Dodaj do ulubionych

Nowy partner a dzieci

16.08.21, 22:23
Cześć.
Niedawno się rozwiodłam. Nie będę się tutaj rozpisywać o tym, ale napiszę tylko krótko, że dla mnie to był chory i toksyczny związek, który trwał 18 lat, a wyjście z niego uważam chyba za swój życiowy sukces (dla tych, które tkwią w takich bez nadziei na ratunek napiszę tylko - to bardzo trudne, ale można :)
Z tego małżeństwa mam 17-letniego syna i 9-letnią córkę. Mieszkamy w trójkę. Córeczka jest dziewczynką tatusia, a syn był od pewnego czasu takim kozłem ofiarnym... Teraz odetchnęliśmy z ulgą i powoli te nasze złe emocje zaczynają się wyciszać. Były mąż nagle jest najlepszym ojcem świata a mnie obiecuje złote góry (nie, nie wierzę).
Ale do rzeczy - od roku mam Partnera. Osobę, na którą mogę liczyć, ufać, z którą czuję porozumienie i zrozumienie. Dzieci jeszcze o nim nie wiedzą. Bardzo mi zależy, żeby go zaakceptowały, ale coraz bardziej boję się tego "coming out'u" Dzieci są dla mnie najważniejsze, ale sobie też chcę poukładać normalnie. Boję sie kolejnej sytuacji pomiędzy młotem a kowadłem i nie chcę zaszkodzić dzieciakom. Jakieś rady? Jak wprowadzałyście nowych partnerów? Jak poszło?
Obserwuj wątek
  • joana012 Re: Nowy partner a dzieci 17.08.21, 22:12
   Ja akurat przedstawiłam swojego partnera synowi studentowi, więc to trochę inna bajka.
   Ale moja koleżanka weszła w nowy związek gdy miała kilkulatka i nastolatka. Poszło tam gładko, po prostu zaprosiła go domu, wspólnie spędzali czas na różnych wypadach, c dzisiaj są kilka lat po ślubie i tworzą zgodną patchworkową rodzinę.
   Najważniejsze to spokój, rozwaga, brak pośpiechu, wyczucie, liczenie się z uczuciami dzieci. Znasz swoje dzieci najlepiej więc pierwsze spotkanie zorganizuj pod ich zainteresowania, może pasję. Ale najpierw przygotuj grunt czyli rozmowa, informacja że się z kimś spotykasz, dlaczego go lubisz.
   Jeśli chcesz więcej punktów widzenia to zapytaj na emamie. Tam jest trochę patchworków i większy ruch niż tutaj

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka