Dodaj do ulubionych

MAFIA! MAFIA! MAFIA! część 1

28.02.21, 09:24
A docelowo będzie zapewne ich tysiąc. Każdy wątek przewiduję na 100 "doniesień"

SĘDZIA DANUTA KACHNOWICZ STWIERDZA, ŻE JAROSŁAW KACZYŃSKI MOŻE MIEĆ OK 3 METRÓW WZROSTU
W wydanym przez siebie postanowieniu sędzia Kachnowicz na wszelkie możliwe sposoby broni prawa członków PiS do stawiania się ponad prawem i wydanymi przez siebie samych rozporządzeniami pandemicznymi.
Sędzia stwierdza na przykład, że na podstawie tego zdjęcia nie można ustalić czy Jarosław Kaczyński i inni członkowie PiS nie stali od siebie bliżej niż przepisowe 2 metry!
Zdaniem sędzi "kąt" wykonania zdjęć na to nie pozwala, więc nie da się wyliczyć odległości w jakiej Kaczyński stał od Witek. SERIO SĄD ZAPISAŁ TO W POSTANOWIENIU!
Poza tym sędzia Kachnowicz stwierdza, że jeżdżenie po cmentarzu samochodem jest ok jeśli ksiądz który zarządza cmentarzem się na to zgodzi.
Nosić maseczek nie trzeba, bo w sumie przepisy są w tym zakresie jakieś takie niewyraźne.
Zdaniem sędzi prywatna wizyta wspólnie z kolegami w środku pandemii na zamkniętym dla ludzi cmentarzu na prywatnym grobie rodzinnym - to wydarzenie państwowe więc nie trzeba przestrzegać żadnych reguł związanych z zakazami gromadzenia się.
PiS-owcy nie stwarzali też żadnego zagrożenia epidemicznego bo w sumie nikt się nie zaraził.
Jednym słowem wszystko jest super, a Pisowców zdaniem sądu nie obowiązują żadne ograniczenia.
Gdy wy drodzy czytelnicy oglądaliście pogrzeby swoich bliskich przez płot, przestrzegaliście zakazów zgromadzeń, pilnowaliście odległości między ludźmi, nosiliście maseczki i siedzieliście w domach patrząc jak bankrutują wasze firmy - to zachowywaliście się zdaniem sędzi jak frajerzy.

https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/155556684_1494990544009407_638994564979618038_n.jpg?_nc_cat=105&ccb=3&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=fb1LNg7KEAAAX_Umi6o&_nc_oc=AQlRPyr9y7EZ3b-0CpUD8JDzAogTiNVIusFogOT8U9nHbrNOw-tQOAXKAtgrR3AsNyM&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&oh=be47e26b107df38521fceba9a2bcb769&oe=6061DCDF
Obserwuj wątek
  • wscieklyuklad Re: MAFIA! MAFIA! MAFIA! część 1 28.02.21, 09:27
   ⚠️"Toczy się bój o to, czy będziemy jeszcze państwem praworządnym, z niezależnym Sądem Najwyższym, czy analogicznie do Trybunału Przyłębskiej Sąd Najwyższy stanie się po prostu Sądem Manowskiej”.
   - ostrzega Krystian Markiewicz prezes Iustitii.
   ➡️w najbliższych miesiącach w Sądzie Najwyższym będą wybory prezesów starych Izb SN - Cywilnej oraz Izba Pracy i Ubezpieczeń Społecznych.
   ➡️ będą decydować się losy nowych sędziów Sądu Najwyższego wybranych przez nową, upolitycznioną KRS.
   Uchwalona nowelizacja zmiany ustawy o SN daje:
   ❌prezydentowi uprawnienie do wprowadzenia do starych Izb SN swoich „komisarzy” tymczasowych prezesów, którzy będą kierować pracą Izb do czasu wyboru nowych prezesów;
   ❌ „komisarze” będą mogli pracować bezterminowo;
   ❌ustawa o SN nie reguluje okresu, w jakim mają przeprowadzić wybór nowych prezesów Izb.
   🔴rolą „komisarzy” prezydenta w starych Izbach będzie m.in. dopilnowanie, by Zgromadzenia Sędziów przedstawiły trzech kandydatów do wyborów i by na tej liście znaleźli się nowi sędziowie SN.
   🔴komisarz” w Izbie Pracy może przekazać sprawy w których sędziowie z Izby Pracy zadali pytania prejudycjalne do TSUE, do Izby Dyscyplinarnej, a tam zostaną zneutralizowane, co pomoże zalegalizować nowych sędziów SN.
   Uchwalona nowelizacja ustawy o SN daje:
   IPSN Małgorzacie Manowskiej:
   ❌ będzie decydować, kto rozpozna ważne zagadnienia prawne, mające wpływ na orzecznictwo sądów
   ❌ to furtka do manipulowania składami w ważnych sprawach, by wchodzili do nich nowi sędziowie SN.
   🔴„To może być narzędzie do skutecznego zwalczania orzecznictwa unijnego i być atakiem wyprzedzającym w ważnych sprawach, które będą trafiać do SN.
   ▪Na przykład w sprawach ograniczeń epidemicznych wprowadzanych przez rząd w rozporządzeniach, a te sprawy obywatele wygrywają w sądach powszechnych.
   ▪Czy w sprawach odszkodowań przedsiębiorców za zamknięcie firm w czasie epidemii” – mówi OKO.press osoba znająca kulisy pracy SN. I dodaje: „Szykuje się dokończenie »reformy« SN
   🔴Zamiast składać wnioski do Trybunału Julii Przyłębskiej, będzie sama Manowska mogła zainicjować podjęcie uchwały w SN z mocą zasady prawnej, którą rozstrzygną neo-sędziowie i 👉 to poza kolejnością.
   ⚠️Krystian Markiewicz⤵️
   " To co zaczyna się dziać w SN, przypomina to, co działo się w TK. Pamiętamy, jak prezes TK Julia Przyłębska eliminowała starych sędziów TK, byli oni pomijani w składach w ważnych sprawach.”
   oko.press/pis-przyspiesza-przejecie-kontroli.../...
           • wscieklyuklad Re: MAFIA! MAFIA! MAFIA! część 1 28.02.21, 14:15
            Zadzwonił do mnie pewien mój znajomy z poważnym pytaniem:
            " - Panie Jacek, pan w świecie bywały to powiedz mi pan gdzie by tu jaki miły kraj znaleźć, co by tam ambasadorem zostać?
            - A pan się na ambasadora szykujesz?
            - Nooo. Ja na ambasadora a żona na jakiego konsula może? Bo wiesz pan, już teraz można.
            - Ale chyba trzeba mieć jakieś przygotowanie dyplomatyczne? Umiejętność prowadzenia dyplomatycznych rozmów przynajmniej.
            - A to ja mam. Żebyś pan wiedział jak ja się potrafiłem w Stambule na suku o towar wykłócić! Ten Arab to mi od razu o pół ceny opuścił.
            - W Stambule to chyba Turek?
            - A jeden pies! Panie Jacek, a kto by tam ich odróżnił? Ciemnawy na gębie, po naszemu nie gada i do kościoła nie chodzi. No to Arab przecież.
            - A pan jakieś obce języki zna?
            - A po co? Niech się obcy polskiego uczą jak się chcą z panem ambasadorem dogadać! Prezes mówił, że język polski jest najważniejszy!
            - To może żona zna? Konsul jednak ma więcej do czynienia z tubylcami.
            - Żona u Niemca przez pół roku mieszkania sprzątała. To się po niemiecku dogada. To znasz pan jakiś ciepły kraj gdzie by można było posadę ambasadora dostać?
            - Wyspa Króla Jerzego.
            - A gdzie to jest?
            - Południowy Atlantyk.
            - O to dobrze że południowy. Na południu to ciepło przecież jest, nie?
            - Klimat jest raczej hmmm - umiarkowany. W styczniu jest nawet ciepło.
            - A to pędzę do szwagra. On mi podanie na tego ambasadora napisze. Magazynierem był kiedyś, to się na tych komputerach zna. To jakiego króla ta wyspa?
            - Jerzego. Niech pan zapamięta. JERZEGO.

            Z netu
             • wscieklyuklad Re: MAFIA! MAFIA! MAFIA! część 1 28.02.21, 14:38
              Chłopiec do bicia wstaje z kolan
              Daniel Passent
              Wielki spisek przeciwko ZSRR (pardon – przeciwko Polsce)” – książka pod takim tytułem ukazała się w 1949 r. Jest to jedna z pierwszych „pozycji”, jakie pamiętam. Treści sobie nie przypominam, ale biorąc pod uwagę tytuł, kraj i rok, nie ma wątpliwości, o co chodzi. Imperialiści knuli przeciw ojczyźnie światowego proletariatu.
              Teraz taką książkę można by napisać o wielkim spisku (głównie amerykańskim) przeciwko Polsce. Rekiny Wall Street, szpiedzy z CIA oraz „dyplomaci” z Waszyngtonu nie przepuszczają okazji, żeby postawić nasz kraj – bądź co bądź ważnego sojusznika – na cenzurowanym. Niezależnie od tego, kto jest u władzy w USA, republikanie czy demokraci, zawsze znajdzie się jakaś rzeczniczka departamentu stanu, która powie głośno na cały świat, że coś jej się w Polsce nie podoba. Raz jest to ustawa o IPN, która postawiła na nogi Waszyngton i Tel Awiw, nie mówiąc o światowych mediach.
              Donald Trump, sadysta z Białego Domu, nie chciał spotkać się nawet z taką indywidualnością jak Andrzej Duda – duchowy potomek Kościuszki i Pułaskiego – dopóki ustawa nie zostanie poprawiona. Innym razem („inną razą” – jak mawiają niektórzy) nie podobała im się w Ameryce „dobra zmiana na gorsze” w polskim wymiarze sprawiedliwości. Sami nie mają nawet Trybunału Konstytucyjnego i chcą nas pouczać.
              Kiedy nasz prezydent postanowił ukarać ich prezydenta (ten zmienił się z Trumpa na Bidena) i ponad miesiąc nie wysyłał mu gratulacji, podobnie jak Putin (majstersztyk polskiej i rosyjskiej dyplomacji!), Amerykanie znów postanowili nas upokorzyć i kolejny miesiąc odkładają rozmowę telefoniczną Biden–Duda. Mało tego, kiedy wreszcie udało się wyjednać rozmowę na szczeblu ministrów spraw zagranicznych – okazało się, że przed nami rozmawiały już z Ameryką 42 kraje, w tym takie mocarstwa sojusznicze jak Gwatemala, Honduras i Salwador. Na pociechę warto wspomnieć, że sekretarz Blinken nie dzwonił jeszcze do Ławrowa, który nie może się doczekać. Nasz reprezentant wyprzedził o pierś reprezentanta Wysp Zielonego Przylądka.
              Sekretarz stanu Blinken miał już tych rozmów powyżej uszu. W pierwszej chwili nie zauważył nawet, że wstaliśmy z kolan. „Trzeba mi było wcześniej powiedzieć, Zbig” – szepnął przez telefon sekretarz stanu. Z tego, co mówią nasze wiewiórki, Rau zrobił na Blinkenie ogromne wrażenie, dlatego w oficjalnym komunikacie po rozmowie telefonicznej Blinken wspomniał o planach współpracy w dziedzinie demokracji, wartości i wolnej prasy, o czym polski komunikat nie wspominał, ponieważ Mr. Rau zaniemówił i nie miał nic do powiedzenia na ten temat.
              Oczywiście, każdy osioł zauważy brak wzmianki o demokracji i prawach człowieka w polskim komunikacie, ale nasz komunikat nie był pisany dla każdego osła, tylko dla jednego. Dla niego ważna jest „biologiczna definicja płci”, a nie pogadanki o wartościach i wolnych mediach.
              Mr. Blinken jako debiutujący w roli sekretarza stanu nie wiedział chyba nic o tym, że Polska wstała z kolan i nie jest już chłopcem do bicia. Dobitnie o tym przypomni prezydent Duda, gdy wreszcie będzie okazja.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka