Dodaj do ulubionych

Gwałcenie przez uszy

05.05.10, 16:46
Za Kwiatkowskiego było lepiej ? Prawda ? I Czarzasty zarobił ... I Kwaśniewski
dostał drugą turę po Dochnalach ,pijackich wyczynach i fundacjach
Kwaśniewskiej. Teraz to całe bagno siedzi w w TVN STYLE i bełkocze o układaniu
kwiatków. I Bardzo dobrze !
Obserwuj wątek
    • sadowski.l Re: Gwałcenie przez uszy 05.05.10, 16:50
      Wyborcza zwalcza pluralizm ... niby dlaczego wszystkie media miały by być SLDowskie bądź POwskie... niby dlaczego program pokzujący poglądy dużej części społeczeństwa miał by nie być na antenie ... powinien być pomijany bądź cenzurowany
      • hieronim_kowalski Re: Gwałcenie przez uszy-dwa cyngle 05.05.10, 16:56
        A niby dlaczego mają być PISowskie skoro ta partyjka ma ledwo 20%
        głosów? Bo dwa cyngle tak chcą?
      • przemicha Re: Gwałcenie przez uszy 05.05.10, 17:28
        'niby dlaczego wszystkie media miały by być SLDow
        > skie bądź POwskie... '

        ale co to za sposób myślenia? dlaczego media mają być czyjeś? jakiejś partii?
        czemu nie mogą być prawdziwie publiczne?! to, że do tej pory były czyjeś, to nie
        znaczy, że tak ma być do konca świata...
      • pak4 Re: Gwałcenie przez uszy 06.05.10, 09:02
        Po pierwsze, za swoje pieniadze mozesz sobie robic pisowska telewizje. Za moje,
        jako platnika abonamentu, sobie tego zdecydowanie nie zycze. Tak, jak nie zycze
        sobie telewizji peowskiej, popisowskiej, eseldowskiej (by odwolac sie do
        istniejacych partii i nie wypominac np. telewizji awuesowskiej).
        Po drugie, nie pamietam telewizji nieupolitycznionej (i przed i po 1989 roku),
        ale od kilku prezesow (od Wildsteina przynajmniej, choc mam czasem wrazenie, ze
        kazdy nastepny szef TVP po 1989 roku byl gorszy pod tym wzgledem od poprzednika)
        upolitycznienie wchodzi w sprzecznosc z misja telewizji publicznej, bo siega po
        orez dezinformacji (wystarczy zerknac na programy Jana Pospieszalskiego, ktore
        nie za poglady
    • miroslaw.veritas Gwałcenie przez uszy 05.05.10, 16:59
      stare,a nadal aktualne
      Klamstwo powtarzane 1000 razy staje sie prawda!

      moje natchnienie duchowe prof.Zdzislaw Krasnodebski
      jest najlepszy:
      "Ja bym chcial wierzyc,ze to byl wypadek"

      oj -jakie madre i bystre chlopisko





    • apodemik Gwałcenie demokracji 05.05.10, 17:24
      Demokracja a la Gazeta Wyborcza: "Zarządzanie tą telewizją powinno być
      zmienione, bez względu na to, jaki krzyk się przeciwko temu podniesie w
      partiach opozycyjnych". To jest zachęta do puczu, to jest kpina z demokracji.
      Potrzebny jest monopol partyjny, żeby kolega Żakowski i Lis codziennie
      oświecali pospólstwo w każdym programie? Nadredaktor Michnik walczył kiedyś
      takie wyobrażenie demokracji?


      • wyszynekwanda Re: Gwałcenie demokracji 06.05.10, 12:54
        podemik napisał:

        > " Demokracja a la Gazeta Wyborcz....To jest zachęta do puczu, to jest kpina z demokracji"

        - Kpina z demokracji to jest to co dzieje sie teraz w TVP. Serio, serio...
    • asasello_krakow Re: Gwałcenie przez uszy 05.05.10, 17:30
      prowincję to autorka ma w głowie...
      • syn_jana Re: Gwałcenie przez uszy 05.05.10, 18:36
        Mi się tam dobrze mieszka w prowincjonalnym mieście Poznaniu. Niektórzy jednak
        chyba czują się lepiej, podkreślając że mieszkają w stolicy.
    • trajkotek ładny tytuł: gwałcenie 05.05.10, 17:50
      ... a jeśli w treści zamienic tvp1 na GW, zmienić kilka nazwisk i szczegółów, to wyjdzie artykuł pod równie pięknym tytułem:
      GWAŁCENIE WZROKOWE - w skrócie GW,
      TYZ PIKNE!
      • landaverde Re: ładny tytuł: gwałcenie 05.05.10, 22:53
        trajkotek napisał:

        > ... a jeśli w treści zamienic tvp1 na GW, zmienić kilka nazwisk i
        > szczegółów, to wyjdzie artykuł pod równie pięknym tytułem:
        > GWAŁCENIE WZROKOWE - w skrócie GW,

        Ale jak Kali ukraśc krowę, to dobrze, lecz jak Kalemu ukraśc krowę, to
        już niedobrze...
      • wyszynekwanda Re: ładny tytuł: gwałcenie 06.05.10, 12:57
        trajkotek napisał:

        "... a jeśli w treści zamienic tvp1 na GW, zmienić kilka nazwisk i szczegółów, to wyjdzie artykuł pod równie pięknym tytułem:
        > GWAŁCENIE WZROKOWE - w skrócie GW"

        -A jest obowiązek płacenia abonamentu na Gazete Wyborczą? Nie słyszałam.. I to bracie, trajkotku jest sedno sprawy.
    • conrad11 Gwałcenie przez uszy 05.05.10, 17:58
      Kolejna zbrodnia PiS-u ujawniona - "zgwałcili przez uszy" jakąś panią
      Flis-Kuczyńską. Trzecie miejsce top listy pisowskich zbrodni, zaraz po
      morderstwie laptopa i dorszu za 8 zł 50 gr. Dobrze, że biedactwo w odróżnieniu
      od piterowego dorsza może się przynajmniej wypłakać na łamach GW.
    • w1958 Ciemny lud nie kupuje. 05.05.10, 18:13
      Ciemny lud nie kupuje kitu wciskanego przez cynglistów Z GWna i WSI24
      stąd rozpacz propagandystów POlszewii. Rosnące lawinowo poparcie dla
      Jarosława Kaczyńskiego zaczyna budzić panikę wśród różowych kanali.
      Nie rozumieją matołki ,że "ciemny lud" przestał kupować ich chamski
      antypisowski bełkot.
      Wasz koniec POlszewicy jest już bliski , Jarosław Kaczyński wraca do
      władzy w wielkim stylu.. Nie będzie zmiłuj dla takich jak wy.
      Zapłacicie za swoją podłość i nikczemność.
      • marek.56b Re: Ciemny lud nie kupuje. 05.05.10, 18:45
        Biedaku Jarek i reszta są z jednego worka.Kruk krukowi oka niewykruka
        mówi ci to coś? Przecież to jest karuzela,dzisiaj ja a jutro ty.
        Zapłacimy za to jak nam śrubę przykręcą(Grecja idzie).
        • landaverde Re: Ciemny lud nie kupuje. 05.05.10, 20:33
          marek.56b napisał:

          > Przecież to jest karuzela,dzisiaj ja a jutro ty.
          > Zapłacimy za to jak nam śrubę przykręcą(Grecja idzie).

          W rzeczy samej - co cztery lata rzucą hasło: "usunąć tych złodzieji z
          PO!", albo "usunąć tych faszystów z PiS!". I tak się bedą stołkami
          wymieniać. System dwupartyjny to tylko pochodna systemu jednopartyjnego.

          A tymczasem dług publiczny przektoczył 700 miliardów złotych, same
          odsetki już nas dożynają. Tak państwo opiekuńcze - oczywiście z miłosci
          do nas, jakże by inaczej - sprzedaje nas w niewolę lichwiarzom.

      • aekielski Re: Ciemny lud nie kupuje. 06.05.10, 06:35
        w1958 napisał:

        > Ciemny lud nie kupuje kitu wciskanego przez cynglistów Z GWna i WSI24
        > stąd rozpacz propagandystów POlszewii. Rosnące lawinowo poparcie dla
        > Jarosława Kaczyńskiego zaczyna budzić panikę wśród różowych kanali.
        > Nie rozumieją matołki ,że "ciemny lud" przestał kupować ich chamski
        > antypisowski bełkot.
        > Wasz koniec POlszewicy jest już bliski , Jarosław Kaczyński wraca do
        > władzy w wielkim stylu.. Nie będzie zmiłuj dla takich jak wy.
        > Zapłacicie za swoją podłość i nikczemność.
        Faszysta pierwszej wody,nawet się ze swoim faszyzmem nie ukrywa.Zapowiada obozy
        koncentracyjne dla przeciwników Jarosława Kaczyńskiego i ja mu wierzę,że spełni
        swoje obietnice. Hitler też nie puszczał słów na wiatr.
      • wyszynekwanda Re: Ciemny lud nie kupuje. 06.05.10, 13:02
        "w1958 napisał:

        > Ciemny lud nie kupuje kitu wciskanego przez cynglistów Z GWna i WSI24
        > stąd rozpacz propagandystów POlszewii. Rosnące lawinowo poparcie dla
        > Jarosława Kaczyńskiego zaczyna budzić panikę wśród różowych kanali.
        > Nie rozumieją matołki ,że "ciemny lud" przestał kupować ich chamski
        > antypisowski beł
        > Wasz koniec POlszewicy jest już bliski , Jarosław Kaczyński wraca do
        > władzy w wielkim stylu.. Nie będzie zmiłuj dla takich jak wy.
        > Zapłacicie za swoją podłość i nikczemność."

        -_Język tej "wypowiedzi" ma swoje płytkie żródełka w komunistycznym bełkocie wzywającym do walki kapitalistyczną świnią zrzucającą stonkę aby wykończyc naszą socjalistyczną gospodarkę. Nie widzę różnicy w formie...
    • jacmenos TVP a misja 05.05.10, 18:34
      Jak słyszę o Publicznej Telewizji i jej misji - ogarnia mnie gorzki śmiech !
      Obecnie TVP jest narzędziem bezkompromisowej walki politycznej.
      Dla większości społeczeństwa TVP jest "oknem na świat" - jedynym kontaktem z tzw.kulturą . Zachodzi tutaj swoiste sprzężenie zwrotne - telewizja kształtuje światopogląd , światopogląd decyduje o tym co i w jakiej telewizji oglądamy .
      Tak więc decydenci odpowiadający za program w rzeczywistości odpowiadają za edukację znacznej części społeczeństwa !
      Jest co prawda powiedzenie ,że kto sieje wiatr ten zbiera burzę ale nie wiem w kogo uderzy tsunami amatorszczyzny , złego smaku , fobii i
      psychozy , która wzbiera w TVP !
      Na miejscu polityków koalicyjnych już bym się martwił !!!
    • respiral Szanowni PiSuarowie i 05.05.10, 20:30
      PiSuardessy! Zgwałciliście PUBLICZNĄ telewizję w grudniu 2005
      roku rąsia w rąsię z LPR i Samoobroną (tam na gwałtach znają się
      wyśmienicie). Doprowadziliście do ruiny ekonomicznej jedną z
      najbogatszych spółek w Polsce. Obsadziliście wszystkie stanowiska
      miernotą polityczną, sowicie ją nagradzając i wianując, jak
      wylatywała na bruk. Odprawy po 500 tysięcy! Po 300! Po ilokrotność
      pensji! Śmiecie drwić z Kwiatkowskiego? A czy on kiedykolwiek
      odmówił waszym politykom wypowiadania swoich myśli na
      antenie???? "Dramat w trzech aktach" to mały pikuś wobec tego
      pospieszalskostankiewiczowskiego goowna, albo każdego odcinka "Misji
      specjalnej". Ale kit wam w oko, tylko DLACZEGO MNIE OKRADACIE??? Nie
      na wasze wypociny płacę abonament. Chcę PRAWDY, a nie PiS-PRAWDY,
      dlaczego mnie moralnie gwałcicie? Wy - tacy prawi,chrześcijańscy
      polscy "patrioci"???
    • andrzej49.2 Gwałcenie przez uszy 05.05.10, 21:34
      Czytam wasze wpisy i nie mogę się nadziwić. Jako ateista i
      anarchista z przekonań siłą rzeczy nie popieram żadnej legalnej
      partii - wszystkie są klerykalne i mają ochotę trzymać społeczenstwo
      za pysk.
      Jednak czytam i Rzplitą i GW po prostu, żeby wiedzieć, co inni
      myślą. Z jednymi materiałami się zgadzam, z innymi nie. Jedna jest
      propisowska, druga propeowska - i to wszystko. Czy warto z tego
      powodu obrzucać się obelgami?
      Można po prostu - mając własne poglądy - starać się uszanować także
      poglądy inne niż własne.
      O meritum nie mam prawa się wypowiadać, bo TVP 1 oglądałem ostatni
      raz ze dwa lata temu.
      Pozdrowienia - bawcie się dalej.
      • jacggg Re: Gwałcenie przez uszy 05.05.10, 23:52
        Nie jesteś odosobniony w swoich odczuciach. To jest wręcz patologiczne i
        odrażające, w jaki sposób oblewają się błotem antagoniści związani czy
        sympatyzujący z PiS czy PO (ale także SLD, tylko obecnie mniej widoczni, jako
        mniej liczni - nawet na forach GW, bardzo dalekiej od wyraźniejszej prawicy lecz
        dosyć liberalnej wobec nawet częstokroć zdeklarowanej lewicy i stanowiącej
        przystań dla niej, zwłaszcza na forach).

        Ja akurat jestem zwolennikiem dosyć sprawnego lecz skupionego na kwestiach
        bezpieczeństwa czy polityki międzynarodowej państwa (nie zaś szeroko
        majstrującego przy gospodarce i chętnie rozdającego cudze bądź pożyczone
        pieniądze), niewierzącym (ateista to trochę zbyt zdecydowane określenie w moim
        przypadku, ja nie neguję - ja tylko nie wierzę i jest mi bliska etyka
        chrześcijańska, nie mam alergii na krzyż - chociaż na pewno go nie widzę w
        państwowych szkołach i urzędach, ponieważ znakiem naszego państwa jest godło i
        flaga, zaś konstytucja przewiduje zasadę rozdziału kościoła i państwa, której
        jestem zdecydowanym zwolennikiem - w związku z tym nie widzę także "nauki"
        jakichkolwiek religii w szkołach państwowych i to realizowanej tam przez księży,
        pastorów, rabinów czy imamów) lecz jak widać stosujemy podobną metodę czytając
        oba najważniejsze dzienniki w krytyczny sposób (ja jeszcze zaglądam chętnie na
        interię.pl - która np. jest bardzo szybka w aktualizacjach wiadomości i mam głos
        trzeci, dziennik.pl - sporadycznie bo goni za sensacją zbyt chętnie, ale też
        czasem).

        Do niedawna byłem zwolennikiem PO, obecnie mam wątpliwości - i zastanawiam się,
        czy nie powinniśmy (Polacy) zewrzeć szeregów w ramach koalicji PO-PiS puszczając
        w niepamięć potępieńcze swary (szczególnie konieczny jest - moim zdaniem -
        powrót przynajmniej do niekwestionowanej w latach 90-tych zasady poszukiwania
        konsensu odnośnie celów i metod prowadzenia polityki zagranicznej naszego
        państwa). Dochodzi obawa przed monopolizacją władzy przez PO, coraz chętniej
        zasilanej przez ludzi robiących z niej momentami tzw. PO-lszewię (zwłaszcza na
        forach).

        Odnośnie samego artykułu (meritum) - moim zdaniem autorka ma rację i trzeba
        zmienić władze TVP. Np. "Wiadomości" są obecnie robione po prostu skandalicznie,
        to jest - muszę użyć tego słowa - kurestwo dziennikarskie, propaganda nie mająca
        wiele wspólnego z rzetelną informacją. Pytanie - jak to zrobić, by z kolei
        koalicja rządząca się tam nie zaczęła panoszyć?

        Jest zdaje się inicjatywa społeczna (dziennikarska chyba) od bodaj co najmniej
        kilku miesięcy zmierzająca do odpolitycznienia telewizji publicznej - na co
        czekają? Dlaczego ta dyskusja i projekty z nią związane nie wracają? Żałoba?...
    • mroowa49 Gwałcenie przez uszy 05.05.10, 22:02
      Ma Pani rację. Mam wielu znajomych, którzy w ogóle nie interesują się polityką. Włączają tylko wiadomości na TVP1, żeby pogapić się przy kolacji bo i tak o tej porze żaden film nie leci (chyba nawet nie wiedzą, że są Fakty na TVN i Wydarzenia na Polsacie bo ich to kompletnie nie interesuje).
      Zauważyłam, że od katastrofy smoleńskiej wydają zdecydowane opinie - "nie znoszę Tuska, nie ufam mu za grosz, para prezydencka była wspaniała, rząd nic nie robi, nigdy nie dowiemy się prawdy."
      Kiedy chce porozmawiać na te tematy - przyznają rozbrajająco: "ja tam na polityce się nie znam".
      • andrzej369 Re: Gwałcenie przez uszy 05.05.10, 22:37
        Potwierdzam to, co jest napisane przez osobe o nicku mroowa49.

        Dokladnie takie same mam spostrzezenia.
      • redaktor.traktor Re: Gwałcenie przez uszy 05.05.10, 23:01
        mroowa49 napisała:
        > Zauważyłam, że od katastrofy smoleńskiej wydają zdecydowane opinie - "nie znoszę Tuska, nie ufam mu za grosz, para prezydencka była wspaniała, rząd nic nie robi,

        naprawdę? to cudownie, lejesz miód na moje serce :DDD
        • mroowa49 Re: Gwałcenie przez uszy 06.05.10, 08:56
          redaktor.traktor napisał:

          > mroowa49 napisała:
          > > Zauważyłam, że od katastrofy smoleńskiej wydają zdecydowane
          opinie - "nie
          > znoszę Tuska, nie ufam mu za grosz, para prezydencka była
          wspaniała, rząd nic
          > nie robi,
          >
          > naprawdę? to cudownie, lejesz miód na moje serce :DDD

          Kłamstwo, manipulacja, podłość, skłócanie i wzbudzanie nienawiści
          międzi Polakami - wszystkie chwyty dozwolone, prawda byle wygrać? Po
          trupach do celu. Dlatego właśnie nie będę głosować na Jarosława
          Kaczyńskiego i PIS.

          Nie ciesz się za bardzo. Będzie sporo dziegciu. Jak znajomym
          opowiadam filmik Pośpieszalskiego - łapią się za głowę, a elektorat
          negatywny rośnie. Ten "ciemny lud" jest rozsądniejszy i mądrzejszy
          niż wam się wydaje.
    • giles Gwałcenie przez uszy 05.05.10, 22:46
      niedogadanie sie z sld w sprawie odbicia z pisowskich lap tvp bylo
      fatalnym bledem po, ktory msci sie na jakosci naszej demokracji.
      odkad mamy w polityce pis, trudno o jakakolwiek rzeczowa debate na
      jakikolwiek temat. sa oszczerstwa (dziadek (!!!!!!)z wehrmachtu,
      kazdy kto nie z pis, nie jest patriota i stoi tam, gdzie kiedys
      stalo zomo), klamstwa (ostatnio bielan: prezydent nie wchodzil do
      kabiny pilota aby wydac mu rozkaz lotu do tibilisi, chociaz sa na to
      zeznania kilku uczestnikow lotu) i manipulacje (proba wkrecenia
      leppera w afere lapowkowa). gdyby, nie daj boze, jk mial zostac
      prezydentem czeka nas kolejny ókres wojny podjazdowej miedzy palacem
      prezydenckim i rzadem i kompletna blokada, bo jk bedzie tak jak
      brat, przeglosowane w sejmie/senacie ustawy bedzie odyslal spowrotem
      do parlamentu. mimo wszystko wierze w zdrowy rozsadek prowincjuszy.
      jeszcze dwa miesiace i pis po przegranych wyborach zaczenie sie
      rozpadac....
      • apodemik Re: Gwałcenie przez SLD 05.05.10, 23:09
        Marzy ci się gwałt nie przez uszy pani redaktor, raczej przez SLD. Poglądy
        świetnie wyćwiczone, zero myśli, pełna karność i podległość linii nadredaktora
        Michnika
    • siedmiolatek Urban, Urban, przyjaciol ma wielu 06.05.10, 00:39
      Kazdy z nic chcialby rzadzic na Wawelu!
    • aekielski Gwałcenie przez uszy 06.05.10, 06:24
      Kapitalny tytuł. Propaganda w PRL to był mały Pikuś w porównaniu z tym co się
      dzieje obecnie. Dodam,propaganda fałszująca wszystko, by tylko osiągnąć
      zamierzony cel polityczny. Natarczywość tej propagandy jest znacznie większa
      niż natarczywość reklam powtarzanych dziesiątki razy dziennie. Marnie widzę
      przyszłość narodu jako całości w tym steku kłamstw. Przykładowo: za komuny w
      II Wojnie Światowej był kierunek wschodni, BCH,AL,nie było AK. Obecnie jest
      zupełnie odwrotnie. Komuna kłamała, a co robimy my obecnie? Zakłamujemy dalej
      historię, tylko we właściwym,słusznym kierunku wytyczonym przez ludzi
      politycznie chorych.
    • yanuss wybiorcze myslenie 06.05.10, 07:51
      Nie wiem kto to jest, ale po stylu juz widac, ze to tekscik typowo wybiorczy. Zawsze ta sama wyzszosc, traktowanie innych jak glupszych od siebie, (ja sie zorientowalam ale gawiedz przeciez nie musi), ale tez kompletna slepota na inne "wybiorcze" media. Nie dreczy ja TVN czy Polsat, nie zawstydza wybiorcza..tylko TVP1 jest niedobra.. TVP2 jest SLD-owska, wiec juz duzo lepsza..Wyjatkowo glupi tekscik..
      • conrad11 Re: wybiorcze myslenie 06.05.10, 09:56
        Po zgooglowaniu nazwiska "zgwałconej przez uszy" dowiemy się, że osóbka
        firmująca te grafomańskie konstrukcje słowne jest autorką książeczki "BAJKI
        BABCI HALUSI", co ustawia jej egzotyczną wypowiedź we właściwych kontekście.

        -----

        yanuss napisał:

        > Nie wiem kto to jest, ale po stylu juz widac, ze to tekscik typowo wybiorczy.
        Z awsze ta sama wyzszosc, traktowanie innych jak glupszych od siebie, (ja sie
        zorientowalam ale gawiedz przeciez nie musi), ale tez kompletna slepota na inne
        "wybiorcze" media. Nie dreczy ja TVN czy Polsat, nie zawstydza wybiorcza..tylko
        TVP1 jest niedobra.. TVP2 jest SLD-owska, wiec juz duzo lepsza..Wyjatkowo glupi
        > tekscik..
    • ffstv PiS i SLD nie mialy takich skrupulow jak PO 06.05.10, 08:07

      za swoich rzadow a teraz za rzadow PO na chama przejmowaly wladze w
      TVP i PR, doskonale wiedzac ze to sporo dodatkowych glosow i
      totalnie darmowa propaganda dla partii.
    • maj16 Piotr Kraśko - PiSowiec czy oportunista? 06.05.10, 09:33
      Czy Piotr Kraśko to zwolennik PiSu czy oportunista - bardzo mnie to ciekawi?
      Jak długo, panie Kraśko, można firmować swoją twarzą brednie wypowiadane w
      Wiadomościach TVP?
      • apodemik Re: Piotr Kraśko - PiSowiec czy oportunista? 06.05.10, 10:37
        Myśę, że Kraśko w duchu popiera PO. To widać po jego szczerych
        oczach. Ale co ma biedak zrobić, kiedy nagle znalazł się w tak
        podłym środowisku dziennikarzy zaprzedanych PIS-owi. Przyczaił się,
        ale kiedy wreszcie Tusk rozwali zupełnie to siedlisko zarazy,
        przeklętą TVP1, opowie o swoich katuszach i prześladowaniach
        • wyszynekwanda Re: Piotr Kraśko - PiSowiec czy oportunista? 06.05.10, 13:13

          apodemik napisał:
          >" Myśę, że Kraśko w duchu popiera PO..."

          - Ależ przewrotna ta Twoja wypowiedź,... Nasz (bo publiczny) złoty chłopiec Kraśko wygląda mi na postać, która ma totalnie gdzieś co czyta z planszy. Jakby było inaczej to by tego po prostu nie robił. Wcześniej pisałam, że przypomina mi postac z barejowskich komedii, która do speców od propagandy mówi : "ja wam wszystko chłopcy wyśpiewam...". Może i masz rację, że doczekamy się go kajającego się i nawróconego...Może nawet się nie spali ze wstydu...
          • jacggg Re: Piotr Kraśko - PiSowiec czy oportunista? 06.05.10, 13:32
            Kraśko? Na pewno pokaja się zawsze i wszędzie, niemal przed każdym nowym szefem,
            o ile płaca i zaszeregowanie zostanie utrzymane. Jestem o tym przekonany.
            • jacggg Re: Piotr Kraśko - PiSowiec czy oportunista? 06.05.10, 13:59
              Już wolę Pospieszalskiego, który po prostu ma własne poglądy. Też nie uprawia
              rzetelnego dziennikarstwa (tutaj największy zarzut: bardzo duża skłonność do
              manipulowania opinią publiczną - to jest zresztą bardzo silna pokusa dla
              dziennikarzy - chyba mało który jest od tego całkowicie wolny czy po prostu
              wystarczająco dużo uwagi poświęca na zastanowienie nad skutkami swoich
              publikacji, jak sądzę - skądinąd bardzo trudno jest zachować pełną konsekwencję
              i bezstronność w tematach dotyczących nawet matematyki czy angelologii
              stosowanej... :); ma silnie emocjonalny stosunek do swojego widzimisię), ale coś
              wnosi do dyskusji.

              Podobnie np. Wildstein - straszny bufon, zdarza mu się niebywale generalizować
              czy obrażać ludzi, ze swoją listą wywołał ważny temat a jednocześnie
              prawdopodobnie skrzywdził wiele osób, ale także coś wnosi. Podobnie Ziemkiewicz
              czy Semka. Sami też obrywają, czasem zasłużenie, czasem - nie do końca.

              Kraśko jest typem dyspozycyjnego, gładkiego dziennikarza bez kręgosłupa
              (moralnego? w odniesieniu do pracy, prywatnie może być i pewnie jest: "kochany
              misio", z pewnymi skłonnościami do bardzo szybkiej jazdy samochodem, zdaje
              się...). Takie niestety mam wrażenie, oglądając "Wiadomości" ostatnimi czasy.
              Tego osobiście bardzo nie lubię.

              Najsmutniejsze jest to, że jest bardzo dobry w swoim fachu. I dlatego też
              zasługuje na ostrą krytykę, bo jest zbyt dobry, żeby być takim "miękkim cycem".
    • marianna102 Gwałcenie przez uszy 06.05.10, 11:09
      Sądzę, że program I TVP jest obecnie dość obiektywny. Na dowód, że tak nie
      jest, wciąż przytacza się tylko program Pospieszalskiego. Rozumiem, że dla
      Autorki "Gwałcenia przez uszy" TVP byłaby obiektywna, gdyby Pospieszalski
      zniknął i nastałby wymarzony stan TVP = TVN. Tylko proszę nie stroić się w
      szatki obrońcy pluralizmu.
      • antropoid Re: Gwałcenie przez uszy 06.05.10, 12:50
        marianna102 napisała:

        > Sądzę, że program I TVP jest obecnie dość obiektywny.

        Tak samo, jak ty jesteś inteligentna...
        Co ma znaczyć "tylko program Pospieszalskiego" ? To jest TVP - opłacana przez
        podatników i nie powinno być w niej miejsca dla prymitywnych partyjnych
        zapiewajłów, jak on, choćby był tylko jeden. Tyle, że on nie jest wcale jedyny,
        tam się roi od tresowanych małp PiS-u. I nie tylko tam, w Polskim Radio też. Tak
        TVP, jak i PR są instytucjami publicznymi i ich zasranym obowiązkiem jest
        zachować obiektywizm, tymczasem kaczor i jego zgraja po prostu je ukradli i jak
        gdyby nigdy nic zrobili sobie z nich propagandowe, partyjne gadzinówki. Niech
        sobie złodzieje z PiS założą własną stację i zatrudnią w niej takie
        dziennikarzyny, jak Pospieszalski, czy Wildstein. Za swoją kasę, nie za moją.
      • andrzej49.2 Re: Gwałcenie przez uszy 06.05.10, 19:07
        marianna102 napisała:

        > Sądzę, że program I TVP jest obecnie dość obiektywny
        Wczoraj pisałem, że od dawna nie oglądam już TVP 1, postanowiłem
        jednak - dla obiektywizmu- na chwilę zmienić zwyczaje.
        Poświęciłem się i oglądałem wiadomości w TVP 1 o piętnastej (bo są
        wtedy dość krótkie). Nie mogę się z tobą zgodzić.
        Informacje jak informacje, trudno nimi manipulować. Natomiast duże
        pole do popisu daje komentarz lub kontekst.
        Nie chce mi się dokonywaćtu i teraz dokładnego rozbioru całości, ale
        bardzo wyraźna jest sympatia do PiS-u (wczoraj pisałem, że nie
        kibicuję żadnej partii) - co w końcu zrozumiałe - czyja władza, tego
        religia, jak mawiali Rzymianie.
        Pokazano też krótką migawkęz przygotowań do defilady na Placu
        Czerwonym - maszerowali m.in. Polacy, Anglicy i Amerykanie. W tle
        tej sceny cały czas widniał podpis "Imperialne marzenia Rosji".
        Ciekawe, co ma piernik do wiatraka? Nic. Ale w podświadomość widza
        wsącza się kolejna kropla niechęci do Rosji. Robione jest to
        przecież celowo - nikt mi nie wmówi, że plansza ta została pokazana
        niechcący.
        W ten sposób (i w inne ) nakręca się opinię publiczną.
        To drobny przykład manipulacji, ale jednak manipulacji - jak na pięć
        minut oglądania, całkiem niezły pokaz indokrynacji widzów.
    • wyszynekwanda Re: Gwałcenie przez uszy 06.05.10, 12:50
      "ZA Kwiatkowskiego było lepiej ? Prawda ? I Czarzasty zarobił ... I Kwaśniewski dostał drugą turę po Dochnalach ,pijackich wyczynach...."

      -Twoja wypowiedź dokładnie ilustruje tę paranoję z TVP: skoro mogła być SLD-owska, to teraz k... my im pokarzemy. Otóż, nie. TVP powinna być odpolityczniona i w miare możliwości obiektywna. Nie może być folwarkiem żadnej partii politycznej, ponieważ w założeniu ma byc publiczna. Krajowa Rada RiTv powinna nad tym czuwać, ale jak ma to robić, skoro wybrana została z klucza partyjnego? TVP 1 nie da sie teraz oglądac, ten program nie przypomina nawet telewizji Czarzastego i Kwiatkowskiego, bardziej przypomina nachalną i prymitywną propagandę z czasów komuny. Wstyd!
      Dokąd nie zmieni sie nastawienie polityków ale i zwykłych obywateli do urzędów i instytucji życia publicznego to nic się w tym kraju nie zmieni na lepsze. Zawsze dobro partii będzie ponad dobrem Ojczyzny. I zamiast fachowców i ludzi odpowiedzialnych będziemy musieli znosić partyjne miernoty.
    • antropoid Re: eSBecka hołota wije się i miota 06.05.10, 12:53
      No właśnie, przestań się wić i miotać eSBecka gnido.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka