Dodaj do ulubionych

HAHAHAHAHAHAHA

13.07.20, 13:26
O ludzka naiwności!

Wybory prezydenckie do powtórki? Zadziwiające doniesienia, były szef PKW nie pozostawił wątpliwości

Wybory prezydenckie mogą zostać powtórzone, uważa były szef PKW. Sędzia Wojciech Hermeliński zwraca uwagę, że liczba protestów związana m.in. z niedostarczeniem pakietów wyborczych do ludzi mieszkających za granicą może być stosunkowo duża. Wszystko zależy zatem od tego, czy Sąd Najwyższy rozpatrzy je na czas.

Cytowany przez portal "Na Temat" Wojciech Hermeliński postanowił odnieść się do głosów mówiących o niedostarczeniu pakietów wyborczych do znacznej części obywateli mieszkających poza granicami Polski. W spawie istotne są również przypadki tych, którzy stracili możliwość głosowania w swojej komisji, udając się na wakacje przed I turą wyborów.

Wybory prezydenckie do powtórki?

– Ten problem, jak czytam, dotyczył ok. 200 tys. osób. Pewnie część z nich wybrała się na wakacje przed pierwszą turą i dopisała się do spisu za pomocą ePUAP. Z tego co mówili ci wyborcy, w momencie kiedy składali wniosek o dopisanie się, nie było informacji o tym, że w drugiej turze będą musieli zagłosować w tym samym miejscu – zwraca uwagę były szef Państwowej Komisji Wyborczej.

Hermeliński zauważa, że najprawdopodobniej czekać nas będzie wzmożona liczba protestów ze strony wyborców. Na ich rozpatrzenie Sąd Najwyższy będzie miał 21 dni. Były szef PKW zaznacza, że może być to tuż przed 6 sierpnia – wówczas mija bowiem pierwsza kadencja Andrzeja Dudy.

Dodajmy, że ani konstytucja, ani Kodeks wyborczy nie przewidują sytuacji, w której Sąd Najwyższy nie wyda uchwały przed wyznaczonym terminem. Jak wskazuje Wojciech Hermeliński, "opinie większości teoretyków prawa wyborczego mówią, że w takim wypadku wybory będzie trzeba powtórzyć". Sytuacja może być zatem niezwykle dynamiczna.

No chyba nie po to wybrano owieczke JPZICHK, by to unieważniło wybory!
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka