28.05.09, 23:40
Potrzebuję pomocy...
Dziecię mi kaszle i się przydusza i nie wiem jak mu pomóc. Ale
zacznę od początku...
W niedzielę zaczął kaszleć, ale taki kaszel był "szczekający".
Byliśmy w pon u lekarza. Pani dr stwierdziła początek infekcji
wirusowej. Młody dostał Levopront i przeciwzapalnie Nurofen w
syropie przez 3 dni.
Poprawy żadnj. Młody na przemian gorączkuje (do 38,5) lub nie (do
tego znów zęby trójki ruszyły, bo idą falami).
Wczoraj wieczorem wymiotował, ale tylko raz.
Za to zmienił mu się kaszel - ze szczekającego na duszący. Mam
wrażenie, że wypluje wszystko co w środku. Prawdopodobnie te wymioty
wywołane były przez kaszel.
Najgorsze jest jednak to, że młodzieniec najwięcej kaszle jakieś 2 h
po uśnięciu, dusi się a ja nie wiem jak mu pomóc. Wieszam w pokoju
mokre pieluchy, uchylam okno w dużym pokoju, tak żeby powietrze
dotarło do małego i ... Sama nie wiem jak jeszcze mogę mu pomóc.
Pomóżcie proszę... Czy mogę mu ustawić garnek z parującą wodą w
pokoju (żeby było więcej wilgoci) czy nie ma to żadnego znaczenia?
No i co jeszcze?
Obserwuj wątek
    • szkrabik26 Re: Pomocy 29.05.09, 00:56
      Witam serdecznie.
      Mam córki z tym samym problemem. Starsza ma stwierdzoną alergie, a kontakt z
      dużą ilością alergenów powoduje obrzęk krtani, szczekający kaszel a niekiedy
      nawet duszenie się. Podajemy wtedy leki rozkurczowe (zgodnie z zaleceniami
      lekarza) i na następny dzień (przeważnie wszystko dzieje się w nocy) idziemy
      skontrolować czy osłuchowo czysto. W nagłych sytuacjach pomaga zimne powietrze
      (otwórz zamrażalnik), inhalacje z pulmicortu lub leki wziewne (serevent,
      fixotide) wszystko zależy od Twojego lekarza. Nam w sytuacjach krytycznych
      pomagają jeszcze tabletki hydrocortizonu, a jak to zawiedzie zostaje tylko
      pogotowie.
      Oby jak najmniej takich sytuacji.
      Pozdrawiam i życzę zdrówka.
    • 5_monika Re: Pomocy 29.05.09, 10:06
      syrop homeo Stodal , może być też w granulkach.Podaj często, przy
      każdym ataku kaszlu.
      Zwiększenie wilgotności jest OK

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka