Dodaj do ulubionych

Tak głosowaliśmy i tak wybraliśmy

24.10.07, 07:22
mapa Polski powyborczej jak na Ukrainie. Caly zachod za Europa, caly
wschod za tepota....
Obserwuj wątek
    • jarek.wojtowicz I od razu widać z mapy gdzie jest Polska B... 24.10.07, 08:21
      Nikt mi nie będzie mówił, że wschód Polski należy do Europy.
      • lengon36 Re: I od razu widać z mapy gdzie jest Polska B... 24.10.07, 12:14
        to chyba nie jest tak.Tabelek można robic bez liku,a każda z nich
        pokazywac będzie coś zupełnie innego,mimo,że posługiwac się będziemy
        tymi samymi danymi.Dla przykładu tabelka sporządzona przez ucznia
        szkoły podstawowej 6 klasa.
        1.POPARCIE DLA LIDERÓW PARTII, KTÓRE WESZŁY DO SEJMU W STOSUNKU DO
        OGÓLNEJ ILOŚCI ODDANYCH NA DANĄ PARTIĘ GŁOSÓW :
        !.____JAROSŁAW KACZYNSKI gł.na PiS=5.183.o głosy na lidera=273684 %
        5,28
        srednia głosów na 1 posła 31.223
        % poparcia dla posła z najmniejszą liczbą głosów =0,04 Marek Osuch
        z 2.458 głosami i wszedł do Sejmu/
        Głosy oddane na występujących w imieniu Narodu-Karol Karski:głosów
        3.524 co stanowi0,07 do ogólnej ilości głosów.!
        II.____DONALD TUSK gł. na PO=6.701.0 głosy na lidera 534.241 % 7.97
        srednia głosów na 1 posła 32.062
        % poparcia dla posła z najmniejszą liczbą głosów=0,03 M.Roch
        Szczerba 2.372
        Głosy oddane na występujących w imieniu Narodu-Julia
        Pitera:głosów 42.669 co stanowi % 0,6 do ogólnej ilości głosów.
        III._____WOJCIECH OLEJNICZAK gł.na LiD= 2.123.0 głosy na lidera
        51.865. % 2.44 Sr.głosów na 1 posła 40.056
        % poparcia dla posła z najmniejszą liczbą głosów =0.2 Zdzisława
        Janowska 5.430
        Głosy oddane na występujących w imieniu Narodu-Ryszard
        Kalisz:głosów 37.623 co stanowi 1,8 % ogólnej ilości głosów.
        IV._____WALDEMAR PAWLAK gł.na PSL=1.438.0 głosy na lidera 24.638
        tj.1,78 %.Sr.gł.na 1 posła 46.387
        % poparcia dla posła z najmniejszą liczbą głosów =0,3 Józef
        Racki 4.833
        Głosy oddane na występujących w imieniu Narodu-Marek
        Sawicki :głosów 10.995 co stanowi 0,7 % ogólnej ilości głosów.
        I tak można bawic się w nieskończonośc porównując np.tych
        posłow ,którzy wykazywali niebywałe parcie na szkło.Tu przoduje pan
        staronowy poseł Cymanski !
    • vanha Na zimno bez emocji to PiS WYGRAL 24.10.07, 12:23

      Dlaczego?

      A no dlatego ze po dwoch latach totalnie
      zadymiarskich rzadow PRZYBYLO im 1.5 mln
      glosow i poslow tez.

      To znaczy ze skonsolidowal im sie fanatyczny
      elektorat glosujacy na nich bez wzgledu na
      to co robia.

      Elektorat PO jest o wiele slabszy: przyszlo
      na chwile duzo chwiejnych i przeplywu. Lada
      moment po ropoczeciu rzadzenia ta czesc
      odplynie. Bedzie wiekszosc w sejmie ale
      mniejszosc w spoleczenstwie radykalizowana i
      podburzana przez braci.
    • el.es Re: Tak głosowaliśmy i tak wybraliśmy 24.10.07, 12:32
      Wow. Nie pomyslalbym, ze Polska jest az tak jaskrawo podzielona! Granica miedzy
      proeuropejskim spoleczenstwem a anty jest tak wyrazna, ze mozna mowic o dwoch,
      zupelnie innych mentalnosciach Polakow.
      • remik.bz Po prostu sa dwie Polski 24.10.07, 12:48
        el.es napisał:

        > Wow. Nie pomyslalbym, ze Polska jest az tak jaskrawo podzielona!
        Granica miedzy
        > proeuropejskim spoleczenstwem a anty jest tak wyrazna, ze mozna
        mowic o dwoch,
        > zupelnie innych mentalnosciach Polakow.

        Ja (glosowałem na PiS) też uważam ,że są dwie Polski. Dzieli je
        przede wszystkim problem "kultu pieniądza".
        Jedna Polska tradycyjna , katolicka , konserwatywna , raczej
        niezamozna. Druga pragnaca "pochwały Europy" i dużej szybkiej kasy.
        Podstawowym wyznacznikiem tej różnicy jest stosunek do tzw "moherów".
        W praktyce stosunek do IV przykazania z Dekalogu.
        Ta "wschodnia" Polska uważa ludzi starych , biednych
        za "potrzebujących pomocy" , ta "zachodnia" - za przeszkodę i balast
        na drodze do robienia kasy.
        No cóż wybory przegralismy. Wybory były na zasadzie PiS ( a
        dokladnie Kaczory) - reszta Polski. Wynik był łatwy do przewidzenia.
        166 mandatów w tej sytuacji to duzo.
        Zobaczymy czy po 4 latach rządów PO sytuacja sie powtórzy.
        Raczej sądzę ,że będzie PO - reszta Polski. No i wtedy PiS ma
        olbrzymie szanse.
        • el.es Re: Po prostu sa dwie Polski 24.10.07, 13:34
          Pytam juz trzeci raz z rzedu. Moze tym razem odpowiesz. Co konkretnie zmienia
          sie dla moherow za rzadow Tuska? Pod jakim wzgledem dzieje im sie krzywda? Skad
          pomysl, ze elektorat PO glosowal na PO, bo jest niechetny starszym ludziom?
          • remik.bz Tusk jeszcze nie rzadzi 24.10.07, 14:25
            el.es napisał:

            > Pytam juz trzeci raz z rzedu. Moze tym razem odpowiesz. Co
            konkretnie zmienia
            > sie dla moherow za rzadow Tuska? Pod jakim wzgledem dzieje im sie
            krzywda? Skad
            > pomysl, ze elektorat PO glosowal na PO, bo jest niechetny starszym
            ludziom?

            Tusk jeszcze nie rzadzi. Byc może ( jak sugerujesz) nic sie
            niezmieni. Obytak było.
            Problem w tym ,ze ludzie starsi , niedołęzni obawiaja się
            polityki "bez uwazględnienia faktu istnia "moherów". Te obawy są
            uzasadnione zarówno propaganda przedwyborczą (Polska dla
            energicznych , ambitnych , samodzielnych- czyli nie dla starych ,
            niedołęznych), jak i późniejszym milczeniem Tuska ( i nnych z PO ) w
            tej sprawie.
            Mówiąc wprost : ludzie starsi boja się np ograniczenia dostepu do
            leczenia po sprywatyzowaniu służby zdrowia, boją sie wzrostu cen
            przy "zamrożeniu" emerytur, boja się jakiegoś ruchu z mieszkaniami
            komunalnymi, boja sie "mlodych , cwanych prawników z laptopami" ,
            którzy coś im daja do podpisu ,boja się również wyśmiewania ich
            działalności w "Solidarności" (walczyliście o wolna Polskę , no to
            macie), boja się przemocy i agresji na ulicach przy słabym ,
            skorumpowanym wymiarze sprawiedliwości .

            Oczywiście te wszystkie obawy były i za rządów PiS-u. I PiS (prawda -
            nieudolnie) próbował jednak coś tam robic.
            A PO nawet nie mówi ,że "jest problem", więc nie dziw się obawom.

            A częśc elektoratu PO (ta mlodsza, ciężko pracująca) jest niestety
            niechętna starszym osobom , bo musi sie z nimi dzielić kasa ( a
            mogliby kupić nowa furę).
            Przeczytaj posty na tym forum , pomyśl o akcji z dowodami babci.
            • krwawy.zenek Re: Tusk jeszcze nie rzadzi 24.10.07, 21:34
              Na czym miałaby ta tajemnicza polityka "bez uwzględniania" polegać?
              Ma zaprzestaniu płaszczenia się władz publicznych przed założycielem
              sekty toruńskiej, który nota bene cynicznie żeruje na tych
              biednych "moherach"?
              • el.es O to, to, to wlasnie! 24.10.07, 23:33
                krwawy.zenek napisał:

                > Na czym miałaby ta tajemnicza polityka "bez uwzględniania" polegać?
                > Ma zaprzestaniu płaszczenia się władz publicznych przed założycielem
                > sekty toruńskiej, który nota bene cynicznie żeruje na tych
                > biednych "moherach"?

                Od niedzieli Remik przewija sie przez watki i opowiada o tym jak bezdusznie
                elektorat PO potraktowal starszyzne w kraju. Pisal nawet, ze Tusk prawdopodobnie
                wszystkie mohery zagazuje.
                Pytam ktorys raz z kolei o co chodzi? Na czym polega bezdusznosc wyborcow? Na
                tym, ze Tusk nie bedzie sie obsciskiwal z Rydzykiem?
                Otrzymanie odpowiedzi chyba nie jest mozliwe.
                Prawdopodobnie chodzi o to, ze wyborcy postapili przeciwko woli swoich babci i
                prababci i nie glosowali wedle ich uznania.
        • indris Wyniki są mylące 24.10.07, 14:34
          Poparcie dla PO wcale NIE oznacza, że głosujący na nią uważają ludzi
          biednych i starych "za przeszkodę i balast na drodze do robienia
          kasy ". Tacy są wśród wyborców PO również, ale nie stanowią tam
          większości. Poparcie dla PO było głównie sprzeciwem wobec całej
          logiki rządzenia PiS, jego retoryki, a zwłaszcza retoryki
          intensywnie promujących PiS mediów o. Rydzyka.
          Na PO głosował głównie elektorat "proeuropejski", a przecież Unii
          zarzuca się "socjalizm" - i nie bez podstaw. Ale "socjalizm" PiS nie
          był europejski, on był zaściankowy i coraz bardziej nie do
          wytrzymania. A romans "oficera" CBA z posłanką dla popchnięcia jej
          do przestępstwa przepełnił czarę - to juz była ubecja XXI wieku.
          Dziki kapitalizm nie ma w Polsce wielu zwolenników i dlatego
          Platformie nie uda sie go wprowadzić. Ale rozczarowany elektorat NIE
          odpłynie do PiS - Kaczory sa po prostu niestrawne, a socjalizm w
          wersji stalinowsko-patriotycznej i państwo policyjne też zwolenników
          nie znajdzie.
          Mam nadzieję, że za 4 lata wybierzemy zupałnie inny Sejm. Ze
          słabiutkimi liberalami i - oby ! - bez PiS. Wbrew Pacewiczowi byłaby
          to bardzo dobra wiadomość dla demokracji w Polsce.
        • katrina_bush Re: Po prostu sa dwie Polski 24.10.07, 21:02
          Dwie Polski:

          wiejski Wschód - miejski Zachód.

          Łódź+Warszawa to wyspy w agrarnym morzu.
        • katrina_bush dwie Polski: wiejski Wschód - miejski Zachód 24.10.07, 21:06
          Dwie Polski:

          wiejski Wschód - miejski Zachód. (wg. statystyki GUS)

          Łódź+Warszawa to wyspy w agrarnym morzu.
    • e-macius Re: Tak głosowaliśmy i tak wybraliśmy 24.10.07, 13:46
      To przykre, że uważając się za osobę wykształconą obrażasz ludzi,
      którzy często mimo że są prości, mają dużo kultury i mądrości.
      Trochę więcej pokory i tolerancji by Ci nie zaszkodziło. ale samo to
      nie przyjdzie, dobrze jest pracować nad sobą każdego dnia. Pozdrawiam
    • elucidator Chelm 24.10.07, 20:15
      "Najlepszy wynik LPR miała w Chełmie - 2,1 proc."

      Ciekawe, bo wedlug folkloru polskich Zydow w Chelmie mieszkaja sami durnie. Jest
      na ten temat cala masa doskonalych zydowskich dowcipow. Chodzi w tychze
      zydowskich dowcipach co prawa o durniow zydowskich, ale najwyrazniej owa durnota
      "zarazili" sie rowniez niektorzy nie-zydowscy chelmianie.
    • mathias_sammer Re: Tak głosowaliśmy i tak wybraliśmy 24.10.07, 21:14
      1zorro napisał:

      > mapa Polski powyborczej jak na Ukrainie. Caly zachod za Europa,
      caly
      > wschod za tepota....


      w rzeczy samej:) no chyba, ze nastapilo przeflagowanie:)))))

      m.s.
    • krwawy.zenek granice zaborów jak na dłoni 24.10.07, 21:32
      coś niesamowitego!
    • kaczory11 Granice zaborow. 24.10.07, 21:42
      Patrzac na mape gdzie wygralo PO a gdzie PiS ma sie przed oczyma
      mape z granicami zaborow. W przyblizeniu oczywiscie.
      Pro pisowskie sa tereny dawnego zaboru rosyjskiego ( tak zwana
      Kongresowka ) bez Kalisza oraz austrowegierska Galicja. Tereny
      bylego zaboru pruskiego i Ziemie Zachodnie i Polnocne, to tereny PO.
      Wynika z tego, ze do dzisiaj istnieja ogromne roznice mentalne
      pomiedzy Polakami mieszkajacymi na terenach bylych zaborow.
      Ile jeszcze dziesiatek ( lub setek ) lat potrzeba, aby te roznice
      zniwelowac ?

      Kaczory11

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka