29.06.11, 02:32
Od 1 lipca kierowcy samochodów osobowych będą musieli płacić za przejazd odcinkiem A2 Konin-Stryków. Kierowcy ciężarówek, autobusów i niektórych aut z przyczepami będą natomiast płacić za przejazd, korzystając z elektronicznego systemu.

Kierowcy ciężarówek i autobusów, ale także samochodów osobowych, do których doczepiona jest przyczepa, co powoduje, że masa auta z przyczepą przekracza masę 3,5 t, będą natomiast płacić tzw. e-myto. Początkowo system e-myta ma objąć ok. 1,5 tys. km dróg, w tym także A2 Konin-Stryków. Wysokość opłat będzie uzależniona od liczby przejechanych kilometrów i od kategorii pojazdów, a także klasy emisji spalin. Stawki mają wynosić od 0,20 zł do 0,53 zł za kilometr za przejazd autostradami i drogami ekspresowymi oraz od 0,16 zł do 0,42 zł za kilometr dla pozostałych dróg krajowych.

Udanych wakacji Polakom życzy premier.

--
Spieszmy się czytać posty, tak szybko znikają...
Obserwuj wątek
  • fnoll za darmo! 29.06.11, 02:54
   wszystko powinno być za darmo, i wtedy można by napisać:

   udanych wakacji Polakom życzy oby.watel

   (za ewentualne bankructwo oby.watel nie odpowiada)


   --
   DadA rAda mAmble gadA - tutaj świat doznaje cudownej metamorfozy
   • oby.watel Re: za darmo! 29.06.11, 13:17
    Sam na to wpadłeś? A ja myślałem, że najpierw premier powinien zbudować do końca tę A2 i pozostałe brakujące autostrady, a dopiero jak będą gotowe pobierać opłaty. Z drugiej strony nie można winić rządu za podwyżki cen, bo na całym świecie drożeje. A wyższych opłat za transport oczywiście nikt uczciwy do ceny nie doliczy. A nieuczciwych i spekulantów pogoni osobiście sam premier wraz z wicepremierem.

    --
    Spieszmy się czytać posty, tak szybko znikają...
   • diabollo Re: za darmo! 03.07.11, 01:20
    fnoll napisał:

    > wszystko powinno być za darmo, i wtedy można by napisać:
    >
    > udanych wakacji Polakom życzy oby.watel
    >
    > (za ewentualne bankructwo oby.watel nie odpowiada)

    A poza tym to trzeba koniecznie obniżyć podatki!

    Zmniejszy się wtedy polski deficyt budżetowy i będzie więcej forsy na darmowe autostrady.

    Kłaniam się nisko.

    --
    "Religia dla pospólstwa jest prawdą, dla mędrców kłamstwem, a dla wałdców narzędziem"
    • oby.watel Re: za darmo! 03.07.11, 10:06
     Tysiące Greków wyszło na ulice by dać wyraz radości z powodu podniesienia podatków....

     Minister finansów Jacek Rostowski skrytykował plany pomocy finansowej podjęte przez strefę euro dla Grecji, Irlandii i Portugalii, oceniając, że nie wystarczą one do wsparcia wzrostu gospodarczego w tych krajach.

     "Program (wsparcia) powinien być jasno postrzegany jako krok w kierunku ozdrowienia" gospodarczego danego kraju, "w odniesieniu do programów europejskich to nie jest w pełnej mierze to, należy zmienić ich filozofię" - uważa polski minister finansów.

     Minister nie podał wielu szczegółów odnośnie elementów, które wymagają usprawnień, ocenił tytułem przykładu, że należy w planach pomocy kłaść większy akcent na wysiłki podejmowane w celu zreformowania gospodarki kraju w trudnościach. "Te, które stworzono dla Grecji, Irlandii i Portugalii, powinny działać lepiej - powiedział. - Te obecnie istniejące potrzebują wielu usprawnień".

     Prosto, jasno i klarownie. Dlatego polski rząd nie oglądając się na Unię po raz kolejny sięga po środki z Funduszu Rezerwy Demograficznej. Rada Ministrów opracowała właśnie projekt rozporządzenia w tej sprawie. Ma ono wejść w życie przed 1 września. Zabiera z Funduszu 4.000.000.000 (cztery miliardy) zł (wartość aktywów FRD na 31 grudnia 2010 r. wynosiła 10 mld zł 167,1 mln zł.)

     --
     Spieszmy się czytać posty, tak szybko znikają...
  • oby.watel Jak zwykle zwarci i gotowi witamy Was w Polsce! 02.07.11, 00:37
   W Barwinku można się zarejestrować i pobrać tzw. viaBox, czyli urządzenie do odczytu długości przejazdu przez Polskę. Odczyty odbywają się elektronicznie w tzw. bramownicach, a kierowca płaci za przejazd, wyjeżdżając z Polski, wtedy też może zdać viaBOX. Urządzenie jest częścią systemu poboru opłat viaTOLL.

   Za urządzenie kierowca płaci 120 zł kaucji, a za kolejne 120 zł wykupuje tzw. minimalne doładowanie, które wystarczy na przejechanie ok. 300 km. Kolejne doładowania dokupuje w kolejnych punktach.

   Bramownic nie ma i jak się okazało, za mało jest punktów rejestracyjnych, system komputerowy też nie działa tak jak trzeba. W Barwinku viaBox-y można kupić tylko w jednym miejscu.

   Kierowca musi podać m.in. nazwisko i imię właściciela samochodu, dane kontaktowe, adres e-mail, numer telefonu. Gdy właścicielem pojazdu jest firma - dane firmy takie jak: nazwa, adres, forma prawna, KRS lub wpis do Ewidencji Działalności Gospodarczej, NIP, numer i seria dokumentu tożsamości osoby reprezentującej firmę, dowód osobisty lub paszport, dowód rejestracyjny pojazdu , przedstawić kopię dokumentu potwierdzającego klasę emisji EURO, pełnomocnictwo do podpisania umowy, jeśli samochód nie należy do kierowcy i kopię umowy leasingowej lub upoważnienie leasingodawcy, jeśli samochód jest w leasingu). Niezbędny jest także adres korespondencyjny oraz numer telefonu komórkowego, numer telefonu stacjonarnego, adres e-mail, faks. Prawdopodobnie przez przeoczenie nie żąda się od kierowcy wagi w gramach, obwodu w pasie w milimetrach i numeru butów.

   Kierowcy nie mogli zrozumieć, dlaczego w sąsiadujących z Polską krajach wystarczy tylko dowód rejestracyjnym, certyfikat klasy emisji spalin, paszport.

   Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie... Tylko kiedy?

   --
   Spieszmy się czytać posty, tak szybko znikają...
   • grgkh Re: Jak zwykle zwarci i gotowi witamy Was w Polsc 03.07.11, 01:15
    Polska to popierdzielony kraj, jak się czyta Twoje posty, to chyba najgorszy na świecie. Poziom popierdzielenia kraju jest skutkiem inteligencji jego mieszkańców, Polaków. Kiedyś było lepiej, za komuny? Czy tak?

    A poza tym, byle do jesieni. Niepopierdzieleni Polacy (obywatele) wybiorą sobie wtedy lepszych rządzących, może np. PiS, bo tych dzisiejszych, to wybrali nam nasi wrogowie, wtedy gdy się odwróciliśmy na moment tyłem. A potem, już zimą, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, wszystko wreszcie zmieni się na idealne.

    --
    Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad.
    Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania.
    • oby.watel Re: Jak zwykle zwarci i gotowi witamy Was w Polsc 03.07.11, 10:12
     Do kogo rozmawiasz? Przyzwoitość nakazuje najpierw wszystko dopiąć na ostatni guzik i dopiero potem zacząć pobierać opłaty. Ponieważ tymi tirami jadą produkty na które ktoś czeka, które maja być szybko dostarczone, żywność. Uważasz, że tak powinien postępować rząd?

     --
     Spieszmy się czytać posty, tak szybko znikają...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka