Dodaj do ulubionych

w pissim corallu

26.01.20, 07:57
Rolnik miażdży PiS na konferencji u Rydzyka aż mu chcą zabrać mikrofon. Poszło o dopłaty i ceny gazu!

www.wiesci24.pl/2020/01/26/rolnik-miazdzy-pis-na-konferencji-u-rydzyka-az-mu-chca-zabrac-mikrofon-poszlo-o-doplaty-i-ceny-gazu/
Obserwuj wątek
     • wscieklyuklad Re: w pissim corallu 27.01.20, 14:36
      A miało być tak pięknie. Niedziele niemal zawsze wolne od pracy. Zarobki jeszcze wyższe, zaś małe firmy miały zyskać przewagę nad gigantami. Tymczasem dzieje się coś zgoła innego. Sklepiki osiedlowe powoli znikają z nasze krajobrazu. Winne są wolne niedziele i inne czynniki.

      Jeszcze przed dojściem PiS-u do władzy sprawa wyglądała odwrotnie. W latach 2012-2016 liczba małych sklepów rosła. Już jednak w 2017 r. wartość ta zaczęła spadał. W 2017 r. o 11 tys., w kolejnym roku o 15 tys., a w 2019 r. o 11 tys. zł.

      Rząd wspiera silniejszych?

      Sprawę trudno jednak spłycić tylko do zakazu handlu w niedzielę.


      – Małych dobijają też sieci sklepów jak Żabka np., które się stale rozwijają. Jest zatem kilka czynników, które powodują, że tzw. osiedlowe sklepy idą do piachu, a zakaz handlu się do tego przyczynił. Ponadto młodzi ludzie nie chcą tych interesów przejmować po swoich rodzicach. Przecież to samo jest z dobrze funkcjonującymi firmami, a w sklepie ciężka praca i zarobki niskie – mówi Cezary Kaźmierczak, prezes ZPP.

      Działania rządu powodują więc to, że małe firmy zaczynają przegrywać z molochami pokroju sklepów wielkopowierzchniowych, ale też z sieciami pokroju Żabki.

      – Mają super promocje w soboty i pół restauracyjne dania do lekkiego finiszowania w domu. Zapakowana kaczka, którą upichcimy szybko w domu, to coś, czego małe sklepy osiedlowe nie mają i nie będą mieć – dodaje Kaźmierczak.

      Wolny rynek

      Z jednej strony wszystko można tu zrzucić na wolny rynek. Żabki mają lepszą ofertę, więc wygrywają. Czy jednak rzeczywiście tak to wygląda?

      Zauważmy, że do dziś wielkie, zagraniczne sieci sklepów nie płacą u nas podatków, czyli mają z góry lepszą pozycję niż polskie firmy. Zadaniem rządu powinno być wspieranie polskich przedsiębiorców. Tego jednak Zjednoczona Prawica nie robi. Wręcz utrudnia życie tym drugim.

      Rząd miał ponoć wprowadzić do obiegu projekt ustawy dot. opodatkowania sklepów wielkopowierzchniowych, ale przepisy stały się tylko faktem medialnym. Nikt z posłów nie widział ustawy i nie trafiła ona na obrady Sejmu.

      Efektem dalszej takiej polityki będą upadki polskich firm. Słynny jest dziś przypadek sklepu „Słodka Dziurka”, którego właścicielka chce go sprzedać za niskie pieniądze wraz z asortymentem.

      – Jak jeszcze dwie niedziele w miesiącu były z zakazem handlu [2018 r. – red.], to było tylko trochę gorzej. Jednak od zeszłego roku, z jedną niedzielą handlową, zaczęło się robić nieciekawie. Sprzedaję sklep, więc mam pełne dane. Obroty spadły o połowę – mówiła nam Katarzyna Jaworska ze „Słodkiej Dziurki”.

      Obawiamy się, że liczba takich „Dziurek” wzrośnie w ciągu następnych lat.

      WP.pl
         • wscieklyuklad Re: w pissim corallu 27.01.20, 19:17
          scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/s960x960/83448396_1323644457841777_9760545108393984_o.jpg?_nc_cat=105&_nc_ohc=2rbQ3xu-OtsAX92DQvX&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&oh=c428056c256d6c683013872f35358588&oe=5EDBC43E

          Szczujnie wypuściły do sieci fake ze zdjęciem sędziego Żurka pokazującego środkowy palec. Jeżeli PiS, partia z wielomilionowym budżetem używa takich metod aby zniszczyć jednego człowieka, to dobro obywateli z pewnością tej partii nie chodzi.
          • wscieklyuklad Re: w pissim corallu 27.01.20, 19:58
           https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/78981228_3162627090432809_6425507688859303936_n.jpg?_nc_cat=111&_nc_ohc=v6XvVzKKbX4AX-Hs0v0&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=3ae3b713d840ddf02b9dd6285132288f&oe=5ED2F245

           Na czerwono zaznaczyłem wybudowane obwodnice z piątki Kaczyńskiego. Aby lepiej było widać z podziałem na województwa.
           Mapka zawiera również wszystkie nowe mosty (na niebiesko), wybudowane za czasu PiS autostrady (na zielono), a na Bałtyku wszystkie nowe promy (kolor szary).

           Ten wstrętny, niewątpliwy żydolewak, stworzył ten ohydny mem z pewnością przezd zakupem Condo(n)a co ma po pas.
              • wscieklyuklad Re: w pissim corallu 27.01.20, 20:08
               U mojego Kolegi, tutaj w Polsce, urządzano polowanie na dziki. Onegdaj napisał stosowny dokument o niezgodzie na polowania na jego terenie i myślał naiwny, że w państwie prawa to wystarczy.
               W piątek wieczorem przyjechał policjant i poinformował go, że w sobotę odbędzie się mordowanie zwierząt. Na wydawać by się mogło słuszny sprzeciw, kazano mu spierdalać i jeśli chce kulkę, to niech sobie łazi i świruje świętego od tych zwierząt.
               Kolega ma spory areał graniczący z lasem.
               Jako, że miał pilne prace gospodarcze, poszedł do warsztatu z dwoma synami. Po dwóch godzinach był na swoim polu, gdzie ze strachu przed jutrzejszą strzelaniną, zgubił kilka łat dekarskich z nabitymi gwoździami. Takie po 15 centymetrów. Nie znam się na narzędziach gospodarczych, ale te musiały być mu bardzo potrzebne. Niestety, stres i lęk przed myśliwymi, nie pozwoliły mu odszukać tego bądź nie bądź ważnego sprzętu, który kosztował tyle pracy ich trójkę.
               Około godziny czwartej nad ranem, na jego pole wjechały trzy samochody terenowe. Czwarty stał przy drodze i na nim zamontowano stanowisko strzeleckie. Pierwsza seria wystrzałów dobiegła z pola od strony lasu. Dziwna jakaś taka.
               Myśliwy chcieli samochodami wypędzić dziki na pole jak poprzednim razem i je zmęczyć. Taka to nowa taktyka. Potem już spokojnie dokonać rzezi i wrócić do domków.
               Się wracając do wystrzałów.
               Silnik samochodu od strony lasu zgasł. Dwa towarzyszące ruszyły mu z pomocą.
               Ciszę przed świtem zakłóciły ryczące silniki i kanonada.
               Nastała cisza. Po chwili dało się słyszeć przekleństwa kilku ludzi. Nie cytuję
               Na tym polowaniu nie oddano żadnego strzału. Dwa auta nadal stoją na poboczu, czekając na lawetę.
               Właśnie przed chwilą, dowiedziałem się, że narzędzia kolegi uległy zniszczeniu. Będzie musiał odtworzyć.
               W poniedziałek czeka na przyjazd policji. Tym razem z kamerą...

               z netu

               Chłop potęgą jest i basta
                • wscieklyuklad Re: w pissim corallu 27.01.20, 20:17
                 Wadim Tyszkiewicz FP
                 🔴🔴🔴 Uwaga samorządowcy, idą po Was.
                 Gdyby, nie daj Boże, padły sądy, ostatnią ostoją demokracji pozostaną samorządy. Kiedy i te padną łupem jedynie słusznej partii, a majowe wybory, nie daj Boże, wygrałby Duda, to 100% władzy trafi w ręce jednego, mściwego, sfrustrowanego, nie chodzącego po ulicach, nie znającego życia (oprócz partyjnego), oderwanego od rzeczywistości prezesa z Nowogrodzkiej.
                 Uderzenie w samorządy staje się już faktem.
                 Najpierw -- powoli --ostrożnie--- jak żółw -- ociężale--ruszyła -- maszyna---....
                 Niepołomice, Oborniki...
                 "Niedopełnienie obowiązków oraz przekroczenie uprawnień" to są tak "wdzięczne" i pojemne zarzuty, że można je postawić niemal każdemu wójtowi, burmistrzowi i prezydentowi. A najłatwiej tym niepoprawnym politycznie.
                 Ciarki mi chodzą po plecach, kiedy czytam podstawę aresztowań.
                 Ja też powinienem już chyba siedzieć w więzieniu. Przez 17 lat podnoszenia Nowej Soli i Polski z ruiny, podjąłem tysiące decyzji, a setki bardzo, bardzo trudnych i ryzykownych, bez 100% gwarancji sukcesu. Większość była trafionych, ale nie wszystkie.
                 Jeśli z podjętych 100 trudnych decyzji, takich 50/50%, 99 jest trafionych, to jest mistrzostwo świata. W samorządzie (oprócz tych opanowanych przez PiS) trzeba mieć skuteczność 100/100, co jest prawie niemożliwe. Chyba, że będzie się zarządzało miastem czy gminą bardzo, bardzo asekuracyjnie, trzęsąc się ze strachu przed podjęciem każdej trudnej decyzji. Tak działając sukcesu się nie osiągnie.
                 Prokuratura (nie sąd), otrzymała potężne narzędzie: oprócz aresztu, może zawieszać w pełnieniu obowiązków burmistrza (Oborniki). W Niepołomicach prokurator najpierw aresztował burmistrza i wiceburmistrza, po czym wojewoda (PiS) powołał w ekspresowym tempie 27-mio letniego komisarza (PiS), który rozpoczął czystki w urzędzie, odwołał radę nadzorczą spółki miejskiej i zwolnił prezesa. No i oczywiście czas polowanie zacząć, mając nieograniczony dostęp do wszystkich dokumentów.
                 Warto poczytać załączone linki do art.
                 Przerażające dla każdego samorządowca są zarzuty. Prokurator staje się ekspertem od wszystkiego, od zarządzania, budownictwa, od zamówień publicznych, staje się najlepszym menadżerem... niemal Bogiem.
                 Może więc rzucić hasło: prokuratorzy na wójtów, burmistrzów i prezydentów.
                 Uwaga: w żadnym z tych przypadków nie chodzi o łapówki czy jakieś tam przekręty. Chodzi o ocenę przez prokuratora (w służbie Ziobry), pracy samorządowców, wybieranych w wolnych, bezpośrednich wyborach przez swoich mieszkańców.
                 Ta machina ruszyła. Już przecież Kaczyński zemścił się na samorządowcach, obniżając im pensje (w gospodarce pensje rosną) w zemście za 60-80 tysięczne nagrody do ministrów (słynne słowa Szydło: "bo te nagrody im się po prostu należały..."). Zamiast więc wspierać gospodarzy w terenie, bo od ich pracy zależy los kraju. Kaczyński potraktował ich jak pasożytów.
                 Skoro każdy sędzia może być złodziejem kiełbasy i części do wiertarki, a każdy lekarz łapówkarzem... to każdy samorządowiec może być przestępcą. Działa stara rewolucyjna zasada: "dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie".
                 Zapowiadałem już niejednokrotnie: kiedy Kaczyński osiągnie cel, czyli władzę absolutną (niewiele mu do tego celu brakuje), wówczas o naszym życiu i losie będą decydować sekretarze partii. Tak jak kiedyś, decyzje będę zapadały w miejskich i powiatowych komitetach partii. Wyroki sądowe też. Tak już było za czasów słusznie minionych.
                 Polsko, obudź się.
                 P.S. Nie rozstrzygam o czyjejś winie lub jej braku. To rola niezawisłych sądów. Jednak jestem przeciwko pochopnemu ferowaniu wyroków przez prokuratorów podległych politycznie jednej partii. Jestem przeciwko błyskawicznemu powoływaniu politycznych komisarzy, dokonujących czystek. Jestem przeciwko aresztom wydobywczym (burmistrz Szprotawy 5 miesięcy w areszcie przy słowu przeciwko słowu).
                 Chcemy sprawnych i sprawiedliwych sądów, a nie podległych partyjnym interesom prokuratorów i myśliwych z CBA realizujących polityczne zamówienia.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka