1zorro 24.10.07, 07:22 mapa Polski powyborczej jak na Ukrainie. Caly zachod za Europa, caly wschod za tepota.... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
jarek.wojtowicz I od razu widać z mapy gdzie jest Polska B... 24.10.07, 08:21 Nikt mi nie będzie mówił, że wschód Polski należy do Europy. Odpowiedz Link Zgłoś
lengon36 Re: I od razu widać z mapy gdzie jest Polska B... 24.10.07, 12:14 to chyba nie jest tak.Tabelek można robic bez liku,a każda z nich pokazywac będzie coś zupełnie innego,mimo,że posługiwac się będziemy tymi samymi danymi.Dla przykładu tabelka sporządzona przez ucznia szkoły podstawowej 6 klasa. 1.POPARCIE DLA LIDERÓW PARTII, KTÓRE WESZŁY DO SEJMU W STOSUNKU DO OGÓLNEJ ILOŚCI ODDANYCH NA DANĄ PARTIĘ GŁOSÓW : !.____JAROSŁAW KACZYNSKI gł.na PiS=5.183.o głosy na lidera=273684 % 5,28 srednia głosów na 1 posła 31.223 % poparcia dla posła z najmniejszą liczbą głosów =0,04 Marek Osuch z 2.458 głosami i wszedł do Sejmu/ Głosy oddane na występujących w imieniu Narodu-Karol Karski:głosów 3.524 co stanowi0,07 do ogólnej ilości głosów.! II.____DONALD TUSK gł. na PO=6.701.0 głosy na lidera 534.241 % 7.97 srednia głosów na 1 posła 32.062 % poparcia dla posła z najmniejszą liczbą głosów=0,03 M.Roch Szczerba 2.372 Głosy oddane na występujących w imieniu Narodu-Julia Pitera:głosów 42.669 co stanowi % 0,6 do ogólnej ilości głosów. III._____WOJCIECH OLEJNICZAK gł.na LiD= 2.123.0 głosy na lidera 51.865. % 2.44 Sr.głosów na 1 posła 40.056 % poparcia dla posła z najmniejszą liczbą głosów =0.2 Zdzisława Janowska 5.430 Głosy oddane na występujących w imieniu Narodu-Ryszard Kalisz:głosów 37.623 co stanowi 1,8 % ogólnej ilości głosów. IV._____WALDEMAR PAWLAK gł.na PSL=1.438.0 głosy na lidera 24.638 tj.1,78 %.Sr.gł.na 1 posła 46.387 % poparcia dla posła z najmniejszą liczbą głosów =0,3 Józef Racki 4.833 Głosy oddane na występujących w imieniu Narodu-Marek Sawicki :głosów 10.995 co stanowi 0,7 % ogólnej ilości głosów. I tak można bawic się w nieskończonośc porównując np.tych posłow ,którzy wykazywali niebywałe parcie na szkło.Tu przoduje pan staronowy poseł Cymanski ! Odpowiedz Link Zgłoś
vanha Na zimno bez emocji to PiS WYGRAL 24.10.07, 12:23 Dlaczego? A no dlatego ze po dwoch latach totalnie zadymiarskich rzadow PRZYBYLO im 1.5 mln glosow i poslow tez. To znaczy ze skonsolidowal im sie fanatyczny elektorat glosujacy na nich bez wzgledu na to co robia. Elektorat PO jest o wiele slabszy: przyszlo na chwile duzo chwiejnych i przeplywu. Lada moment po ropoczeciu rzadzenia ta czesc odplynie. Bedzie wiekszosc w sejmie ale mniejszosc w spoleczenstwie radykalizowana i podburzana przez braci. Odpowiedz Link Zgłoś
el.es Re: Tak głosowaliśmy i tak wybraliśmy 24.10.07, 12:32 Wow. Nie pomyslalbym, ze Polska jest az tak jaskrawo podzielona! Granica miedzy proeuropejskim spoleczenstwem a anty jest tak wyrazna, ze mozna mowic o dwoch, zupelnie innych mentalnosciach Polakow. Odpowiedz Link Zgłoś
remik.bz Po prostu sa dwie Polski 24.10.07, 12:48 el.es napisał: > Wow. Nie pomyslalbym, ze Polska jest az tak jaskrawo podzielona! Granica miedzy > proeuropejskim spoleczenstwem a anty jest tak wyrazna, ze mozna mowic o dwoch, > zupelnie innych mentalnosciach Polakow. Ja (glosowałem na PiS) też uważam ,że są dwie Polski. Dzieli je przede wszystkim problem "kultu pieniądza". Jedna Polska tradycyjna , katolicka , konserwatywna , raczej niezamozna. Druga pragnaca "pochwały Europy" i dużej szybkiej kasy. Podstawowym wyznacznikiem tej różnicy jest stosunek do tzw "moherów". W praktyce stosunek do IV przykazania z Dekalogu. Ta "wschodnia" Polska uważa ludzi starych , biednych za "potrzebujących pomocy" , ta "zachodnia" - za przeszkodę i balast na drodze do robienia kasy. No cóż wybory przegralismy. Wybory były na zasadzie PiS ( a dokladnie Kaczory) - reszta Polski. Wynik był łatwy do przewidzenia. 166 mandatów w tej sytuacji to duzo. Zobaczymy czy po 4 latach rządów PO sytuacja sie powtórzy. Raczej sądzę ,że będzie PO - reszta Polski. No i wtedy PiS ma olbrzymie szanse. Odpowiedz Link Zgłoś
el.es Re: Po prostu sa dwie Polski 24.10.07, 13:34 Pytam juz trzeci raz z rzedu. Moze tym razem odpowiesz. Co konkretnie zmienia sie dla moherow za rzadow Tuska? Pod jakim wzgledem dzieje im sie krzywda? Skad pomysl, ze elektorat PO glosowal na PO, bo jest niechetny starszym ludziom? Odpowiedz Link Zgłoś
remik.bz Tusk jeszcze nie rzadzi 24.10.07, 14:25 el.es napisał: > Pytam juz trzeci raz z rzedu. Moze tym razem odpowiesz. Co konkretnie zmienia > sie dla moherow za rzadow Tuska? Pod jakim wzgledem dzieje im sie krzywda? Skad > pomysl, ze elektorat PO glosowal na PO, bo jest niechetny starszym ludziom? Tusk jeszcze nie rzadzi. Byc może ( jak sugerujesz) nic sie niezmieni. Obytak było. Problem w tym ,ze ludzie starsi , niedołęzni obawiaja się polityki "bez uwazględnienia faktu istnia "moherów". Te obawy są uzasadnione zarówno propaganda przedwyborczą (Polska dla energicznych , ambitnych , samodzielnych- czyli nie dla starych , niedołęznych), jak i późniejszym milczeniem Tuska ( i nnych z PO ) w tej sprawie. Mówiąc wprost : ludzie starsi boja się np ograniczenia dostepu do leczenia po sprywatyzowaniu służby zdrowia, boją sie wzrostu cen przy "zamrożeniu" emerytur, boja się jakiegoś ruchu z mieszkaniami komunalnymi, boja sie "mlodych , cwanych prawników z laptopami" , którzy coś im daja do podpisu ,boja się również wyśmiewania ich działalności w "Solidarności" (walczyliście o wolna Polskę , no to macie), boja się przemocy i agresji na ulicach przy słabym , skorumpowanym wymiarze sprawiedliwości . Oczywiście te wszystkie obawy były i za rządów PiS-u. I PiS (prawda - nieudolnie) próbował jednak coś tam robic. A PO nawet nie mówi ,że "jest problem", więc nie dziw się obawom. A częśc elektoratu PO (ta mlodsza, ciężko pracująca) jest niestety niechętna starszym osobom , bo musi sie z nimi dzielić kasa ( a mogliby kupić nowa furę). Przeczytaj posty na tym forum , pomyśl o akcji z dowodami babci. Odpowiedz Link Zgłoś
krwawy.zenek Re: Tusk jeszcze nie rzadzi 24.10.07, 21:34 Na czym miałaby ta tajemnicza polityka "bez uwzględniania" polegać? Ma zaprzestaniu płaszczenia się władz publicznych przed założycielem sekty toruńskiej, który nota bene cynicznie żeruje na tych biednych "moherach"? Odpowiedz Link Zgłoś
el.es O to, to, to wlasnie! 24.10.07, 23:33 krwawy.zenek napisał: > Na czym miałaby ta tajemnicza polityka "bez uwzględniania" polegać? > Ma zaprzestaniu płaszczenia się władz publicznych przed założycielem > sekty toruńskiej, który nota bene cynicznie żeruje na tych > biednych "moherach"? Od niedzieli Remik przewija sie przez watki i opowiada o tym jak bezdusznie elektorat PO potraktowal starszyzne w kraju. Pisal nawet, ze Tusk prawdopodobnie wszystkie mohery zagazuje. Pytam ktorys raz z kolei o co chodzi? Na czym polega bezdusznosc wyborcow? Na tym, ze Tusk nie bedzie sie obsciskiwal z Rydzykiem? Otrzymanie odpowiedzi chyba nie jest mozliwe. Prawdopodobnie chodzi o to, ze wyborcy postapili przeciwko woli swoich babci i prababci i nie glosowali wedle ich uznania. Odpowiedz Link Zgłoś
indris Wyniki są mylące 24.10.07, 14:34 Poparcie dla PO wcale NIE oznacza, że głosujący na nią uważają ludzi biednych i starych "za przeszkodę i balast na drodze do robienia kasy ". Tacy są wśród wyborców PO również, ale nie stanowią tam większości. Poparcie dla PO było głównie sprzeciwem wobec całej logiki rządzenia PiS, jego retoryki, a zwłaszcza retoryki intensywnie promujących PiS mediów o. Rydzyka. Na PO głosował głównie elektorat "proeuropejski", a przecież Unii zarzuca się "socjalizm" - i nie bez podstaw. Ale "socjalizm" PiS nie był europejski, on był zaściankowy i coraz bardziej nie do wytrzymania. A romans "oficera" CBA z posłanką dla popchnięcia jej do przestępstwa przepełnił czarę - to juz była ubecja XXI wieku. Dziki kapitalizm nie ma w Polsce wielu zwolenników i dlatego Platformie nie uda sie go wprowadzić. Ale rozczarowany elektorat NIE odpłynie do PiS - Kaczory sa po prostu niestrawne, a socjalizm w wersji stalinowsko-patriotycznej i państwo policyjne też zwolenników nie znajdzie. Mam nadzieję, że za 4 lata wybierzemy zupałnie inny Sejm. Ze słabiutkimi liberalami i - oby ! - bez PiS. Wbrew Pacewiczowi byłaby to bardzo dobra wiadomość dla demokracji w Polsce. Odpowiedz Link Zgłoś
katrina_bush Re: Po prostu sa dwie Polski 24.10.07, 21:02 Dwie Polski: wiejski Wschód - miejski Zachód. Łódź+Warszawa to wyspy w agrarnym morzu. Odpowiedz Link Zgłoś
katrina_bush dwie Polski: wiejski Wschód - miejski Zachód 24.10.07, 21:06 Dwie Polski: wiejski Wschód - miejski Zachód. (wg. statystyki GUS) Łódź+Warszawa to wyspy w agrarnym morzu. Odpowiedz Link Zgłoś
e-macius Re: Tak głosowaliśmy i tak wybraliśmy 24.10.07, 13:46 To przykre, że uważając się za osobę wykształconą obrażasz ludzi, którzy często mimo że są prości, mają dużo kultury i mądrości. Trochę więcej pokory i tolerancji by Ci nie zaszkodziło. ale samo to nie przyjdzie, dobrze jest pracować nad sobą każdego dnia. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
elucidator Chelm 24.10.07, 20:15 "Najlepszy wynik LPR miała w Chełmie - 2,1 proc." Ciekawe, bo wedlug folkloru polskich Zydow w Chelmie mieszkaja sami durnie. Jest na ten temat cala masa doskonalych zydowskich dowcipow. Chodzi w tychze zydowskich dowcipach co prawa o durniow zydowskich, ale najwyrazniej owa durnota "zarazili" sie rowniez niektorzy nie-zydowscy chelmianie. Odpowiedz Link Zgłoś
mathias_sammer Re: Tak głosowaliśmy i tak wybraliśmy 24.10.07, 21:14 1zorro napisał: > mapa Polski powyborczej jak na Ukrainie. Caly zachod za Europa, caly > wschod za tepota.... w rzeczy samej:) no chyba, ze nastapilo przeflagowanie:))))) m.s. Odpowiedz Link Zgłoś
kaczory11 Granice zaborow. 24.10.07, 21:42 Patrzac na mape gdzie wygralo PO a gdzie PiS ma sie przed oczyma mape z granicami zaborow. W przyblizeniu oczywiscie. Pro pisowskie sa tereny dawnego zaboru rosyjskiego ( tak zwana Kongresowka ) bez Kalisza oraz austrowegierska Galicja. Tereny bylego zaboru pruskiego i Ziemie Zachodnie i Polnocne, to tereny PO. Wynika z tego, ze do dzisiaj istnieja ogromne roznice mentalne pomiedzy Polakami mieszkajacymi na terenach bylych zaborow. Ile jeszcze dziesiatek ( lub setek ) lat potrzeba, aby te roznice zniwelowac ? Kaczory11 Odpowiedz Link Zgłoś