Dodaj do ulubionych

WNM - kiedy można stwierdzić

22.07.09, 14:27
Mój synak ma 3,5 tygodnia. Odłożony do łóżeczka albo wózka prawie
cały czas płacze i wygina się wtedy w łuk. Nawet jak leży spokojnie
to jest wygięty. Na rękach jest raczej spokojny, ale jak płacze to
też strasznie się wygina. Mając tydzień tak się miotał na brzuchu,
że obrócił się na plecy.
Podczas karmienia jest spokojny, w nocy śpi i wtedy jest rozluźniony
(nie ma zaciśniętych piąstek, leży prosto).
Czy powinnam się niepokoić czy to jeszcze za wcześnie?
Kolejną wizytę u pediatry mamy przy okazji szczepienia w 6 tygodniu.
Czy powinnam się zgłosić wcześniej?
Obserwuj wątek
    • beatkaa32 Re: WNM - kiedy można stwierdzić 22.07.09, 22:08
      myslę, że możesz poczekać z wizytą u pediatry; jeśli lekarz zauważy coś
      niepokojącego, wystawi Ci skierowanie do poradni rehabilitacyjnej
    • kasiaalbrecht Re: WNM - kiedy można stwierdzić 23.07.09, 17:11
      nie widząc i nie badając mogę tylko zalecić ,że jeśli panią coś niepokoi to
      warto poprosić pediatrę o wcześniejszą wizytę ale myślę że jeszcze za wcześnie
      na takie wyroki, czy były jakieś obciążenia w czasie lub po porodzie czy dziecko
      jest wcześniakiem może to dolegliwości brzuszne?
      • irima2 Re: WNM - kiedy można stwierdzić 26.07.09, 11:51
        Dziękuję za odpowiedź.
        Dziecko jest donoszone, bez żadnych obciążeń. Na wizycie w 15 dobie
        pediatra nie miała zastrzeżeń (ale nie wspominałam o tym napinaniu
        bo mnie to wtedy jeszcze nie niepokoiło). Brzuszek raczej to nie
        jest bo jak biorę na ręce i synek sie uspokaja i od razu się
        rozluźnia. Pamiętam kolki u straszego synka, wzięcie na ręcę nic nie
        pomagało (albo tylko nieznacznie).
        Póki co staram się synka nosić i kołysać tak aby był spokojny i w
        takich pozycjach, w których się nie napina. Mam wrażenie że trochę
        to pomaga i odłożony do łóżeczka jest już spokojniejszy.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka