Dodaj do ulubionych

Powyborczo...

13.07.20, 11:42
Drodzy wyborcy Trzaskowskiego.

Nie ma co załamywać rąk. Polska nie kończy się na dniu dzisiejszym.
Ten dzień pokazuje nam jedynie, w którym miejscu rozwoju społecznego jesteśmy. Pokazuje, że wciąż przeważa jeszcze u nas pokolenie homo sovieticus i ich potomkowie. „Ciemny lud, który wszystko kupi” – zgodnie ze słowami pisowskiego ministra propagandy – Jacka Kurskiego. No i lud kupuje.
Kupuje strach i nienawiść przed obcymi i innymi. Kupuje kłamstwa i brednie pisowskiej telewizji. Kupuje wciskany im od rana do wieczora kit, że bez partii – matki i jej dobrego ojca narodu chodziliby dziś głodni i bez butów – a wokół nich rozszalałe gejostwo do spółki z muzułmanami gwałciłoby ich dzieci.

Ja wiem, to wszystko może wydawać się niezrozumiałe i bolesne – że tak daleko nam jeszcze do normalnych, demokratycznych społeczeństw. Ale poszukajmy plusów w tej całej historii. Ja widzę na przykład taki;
Zaczyna się okres kryzysu światowego. 40 milionów bezrobotnych więcej w USA. Globalne zadłużenie przewyższające to z okresu bezpośrednio po II wojnie światowej. Kryzys Polski nie ominie. Już w przyszłym roku zabraknie pieniędzy na bezmyślne pisowskie rozdawnictwo. Gdyby prezydentem był Rafał PiS miałby na kogo zwalać winę za swoje błędy. Od rana do wieczora Kurski głosiłby „ciemnemu ludowi” mrożące krew w żyłach wieści, jak to prezydent blokuje słuszne próby ratowania gospodarki.

Owszem, nie łudźmy się – zwalanie winy na innych i tak się odbędzie. Kiedyś za niepowodzenia rządzących winni byli imperialiści sypiący piach w tryby socjalistycznej gospodarki, amerykańska stonka zżerająca nasze polskie ziemniaki, Żydzi po cichu sabotujący poczynania naszych geniuszy ekonomii… do tego nasi rodzimi badylarze okradający z podatków socjalistycznego obywatela, bikiniarze i geje chodzący w kolorowych skarpetkach.

Dziś, zgodnie ze starą wypróbowaną już wielokrotnie metodą, potomkowie Gomułki i Gierka będą próbowali zwalać winę na złą Unię, która daje za mało pieniędzy, na złych Chińczyków, którzy co i rusz wysyłają nam jakiegoś wirusa, no i oczywiście na Żydów, Niemców czy Francuzów. Na naszym rodzimym rynku natomiast winne będą partie opozycyjne, obcojęzyczne media, organizacje pozarządowe z ich przywódcą Sorosem na czele, no i na końcu my – naród, który nie rozumie swojego umiłowanego przywódcy i jego wybitnych zastępców.

Ale jestem w zasadzie dziś pewny, że to żałosne poszukiwanie winnych niewiele im już pomoże. Jak dzisiaj widzimy naród głosuje głównie żołądkiem. Jeśli władza potrafi go zapełnić – to dobra władza. Nieistotne są przy tym prawa człowieka, jakaś tam konstytucja, nieistotne jest prawo i sprawiedliwość.
I uwierzcie mi – kiedy żołądek zacznie robić się pusty zmieni się też zdanie suwerena. I wtedy już nic żadnym populistom nie pomoże. Na wiele, wiele lat, jeśli nie na zawsze wszyscy oni powędrują w niebyt. A nazwiskami wielu z nich matki będą straszyły swoje niegrzeczne dzieci.

Pamiętacie taki dowcip z lat 60-tych, kiedy to Jurij Gagarin, rosyjski kosmonauta, jako pierwszy człowiek na świecie odbył podróż kosmiczną? W Polsce skomentował to majster w rozmowie ze swoim pomocnikiem;
- panie majster, panie majster, Ruskie w kosmos polecieli!
- wszystkie???
- nie, jeden tylko.
- eee, to co mnie dupę zawraca.
Może nie dosłowne ale podobne dowcipy już za niedługo też usłyszycie.

A. Pawłowicz
Obserwuj wątek
  • wscieklyuklad Re: Powyborczo... 13.07.20, 11:48
   Głupota Polaków zmienia się w historyczny dramat. Jeszcze nigdy tak niewielu, nie zniszczyło dorobku i perspektyw tak wielu. 2 pkt. proc. to około 200 tys. osób, średniej wielkości miasto. Ta liczba wpłynęła na los 37 milionów. Co nas czeka:
   - autorytaryzm i dyktatura partyjna - system władzy został zabetonowany na lata; w 2023 r. nie będzie żadnych wyborów albo takie jak w putinowskiej Rosji.
   - faktyczne wyjście z Unii Europejskiej - autorytaryzm nie zaakceptuje ograniczania władzy.
   - wojna kulturowa - autorytaryzm potrzebuje wrogów dla uzasadnienia swego bytu; proces jest zawsze ten sam: wskazywanie kolejnych grup jako zagrożenia dla narodu, społeczna izolacja, fizyczna eliminacja.
   - rozprawa z wolnymi mediami - zapowiedziana już wczoraj w trakcie wieczoru wyborczego!
   - przejęcie wymiaru sprawiedliwości - nic już nie powstrzyma Ziobry.
   - rosnąca nędza - w mafijnym państwie gospodarka też jest mafijna i opiera się na wyzysku.
   - drenaż mózgów i fala emigracji - młodzi i wykształceni wyjadą z kraju pozbawionego perspektyw.
   - nienawiść i pogarda jako stały element życia w Polsce - Kaczyński kieruje się zemstą, ponieważ wczoraj zesrał się ze strachu, teraz będzie dążył do zniszczenia opozycji.
   - więzienie za przekonania i poglądy - za demokrację trzeba będzie płacić złamanymi życiorysami.
   - krew na ulicach i wojna domowa - reżimy autorytarne gdy czują się zagrożone rozpętują wojnę z własnym społeczeństwem - przykłady: Syria Baszszara al-Asada, Chile Pinocheta, Hiszpania Franco, putinowska Rosja w Czeczenii, Nikaragua Somozy... a co będzie z Polską Kaczyńskiego?
   Reżim komunistyczny rządził w Polsce przez 45 lat. Dwa pokolenia! Zdobyli władzę siłą po II Wojnie Światowej i zostali tu zainstalowani przez Sowietów.
   Reżim PiSowski wybraliście sobie Polacy sami przewagą 2 pkt. proc. w większości ludzi z podstawowym wykształceniem, panicznie bojących się świata i zmian.
   Głupota w przypadkach indywidualnych prowadzi do nieszczęść: choroby, kalectwa, śmierci.
   Głupota zbiorowa prowadzi do historycznych tragedii: na lata, dla wszystkich, na pokolenia.
   Polska właśnie wybrała swoje miejsce w świecie.

   Z netu
    • wscieklyuklad Re: Powyborczo... 13.07.20, 11:52
     Jedna z naszych czytelniczek przysłała nam szokujący filmik. Zagłosowała poza miejscem swojego zameldowania, następnie przyjechała do miejsca swojego zamieszkania.

     Redaktor Czujnego natychmiast zadzwonił do działu prawnego Państwowej Komisji Wyborczej. Odebrała pani prawnik.
     Pani prawnik nie znała art 304 kpk:
     Art. 304. Obowiązek zawiadomienia o przestępstwie
     § 1. Każdy, dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub Policję. Przepisy art. 148a dane pokrzywdzonych i świadków zamieszczane w protokole z czynności oraz art. 156a udostępnianie danych lub oryginałów dokumentów z załącznika adresowego stosuje się odpowiednio.
     § 2. Instytucje państwowe i samorządowe, które w związku ze swą działalnością dowiedziały się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, są obowiązane niezwłocznie zawiadomić o tym prokuratora lub Policję oraz przedsięwziąć niezbędne czynności do czasu przybycia organu powołanego do ścigania przestępstw lub do czasu wydania przez ten organ stosownego zarządzenia, aby nie dopuścić do zatarcia śladów i dowodów przestępstwa.
     § 3. Zawiadomienie o przestępstwie lub własne dane świadczące o popełnieniu takiego przestępstwa, co do którego obowiązkowe jest prowadzenie śledztwa przez prokuratora, Policja przekazuje wraz z zebranym materiałem niezwłocznie prokuratorowi.
     Pani prawnik w trakcie rozmowy rozłączyła się i nie podała kontaktu do rzecznika prasowego.


Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka