Dodaj do ulubionych

Możemy być dumni z Polski

    • toja3003 Może kiedyś będziemy dumni z Polski... 01.04.05, 10:13
      Panowie z różnymi życiorysami i poglądami ale bez wątpienia w starszym wieku!
      Nie zapominajcie, że tylko prawda wyzwala. Owszem mieliśmy przed wojną COP i
      Gdynię ale także zabójstwo własnego prezydenta w początkach niepodległości,
      setki trupów podczas bratobójczych walk Piłsudskiego w maju 1926, sanacyjną
      dyktaturę, biedę z nędzą i słabiznę polityczną, która nie uchroniła nas przed
      wrześniem 39. Owszem, mieliśmy po wojnie odbudowę ale była ona zarazem budową
      bierutowskiego stalinizmu a potem siermiężnej gomułkowszczyzny, napuszonej
      gierkowizny i jaruzelizmu zwanego socjalizmem realnym. Z czego tu być dumnym
      gdy narody odchodziły spokojnie do swych dziejów a my dreptaliśmy prosowieckim
      gówienku? No a czy kiedyś zbudujemy ten „przodujący w Europie cywilizacyjnie
      kraj” to inna sprawa. Może. Wtedy będzie czas na dumę. Na razie potrzeba nam
      ciężkiej pracy. I tu jest też klucz do podniesienia prestiżu Polski.

      Problem nieciekawego postrzegania Polski nie ma w pierwszej linii
      wiele wspólnego z naszymi politycznymi kłótniami ale ogólnym wrażeniem jakie
      nasz kraj robi na cudzoziemcach i to od momentu przyjazdu.

      No bo co widzi, powiedzmy mieszkaniec Kanady czy USA,
      lądujący w Warszawie? Jakieś badziewiaste baraczki na
      lotnisku i o wiele wyższy poziom ma u siebie i to nawet nie
      w stolicy ale na prowincji. A jak przybędzie morzem ze
      Szwecji i zobaczy np.Nowy Port w Gdańsku? Albo
      zapuści się gdzieś na Orunię? Albo przejedzie z Niemiec
      szeroką autostradą i po paru metrach asfaltu natknie się
      po polskiej stronie na popegeerowskie bloczki oflagowane
      kalesonami?

      A jeszcze potem zechce może pójść na spacer. Dobrze jak
      nie zostanie okradziony, napadnięty itp. No koment.

      I może tak trochę więcej konkretów panowie autorzy? Bo na razie to tylko
      klepanina na okrągło typu „musim, bo się udusim”, „weźmiemy się i
      zrobicie”, „wicie, rozumicie”. Owszem, rozumiemy, że chcecie aby Polska rosła w
      siłę a ludziom żyło się dostatniej ale tego chyba każdy chce nie?
      • witaschek toja i jej/jego kawalki 01.04.05, 13:09
        o badziewiastych baraczkach i wiszacych kalesonach. Wklejasz te same kawalki do
        roznych postow.
        A co w tej twojej Kanadzie, to nie ma przescieradel w okna zamiast firanek? Albo
        moze w sobote wieczorem ludzie nie puszczaja pawi na chodnik przed barami?
        W Kanadzie jezdzi wiecej przerdzewialych wrakow niz w Polsce. Wiele jest takze
        domow, ktore nazwalbym baraczkami lub chatka puchatka na koziej nozce, takie sa
        male i z drewna.
        • witaschek Re: toja i jej/jego kawalki 01.04.05, 13:12
          zapomnialem jeszcze o ciemnych tawernach z tlacym sie napisem 'Molson' i
          wylnialymi od brudu dywanami. No i jeszcze tabliczka w wejsciu do takiej
          tawerny: 'No Knives' (Zadnych Nozy)
    • nikame Re: Możemy być dumni z Polski 01.04.05, 10:15
      Ale się uśmiałam. No Panowie Profesorowie i Panie Psorki - żarty sobie robicie
      w Prima Aprilis, nieprawdaż? Bo poważnie się potraktować tego nie da. I ta
      troska o Polskę - no fakt, to że sobie ponarzekamy na Prezydentów musi wielkie
      poruszenie wywoływać za granicą, wszak tam wszyscy czołobitni. A korupcja na
      każdym szczeblu i złodziejskie praktyki w naszym kraju nikomu tam nie
      przeszkadzaja - wszak cywilizowany świat uwielbia ten sposob prowadzenia
      biznesu. A nasz autorytet rośnie z każdą łapówką wręczoną naszym urzędnikom.
    • insite up yours! 01.04.05, 10:26
    • seawolfie Re: Możemy być dumni z Polski 01.04.05, 11:22
      No, o uśmiech , jak sie okazało najłatwiej, chociażby przy czytaniu tego
      śmiesznego apelu. Jest to wiec apel samosprawdzający się.

    • dupajasiu102 Cala smietanka agentury, lacznie z TW 01.04.05, 12:09
      WSI panem Olechowskim, ktory przyznal sie ze wspolpracowal z nimi....

      Na smietnik z wami wszystkimi z tej listy, jezeli probujecie mydlic oczy
      ludziom..
      Tym ludziom ktorzy sa okradani przez kolejne afery, tym ludziom ktorym nie
      pomogliscie i ktorych godnie nie reprezentowaliscie piastujac swe urzedy.

      Sebar
      sebar_rysiu@yahoo.co.uk
    • karol113 Re: Możemy być dumni z Polski 01.04.05, 13:14
      Ciekawy zestaw: TW, UW i SLD.
      • sam_sob Re: Możemy być dumni z Polski 01.04.05, 16:10
        karol113 napisał:

        > Ciekawy zestaw: TW, UW i SLD.

        Który znajduje usprawiedliwienie w dacie 1 kwietnia. To dobry pomysł na uśmiech
        i powód do dumy - "pamiętamy".
        pzdr
    • seawolfie Re: Możemy być dumni z Polski 01.04.05, 17:36
      Był Szymon Słupnik, był Vlad Palownik, może byc i Bronek Apelownik!
    • zabawnabuzia Re: Możemy być dumni z Polski 01.04.05, 17:45

      ach te nazwiska, nazwiska
      nazwiska,

      ciagle ci sami moralizatorzy narodu.Tych juz w przeszlosci
      slyszelismy..Mazowiecki, Geremek , o ten ostatni to zwlaszcza dobry. Pamietamy
      jak przekonywal narod sila swojego autorytetu,ze zmiana ordynacji wyborczej w
      trakcie wyborow jest ok.:(((((

      albo Olechowski,byly kapus:((((((
    • zabawnabuzia Re: Możemy być dumni z Polski 01.04.05, 17:52


      jeszcze raz przeczyta wszystkie posty i widac wyraznie,ze

      zdrowy rozsadek i poczucie humoru nie ginie w narodzie.

      To dobry znak!!!

      Nikt nie traktuje tu powaznie i z naboznym szacunkiem tych intekektualnych wypocin

      i ludzie swoje wiedza.
      Dobra nasza !!:))
    • vigla Możemy być dumni z Polski? 01.04.05, 17:54
      www.nauka-edukacja.p4u.pl/articles.php?id=74&page=
      Za sprawą gestu Piłata umywanie rąk do dziś jest symbolem oportunizmu i
      unikania odpowiedzialności. Gest ten nader często powtarzają decydenci
      korporacji akademickich. No cóż, higiena kończyn górnych ma długą przeszłość w
      naszym świecie pełnym brudów. Ma też dużą przyszłość. Ci, którzy nie dbają o
      higienę kończyn górnych żadnych szans nie mają, szczególnie w świecie
      akademickim tak pięknie rozprawiającym o poszukiwaniu, poznawaniu i głoszeniu
      prawdy. RPO, który chce mieć szanse w tym środowisku o higienę musi dbać.
    • smok5 Re: Możemy być dumni z Polski 01.04.05, 18:11
      TW się skumali. Już wiem na kogo nie głosować. Tym panom już dziekujemy. Też
      jestem dumny z Polski, ale nie ze zdrajców, kolaborantów i konstruktorów
      państwa, które nas zbliżyło do najbiedniejszych krajów Ameryki Pd. Kwaśniewski
      i ci co go wypromowali i go popierali to nowa Targowica - bez ideałów, bez
      honoru , bez moralności. Polskę kocham was się wstydzę.
      • seawolfie Re: Możemy być dumni z Polski 01.04.05, 18:47
        Trafnie to ująłeś. Ja też chcę byc dumny z Polski, panowie apelownicy mi w tym
        przeszkadzają.

        P. Kukiz, "wirus SLD": "Jak ja was k... nienawidzę, jak ja sie wami, k...
        brzydzę!"
    • meylec Kiedy Papież mówił o "odmianie oblicza tej Ziemi" 01.04.05, 21:43
      to zapewniam Was szanowni panowie, że nie miał na myśli przekształcenia Polski
      w oligarchiczny twór, ściśle wzorowany na Rosji Bierezowskich, Chodorkowskch i
      Abramowiczów.
      • zambro Kilka zdań o autorach tych wpisów 02.04.05, 07:11
        Czytając Wasze teksty szanowni doskutanci nie mogę się nie pozbyć wrażenia, ze
        poziom rozumu u większości z was jest równy mniej więcej tyle co waga kotleta
        schabowego u... komara. Pisanie o Polskich Uczonych w ten sposób może tylko
        zgraja nieuków. Merytorycznej dyskusji więc z wami nie będzię a Zacnemu Gronu
        Profesorskiemu chciałem tylko podziękować a szczególnie tym, którzy nie są
        "czynnymi" politykami.
        • john_wayne Na koniec mógłbyś walnąć jeszcze stopniem... 02.04.05, 07:27
          ...naukowym, ma się rozumieć. Niech zgraja nieuków widzi i podziwia krynicę
          mądrości, z której daremnie by jej czerpać. Ciąża urojona.
          • nysiek Re: Na koniec mógłbyś walnąć jeszcze stopniem... 02.04.05, 09:27
            Zambro! Gratuluje odwagi. Gdyby nie ludzie, którzy wystosowali ten apel to ta
            cała hałastra pasłaby nadal krowy w towarzystwie Lepperów, Giertychów
            Kaczyńskich czy Rokity. Uznanie dla sygnatariuszy apelu.
        • ekostar Re: Kilka zdań o autorach tych wpisów 02.04.05, 18:00
          zambro napisał:

          Pisanie o Polskich Uczonych w ten sposób może tylko
          > zgraja nieuków.

          1.ilu uczonych jest w tej grupie?
          2.jaka definicję uczonego przyjmujemy?

          Merytorycznej dyskusji więc z wami nie będzię

          Zachęcam zatem na innej stronie wyrazic swą opinię jeśli nasze towarzytwo nie
          odpowiada:
          www.debata.ukie.gov.pl/WWW/dp.nsf/1448226b57c862fdc1256ed90038fe09?OpenForm&ParentUNID=6480B05C29D4E67BC1256F5400401BC5

          a Zacnemu Gronu
          > Profesorskiemu chciałem tylko podziękować a szczególnie tym, którzy nie są
          > "czynnymi" politykami.

          grono o którym tu mowa z pewnością trudno nazwać merytorycznie kompetentnym a z
          pewnością nie zacnym:
          www.forumakad.pl/archiwum/2005/01/13-za-co_stanowi_o_sile_naukowca.htm
          www.naukawpolsce.pap.pl/cgi-bin/index.pl?id_depeszy=PAP20041220W03170&polecenie=info&k=13
          Więcej, a szczególnie na temat Europejskiego Kodeksu zatrudniania naukowców
          złożonego z szeregu ogólnych zasad i wymagań do których pracodawcy powinni się
          stosować. Te zasady powinny obejmować przejrzystość procesu zatrudniania oraz
          równe traktowanie wszystkich aplikantów, w szczególności w kontekście rozwoju
          oraz stałego utrzymywania otwartego, atrakcyjnego europejskiego rynku pracy dla
          naukowców i stanowią uzupełnienie do Europejskiej Karty dla Naukowców.
          Instytucje oraz pracodawcy stosujący się do Kodeksu zatrudniania naukowców będą
          otwarcie demonstrować odpowiedzialne i pełne szacunku zaangażowanie w sprawę
          zapewnienia odpowiedniej struktury zatrudniania naukowców, której celem ma być
          wkład w rozwój Europejskiej Przestrzeni Naukowej:
          www.nauka-edukacja.p4u.pl/
    • g.stevens Re: Możemy być dumni z Polski 02.04.05, 11:10
      Wstyd mi jedynie za Prof. Henryka Samsonowicza. Zawsze uważałem Profesora za
      porządnego i mądrego człowieka, wolnego od wpływów propagandowych. Całą resztę
      mozna sobie darować.
      • qaz10 ludzie nie mozna tak rozmawiac 02.04.05, 21:30
        to niepojete ile tu jest bezsensownej nienawisci.trzeba miec chociaz szacunek
        dla tych intelektualistow ktorych mamy.inaczej panstwo nie ma prawa bytu
        (dlatego ruskie chcialy wyrznac wszystkich w katyniu i niemcy UJ).mam 18 lat i
        szczerze wierze ze moje pokolenie juz bedzie moglo normalnie dyskutowac.a tak a
        propos to ludzmi najbardziej szydzacymi z polski sa...polacy.zastanowmy sie nad
        tym
        • basia.basia Intelektualiści .... 04.04.05, 20:04
          qaz10 napisał:

          > to niepojete ile tu jest bezsensownej nienawisci.trzeba miec chociaz szacunek
          > dla tych intelektualistow ktorych mamy.

          Poniżej wklejam końcówkę książki angielskiego historyka Paula Johnsona
          napisanej w 1988 roku - jej tytuł: "Intelektualiści". Uważam jego diagnozę
          za szczególnie trafną i ciągle aktualną, może nawet zwłaszcza w tej chwili,
          kiedy odszedł od nas wielki autorytet moralny, wspaniały i dobry Człowiek.

          "Myślę jednak, że wykryłem dziś jakiś publiczny sceptycyzm, który się pojawia,
          gdy intelektualiści wstają, by głosić nam kazanie; wykryłem rosnącą skłonność
          zwykłych ludzi do kwestionowania prawa uczonych, pisarzy i filozofów, nawet
          wybitnych, do mówienia nam, jak mamy się zachować i prowadzić nasze sprawy.
          Wydaje się rozszerzać przekonanie, że intelektualiści nie są mądrzejsi jako
          nauczyciele lub bardziej wartościowi jako ludzie służący za przykład niż
          szarlatani lub kapłani dawnych czasów.
          Podzielam ten sceptycyzm.
          Tuzin osób, zatrzymanych przypadkowo na ulicy, może udzielić równie rozsądnych
          opinii o sprawach moralnych i politycznych, co przeciętni przedstawiciele
          inteligencji. Poszedłbym nawet dalej: nasze tragiczne stulecie, które widziało
          tak wiele milionów niewinnych istnień poświęconych realizacji planów poprawienia
          losów ludzkości, udzieliło nam nauki: strzeżcie się intelektualistów!
          Nie tylko należy trzymać ich z dala od wszystkich dźwigni władzy, ale trzeba na
          nich spoglądać ze szczególną podejrzliwością, gdy próbują przedstawić swoją
          uniwersalną receptę. Strzeżcie się komitetów, konferencji i porozumień
          intelektualistów. Nie wierzcie oświadczeniom wychodzącym z ich zwartych
          szeregów. Nie traktujcie poważnie ich opinii na temat przywódców politycznych
          i ważnych wydarzeń. Intelektualiści bowiem, dalecy od stania się wielkimi
          indywidualistami lub nonkonformistami, stosują się do pewnych utartych wzorów
          postępowania. Traktowani jako grupa, często są skrajnymi konformistami,
          poruszającymi się w obrębie koła nakreślonego przez tych, których aprobaty
          szukają i cenią. To właśnie czyni ich, en masse, tak niebezpiecznymi, bo
          umożliwia im tworzenie klimatu opinii i powszechnych ortodoksji, które same
          często rodzą irracjonalne i niszczące kierunki działania.
          Ponad wszystko musimy zawsze pamiętać o tym, o czym intelektualiści zwykle
          zapominają: ludzie są ważniejsi od pojęć i muszą znajdować się na pierwszym
          miejscu. Najgorszą postacią despotyzmu jest bezduszna tyrania idei."



          ps
          W swojej książce Johnson przyjrzał się wnikliwie słynnym ideologom i skutkom
          ich teorii oraz porównał propagowane przez nich idee z ich własnym postępowaniem
          - w ich środowisku, rodzinie, najbliższym otoczeniu. Chodzi o Sartre`a, Marksa,
          Brechta, Russell`a, Shelley`a i wielu innych. Wszyscy to kłamcy o sercach z
          lodu, skrajni egoiści i pozerzy, którzy pod pozorem naprawiania i
          uszczęśliwiania ludzkości zadręczali swoje bliższe i dalsze otoczenie, nie
          szanowali niczego i nikogo, poza sobą.











Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka