Dodaj do ulubionych

paranoja religijna

08.06.19, 21:34
"W ocenie rzecznika Episkopatu Polski, "wydarzenia te mają znamiona bluźnierstwa". Katechizm Kościoła Katolickiego jasno o tym mówi: "Bluźnierstwo sprzeciwia się bezpośrednio drugiemu przykazaniu. Polega ono na wypowiadaniu przeciw Bogu (...) słów nienawiści, wyrzutów, wyzwań, na mówieniu źle o Bogu, na braku szacunku względem Niego w słowach, na nadużywaniu imienia Bożego".
pytania:
czy przypadkiem nie żyjemy w państwie kościelnym?
czy klerowi już nie odbiło?
czy 10 przykazań to państwowa norma prawna obowiązująca wszystkich obywateli?
Życzę wszystkim spokojnego,długiego snu.Nie wiadomo w jakim świecie obudzimy się rano.
Obserwuj wątek
  • trusiaa Re: paranoja religijna 09.06.19, 09:22
   Szariat – prawo normujące życie wyznawców (islamu), nie uznaje rozdziału życia świeckiego od religijnego i dlatego reguluje zarówno zwyczaje religijne, organizację władzy religijnej oraz codzienne życie wszystkich obywateli państwa, który wprowadził prawo szariatu. Opiera się na założeniu, że prawo musi dostarczać wszystkiego, co potrzebne dla duchowego i fizycznego rozwoju jednostki. (za Wiki)

   To co mamy w Polsce absolutnie szariatem nazywać się nie może, potrzebna jest wolsko-katolicka nazwa. Kleriat? Mordojuryzm?

  • trusiaa Re: paranoja religijna 09.06.19, 16:29
   (...) gdzie w tych paradach jest jeszcze miejsce na tolerancję, którą ich organizatorzy mają nieustannie na ustach i której domagają się dla siebie? Czy tolerancja polega na tym, aby bezkarnie móc wyszydzać ludzi wierzących i publicznie sobie z nich kpić i ich poniżać?

   Jędraszewski woła o tolerancję dla ludzi Kościoła, którzy zbłądzili, a grunt już pali im się pod nogami?
    • m.y.q.2 Re: paranoja religijna 23.10.19, 12:36
     Szlag mnie trafia! Co te klechy tak się na dzieci uwzięły? Wcale się młodzieży nie dziwię, że po takim "wychowaniu w wierze", masowo uciekają od kościoła i lekcji religii.
      • m.y.q.2 Re: paranoja religijna 23.10.19, 14:21
       Jasne, że tak, tylko w szkołach zmuszają do jej praktykowania. I to niekoniecznie na lekcjach religii. Poza tym uważam, że mamy wdrukowane do mózgu te wszystkie "prawdy". Zorientowanie się, że tak jest i skasowanie tychże z pamięci naszego twardego dysku trochę czasu zajmuje. A i nie każdy się odważy na taki reset.
       • inna57 Re: paranoja religijna 23.10.19, 15:04
        Polecam proszę przeczytaj jak to wygląda w realu forum.gazeta.pl/forum/w,89075,168724559,168724559,The_Shell_News.html
        Przyznaję nie jest to ani powszechne, ani łatwe ale możliwe. Dla mojego wnuka problem wiary, religijności jest zwyczajnie niezrozumiały.
        • m.y.q.2 Re: paranoja religijna 23.10.19, 15:26
         Wielu młodych tak samo rozumuje, gorzej, jak pochodzą ze środowiska tzw. wiernych. Znajoma opowiadała mi, że na zajęcia plastyczne przychodzi do niej młoda dziewczyna z patologicznej rodziny. Matka, ojciec i syn wiecznie pijani. Dziewczyna radziła się księdza w tej kwestii, chciała się wyrwać stamtąd, ale spowiednik powiedział jej, że musi ten krzyż dźwigać, jeżeli się wyprowadzi, będzie miała grzech śmiertelny.
         Różni są ludzie i na tym założeniu bazują czarni. Zawsze się znajdzie jakiś słaby osobnik, który oparcia wśród bliskich nie ma. Samotnych, niewykształconych i słabych łatwo omotać.
      • man_sapiens Re: paranoja religijna 25.03.20, 00:37
       inna57 napisała:

       > A przecież można być całkowicie wolnym od religii. Od każdej religii.
       >
       Gdzieś kiedyś coś takiego, mniej więcej, przeczytałem

       Filozofia to jak być w ciemni i szukać tam czarnego kota.
       Metafizyka to jak być w ciemni i szukać czarnego kota, którego tam nie ma.
       Teologia to jak być w ciemni i szukać czarnego kota, którego tam nie ma pokrzykując przy tym "Znalazłem go!"
       Nauka to jak być w ciemni i szukać czarnego kota używając pieprzonej latarki
  • trusiaa Re: paranoja religijna 19.11.19, 08:17
   Radni z Łańcuta:
   Przyjęto uchwałę na mocy której zmieniono nazwę najbardziej rozwijającego się osiedla w Łańcucie. Za przyjęciem uchwały, która zmieniła nazwę osiedla z Jana Pawła II na Księże Górki głosowało 11 radnych, dwóch wstrzymało się od głosu, a tylko jeden był przeciw.

   Księża z parafii pw. świętego Stanisława Biskupa:
   Nie możemy uwierzyć, że w naszym mieście, żyją ludzie, którym przeszkadza Jan Paweł II, bo jak inaczej logicznie wytłumaczyć podjętą decyzję (...) JPII nie może być patronem osiedla, które powstaje na ziemi należącej ongiś do Kościoła. To dziwne, bardzo dziwne.

   Łańcut:
   Ma już ulicę JPII i szkołę imienia JPII oraz osiedle Wyszyńskiego.

   Z małej wiary księży się uśmiałam jak pszczoła. "To dziwne, bardzo dziwne" :D
   • m.y.q.2 Re: paranoja religijna 01.12.19, 22:20
    Jakby te relikwie zusammen do kupy złożyć, to by z tych kawałeczków drewna parę domów dało się wybudować. Umberto Eco w Imieniu róży coś na ten temat wspominał.
    A w ogóle to to drewienko podpisane było, czy podstemplowane? Skąd wiadomo, że takie cenne? Odcisk rączki miało?
  • trusiaa Re: paranoja religijna 27.02.20, 08:53
   To już nie jest śmieszne, kiedy rozmodlona gawiedź walczy z...

   https://d-art.ppstatic.pl/kadry/k/r/b9/b1/5e453797211f4_o_small.jpg

   - Modlę się do Pani Sianowskiej Królowej Kaszub o pomoc w usunięciu rzeźb demonów w gminie Linia. Chryste, który wiesz, co kryje się w głębi ludzkich serc, zmiłuj się nad nami. Panie Jezu, który wciąż zabiegasz o nasze nawrócenie, zmiłuj się nad nami - modlą się podczas nowenny.
  • trusiaa Re: paranoja religijna 19.03.20, 13:02
   No to: uff.

   Jerzy Bukowski: Święty papież na straży Krakowa, Polski i świata

   Na wieży Sanktuarium Jana Pawła II w krakowskich Łagiewnikach umieszczono jego relikwie - poinformował portal LoveKraków. Codziennie o godzinie 21:37, o której zmarł polski papież, duszpasterze będą stamtąd błogosławić Kraków Najświętszym Sakramentem. Przedstawiciele sanktuarium chcą w ten sposób wymodlić za pośrednictwem Świętego Jana Pawła II orędownictwo u Boga, opiekę nad miastem, archidiecezją, Polską i światem.
   „Na podobny krok w 2010 roku, podczas powodzi, która nawiedziła Kraków, zdecydował się ówczesny metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz. Na wawelskiej Wieży Srebrnych Dzwonów umieszczone zostały relikwie św. Stanisława, biskupa i męczennika” - czytamy w portalu.


   Rytualne ganianie ze szczątkami. Coś mi świta...Toradżowie, Ma'Nene?
  • trusiaa Re: paranoja religijna 23.03.20, 14:12
   Papież Franciszek zaapelował do wiernych, aby "w dniach próby, kiedy ludzkość drży z powodu zagrożenia pandemią", zwrócili się do Boga. Zapowiedział dwie inicjatywy modlitewne, które odbędą się 25 i 27 marca.

   W tym czasie Bóg akurat będzie w biurze i znajdzie czas na obejrzenie teletransmisji.
   • inna57 Re: paranoja religijna 23.03.20, 17:49
    Jakie to szczęście że jestem wolna od religii. To musi być wielka trauma dla wierzący gdy "najwyższy" pokazuje im fuck'a.

    Jak na razie to życzenia niektórym się spełniają. Kononowicz wygrał, wkrótce niczego nie będzie.

    Ja mam dość specyficzny stosunek do całej sytuacji i uważam że rachunek wystawiony ludzkości jest stanowczo zawyżony.
    • man_sapiens Re: paranoja religijna 25.03.20, 00:39
     inna57 napisała:

     > Ja mam dość specyficzny stosunek do całej sytuacji i uważam że rachunek
     > wystawiony ludzkości jest stanowczo zawyżony.

     Przecież to ludzkość sama wystawia ten rachunek
  • trusiaa Re: paranoja religijna 27.03.20, 08:33

   Zawiedziony epidiaskop już nie uderza do Marii Częstochowskiej. Przerzucił się na Fatimską. Fe, nieładnie.
   Dlatego bardzo mi się podoba, że paranoja przyjęła państwowy, formalny charakter: "PAD pojechał modlić się ws. epidemii na Jasną Górę."
   Pan władza z obstawą biegą wszystkie razem, za miasto, pod słup, na wzgórek, tam przed cudownym klękają obrazem, i zaczynają paciórek. - Maryjo, taka i taka sytuacja. My ze swojej strony zwiększamy ilość godzin religii w szkołach i obowiązkowy chrzest dla wszystkich ateistów. Mało. Aha. No to dorzucamy nowe kościoły - co kilometr w terenie zabudowanym. Czy Maryja byłaby skłonna ustalić z szefem, że od 9 maja Wolska będzie wolna od zarazy? Tak? No to świetnie.
   • magdolot Re: paranoja religijna 29.03.20, 01:53
    Kurde, powinniśmy wreszcie zostać tym państfem wyznaniowym. Gądecki jakoś zdążył podłączyć Polskę do bycia zawierzaną, pisi nie zdążyli nas na czas podłączyć do przetargu na maseczki...

    A fczoraj moja przyjaciółka zafasowała mandacik od pana policjanta bez maseczki, gdyż na Błoniach stała ze psami z jednym panem, a drugi pan ze psem się na nich zaczaił kilkanaście metruf dalej. Bańdzie się odwoływać. Teraz się wedzwoniłam, jak z Tygrysem lecieli po Błoniach na kijkach popatrując spod oka, czy jakiś chłystek się na trzeciego nie czai gdzieś zdradziecko. I ona mi rzekła, że ma plan latać se na tych kijach wokoło papieskiego kamienia, co to jesss mniejsce śfięte i tam można latać we 5 sztuk i na dokładkę jeszcze ze księdzem, a policja się może kropeczki... I tak to przez wredno policje sie ludzie zarażajo, bo ona ich siło fpycha fprost w paranoje religijno.
   • snajper55 Re: paranoja religijna 09.11.21, 11:28
    trusiaa napisała:

    > Zawiedziony epidiaskop już nie uderza do Marii Częstochowskiej. Przerzucił się na Fatimską.

    Jak to dobrze że Jezus miał tyle matek i zawsze któraś pomoże. Bo przecież nie modlą się bałwochwalczo do obrazów?

    S.
  • trusiaa Re: paranoja religijna 24.10.21, 08:46
   Pislamski uprzejmy informator polecial do Mordojuris na skargę.

   Zamordojuryści pochylili się nad próbą zamachu na wartości:

   – Władze publiczne, w tym dyrekcja szkoły, pozostając bezstronne (sic!) w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, powinny umożliwiać realizację wolności sumienia i religii także poprzez dopuszczalną prawem ekspozycję symboli religijnych. Zdjęcie krzyża na wniosek jednostki czy niewielkiej grupy osób, może zostać uznane za opowiedzenie się dyrekcji szkoły za określonym światopoglądem laickim, który nie znajduje potwierdzenia w przepisach Konstytucji RP.

   A w Niemczech:
   - Nikogo nie można karać za wyznawanie określonej religii, ale czynem karalnym jest zmuszanie ludzi do postępowania zgodnego z nakazami tej czy innej wiary, a do tego w istocie rzeczy sprowadza się działanie islamskich patroli obyczajowych - Ralf Jäger
  • 99venus Re: paranoja religijna 31.10.21, 07:17
   A Polska rzeczywistość wygląda tak:
   www.edziecko.pl/Junior/7,160035,27715245,przedszkolak-po-lekcji-religii-zwiazali-raczki-nozki-wrzucili.html#s=BoxOpMT
   Ale na świecie wcale nie jest lepiej:
   wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,27752173,11-latka.html#do_w=46&do_v=142&do_st=RS&do_sid=286&do_a=286&s=BoxNewsImgLink
  • trusiaa Re: paranoja religijna 17.11.21, 12:28
   - Ja, Oktawian Leśniewski, dyrektor elektrowni Turów, stoję przed twoim obliczem w obecności wszystkich aniołów i świętych (!) wszystkich ludzi zaprzyjaźnionych, pracowników obecnych i byłych. Twojemu niepokalanemu sercu zawierzamy wszystkie ich czyny myśli, plany, pragnienia, zamiary. Wieczność, duszę i ciało. Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Wszystkie konsekwencje grzechu, zniewolenie demoniczne (?!) i uzdrowienie zranień, jakie na ich skutek powstały.   Po takiej akcji pan Leśniewski Oktawian powinien trafić natychmiast pod troskliwą opiekę najbliższego szpitala neuropsychiatrycznego. Ale nie w Wolsce takie numery.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka