Dodaj do ulubionych

Chyba thin tank

03.08.20, 06:20
No ale nowoopiniotwórcze walnęło sierpem (ale już nie młotem).
pisięta to przykład think tanku ponoć jest.

Think tank to "z założenia niezależny komitet doradczy o charakterze organizacji non-profit, zajmujący się badaniami i analizami dotyczącymi spraw publicznych. Do celów działalności think tanków należą zazwyczaj badania i poszukiwanie sposobów rozwiązania problemów społecznych, konsulting oraz udział w debacie publiczne..

Rechot z rana jak śmietana.

Non profit! Już chyba miliardy wydojone z budżetu na bandę nieudaczników obsadzających urzędy, o których celach nie MA ŻADNE Z TYCH BYDLĄT BLADEGO POJĘCIA.
Debata publiczna?
No to trzeba być bezmuzgofcem TOTALNYM by bredzić o debacie publicznej jako metodzie działania mafijnej junty.
Ta debata widoczna jest w sejmie - 30 sek na wypowiedź i pracach komisji sejmowych - odbieram panu/i głos. (i nakładam karę finansową)

O rany! (i tu winno następować kilka uśmiechniętych od ucha do ucha ryjów).
Ale zamiast nich przypomnę przebieg debaty publicznej z dnia 01.08.20 Warszawa.

Tysiące innych przykładów dostępnych jest na naszym JEDYNYM już opiniotwórczym forum portalu i w mediach SPOŁECZNOŚCIOWYCH gdzie toczy się niezależna wymiana myśli (nie zawsze światłych, co też dokumentujemy).

https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/116889916_767348647412256_5921847748541714260_n.jpg?_nc_cat=105&_nc_sid=110474&_nc_ohc=qz-nbzf36T4AX_DXZ-k&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&oh=8c3685dd80ab992b0e55b0a332e3d281&oe=5F4BDF15


To wstęp do debaty cienka kuchto. Jej dalszy ciąg toczył się już na komisariacie wolstapo.

Obserwuj wątek
   • wscieklyuklad Re: Chyba thin tank 03.08.20, 18:53
    A tu dopiero jaki tank! Pustank!

    Jej firmy zbankrutowały, ma na koncie 21 zł. Tymczasem PiS zrobił z niej prezeskę w Azotach.

    Od czerwca 2020 roku jest prezesem spółki Koltar, należącej do Grupy Azoty i dostarczającej usługi kolejowe na terenie całego kraju. Tymczasem większość spółek, którym dotychczas szefowała, zbankrutowała, a ona sama ogłosiła kilka lat temu upadłość konsumencką. Zaledwie w zeszłym roku na jej koncie oszczędnościowym widniało 21 złotych. Poznajcie Angelikę Świtalską.
    Życiorys Angeliki Świtalskiej
    Obfitującemu w kontrowersyjne doświadczenia życiorysowi tarnowskiej radnej PiS przyjrzała się „Gazeta Wyborcza”. Angelika Świtalska w polityce działa od niedawna, bo od 2018 roku. Jednak dzięki ogromnemu oddaniu PiS (Świtalska chętnie chwali się w mediach społecznościowych zdjęciami z czołowymi politykami konserwatywnej partii) w ciągu dwóch lat awansowała na prezeskę Koltaru.
    Jednak to, co przyciąga uwagę najbardziej, to jej doświadczenia zawodowe sprzed wejścia do polityki. Kobieta ma m.in. na swoim koncie upadłość konsumencką sprzed pięciu lat, podczas której sąd darował jej wszystkie zobowiązania finansowe.
    Swoich sił próbowała również w biznesie. Najpierw na przełomie roku 2000 w Polskiej Grupie Kapitałowej Kredyt – firma przypominała argentyńską piramidę finansową. Prokuratura szacuje, że wyłudziła od co najmniej 1020 osób prawie 4,5 mln złotych.
    Niedługo później Świtalska została wspólniczką i prezeską Rzeszowskiego Centrum Kapitałowego, które zajmowało się windykowaniem klientów firmy pożyczkowej jej byłego męża. Spółka od lat jest procesie likwidacji, jednak wniosek o jej upadłość został odrzucony, ponieważ firma nie ma nic na koncie.
    Następnie kobieta trafiła do spółki Gran i jako jej prezeska oraz 99-proc. udziałowczyni wygrała prawie 7-mln przetarg na dostarczenie miejskich autobusów w Tarnowie. Dzisiejsza sytuacja firmy jest podoba, co RCK – spółka od sześciu lat jest w likwidacji i nie posiada żadnego majątku, by się zamknąć.
    Co ciekawe, mimo że przez lata zarządzała setkami tysięcy złotych w różnych firmach, jej konto w roku 2019 roku nie prezentowało się imponująco. Świtalska w oświadczeniu majątkowym, które musiała złożyć jako radna miejska, zadeklarowała posiadanie 1,5 tys. złotych oraz 13 euro i 47 centów na kontach bieżących oraz 21,76 złotych na rachunku oszczędnościowym, jak sprawdziła "GW".
    Kontrowersyjne nominacje PiS
    To nie pierwsza nominacja PiS, która budzi wątpliwości. Nie dość, że ekipa rządzących często zatrudnia na kluczowych stanowiskach młode i niedoświadczone osoby, to zdarza się jej też obsadzać stołki prezesów osobami z wykształceniem i doświadczeniem zawodowym zupełnie niezwiązanym z nowo objętym stanowiskiem.
    „Dobra zmiana” dociera jednak również poza spółki z udziałem Skarbu Państwa. Ostatnio Vistula Retail Group, skupiająca marki takie jak Vistula, Wólczanka czy W. Kruk, dorobiła się nowego prezesa. Został nim Andrzej Jaworski, były poseł PiS i zaufany człowiek Tadeusza Rydzyka.
    Na znajomościach w władzami PiS można zrobić zawrotną karierę, czego przykładem jest tekst z 11 lipca autorstwa Oko.Press. Jak pisał serwis, za czasów „dobrej zmiany” 84 osoby związane z obozem rządzącym za pośrednictwem 14 giełdowych spółek skarbu państwa, zarobiło łącznie 162,4 mln złotych.

    z netu

    Ojtamojtam! Wstrętni zydolewaccy zazdrośnicy! Musi się odbić od dna. Z thin przejść w fazę fat.
     • wscieklyuklad Re: Chyba thin tank 03.08.20, 18:59
      A toto to dopiero zathankowało!

      Unijne kłopoty Ryszarda Czarneckiego. Nowe szczegóły w sprawie wyłudzania pieniędzy z PE
      03/08/2020
      Dominik Kwaśnik

      crowdmedia.pl/unijne-klopoty-ryszarda-czarneckiego-nowe-szczegoly-w-sprawie-wyludzania-pieniedzy-z-pe/?fbclid=IwAR1iihBZxVZqUTh4ELAmcgUOLZryxDLRG0mbMwQJdAcJrG-9p0UhGzDj78g
      I co przygłupie wyspiarski? Co by zrobiono z takim złodziejem w demokratycznym państwie prawa?
      • wscieklyuklad Re: Chyba thin tank 03.08.20, 19:00
       A tu przykład konsultacji społecznych bliskich sercu wyspiarskiego matoła.


       Tajniacy chodzili za Borusewiczem. Kamuflowali się, liżąc lody. Mieli zapobiec "atakowi"
       Krzysztof Katka
       3 sierpnia 2020

       trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,26179491,tajniacy-chodzili-za-borusewiczem-kamuflowali-sie-lizac-lody.html?fbclid=IwAR0B56vMgx7Zf1jCz7MdwB2JxK7pu24UA3yr4i9y8i_2t7Nu49ZrFVEktaA
        • wscieklyuklad Re: Chyba thin tank 03.08.20, 19:08
         400 hojnych ludzi. Wpłacali na wyborczy fundusz PiS, będą rządzić w spółkach.

         No tu akurat mamy najdoskonalszy przykład think tanku (przypisek mój)

         Rekomendowani do władz spółek skarbu państwa hojnie wpłacają na fundusz wyborczy Prawa i Sprawiedliwości. W ciągu ostatnich dwóch lat uzbierało się ponad 400 takich osób. Udzielająca im rekomendacji rada miała odpolitycznić państwowe firmy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka