31.05.13, 09:22
Dziwisz:

... Kościół przypomina człowiekowi (...) o nadrzędności prawa bożego nad prawem stanowionym przez prawodawcze instytucje ...

forum.gazeta.pl/forum/w,89075,100226955,100226955,Prawo_NATURALNE_62_ki_diabel_.html
Michalik:

... eksperymenty in vitro są "związane z grzechem złamania prawa natury" i "wołają o pomstę do nieba" ...
Obserwuj wątek
    • gat45 Re: Eskalacja 31.05.13, 10:34
      Najsmutniejsze jest to, że biorąc pod uwagę jakość prawa stanowionego przez polski sejm, dość łatwo jest mu przeciwstawiać wszystko, co pod rękę podpadnie. I tak wyda się spójniejsze :(

Ale mnie uderzyło coś innego : czyżby prawo boże stało się jednoznaczne z prawem natury ? Coś okropnie ważnego przeoczyłam, znaczy. Możecie mnie uświadomić kiedy i jak ?
      • ave.duce Re: Wytłumaczcie głupiej po raz kolejny 02.06.13, 14:46
        ploniekocica napisała:

> Co ma do duchowości jako takiej latanie po mieście z fragmentami trupa i darcie
        > przy tej okazji buzi?

Fragmenty złożone do kupy byłyby większe od trupa... chyba.
        A co to jest "duchowość"? - zapytam znienacka niczym Gat.

> I dlaczego prezydent Polski w tym danse macabre bierze ochoczo udział?

Demonstruje rozdział kk od PP? ;)
        • magdolot Re: Wytłumaczcie głupiej po raz kolejny 02.06.13, 21:53
          Jejku, NIK nie tłumaczy i teraz prosto z azeotropu pobiegnę tropem jakiejś Bololi... Loyola mi mówi więcej ciut.
          Ale tak na zdrowy leminży rozum, to latanie po mieście z kawałkami trupa i darcie buzi, bo boli... ma jakiś sens. Chociaż w kontekście owych fragmentuf zwłok większy sens ma czas przeszły "bo bolało", nie?

Chyba pan prezydent wreszcie u mnie zasłużył na ksywkę "prezydent Bul-Komorowski".

P.S. Duchowość - to jest taki tabloidowy blog pełen pretensjonalnych bździn, który wyrąbał Damie kulki, jak raz. Netowe pokraki obrazkowe masowo dawały mu kulki, żeby se udowodnić że nie są puste w środku i coś im się tam przelewa [chlup, gul].
          A FSZYSTKO przez naszą narodową nienawiść do pociągów.

PPS Tragiczne skutki polskiego prześladownictwa pociąguf.
          Tygrys teraz maniacko siaduje w poczekalniach lekarzy i czuje się tam straszliwie wyopcowany, bo jako jedyny czyta. Ostatnio jeden pan historyk licealny stwierdził, że robi uczniom 10 minut bez komórki w czasie lekcji, bo fspółczesna młodzież ma czas skupienia uwagi surykatki i bez Fejs-zbuka całej lekcji nie przeczyma, a w necie to głównie klika obrazki, nie czyta. Mię uczono, że człek może się skupić na minut ok. 20... Mam wrażenie, że Szacio nie jess fspółczesna młodzież jak surykatka. Może dlatego, że czyta?
          Jak paczę na te Miemce, to one w pociągach maniacko czytają, a znam takich, co i piszą książki. Niemiecka poczekalnia u lekarza raczej czyta, nawet dzieci co są już piśmienne.
          Ergo: żeby Polak czytał, cza mu oddać pociągi.

PPPS Dama powinna złożyć zażalenie do PKP, a ja się pod nim oburącz podpiszę.
          • magdolot Re: Wytłumaczcie głupiej po raz kolejny 02.06.13, 22:13
            Za Wiki:
            " Zamęczony w okrutny sposób na śmierć w rzeźni w Janowie Poleskim przez Kozaków zazdrosnych o fakt, że nawracał osoby prawosławne na wiarę katolicką. (...) Zmumifikowane naturalnie zwłoki Boboli przez długie lata otaczane były czcią w kościele parafialnym w Połocku. W 1922 bolszewicy zabrali je jako osobliwość (z racji dobrego stanu mumifikacji) do Gmachu Higienicznego Wystawy Ludowego Komisariatu Zdrowia. W maju 1924 relikwie – jako rodzaj "zapłaty" za pomoc w czasie głodu – przekazano Stolicy Apostolskiej. Od 17 czerwca 1938 znajdują się w Warszawie. 17 kwietnia 1988 złożono je w nowo wybudowanym Sanktuarium św. Andrzeja Boboli przy ul. Rakowieckiej."

Unia brzeska... brzmi dumnie, ale jak dla kogo. Uważam, że prezydent wszystkich Polaków powinien był sobie obchody owe odpuścić, albowiem ten kult jest wsadzaniem palca w oko autokefalikom przez KK, a takich tu też mamy.
            Zacytowane fragmenty zapachniały mi jakoś ubojem rytualnym i bardzo jestem ciekawa gdzie dokładnie na ulicy Rakowieckiej znajduje się sanktuarium... czy nie pomylili numeru, no.

Ale przez cały czas mi się tu coś nie zgadza i może ja nie na temat? Bo widziałam jakiś nagłówek z Bobolą, ale nie czytałam osssochozi i nie wiem, czy to są owe nadmieniane przez Kocicę tu fragmenty zwłok... i dlaczemu fragmenty? Znaczy bolszewicy fragmentowali bobolową mumię zupełnie bezbożnie, czy też sama najjaśniejsza Stolica Apostolska w nad wyraz zbożnych celach?! - bo z tekstu nie wynika. Przypuszczam, że to drugie. Br.
            Ale zupełnie nie wiem dlaczego akurat teraz latali z tą Bobolą, bo ją się obchodzi 16 maja, a chyba jusz jest trochę po. To ja cały czas nie na temat, czy to hierarchowie nie czytali Wiki, czy co?!
    • ave.duce Re: Eskalacja 04.06.13, 19:21
      "dziecko ma się poczynać w miłości między kobietą a mężczyzną w małżeństwie, w rodzinie" -
      Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, metropolita przemyski abp Józef Michalik

Tak.tak, panie Michalik:

... Małżeństwo z Łomży przez pięć lat ukrywało dwóch synów bliźniaków ...
      • gat45 Re: Eskalacja 04.06.13, 20:00
        Niektóre kultury uważały bliźnięta za sprawkę demonów. Te bardziej subtelne nakazywały jedno z bliźniąt utłuc, te nieco mniej subtelne - parkę.
        • ploniekocica Re: Eskalacja 04.06.13, 20:06
          gat45 napisała:

> Niektóre kultury uważały bliźnięta za sprawkę demonów. Te bardziej subtelne nak
          > azywały jedno z bliźniąt utłuc, te nieco mniej subtelne - parkę.

Une te kultury też miały swoich braci Ka?
    • inna57 Re: Eskalacja 04.06.13, 20:11
      Nawet pastorzy mają coś nie tak wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14036633,Ewangelicki_duchowny_oburzony_wyrokiem_ws__Nergala.html?lokale=warszawa#BoxWiadTxt

A moim skromnym zdaniem sąd powinien ukarać Nergala. Grzywną za zniszczenie książki. Książek niszczyć nie wolno ! Ale chyba nie ma takiego paragrafu :(
      • magdolot Re: Eskalacja 05.06.13, 02:55
        Niemcy mogą mieć.
        A jeden amerykański pastor, to nawet sfajczył Koran w ramach oka za oko i zęba za ząp. Się cofnął do korzeni. Korzenie są ważne.

A ja ostatnio stosuję zasadę "oko za ucho" z dużym powodzeniem. Jak małż mi chrapie, to ja mu czytam przy lampie, a nie cichutko na kundlu i ftedy ma za sfoje!
        • magdolot Re: Eskalacja 05.06.13, 15:54
          Cud Degollado?

"Meksykański duchowny przez kilkadziesiąt lat dopuszczał się pedofilii wobec nieletnich podopiecznych swojego zgromadzenia, seksualnie wykorzystywał seminarzystów, miał co najmniej troje dzieci."
          Miał troje dzieci z seminarzystami?! Toż to cud potrójny, jako a koniczynka Pythonów - małe, zielone i ma listki?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka