      Nie znam tez nikogo kogo dziecko byloby uczulone na jednorazowki - moja miala wysypke po jaks huggisach chyba, ale zmiana na zwykle pampki pomogla.
      Czyli nie dla mnie ale pewnie amatorzy sie znajda big_grin
      • fajka7 Re: badanie rynku - pieluchy 13.03.10, 02:33
        No i ja wlasnie mysle dokladnie to co Ty. Zawracanie dupy czyli i to
        doslownie.
        A mnie pojedynczy amatorzy nie interesuja tylko nabywca masowy, wiec
        nie znajduje w sobie entuzjazmu dla takiego przedsiewziecia.
        To jest akcja dla jakichs ideologicznych ortodoksów na moje oko.
        • undomestic_goddess.pl Re: badanie rynku - pieluchy 13.03.10, 02:50
          Aha, sporo mam jednak pracuje a ja nie wyobrazam sobie dziecka w zlobku/pod opieka niani czy kogo tesciowej z calym tym balaganem. To dla kogo kto ma duzo kasy, czasu i zaciecie eko wink
          • lapwing123 Re: badanie rynku - pieluchy 13.03.10, 06:29
            sporo osób się w to "bawi" forum pieluszek wielo

            ja sama zamierzam, chociaż nie wiem czy mi sił starczy, ale uważam, że jest więcej "za" niż przeciw
          • przeciwcialo Re: badanie rynku - pieluchy 13.03.10, 19:26
            Pieluchy wrzucasz do pralki, wirujesz i na rano suche.
            Przerobiłam tetre na trójce dzieci i nie byłam jakos przytłoczona
            praca. Nie prasowałam pieluch.
    • magiczna_marta Re: badanie rynku - pieluchy 13.03.10, 07:57
      chyba bym ochujala jakbym miala jeszcze skladowac taki syf (o matulu
      jak to samierdziec musi), pozniej to prac i suszyc hugo wie gdzie,
      nie nie, to nie dla mnie, zdecydowanie
      • dragica Re: badanie rynku - pieluchy 13.03.10, 08:02
        Uzywalam jakis czas pieluch wielorazowych,po zapaleniu drog moczowych i czesto
        wysypanym dupsku Mlodej przerzucilam sie na wielorazowki.Zestaw pocztakowy
        uszyla mi znajoma,ktora zajmuje sie tym,wyszlo mi 200PLN za 20 pieluch i
        wkladow,pieluchy przepiekne,wzorzyste itd.Pranie bylo mi obojetne,bo i tak co
        dzien piore,do pampersow wrocilismy w mniej wiecej 9miesiacu/wielprazowek
        uzywalismy od 3 miesiaca/.
        • kama_msz Re: badanie rynku - pieluchy 13.03.10, 08:08
          powiem szczerze - nie chciałoby mi się w to bawić, ale ja jestem z natury leniwa;P
          fajka, odezwij się do mnie na gg, bo zmieniłam kompa i nie mam nr twojego. ale
          wczoraj dostałam przesyłkę, czyli w poniedziałek rusza paczka do ciebiesmile
    • 18_lipcowa1 Re: badanie rynku - pieluchy 13.03.10, 09:06
      Na forum Niemowlę była o tym dyskusja i wiem, że mają one swoje
      zwolenniczki.
      Mnie by siłą chyba nie zmuszono do tego. Wolę jednorazówki, a te z
      Biedronki są całkiem ok, chociaż Pampersów nic nie przebije.
    • figrut Re: badanie rynku - pieluchy 13.03.10, 09:21
      Jako leniwiec piszę. Gdybym posiadała suszarkę bębnową i te pieluchy
      byłyby dużo tańsze, to może bym się skusiła. Nienawidzę rozwieszać
      prania, a koszty prania i suszenia + koszty zestawu musiałyby być dla
      mnie bardzo atrakcyjne razem, abym zrezygnowała z takiej wygody jak
      jednorazówki. Sporo rzeczy oszczędzam, wodę często po kąpieli używam do
      prania wierzchnich ubrań, ale pieluszki należą do tych rzeczy które po
      zreformowaniu wolę jednak te wygodniejsze przy małym dziecku
      wymagającym dużego zaangażowania wysiłkowo czasowego.
    • karra-mia Re: badanie rynku - pieluchy 13.03.10, 11:57
      Nie dla mnie takie cuda. Uważam, że skoro my mamy już takie
      udogodnienie jak pieluchy jednorazowe i nie musimy bawić się w
      pranie jak nasze mamy, to korzystam z tego i tyle. Łatwo, szybko, a
      że tanio...być może, jednakże jestem zdolna do takego poświęcenia
      dla własnej wygodysmile
    • przeciwcialo Re: badanie rynku - pieluchy 13.03.10, 19:25
      Gdybym przy pierwszym miała te pieluchy to cała trójka korzystałaby
      z nich. Miałam kilka przy najmłodszym i żałuje ze tylko ostatnie sie
      na nie załapało. Z powodu wrazliwej skóry jednorazówki u całej
      trójki dawały mega odparzenia. Bawiłam sie w tetre.
    • fajka7 Ale jakie atuty one w ogole maja? 13.03.10, 22:37
      Mam uwierzyc ze w tekstylnych gatkach nie ma odparzen wcale??
      • przeciwcialo Re: Ale jakie atuty one w ogole maja? 14.03.10, 07:29
        na tetrze i tych wielorazowych nigdy dzieko nie miało odparzeń nawet
        po nocy, parę dni w jednorazówkach kończyło sie wizyta u dermatologa
        i leczeniem. Pranie nie było problemem.
      • 18_lipcowa1 linki 14.03.10, 10:11

        fajka7 napisała:

        > Mam uwierzyc ze w tekstylnych gatkach nie ma odparzen wcale??


        Ponoć nie ma odparzeń właśnie a są dzieci które mają bardzo często
        odparzenia, no i ekologia.
        Patrz tutaj :

        forum.gazeta.pl/forum/w,572,90588962,90588962,Zamierza_ktos_uzywac_wielorazowych_pieluszek_ale_.html

        forum.gazeta.pl/forum/w,572,87693092,87693092,Ekologiczne_pieluszki_wielorazowe_uzywacie_ich_.html

        forum.gazeta.pl/forum/w,572,64167537,64167537,pieluchy_jednorazowe_czy_tetrowe.html

        forum.gazeta.pl/forum/w,572,6273020,6273020,pieluchy_tetrowe_.html

        forum.gazeta.pl/forum/w,572,24017767,24017767,Do_mam_uzywajacych_pieluchy_jednorazowe.html

        ooo i tutaj nawet obliczono koszta

        forum.gazeta.pl/forum/w,572,87472845,87472845,Pampersy_a_Wielorazowki_Koszty.html
    • zuzanka79 Re: badanie rynku - pieluchy 14.03.10, 10:28
      fajka7 napisała:

      > No ale chcialoby sie Wam w takie cos bawic?
      A w życiu by mi się nie chciało i tu nawet nie o kasę chodzi bo co z
      tego, że zaoszczędzę na pieluchach jak stracę czas, muszę częściej
      prać, do tego proszek, woda, prąd, płyn do płukania i takie tam.
      I co z tego, że ja będe taka eko ,jak mi sąsiad dwa domy dalej po
      nocach plastiki pali w CO.

      Ja ostatnio kupuję pieluchy tu: pieluchy.net/
      kupuję 300 szt za 130 zł i jeszcze mi je kurier do domu wniesie za
      darmo.

      > Jak Wam sie to widzi?

      Mnie się nie widzi wink ale może ktoś ma deficyt czasu przy dzieciach
      i takie hobby.Bo gdybym miała jeszcze pomiędzy to całe prowadzenie
      domu i dziei pranie pieluch wsadzić to doba musiałaby się o 3
      godziny wydłużyć.
      • 18_lipcowa1 Re: badanie rynku - pieluchy 14.03.10, 11:07
        Zwłaszcza że trzeba prać w proszku dla dzieci. A taka mała paczuszka
        proszku ''Dzidziuś'' kosztuje ...7 zł. To dużo jak na proszek dla
        dzieci i na taką pojemność. A idzie szybciej niż woda...
        • tysia77 Re: badanie rynku - pieluchy 14.03.10, 11:42
          Ja nie byłabym zainteresowan,czytałam kiedyś o tych pieluchach na
          jakimś forum.Dla mnie za dużo roboty,a przy dziecku i tak jest co
          robić.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka