toja3003 Może kiedyś będziemy dumni z Polski... 01.04.05, 10:13 Panowie z różnymi życiorysami i poglądami ale bez wątpienia w starszym wieku! Nie zapominajcie, że tylko prawda wyzwala. Owszem mieliśmy przed wojną COP i Gdynię ale także zabójstwo własnego prezydenta w początkach niepodległości, setki trupów podczas bratobójczych walk Piłsudskiego w maju 1926, sanacyjną dyktaturę, biedę z nędzą i słabiznę polityczną, która nie uchroniła nas przed wrześniem 39. Owszem, mieliśmy po wojnie odbudowę ale była ona zarazem budową bierutowskiego stalinizmu a potem siermiężnej gomułkowszczyzny, napuszonej gierkowizny i jaruzelizmu zwanego socjalizmem realnym. Z czego tu być dumnym gdy narody odchodziły spokojnie do swych dziejów a my dreptaliśmy prosowieckim gówienku? No a czy kiedyś zbudujemy ten „przodujący w Europie cywilizacyjnie kraj” to inna sprawa. Może. Wtedy będzie czas na dumę. Na razie potrzeba nam ciężkiej pracy. I tu jest też klucz do podniesienia prestiżu Polski. Problem nieciekawego postrzegania Polski nie ma w pierwszej linii wiele wspólnego z naszymi politycznymi kłótniami ale ogólnym wrażeniem jakie nasz kraj robi na cudzoziemcach i to od momentu przyjazdu. No bo co widzi, powiedzmy mieszkaniec Kanady czy USA, lądujący w Warszawie? Jakieś badziewiaste baraczki na lotnisku i o wiele wyższy poziom ma u siebie i to nawet nie w stolicy ale na prowincji. A jak przybędzie morzem ze Szwecji i zobaczy np.Nowy Port w Gdańsku? Albo zapuści się gdzieś na Orunię? Albo przejedzie z Niemiec szeroką autostradą i po paru metrach asfaltu natknie się po polskiej stronie na popegeerowskie bloczki oflagowane kalesonami? A jeszcze potem zechce może pójść na spacer. Dobrze jak nie zostanie okradziony, napadnięty itp. No koment. I może tak trochę więcej konkretów panowie autorzy? Bo na razie to tylko klepanina na okrągło typu „musim, bo się udusim”, „weźmiemy się i zrobicie”, „wicie, rozumicie”. Owszem, rozumiemy, że chcecie aby Polska rosła w siłę a ludziom żyło się dostatniej ale tego chyba każdy chce nie? Odpowiedz Link Zgłoś
witaschek toja i jej/jego kawalki 01.04.05, 13:09 o badziewiastych baraczkach i wiszacych kalesonach. Wklejasz te same kawalki do roznych postow. A co w tej twojej Kanadzie, to nie ma przescieradel w okna zamiast firanek? Albo moze w sobote wieczorem ludzie nie puszczaja pawi na chodnik przed barami? W Kanadzie jezdzi wiecej przerdzewialych wrakow niz w Polsce. Wiele jest takze domow, ktore nazwalbym baraczkami lub chatka puchatka na koziej nozce, takie sa male i z drewna. Odpowiedz Link Zgłoś
witaschek Re: toja i jej/jego kawalki 01.04.05, 13:12 zapomnialem jeszcze o ciemnych tawernach z tlacym sie napisem 'Molson' i wylnialymi od brudu dywanami. No i jeszcze tabliczka w wejsciu do takiej tawerny: 'No Knives' (Zadnych Nozy) Odpowiedz Link Zgłoś
nikame Re: Możemy być dumni z Polski 01.04.05, 10:15 Ale się uśmiałam. No Panowie Profesorowie i Panie Psorki - żarty sobie robicie w Prima Aprilis, nieprawdaż? Bo poważnie się potraktować tego nie da. I ta troska o Polskę - no fakt, to że sobie ponarzekamy na Prezydentów musi wielkie poruszenie wywoływać za granicą, wszak tam wszyscy czołobitni. A korupcja na każdym szczeblu i złodziejskie praktyki w naszym kraju nikomu tam nie przeszkadzaja - wszak cywilizowany świat uwielbia ten sposob prowadzenia biznesu. A nasz autorytet rośnie z każdą łapówką wręczoną naszym urzędnikom. Odpowiedz Link Zgłoś
seawolfie Re: Możemy być dumni z Polski 01.04.05, 11:22 No, o uśmiech , jak sie okazało najłatwiej, chociażby przy czytaniu tego śmiesznego apelu. Jest to wiec apel samosprawdzający się. Odpowiedz Link Zgłoś
dupajasiu102 Cala smietanka agentury, lacznie z TW 01.04.05, 12:09 WSI panem Olechowskim, ktory przyznal sie ze wspolpracowal z nimi.... Na smietnik z wami wszystkimi z tej listy, jezeli probujecie mydlic oczy ludziom.. Tym ludziom ktorzy sa okradani przez kolejne afery, tym ludziom ktorym nie pomogliscie i ktorych godnie nie reprezentowaliscie piastujac swe urzedy. Sebar sebar_rysiu@yahoo.co.uk Odpowiedz Link Zgłoś
karol113 Re: Możemy być dumni z Polski 01.04.05, 13:14 Ciekawy zestaw: TW, UW i SLD. Odpowiedz Link Zgłoś
sam_sob Re: Możemy być dumni z Polski 01.04.05, 16:10 karol113 napisał: > Ciekawy zestaw: TW, UW i SLD. Który znajduje usprawiedliwienie w dacie 1 kwietnia. To dobry pomysł na uśmiech i powód do dumy - "pamiętamy". pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
seawolfie Re: Możemy być dumni z Polski 01.04.05, 17:36 Był Szymon Słupnik, był Vlad Palownik, może byc i Bronek Apelownik! Odpowiedz Link Zgłoś
zabawnabuzia Re: Możemy być dumni z Polski 01.04.05, 17:45 ach te nazwiska, nazwiska nazwiska, ciagle ci sami moralizatorzy narodu.Tych juz w przeszlosci slyszelismy..Mazowiecki, Geremek , o ten ostatni to zwlaszcza dobry. Pamietamy jak przekonywal narod sila swojego autorytetu,ze zmiana ordynacji wyborczej w trakcie wyborow jest ok.:((((( albo Olechowski,byly kapus:(((((( Odpowiedz Link Zgłoś
zabawnabuzia Re: Możemy być dumni z Polski 01.04.05, 17:52 jeszcze raz przeczyta wszystkie posty i widac wyraznie,ze zdrowy rozsadek i poczucie humoru nie ginie w narodzie. To dobry znak!!! Nikt nie traktuje tu powaznie i z naboznym szacunkiem tych intekektualnych wypocin i ludzie swoje wiedza. Dobra nasza !!:)) Odpowiedz Link Zgłoś
vigla Możemy być dumni z Polski? 01.04.05, 17:54 www.nauka-edukacja.p4u.pl/articles.php?id=74&page= Za sprawą gestu Piłata umywanie rąk do dziś jest symbolem oportunizmu i unikania odpowiedzialności. Gest ten nader często powtarzają decydenci korporacji akademickich. No cóż, higiena kończyn górnych ma długą przeszłość w naszym świecie pełnym brudów. Ma też dużą przyszłość. Ci, którzy nie dbają o higienę kończyn górnych żadnych szans nie mają, szczególnie w świecie akademickim tak pięknie rozprawiającym o poszukiwaniu, poznawaniu i głoszeniu prawdy. RPO, który chce mieć szanse w tym środowisku o higienę musi dbać. Odpowiedz Link Zgłoś
smok5 Re: Możemy być dumni z Polski 01.04.05, 18:11 TW się skumali. Już wiem na kogo nie głosować. Tym panom już dziekujemy. Też jestem dumny z Polski, ale nie ze zdrajców, kolaborantów i konstruktorów państwa, które nas zbliżyło do najbiedniejszych krajów Ameryki Pd. Kwaśniewski i ci co go wypromowali i go popierali to nowa Targowica - bez ideałów, bez honoru , bez moralności. Polskę kocham was się wstydzę. Odpowiedz Link Zgłoś
seawolfie Re: Możemy być dumni z Polski 01.04.05, 18:47 Trafnie to ująłeś. Ja też chcę byc dumny z Polski, panowie apelownicy mi w tym przeszkadzają. P. Kukiz, "wirus SLD": "Jak ja was k... nienawidzę, jak ja sie wami, k... brzydzę!" Odpowiedz Link Zgłoś
meylec Kiedy Papież mówił o "odmianie oblicza tej Ziemi" 01.04.05, 21:43 to zapewniam Was szanowni panowie, że nie miał na myśli przekształcenia Polski w oligarchiczny twór, ściśle wzorowany na Rosji Bierezowskich, Chodorkowskch i Abramowiczów. Odpowiedz Link Zgłoś
zambro Kilka zdań o autorach tych wpisów 02.04.05, 07:11 Czytając Wasze teksty szanowni doskutanci nie mogę się nie pozbyć wrażenia, ze poziom rozumu u większości z was jest równy mniej więcej tyle co waga kotleta schabowego u... komara. Pisanie o Polskich Uczonych w ten sposób może tylko zgraja nieuków. Merytorycznej dyskusji więc z wami nie będzię a Zacnemu Gronu Profesorskiemu chciałem tylko podziękować a szczególnie tym, którzy nie są "czynnymi" politykami. Odpowiedz Link Zgłoś
john_wayne Na koniec mógłbyś walnąć jeszcze stopniem... 02.04.05, 07:27 ...naukowym, ma się rozumieć. Niech zgraja nieuków widzi i podziwia krynicę mądrości, z której daremnie by jej czerpać. Ciąża urojona. Odpowiedz Link Zgłoś
nysiek Re: Na koniec mógłbyś walnąć jeszcze stopniem... 02.04.05, 09:27 Zambro! Gratuluje odwagi. Gdyby nie ludzie, którzy wystosowali ten apel to ta cała hałastra pasłaby nadal krowy w towarzystwie Lepperów, Giertychów Kaczyńskich czy Rokity. Uznanie dla sygnatariuszy apelu. Odpowiedz Link Zgłoś
ekostar Re: Kilka zdań o autorach tych wpisów 02.04.05, 18:00 zambro napisał: Pisanie o Polskich Uczonych w ten sposób może tylko > zgraja nieuków. 1.ilu uczonych jest w tej grupie? 2.jaka definicję uczonego przyjmujemy? Merytorycznej dyskusji więc z wami nie będzię Zachęcam zatem na innej stronie wyrazic swą opinię jeśli nasze towarzytwo nie odpowiada: www.debata.ukie.gov.pl/WWW/dp.nsf/1448226b57c862fdc1256ed90038fe09?OpenForm&ParentUNID=6480B05C29D4E67BC1256F5400401BC5 a Zacnemu Gronu > Profesorskiemu chciałem tylko podziękować a szczególnie tym, którzy nie są > "czynnymi" politykami. grono o którym tu mowa z pewnością trudno nazwać merytorycznie kompetentnym a z pewnością nie zacnym: www.forumakad.pl/archiwum/2005/01/13-za-co_stanowi_o_sile_naukowca.htm www.naukawpolsce.pap.pl/cgi-bin/index.pl?id_depeszy=PAP20041220W03170&polecenie=info&k=13 Więcej, a szczególnie na temat Europejskiego Kodeksu zatrudniania naukowców złożonego z szeregu ogólnych zasad i wymagań do których pracodawcy powinni się stosować. Te zasady powinny obejmować przejrzystość procesu zatrudniania oraz równe traktowanie wszystkich aplikantów, w szczególności w kontekście rozwoju oraz stałego utrzymywania otwartego, atrakcyjnego europejskiego rynku pracy dla naukowców i stanowią uzupełnienie do Europejskiej Karty dla Naukowców. Instytucje oraz pracodawcy stosujący się do Kodeksu zatrudniania naukowców będą otwarcie demonstrować odpowiedzialne i pełne szacunku zaangażowanie w sprawę zapewnienia odpowiedniej struktury zatrudniania naukowców, której celem ma być wkład w rozwój Europejskiej Przestrzeni Naukowej: www.nauka-edukacja.p4u.pl/ Odpowiedz Link Zgłoś
g.stevens Re: Możemy być dumni z Polski 02.04.05, 11:10 Wstyd mi jedynie za Prof. Henryka Samsonowicza. Zawsze uważałem Profesora za porządnego i mądrego człowieka, wolnego od wpływów propagandowych. Całą resztę mozna sobie darować. Odpowiedz Link Zgłoś
qaz10 ludzie nie mozna tak rozmawiac 02.04.05, 21:30 to niepojete ile tu jest bezsensownej nienawisci.trzeba miec chociaz szacunek dla tych intelektualistow ktorych mamy.inaczej panstwo nie ma prawa bytu (dlatego ruskie chcialy wyrznac wszystkich w katyniu i niemcy UJ).mam 18 lat i szczerze wierze ze moje pokolenie juz bedzie moglo normalnie dyskutowac.a tak a propos to ludzmi najbardziej szydzacymi z polski sa...polacy.zastanowmy sie nad tym Odpowiedz Link Zgłoś
basia.basia Intelektualiści .... 04.04.05, 20:04 qaz10 napisał: > to niepojete ile tu jest bezsensownej nienawisci.trzeba miec chociaz szacunek > dla tych intelektualistow ktorych mamy. Poniżej wklejam końcówkę książki angielskiego historyka Paula Johnsona napisanej w 1988 roku - jej tytuł: "Intelektualiści". Uważam jego diagnozę za szczególnie trafną i ciągle aktualną, może nawet zwłaszcza w tej chwili, kiedy odszedł od nas wielki autorytet moralny, wspaniały i dobry Człowiek. "Myślę jednak, że wykryłem dziś jakiś publiczny sceptycyzm, który się pojawia, gdy intelektualiści wstają, by głosić nam kazanie; wykryłem rosnącą skłonność zwykłych ludzi do kwestionowania prawa uczonych, pisarzy i filozofów, nawet wybitnych, do mówienia nam, jak mamy się zachować i prowadzić nasze sprawy. Wydaje się rozszerzać przekonanie, że intelektualiści nie są mądrzejsi jako nauczyciele lub bardziej wartościowi jako ludzie służący za przykład niż szarlatani lub kapłani dawnych czasów. Podzielam ten sceptycyzm. Tuzin osób, zatrzymanych przypadkowo na ulicy, może udzielić równie rozsądnych opinii o sprawach moralnych i politycznych, co przeciętni przedstawiciele inteligencji. Poszedłbym nawet dalej: nasze tragiczne stulecie, które widziało tak wiele milionów niewinnych istnień poświęconych realizacji planów poprawienia losów ludzkości, udzieliło nam nauki: strzeżcie się intelektualistów! Nie tylko należy trzymać ich z dala od wszystkich dźwigni władzy, ale trzeba na nich spoglądać ze szczególną podejrzliwością, gdy próbują przedstawić swoją uniwersalną receptę. Strzeżcie się komitetów, konferencji i porozumień intelektualistów. Nie wierzcie oświadczeniom wychodzącym z ich zwartych szeregów. Nie traktujcie poważnie ich opinii na temat przywódców politycznych i ważnych wydarzeń. Intelektualiści bowiem, dalecy od stania się wielkimi indywidualistami lub nonkonformistami, stosują się do pewnych utartych wzorów postępowania. Traktowani jako grupa, często są skrajnymi konformistami, poruszającymi się w obrębie koła nakreślonego przez tych, których aprobaty szukają i cenią. To właśnie czyni ich, en masse, tak niebezpiecznymi, bo umożliwia im tworzenie klimatu opinii i powszechnych ortodoksji, które same często rodzą irracjonalne i niszczące kierunki działania. Ponad wszystko musimy zawsze pamiętać o tym, o czym intelektualiści zwykle zapominają: ludzie są ważniejsi od pojęć i muszą znajdować się na pierwszym miejscu. Najgorszą postacią despotyzmu jest bezduszna tyrania idei." ps W swojej książce Johnson przyjrzał się wnikliwie słynnym ideologom i skutkom ich teorii oraz porównał propagowane przez nich idee z ich własnym postępowaniem - w ich środowisku, rodzinie, najbliższym otoczeniu. Chodzi o Sartre`a, Marksa, Brechta, Russell`a, Shelley`a i wielu innych. Wszyscy to kłamcy o sercach z lodu, skrajni egoiści i pozerzy, którzy pod pozorem naprawiania i uszczęśliwiania ludzkości zadręczali swoje bliższe i dalsze otoczenie, nie szanowali niczego i nikogo, poza sobą. Odpowiedz Link Zgłoś