Dodaj do ulubionych

Powrót wspomnień

12.06.20, 19:03
Dziewczyny, nie wiem jak to ogarnąć. Wiem, że tutaj sporo mądrych osób. Od kulku tygodni w bardzo intensywnie powracają bolesne wspomnienia. Są natarczywe, męczące. Dotyczą mojej przeszłości. Jako dziecko byłam przez ponad pięć lat wykorzystywana seksualnie przez dwóch mężczyzn. Nie wiedzieli o sobie. Mam za sobą również próbę samobójczą. Ojciec byl alkoholikiem, matka głęboko współuzależniona. Problem alkoholowy ma również mąż. Z tego względu poszukałam pomocy. Powiedziałam o tej historii terapeucie i na grupie kilka miesięcy temu. Wydawało mi się, że uzyskam spokój. Ptzez tę calą pandemię terapie są zawieszone. Obrazy wracają nawet w snach. Bywa, że płaczę. Może jak to napiszę, to będzie mi lżej.
Obserwuj wątek
    • kachaa17 Re: Powrót wspomnień 13.06.20, 09:12
      Poszukaj grup samopomocowych. Nie wiem czy są stricte dla ofiar wykorzystywanych seksualnie ale skoro Twój ojciec jest alkoholikiem to możesz uczęszczać na mitingi dda - spotkania dorosłych dzieci alkoholików.
      U nas już wrócił miting stacjonarny ale pewnie jeszcze część funkcjonuje online.
    • yoma Re: Powrót wspomnień 13.06.20, 22:10
      Z jednej strony dobrze, bo to znaczy, że twój mózg przerabia sprawę i radzi sobie. Z drugiej strony niefajnie, że nie masz z kim/przed kim tego wygadać. Nie ma jakichś psychologów na telefon? Telefon zaufania chociażby?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka