Dodaj do ulubionych

Tylko nie to!

29.03.20, 13:37
Tamtejsza policja miała przecież łazić po ulicach i ich sekować1
Czy ten Świat oszalał? TOPIĆ IMIGRANTÓW W ATLANTYKU. NA MADERĘ ICH DO ZIEMIANEK!

Portugalia nadaje imigrantom prawa obywatelskie. Do końca epidemii koronawirusa
wczoraj, 21:52

Rząd Portugalii nadał imigrantom starającym się o pozwolenie na pobyt w tym kraju takie same prawa, jak obcokrajowcom posiadającym prawo stałego pobytu, w tym dostęp do opieki zdrowotnej. Ma to związek z nasilającą się epidemią koronawirusa - podało w sobotę MSW w Lizbonie.

Jak powiedziała agencji Reutera rzeczniczka resortu spraw wewnętrznych Claudia Veloso, nowa zasada będzie obowiązywać do czasu ustania epidemii koronawirusa.

Wyjaśniła, że w związku z decyzją rządu objęte nią osoby, w tym imigranci starający się o azyl, będą mogły korzystać w Portugalii z placówek publicznej służby zdrowia, a także będą im przysługiwać “prawa społeczne, np. do założenia konta bankowego czy zawierania umów wynajmu i o pracę”.

Szacuje się, że w 2019 r. łączna liczba imigrantów mieszkających w Portugalii sięgała 580 tys. i przeważali wśród nich obywatele Brazylii, Rumunii oraz Ukrainy. Około 135 tys. osób otrzymało prawo stałego pobytu w zeszłym roku.

W sobotę przed południem ministerstwo zdrowia Portugalii poinformowało, że w ciągu ostatniej doby liczba zgonów w związku z koronawirusem wzrosła o 24 przypadki do 100, zaś osób zainfekowanych z 4268 do 5170.

Z szacunków resortu zdrowia wynika, że punkt szczytowy zakażeń koronawirusem w tym kraju nastąpi dopiero pod koniec maja.

Ojejku! To ponad miesiąc później, niż w Wolsce!
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka