Dodaj do ulubionych

WOŚP! WOŚP! WOŚP!

29.01.21, 15:43
I wciąż nie WO śp.! (to ci dopiero mistrzowski i skrajnie skondensowany komentarz!)

Choć czytając to co poniżej trzeba spytać: coście skurwysyny zrobiły z tym krajem i ludźmi wrażliwych serc?

"Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach jest jednym ze szpitali najhojniej obdarowanych przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Pomimo to placówka nie zgodziła się na udział w akcji organizowanej przez alpinistów na rzecz WOŚP."

z netu
Obserwuj wątek
  • 1agfa Re: WOŚP! WOŚP! WOŚP! 31.01.21, 12:55
   Hej cześć Wam, kochane Podwórko, dzisiaj SIE MA!! ; )

   Dla nas oczywiście najwygodniejsze sms, zatem wysyłamy ile zdołamy. Tylko przypomnę (chociaż na pewno wiedzą to Państwo doskonale, a nawet lepiej).
   WOŚP do końca świata i jeden dzień dłużej : )
   Dzisiaj szczególnie cenne zbieranie: m.in. na leczenie głów ; )
   ---------
   cyt.
   (...
   29. Finał WOŚP
   wspierać można na naprawdę bardzo wiele sposobów! Poza wrzucaniem do puszek wolontariuszy spróbujcie m.in. 👇

   1️⃣ wpłacać bezpośrednio poprzez naszą stronę: wplacaj.wosp.org.pl/
   2️⃣ wrzucać do eSkarbonek: eskarbonka.wosp.org.pl/
   3️⃣ wysłać SMSa o treści SERCE na numer: 75565
   4️⃣ zrobić przelew BLIK na numer telefonu: 575292929

   Wejdźcie na www.wosp.org.pl/wspieraj i zobaczcie kolejnych kilkadziesiąt metod jakimi można wesprzeć tegoroczny Finał!

   Udostępniajcie tego posta i dawajcie znać wszystkim znajomym!

   #wosp2021 ..."
   • sorel.lina Re: WOŚP! WOŚP! WOŚP! 31.01.21, 13:08
    Sie ma, Agfo! 😊

    Już wpłacone! Tradycyjnie do puszki trzymanej przez dwoje młodych ludzi: dziewczyny i chłopaka. Stali przed kościołem, nikt ich nie wyprosił. 😉
    Serduszka tez już mamy do kolekcji. ❤️❤️

    Serdeczności.
    • 1agfa Re: WOŚP! WOŚP! WOŚP! 31.01.21, 13:29
     Dzień dobry, Sorellino, na pewno najprzyjemniej jest zetknąć się bezpośrednio z wolontariuszami, spotkać z innymi ludźmi zjednoczonymi wspólnym myśleniem w Dniu WOŚP.
     Mimo że wyjątkowo w tym roku nie będziemy mieli czerwonych serduszek w garściach, to i tak wysyłamy, wysyłamy...
     Budująca jest świadomość, jak owocna i rzeczowa jest inicjatywa i działalność Pana Jurka Owsiaka, jak wkroczyła w codzienne najważniejsze potrzeby zdrowia i życia ludzi, dzieciaków... Praca człowieka tak "czesanego" i prześwietlanego przez skarbówkę i in. kontrole, jak nikt inny w Polsce.

     Na nic podłe szczucie nienawistników.
     Jak mało Pan Jurek wydaje na tzw. koszta własne, jest to tylko 2,6%!!
     Taka jest WOŚP. Pełne zaufanie.

     O zbiórce ubiegłorocznej, wprost rekordowej (choć nie o rekordy idzie gra, a o zdrowie):

     "...Koszty przeprowadzenia zbiórki wyniosły 4,910 mln zł, a więc było to 2,6 proc. zebranych środków. Na stronie WOŚP można sprawdzić, na co dokładnie zostaje wydany przykładowy datek. Na przykład ze 100 złotych wpłaconych na ubiegłorocznym finale 48 zarezerwowano na dalsze zakupy i prowadzenie programów medycznych, 16 złotych - zakupy sprzętu do walki z pandemią COVID-19, 15,9 złotych - zakupy dla oddziałów neurologii i neurochirurgii dziecięcej. Wśród mniejszych części wydatków są m.in. zakupy dla oddziałów chirurgii dziecięcej (6,57 zł), prowadzenie Programu Nieinwazyjnego Wspomagania Oddychania u Noworodków (2,13 zł) czy zakupy karetek specjalistycznych dla polskich szpitali dziecięcych (0,48 zł). Z darowizny o wartości 100 złotych 2,6 złotego poszło na organizację finału, a 63 grosze na koszty obsługi rozdysponowania ofiar (m.in. koszty prawne). ..."

     wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,26735511,niemal-co-rok-jest-rekord-ile-zebrala-wielka-orkiestra-swiatecznej.html#s=BoxMMt2
     • wscieklyuklad Re: WOŚP! WOŚP! WOŚP! 31.01.21, 19:44
      pisonie bydło szczuje gdzie tylko może. U rydzyka zlot kilkudziesięciu świrów -w tym mafijnych kęnczonów z faryzejsko posypanymi ryjami popiołem by Narut obaczył i uwielbił. Była nie tylko transmisja TV ale i dokładny monitoring, na którym widać rzeszę świrów BEZ MASECZEK czy innych zabezpieczeń w odległości nie wymagającej akrobatycznych umiejętności przy wrzucaniu na tacę.
      Zgodnie z sugestią świrów w przytoczonym przez Ciebie Agfo artykule, złożono stosowne doniesienie do instytucji odpowiedzialnych za monitorowanie naruszeń prawa w kwestii przestrzegania zasad epidemicznych i co?
      I NIC!
      Nie popełniono wykroczeń przeciw zaleceniom. Nie nałożono ŻADNEJ KARY. Nie wyciągnięto minimalnych bodaj konsekwencji!\
      ŚNIEŻYNKI!
      Ale te typki tak mają - po orwellowsku bydłu wolno więcej.
      Widzimy to codziennie i na każdym kroku.

      Ale powolutku zapala sie czerwone światełko.Bydlaczka, które nałożyło kary po 30 tysiaków na łeba, musi teraz nie tylko zwrócić szmal, ale zapłacić trzykrotnie nawiązkę odszkodowawczą w wysokości 10.000 złociszy i jest sfajdane z pszerarzenia!
      Złupić to coś do ostatniej pończoszki!
      Niech będzie to ostrzeżeniem dla podobnego powyższemu bytowi bydłu.
             • sorel.lina Re: WOŚP! WOŚP! WOŚP! 01.02.21, 00:10
              Ksiądz walczył o życie na OIOM - ie
              Widział sprzęt Owsiaka który ratował życie
              Dziś cały dochód z "tacy" przekazał na WOŚP

              https://cdn.galleries.smcloud.net/t/galleries/gf-bNm6-UYpN-vzPD_wosp-2021-piekny-gest-ksiedza-po-skonczonej-mszy-jerzy-owsiak-bedzie-z-niego-dumny-664x442-nocrop.jpg

              Jerzy Owsiak będzie z niego dumny. Ksiądz Kazimierz Klaban z Elbląga, po skończonej mszy, wszystkie zebrane na tacę pieniądze wrzucił... do puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Duchowny zrobił to nie pierwszy raz. Jak mówi, na własnej skórze przekonał się, jak wiele dobrego robi WOŚP.

              Ksiądz Kazimierz Klaban z Elbląga, po dzisiejszej (31.01.2021) mszy zszedł z ambony i zebrane na tacę datki od parafian, wrzucił wolontariuszowi WOŚP do puszki, dorzucając również coś od siebie. Oprócz tego, w parafii Dobrego Pasterza w Elblągu, zorganizowano również licytację rzeczy przekazanych przez parafian.

              Duchowny na własnej skórze przekonał się, jak wiele dobrego robi WOŚP. Z powodu przebytych udarów oraz zawałów serca niejednokrotnie korzystał ze sprzętu zakupionego przez fundację Jurka Owsiaka.

              - Kiedy leżałem na OIOM-ie, pod respiratorem i inną aparaturą, to zawsze rzucały mi się w oczy te serduszka ponaklejane na sprzęcie medycznym - opisywał w rozmowie z WP.

              Ksiądz cieszy się uznaniem nie tylko wśród swoich parafian. To już czwarta zbiórka na WOŚP przez niego zorganizowana.

              Brawa dla księdza! 👏👏👏


              • sorel.lina Re: WOŚP! WOŚP! WOŚP! 01.02.21, 01:33
               https://scontent.fpoz1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/145375536_3667302990015333_8120273399658790546_o.jpg?_nc_cat=110&ccb=2&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=9KG6FSF4C7AAX8DYYs4&_nc_ht=scontent.fpoz1-1.fna&oh=d24c287ad009c9e5d0ea69b4b6f1f635&oe=603DDDBB

               Jeżeli coś dzisiaj zwyciężyło, to niekoniecznie kwota. Na pewno zwyciężyła przeogromna Polska, ta z najpiękniejszych czasów i solidarność nasza, którą zawsze, ale to zawsze mamy w sobie, kiedy chcemy poszukać w sobie przyjaźni miłości, braterstwa. Zobaczcie, jak to naprawdę prosto uzyskać. Wystarczy tylko tak naprawdę wyciągnąć rękę, pokazać przyjazny gest, powiedzieć dobre słowo i już wszyscy potrafimy się garnąć do robienia rzeczy niezwykłych. To nie foch rządzi, czego dowodem jest ta piękna, orkiestrowa niedziela. Odważnie idźmy w stronę dobrych chwil, tych, którzy budują, a nie burzą, tych, które łączą, a nie dzielą. To takie pokrzepiające, że znowu pokazaliśmy siebie pięknych, szlachetnych, budujących wartości, które powinny być w naszym życiu najważniejszymi. A tymi wartościami dla nas jest przyjaźń, miłość, muzyka, co wydawałoby się mega banalne, ale zobaczcie. Tyle burz przetrwaliśmy, tyle najróżniejszych sztormów, tyle wichur, które momentami nacierały na nas z wielu stron.
               Drodzy rodacy, wszystko, dokładnie wszystko, każdy grosik wróci do Was już za w sumie kilka chwil w postaci sprzętu i naszych działań, które są codziennością Fundacji. Jeszcze raz powtórzę, cały świat w pandemii jest taki sam, a my dzisiaj całemu światu pokazaliśmy, że w tym bardzo strasznym czasie pandemii nie dość, że zaprosiliśmy wszystkich na bezpieczny spacer, to jeszcze z przytupem zagraliśmy i przytuliliśmy każdą dobrą okoliczność mając nadzieję, że tylko w ten sposób solidarnie możemy razem pokonać koronawirusa. Jesteśmy z Was dumni i z tej dumy po prostu pękamy. Zaczynamy już za kilka godzin po prostu pracować, liczyć i cały czas realizować nasze fundacyjne zadania. I jedna rada na koniec, uciekajcie jak najdalej od przepowiadaczy złej pogody. Ale jak zapukają do naszych drzwi, to zacznijmy ich uczyć najpierw dźwięków, później kolorów, a na końcu przyjaźni do innych ludzi. Mnie się wydaje, że to się da zrobić. Jestem szczęśliwy!
               Jurek Owsiak
              • sorel.lina Re: WOŚP! WOŚP! WOŚP! 01.02.21, 10:04
               sorel.lina napisała:

               > Ksiądz walczył o życie na OIOM - ie
               > Widział sprzęt Owsiaka który ratował życie
               > Dziś cały dochód z "tacy" przekazał na WOŚP

               >
               > Jerzy Owsiak będzie z niego dumny. Ksiądz Kazimierz Klaban z Elbląga, po skończ
               > onej mszy, wszystkie zebrane na tacę pieniądze wrzucił... do puszki Wielkiej Or
               > kiestry Świątecznej Pomocy. Duchowny zrobił to nie pierwszy raz. Jak mówi, na w
               > łasnej skórze przekonał się, jak wiele dobrego robi WOŚP.
               >

               > Ksiądz Kazimierz Klaban z Elbląga, po dzisiejszej (31.01.2021) mszy zszedł z am
               > bony i zebrane na tacę datki od parafian, wrzucił wolontariuszowi WOŚP do puszk
               > i, dorzucając również coś od siebie. Oprócz tego, w parafii Dobrego Pasterza w
               > Elblągu, zorganizowano również licytację rzeczy przekazanych przez parafian.


               >
               > Brawa dla księdza! 👏👏👏

               Dla tego księdza tez brawa! Wielkie.👏👏👏

               https://scontent.fpoz1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/145330468_1852084894956037_2230408924638607323_o.jpg?_nc_cat=103&ccb=2&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=NwxwclaFk00AX-7HjTX&_nc_ht=scontent.fpoz1-1.fna&oh=76cef96933f1212b7c9c5bfb9c60a015&oe=603D325E

               To jest ksiądz Bartek Rajewski. Mój bardzo dobry znajomy. To ten sam człowiek, który w Wigilię rzucił wszystko i pojechał ze wsparciem do polskich kierowców ciężarówek, którzy masowo utknęli w Wielkiej Brytanii.

               Ksiądz Bartek od lat wspiera i angażuje się w działania WOŚP. Mimo, że wielu go za to atakuje.

               Tutaj na zdjęciu z wczorajszego finału w parafii w Londynie, w której jest proboszczem. Stał przed kościołem i sam zbierał do koszyczka pieniądze na wiadomy cel.

               I jeszcze powiedział takie coś:

               "Od 29 lat, każdego roku niezmiennie włączam się w Finał. Do dzisiaj czuję rozpierającą pierś dumę, gdy jako początkujący licealista mogłem dołączyć do grona wolontariuszy. Pamiętam też, że niektórzy księża próbowali nas przeganiać sprzed kościoła.

               Byłem wówczas ministrantem i nie mieściło mi się w głowie, że ksiądz może nie akceptować kwestujących przecież w słusznej sprawie młodych ludzi. Co z tego, że pod kościołem? Lepszego miejsca nie było. Myślałem wtedy, że gdybym był na miejscu tego księdza (nie wiedziałem jeszcze, że kiedyś księdzem zostanę), wpuściłbym młodzież do kościoła, zaprosił na herbatę, poczęstował ciastkiem".

               I dziś jest właśnie takim księdzem. Dzięki Bartku za Twoje szalone, pozytywne serce. ❤️


Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka