Dodaj do ulubionych

Pecunia non olet

10.01.20, 19:16
crowdmedia.pl/tyle-tadeusz-rydzyk-placi-swoim-pracownikom-o-takiej-pracy-mozna-tylko-pomarzyc/
...jakby ktoś pracy poszukiwał. Coś pięknego, jakie wynagrodzenia.
Właściwie, czy to nie my przypadkiem, pośrednio lub nie całkiem, płacimy te wysokie pensje?
Rzecz warta zainteresowania.
A jakby ktoś nie wiedział, słowa "pecunia non olet" wywodzą się (wg Swetoniusza) z powiedzenia Cesarza Wespazjana, omawiającego handel siuśkami i wprowadzenie opodatkowania latryn, z synem Tytusem, również późniejszym cesarzem Rzymu.
Nie ma to jak podatki; jedni płacą - inni nie płacą, zgodnie z cesarską wolą : )
--
"Zrobili sobie z patriotyzmu zwyczajne przedsiębiorstwo, w którym piórem i językiem reklamują i powiększają większe i mniejsze czyny przez siebie dokonane, a nawet- co gorsza - dokonane przez innych". Wincenty Witos
Obserwuj wątek
  • 1agfa Re: Pecunia non olet 10.01.20, 21:43
   crowdmedia.pl/kaczynski-zaplacil-gowinowi-wysoka-cene-za-lojalnosc-na-jaw-wychodza-kulisy-walki-o-wplywy-w-zjednoczonej-prawicy/
   (...)
   "... Minister Jadwiga Emilewicz „wzięła właśnie pod skrzydła” radną PiS Olgę Semeniuk z Warszawy, która nie dostała się do Sejmu w ostatnich w wyborach. 2 stycznia została ona powołana stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju

   W tym ostatnim resorcie znaleźli schronienie też inni politycy związani z Jarosławem Gowinem. Chodzi np. o Andrzeja Guta-Mostowego, który wcześniej był w Platformie Obywatelskiej czy Krzysztofa Mazura, byłego prezes Klubu Jagiellońskiego i niedoszłego senatora.

   Do tego grona dochodzi Zbigniew Gryglas, który trafił do Ministerstwa Aktywów Państwowych. Jest o tyle ciekawym politykiem, że wcześniej był w Nowoczesnej. Jak zapewnia on poglądów jednak nie zmieniał, zaś sam Ryszard Petru w mediach wspominał, że nie do końca pamięta, jak konkretnie Gryglas trafił na jego listy (ponoć polecił mu go jakiś wspólny znajomy).

   Oprócz tego posłanka Iwona Michałek z Porozumienia Gowina została w tym tygodniu powołana na stanowisko Pełnomocnika Rządu ds. Ekonomii Społecznej i Solidarnej, w randze sekretarza stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

   Klej, który spaja koalicję
   Wiadomo, że wyborcy nie czuliby się najlepiej, gdyby znali kulisy polityki. Możemy więc tylko domyślać się, jak budowano nowy rząd Zjednoczonej Prawicy. Widać jednak, że Gowin wyrósł na twardego negocjatora, który potrafi zawalczyć o „swoich”, co w polityce liczy się najbardziej. Jest to też sygnałem dla opozycji oraz ostrzeżeniem dla Jarosława Kaczyńskiego. Co bowiem w sytuacji, gdy ktoś go przelicytuje w grze z liderem Porozumienia? ..."


   --
   "Ponad połowa ceny benzyny to podatki. Rząd może je zmniejszyć. Ja obniżyłbym akcyzę, przez co spadłyby ceny benzyny, ale do tego trzeba odwagi i odpowiedzialności. Jarosław K. 2011 r.
   • 1agfa Re: Pecunia non olet 14.01.20, 16:25
    crowdmedia.pl/kolejny-dowod-na-uwlaszczanie-panstwa-pieniadze-na-walke-z-nauczycielami-trafily-do-tajemniczej-firmy/
    (...)
    "...Kampania “Jesteśmy z Wami” miała za zadanie przekierować sympatie społeczne na rzecz rządu i dać odpór największemu w III RP strajkowi nauczycieli, który przypadał na egzaminy w podstawówkach i gimnazajch. Nie tylko sama produkcja budziła kontrowersje, ale utajnienie informacji na temat jej kosztów. Na interpelację posła KO Marcina Kierwińskiego resort odpowiedział, że upublicznienie kosztów to naruszenie tajemnicy przedsiębiorstwa. Taką samą odpowiedź otrzymała Rzeczpospolita...."
    (...)
    Obie spółki nie są znane na rynku agencji reklamowych, a dziennikarze zachodzą w głowę, jak to możliwe, że ministerstwo trafiło akurat na ich usługi. Wyjaśnienie znajduje się w 2011 roku i mikroskopijniej spółce Fusion Media z Krakowa, gdzie prezesi Ad Craf i Mantini Media pełnili funkcje. W kampanii wyborczej 2011 roku krakowska spółka wydawała niezarejestrowany w Związku Kontroli Dystrybucji Prasy tygodnik, w którym PiS opłacał z budżetu na kampanię wyborcze reklamy. Partia wydała na nie około pół miliona złotych – pisze gazeta. Tygodnik “Polityka”, który to ujawnił w 2013 roku, pisał o “niespotykanych kwotach na rynku medialnym”.

    Właśnie takimi sposobami tworzono na Węgrzech oligarchów, bazujących na rządowych i partyjnych zleceniach. To jest prawdopodobnie ułamek tego co się może dziać w państwie, bo afera KNF pokazała, że w grę mogą wchodzić dużo większe kwoty. Dziwne spółki, dziwne zlecenia, a wszystko pod płaszczykiem naprawy państwa i budowy tradycyjnego modelu rodziny.
    (podkreślenie moje)

    --
    "Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeśli rząd mówi, że komuś coś da, to znaczy że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy" M.Thatcher.
      • wscieklyuklad Re: Pecunia non olet 14.01.20, 16:48
       karczewskie ty rasisto!

       CBA zatrzymało byłego senatora pis. stanisław karczewski: zdarzają się czarne owce.

       (tytuł artykułu z netu - poprawiono nazwę mafii i jej żołnierza - zmieniając wielkie litery)
       • 1agfa Re: Pecunia non olet 14.01.20, 18:10
        Niezależne media. W samym środku, tkwiące niczym rodzynek w cieście, najbardziej niezależne ze wszystkich media toruńskie. Brawo za niezależność : D : D

        scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/82053701_2512451542306869_310598299541307392_n.jpg?_nc_cat=106&_nc_ohc=J7pKBIH1VNQAX9N7JHL&_nc_ht=scontent-frt3-1.xx&oh=1ca2501584912e4ecc7d92b4cb8e5c97&oe=5E95F9E0
        --
        Nie może być tak, że władza raz do roku obchodzi święto Konstytucji, a na co dzień Konstytucję obchodzi. DT
        • wscieklyuklad Re: Pecunia non olet 14.01.20, 19:43
         oko.press/tak-ludzie-ordo-iuris-zachowuja-finansowa-niezaleznosc-od-wladzy-dotacje-z-rzadu-i-panstwowych-spolek/?utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR2vW8hxgaSHormY8WcrLyY1EpPfMFYIAV2kAfqZsfAHWVwQWR1_IvhG3Hw#Echobox=1579021873
         • wscieklyuklad Re: Pecunia non olet 15.01.20, 19:03
          Radna PiS Marta M. zatrzymana razem z b. senatorem Stanisławem Kogutem. Oto jej majątek
          CBA zatrzymało byłego senatora PiS Stanisława Kogutem, a wraz z nim Martę M., radną tej partii i dyrektor małopolskiego PFRON. Jak wynika z dostępnych dokumentów, zatrzymana zgromadziła spory majątek.
          • wscieklyuklad Re: Pecunia non olet 15.01.20, 19:10
           Kolejny dowód na uwłaszczanie państwa przez PiS. Pieniądze na walkę z nauczycielami trafiły do tajemniczej firmy

           crowdmedia.pl/kolejny-dowod-na-uwlaszczanie-panstwa-pieniadze-na-walke-z-nauczycielami-trafily-do-tajemniczej-firmy/?fbclid=IwAR1GjR-AUXInwpH9tiFL__RXsulI8nRWSVg_gE59w9SRxeMXHp8jORd9Oh8

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka