Dodaj do ulubionych

Sztuczna inteligencja inteligentnych inaczej

11.12.19, 08:40
Sztuczna inteligencja (AI) jest w stanie zrewolucjonizować niemal każdy obszar naszego życia. Jej wykorzystanie np. w przedsiębiorstwie pozwala odciążyć pracowników. Ale bez odpowiedniego nadzoru technologia ta staje się niebezpieczna i może przejąć kontrolę nad człowiekiem. Choć może to brzmieć jak science fiction, to już się to dzieje. I to w naszym kraju.

Algorytm dyskryminacji

Przykładów tego zjawiska nad Wisłą przybywa. Fundacja Centrum Cyfrowe i Klub Jagielloński opracowały raport, w którym wytykają to m.in. systemowi profilowania bezrobotnych, który nie daje możliwości odwołania się (algorytm dzieli zarejestrowane osoby nieaktywne zawodowo na trzy grupy różniące się stopniem gotowości do podjęcia zatrudnienia i rodzajem pomocy, jaką otrzymają z urzędu pracy – w trakcie rozmowy z urzędnikiem wypowiedzi bezrobotnego dopasowywane są do specjalnego klucza i punktowane, po czym przyznaje mu się określony profil). Fundacja Panoptykon doprowadziła do uznania tego systemu za niekonstytucyjny.

W 2018 r. we Wrocławiu głośno było o systemie przydziału miejsce w żłobkach. Źle zaprogramowany algorytm sprawił, że do placówki nie dostały się wtedy dzieci, którym przysługiwało miejsce.

Inny przykład to blokada konta na podstawie analizy przepływów podatkowych (algorytm Krajowej Administracji Skarbowej) czy algorytmy wspierające banki przy podejmowaniu decyzji kredytowych lub pożyczkowych (Polska jako pierwsza wprowadziła prawo do wyjaśnienia decyzji dla każdej osoby starającej się o kredyt), a także algorytm losowego przydziału spraw w sądach (określa, który sędzia otrzyma konkretną sprawę do rozpatrzenia), który – jak wykazała kontrola w Sądzie Okręgowym w Toruniu – działa wadliwie.

Według Aleksandry Przegalińskiej, eksperta ds. AI w Akademii Leona Koźmińskiego, kluczowy jest problem tzw. przechyłu algorytmicznego (algorithmic bias). – Sprawia on, że systemy AI mogą dyskryminować ludzi lub podejmować błędne działania. Opierając się na mało reprezentatywnych danych, mogą powielać ludzkie błędy, a ponadto generować nowe. Musimy mieć sposoby przeciwdziałania „biasowi” – przestrzega.

Jej zdaniem fundamentalną sprawą jest to, gdzie zastosujemy AI. – Musimy się poważnie zastanowić nad tym, w których obszarach sztuczna inteligencja jest faktycznie dobroczynna – podkreśla Przegalińska.

Ale Alek Tarkowski, prezes fundacji Centrum Cyfrowe, zaznacza, że mamy szansę, aby zapobiec temu, co dzieje się już m.in. w USA. – Tamtejsi obywatele coraz częściej nie mają wiedzy i wpływu na to, jak algorytm ocenia ich w kluczowych obszarach życia: w pracy, w szkole, na uczelni, w sądzie czy u lekarza. Mają w kraju wysokie PKB, ale oddalają się od modelu zdrowego społeczeństwa – przekonuje ekspert.

I zauważa, że skala wdrożenia technologii cyfrowych w Polsce jest wciąż dużo niższa niż na Zachodzie, co z jednej strony martwi, bo odbija się na PKB kraju i pozostawia nas na końcu rankingów innowacyjności, ale z drugiej opóźnienie to szansa, aby zadbać o zasady, na których chcemy wdrożyć sztuczną inteligencję.

Bo AI wdrażać trzeba. Korzyści z inteligentnych algorytmów i technologii uczenia maszynowego nie da się zbagatelizować. – Wyobraźmy sobie, że dzwonimy do przychodni i odbiera wirtualna sekretarka. Naturalnym tonem zadaje pytania, rozumie nasze odpowiedzi i odpowiednio reaguje. Ma bieżący dostęp do baz danych czy harmonogramu lekarzy, od razu sprawdza więc dostępność specjalistów, udziela potrzebnych informacji czy umawia wizytę. Tak samo może to działać w każdym innym przedsiębiorstwie – wskazuje Mateusz Macierzyński, kierownik w firmie Konica Minolta.

Nadciąga boom

W naszym kraju coraz więcej firm sięga po sztuczną inteligencję. VoiceLab wykorzystuje np. AI do rozpoznawania i rozumienia mowy. Nlightnin Production tworzy dzięki niej rozwiązania wspierające terapię chorób nowotworowych. Z kolei SentiOne na mechanizmach AI zbudowało platforma do obsługi klienta i wprowadziło na rynek boty, natomiast wrocławska spółka NeuroSYS dzięki technologii tzw. głębokiego uczenia automatyzuje analizę mikrobiologiczną (celem detekcji i identyfikacji kolonii bakterii w laboratoriach przemysłowych).

A to dopiero początek przyszłego boomu na AI. Stać ma za nim oczekiwana gigantyczna popularność na specjalne chipy z „zaszytą” sztuczną inteligencją (Edge AI) – montowane w dowolnym urządzeniu będą w stanie błyskawicznie i bez połączenia z internetem przetwarzać dane.

– Poza smartfonami chipy Edge AI pojawią się w urządzeniach gospodarstwa domowego, ale też we wszelkich urządzeniach, które można „wyuczyć” na podstawie wcześniej dostarczonych danych lub uczenia się w trakcie działania – mówi Sławomir Lubak, lider obszaru strategii i integracji technologii w Deloitte. – Dużym obszarem zastosowań AI będzie również motoryzacja – od asystentów głosowych do pojazdów autonomicznych – wylicza.

AI zadomowi się też w biznesie. – Staje się ona koniecznością w dużych przedsiębiorstwach. W nowoczesnych fabrykach coraz częściej stosuje się oprogramowania nowej klasy. Dostępne są też rozwiązania pozwalające wykorzystywać sztuczną inteligencję w rolnictwie – zaznacza Lubak. I dodaje, że już teraz większość droższych modeli smartfonów, tabletów i najnowszych procesorów PC posiada wbudowane elementy AI.

Według najnowszego raportu Deloitte w 2020 r. wyprodukowanych zostanie 750 mln chipów Edge AI o wartości 2,6 mld dol., a więc dwa razy więcej, niż prognozowano jeszcze dwa lata temu. W 2024 r. rynek ma przekroczyć 1,5 mld sztuk tych urządzeń.


Sztuczna inteligencja stała się zagrożeniem… w Polsce
Obserwuj wątek
  • leda16 Re: Sztuczna inteligencja inteligentnych inaczej 12.12.19, 19:39
   oby.watel napisał:

   Algorytm dyskryminacji
   systemy AI mogą dyskryminować ludzi


   Nihil novi sub sole. Takie narzędzia znane są w psychologii od 100 lat i efektywnie stosowane w wielu dziedzinach życia społecznego, w tym zawodowego. Miło przeczytać, że znacząco wzrasta ich moc dyskryminacyjna. W pierwszym rzędzie te podrasowane algorytmy należy zastosować do osób znajdujących się na listach wyborczych, kandydatów na prezydenta, premiera, posłów, ministrów i sędziów. Im mniejszy będą mieli wpływ na manipulowanie wynikami tych badań, tym dla społeczeństwa lepiej.
     • oby.watel Sztuczna inteligencja inteligentnych 13.12.19, 15:31
      leda16 napisała:

      > Wsadź sobie swoje debilne rady okraszone chamskimi wulgaryzmami tam, gdzie słoń
      > ce nie dochodzi i nie pchaj się z nimi do osób, które Cię o to nie proszą.

      Zaiste! Albowiem powiedziane jest "Twe oko nie będzie miało litości. Życie za życie, oko za oko, ząb za ząb, ręka za rękę, noga za nogę". Jeśli pies ciebie obszczeka, wyjdziesz na głupca jeśli mu się nie odszczekniesz.

      Co zrobisz jak nie skorzysta z Twojej rady tak jak Ty nie skorzystałaś z jego?

      Swoja drogą wkrótce takie miłe pogawędki będzie można zlecić maszynom. Ludzie poświęcą się miłości, radości, twórczości, a kłócić się będą maszyny.
      • walmart.ca Re: Sztuczna inteligencja inteligentnych 15.12.19, 05:53
       oby.watel napisał:

       > Sztuczna inteligencja stała się zagrożeniem… w Polsce


       A Jason Collins napisał (na wszelki wypadek dodam: żartobliwie):

       Rośnie uznanie dla potężnej zdolności ludzi do dobierania i dopasowywania wzorów. W rezultacie ludzie są coraz częściej wykorzystywani do podejmowania decyzji, które wpływają na dobrostan innych ludzi. Zaczynamy widzieć wykorzystanie ludzkich decydentów w sądach, w biurach przyjęć na uniwersytety, w działach składania wniosków o pożyczkę i rekrutacji. Wkrótce ludzie będą główną drogą do wielu usług.

       Wykorzystanie ludzi niewątpliwie przynosi korzyści względem algorytmów opartych na danych, które stosowaliśmy w przeszłości. Ludzka zdolność wykrywania anomalii, które są pomijane przez nasze sztywne algorytmy, nie ma sobie równych. Ludzki decydent pozwala nam również pociągnąć osobę bezpośrednio do odpowiedzialności za decyzje.

       Jednak zastąpienie algorytmów potężną technologią w postaci ludzkiego mózgu nie jest pozbawione ryzyka. Zanim ludzie staną się standardowym sposobem podejmowania decyzji, musimy wziąć pod uwagę ryzyko i upewnić się, że wdrożenie ludzkich systemów decyzyjnych nie spowoduje powszechnej szkody. W tym celu musimy opracować zasady stosowania ludzkiej inteligencji do podejmowania decyzji.

       behavioralscientist.org/principles-for-the-application-of-human-intelligence/
      • leda16 Re: Sztuczna inteligencja inteligentnych 15.12.19, 10:43
       Nie ja sprowadziłam dyskusję do poziomu magla, a tym skutkują właśnie argumenty ad personam. Kontynuując temat uważam jednak, że im więcej dyskryminacji i nietolerancji w życiu publicznym, tym lepiej. Dyskryminując np. przydatność osobników z IQ= 80 do studiów medycznych, skutecznie chronimy życie tysięcy obywateli. Robimy to również nie tolerując np. chorych psychicznie w zawodzie maszynisty, pilota samolotów pasażerskich, itp. Co więcej, nietolerancję psychopatii należy również rozszerzyć na wykluczenie takich ludzi ze stanowisk dowódców wojskowych wyższej rangi, prezydentów, premierów, ministrów, urzędników państwowych (sędzia, prokurator. Praktycznie, z pomocą wysoce trafnych i prostych narzędzi badawczych dyskryminuje się ludzi już w życiu płodowym (anencefalie). Tak więc czcigodny Oby.watelu Twoją obłudę w dyskryminowaniu dyskryminacji można porównać do obłudy kruchtowego dewota. Dyskryminacja i np. nietolerancja moralnego zwyrodnienia, powinna istnieć i mieć się coraz lepiej.
       Już z innej beczki można też wspomnieć o ciekawszym zastosowaniu AL - w postaci tzw. "neural lance" (koronki neuronowe), których zastosowanie pozwoli na czytanie w naszych myślach, programowanie ludzkiego zachowania, stadnego myślenia w aspekcie sterowania społeczeństwami, uoskonalenia Brain-Machine Interfaces oraz konstruowania psychobroni. Ta ostatnia opcja została już zresztą wykorzystana przeciwko żołnierzom irackim - nagle usłyszeli w swoich mózgach: "odłóżcie broń, oto mówi Allach". Naturalnie możliwości pozytywnego zastosowania koronek neuronowych jest daleko więcej, ot choćby w leczeniu chorób psychicznych i neurodegeneracyjnych (Alzheimer, epilepsja, schizofrenia, otępienia naczyniowe). Podobne praktyki mogą pomóc osobom z brakującymi kończynami korzystać z połączonych sztucznych części ciała wykorzystując jedynie moc mózgu. Koronka neuronowa może pomóc odzyskać zdolność do samodzielnego jedzenia, mówienia a nawet chodzenia. Obecnie setki mln. $ są inwestowane w neuronaukę czyli stworzenie interfejsów między ludźmi a urządzeniami komputerowymi. Jak zostaną wykorzystane te milowe kroki w nauce zależy wyłącznie od DEMOKRACJI w życiu społecznym, a polega ona na tym, że to obywatele trzymają władzę za mordę a nie odwrotnie.
       • oby.watel Re: Sztuczna inteligencja inteligentnych 15.12.19, 11:09
        leda16 napisała:

        > Nie ja sprowadziłam dyskusję do poziomu magla, a tym skutkują właśnie argumenty
        > ad personam.

        Nie Ty sprowadziłaś, ale Ty kontynuowałaś. Co może sugerować, że lubisz te klimaty.

        > Kontynuując temat uważam jednak, że im więcej dyskryminacji i nie tolerancji w życiu
        > publicznym, tym lepiej. Dyskryminując np. przydatność osobników z IQ= 80 do studiów
        > medycznych, skutecznie chronimy życie tysięcy obywateli. Robimy to również nie
        > tolerując np. chorych psychicznie w zawodzie maszynisty, pilota samolotów
        > pasażerskich, itp. Co więcej, nietolerancję psychopatii należy również rozszerzyć
        > na wykluczenie takich ludzi ze stanowisk dowódców wojskowych wyższej rangi,
        > prezydentów, premierów, ministrów, urzędników państwowych (sędzia, prokurator.
        > Praktycznie, z pomocą wysoce trafnych i prostych narzędzi badawczych dyskryminuje
        > się ludzi już w życiu płodowym (anencefalie).

        To nie jest dyskryminacje lecz weryfikacja. Odmowa wydania prawa jazdy niewidomemu to nie dyskryminacja, lecz negatywna ocena jego umiejętności i możliwości.

        > Tak więc czcigodny Oby.watelu Twoją obłudę w dyskryminowaniu dyskryminacji
        > można porównać do obłudy kruchtowego dewota. Dyskryminacja i np. nietolerancja
        > moralnego zwyrodnienia, powinna istnieć i mieć się coraz lepiej.

        Oczywiście jeśli się dostrzega źdźbło w oku cudzym nie widząc belki we własnym, to się zapewnia, że "Nie ja sprowadziłam dyskusję do poziomu magla". Żonglując znaczeniem słów i posiłkując się erystyką można udowodnić dowolną bzdurę. Niestety, wyłącznie sobie i sobie podobnym. Fajnie jest prześladować w imię barbarzyńskich idei, ale samemu być prześladowanym to niesłychana zbrodnia wołająca o pomstę do nieba.

        > Już z innej beczki można też wspomnieć o ciekawszym zastosowaniu AL - w postaci
        > tzw. "neural lance" (koronki neuronowe), których zastosowanie pozwoli na czyta
        > nie w naszych myślach, programowanie ludzkiego zachowania, stadnego myślenia w
        > aspekcie sterowania społeczeństwami, uoskonalenia Brain-Machine Interfaces oraz
        > konstruowania psychobroni. Ta ostatnia opcja została już zresztą wykorzystana
        > przeciwko żołnierzom irackim - nagle usłyszeli w swoich mózgach: "odłóżcie bro
        > ń, oto mówi Allach". Naturalnie możliwości pozytywnego zastosowania koronek ne
        > uronowych jest daleko więcej, ot choćby w leczeniu chorób psychicznych i neurod
        > egeneracyjnych (Alzheimer, epilepsja, schizofrenia, otępienia naczyniowe). Podo
        > bne praktyki mogą pomóc osobom z brakującymi kończynami korzystać z połączonyc
        > h sztucznych części ciała wykorzystując jedynie moc mózgu. Koronka neuronowa mo
        > że pomóc odzyskać zdolność do samodzielnego jedzenia, mówienia a nawet chodzeni
        > a. Obecnie setki mln. $ są inwestowane w neuronaukę czyli stworzenie interfej
        > sów między ludźmi a urządzeniami komputerowymi. Jak zostaną wykorzystane te mi
        > lowe kroki w nauce zależy wyłącznie od DEMOKRACJI w życiu społecznym, a polega
        > ona na tym, że to obywatele trzymają władzę za mordę a nie odwrotnie.

        To pierwszy krok do cyborgizacji. Rozrusznik serca, implant elektroniczny to pierwsze jaskółki. Następnym będzie unifikacja i utworzenie ludzkiej globalnej sieci. Oczywiście nasz premier dzielnie wywalczy odroczenie połączenia. Dzięki temu w środku Europy powstanie skansen.
        • leda16 Re: Sztuczna inteligencja inteligentnych 16.12.19, 11:49
         oby.watel napisał:
         To nie jest dyskryminacje lecz weryfikacja. Odmowa wydania prawa jazdy niewidom
         > emu to nie dyskryminacja, lecz negatywna ocena jego umiejętności i możliwości.


         Jak zwał, tak zwał, ale negatywna ocena możliwości, przydatności społecznej w zakresie prokreacji oraz umiejętności współżycia w rodzinie, leży u podstaw dyskryminacji bądź weryfikacji społecznej osobników seksualnie wynaturzonych, do zawierania małżeństw i przyznawania im praw należnych rodzinie. Tego nie zmienią żadne ekwilibrystyki słowne o "miłości " homoseksualnej i nawet dozgonne ha, ha, "spoczywanie na piersi młodzieńca".


         Fajnie jest prześladować w imię barbarz
         > yńskich idei,


         Trudno o bardziej barbarzyńskie idee niż prymat. ateizmu, lewactwa, kopulacji doodbytniczej i seksualnego wyuzdania nad wartościami moralnymi i rodzinnymi.         > To pierwszy krok do cyborgizacji. Rozrusznik serca, implant elektroniczny to pi
         > erwsze jaskółki. Następnym będzie unifikacja i utworzenie ludzkiej globalnej si
         > eci. Oczywiście nasz premier dzielnie wywalczy odroczenie połączenia. Dzięki te
         > mu w środku Europy powstanie skansen.


         Bynajmniej. Następnym krokiem będzie wyższy stopień totalitaryzmu . Cenzura sieciowa ma się już bardzo dobrze. Dlatego - Państwu precz od naszych sumień, macic i kieszeni!
         • oby.watel Re: Sztuczna inteligencja inteligentnych 16.12.19, 13:30
          leda16 napisała:

          > Jak zwał, tak zwał, ale negatywna ocena możliwości, przydatności społecznej w
          > zakresie prokreacji oraz umiejętności współżycia w rodzinie, leży u podstaw
          > dyskryminacji bądź weryfikacji społecznej osobników seksualnie wynaturzonych, d
          > o zawierania małżeństw i przyznawania im praw należnych rodzinie. Tego nie zmie
          > nią żadne ekwilibrystyki słowne o "miłości " homoseksualnej i nawet dozgonne ha
          > , ha, "spoczywanie na piersi młodzieńca".

          Niestety nie "jak zwał tak zwał", ponieważ rozmowa traci sens. Dyskryminacja to nie weryfikacja i odwrotnie. Dyskryminacja bowiem z uwagi na ograniczenia czy ułomności, prześladowania z tego powodu cechują ludzi wybitnie bezmyślnych i niesamodzielnych. Im się wskazuje kierunek, a oni w tym kierunku biegną i robią co do nich należy. W Polsce dostali na razie zielone światło na lżenie, więc lżą. W Niemczech dostali zielone światło na zabijanie, więc zabijali. Jednak w cywilizowanym świeci nawet wiara w barbarzyńskie bajędy sprzed tysiącleci nie usprawiedliwia przemocy fizycznej bądź werbalnej, a już na pewno nie świadczy o wyższości intelektualnej, moralnej czy etycznej. Warto by się było wreszcie określić. Skoro bozia jest miłosierna i pono nakazuje miłosierdzie, to nie należy temu przeczyć demonstrując krwiożerczość. Nawet papież już to zrozumiał i głosi.

          Jeśli chodzi o dozgonne ha ha ha spoczywanie na piersi młodzieńca, to pytałem czy jeśli jeden mężczyzna spoczywa na piersi drugiego, to można podejrzewać, że zaliczają się do tych, których darzysz czystym, nieskalanym, chrześcijańskim uczuciem nienawiści? Pytanie najwidoczniej za trudne, żeby odpowiedzieć, więc czemu nie puścić wodzy fantazji? Niewykluczone, że u podłoża stoi paniczny strach przed prawdą.

          > Trudno o bardziej barbarzyńskie idee niż prymat. ateizmu, lewactwa, kopulacji d
          > oodbytniczej i seksualnego wyuzdania nad wartościami moralnymi i rodzinnymi.

          Człowiek mający problemy z własną tożsamością i seksualnością nie jest w stanie przejść obojętnie nawet koło kopulującego psa. Choć głowy własnego dziecka spoczywającej na piersi księdza często nie dostrzega. Niestety, ideologiczne pranie mózgu kończy się tym, że po wyeliminowaniu wrogów zaczyna się dbać o czystość we własnych szeregach. I wtedy najbardziej ideowi towarzysze, najwierniejsi z wiernych okazują się zdrajcami i odszczepieńcami, których należy eliminować.

          > Bynajmniej. Następnym krokiem będzie wyższy stopień totalitaryzmu . Cenzura si
          > eciowa ma się już bardzo dobrze. Dlatego - Państwu precz od naszych sumień, mac
          > ic i kieszeni!

          I tu jest dowód, że nie jak zwał tak zwał. Połączenie ludzkich mózgów w jedną sieć można uznać za formę totalitaryzmu. Tyle, że ma to się tak do rzeczywistości jak uznanie, że Internet jest totalitarny.
          • leda16 Re: Sztuczna inteligencja inteligentnych 17.12.19, 10:02
           oby.watel napisał:

           . Dyskryminacja to
           > nie weryfikacja i odwrotnie. Dyskryminacja bowiem z uwagi na ograniczenia czy
           > ułomności, prześladowania z tego powodu cechują ludzi wybitnie bezmyślnych i ni
           > esamodzielnych.           Akurat. Typowo życzeniowy sposób myślenia. Ale niestety, twórcy testów inteligencji dyskryminujących zawodowo ludzi intelektualnie ułomnych nie byli - jak byś chciał " wybitnie bezmyślni i niesamodzielni. Tacy też nie byli ci, którzy je zatwierdzali i stosują do dnia dzisiejszego.           Jednak w cyw
           > ilizowanym świeci nawet wiara w barbarzyńskie bajędy sprzed tysiącleci nie uspr
           > awiedliwia przemocy fizycznej bądź werbalnej, a już na pewno nie świadczy o wyż
           > szości intelektualnej, moralnej czy etycznej.


           A w którym miejscu piszę, że usprawiedliwia? Tyle, że normy moralne nie są "bajędami sprzed tysięcy lat" a dekalog stał się podstawą cywilizowanego prawa.           Warto by się było wreszcie określ
           > ić.


           To się określaj. Mnie to lotto.           Skoro bozia jest miłosierna i pono nakazuje miłosierdzie, to nie należy tem
           > u przeczyć demonstrując krwiożerczość.


           I właśnie tym miłosierdziem prawo się kieruje, skazując pedofila molestującego "Kaśkę" na leczenie w zakładzie zamkniętym i ustami biegłych stwierdzając, że miał on znacznie ograniczoną poczytalność w momencie dokonywania czynów przestępczych. Tym miłosierdziem nie kieruje się niestety banda prymitywnych lewaków lżąc Kościół katolicki.
           > Człowiek mający problemy z własną tożsamością i seksualnością nie jest w stanie
           > przejść obojętnie nawet koło kopulującego psa.           Na pewno LBGT ma ogromne problemy z własną tożsamością seksualną, z brakiem rozeznania do jakiej płci rzeczywiście należą włącznie, o atrofii uczuciowości wyższej, postawach roszczeniowych i niedorozwoju wartości rodzinnych już nie wspominając. I w pełni się z Tobą zgadzam, że te problemy powodują agresję kanalizowaną w kierunku Kościoła katolickiego.


           Połączenie ludzkich mózgów w jedną s
           > ieć można uznać za formę totalitaryzmu. Tyle, że ma to się tak do rzeczywistośc
           > i jak uznanie, że Internet jest totalitarny.


           Każda łączność jest centralnie sterowana i oczywiście, po to się łączy podzespoły, żeby kierować całością, uzyskując efekty pożądane dla kierującego. A cenzura w internecie jest jaskrawym przykładem totalitarnych dążeń rządu.
           • oby.watel Re: Sztuczna inteligencja inteligentnych 17.12.19, 20:23
            leda16 napisała:

            > Akurat. Typowo życzeniowy sposób myślenia. Ale niestety, twórcy testów intelige
            > ncji dyskryminujących zawodowo ludzi intelektualnie ułomnych nie byli - jak byś
            > chciał " wybitnie bezmyślni i niesamodzielni. Tacy też nie byli ci, którzy je
            > zatwierdzali i stosują do dnia dzisiejszego.

            Być może masz rację. Niestety nie wiem czy masz, bo kompletnie nie rozumiem związku tego, o czym rozmawiamy z tym, co tu napisałaś. Co ma piernik do wiatraka? W jaki sposób test dyskryminuje?

            > A w którym miejscu piszę, że usprawiedliwia?

            A w którym miejscu piszę, że piszesz, że usprawiedliwia? Poza tym napisałem, że nie usprawiedliwia.

            > Tyle, że normy moralne nie są "bajędami sprzed tysięcy lat" a dekalog stał się
            > podstawą cywilizowanego prawa.

            Doprawdy? Które cywilizowane prawo zabrania "mieć innych bogów"? Przecież jest przeciwnie — wyznawcy innych bogów nie są wyrzynani, jak zaleca nieskończenie miłosierny, lecz chronieni przez prawo.

            > To się określaj. Mnie to lotto.

            Doprawdy? Jakoś Ci chyba nie lotto, skoro Tobie nikt nie próbuje meblować życia, a Ty innym jak najbardziej. A u podłoża nie stoi altruizm lecz bezrozumna nienawiść.

            > I właśnie tym miłosierdziem prawo się kieruje, skazując pedofila molestującego
            > "Kaśkę" na leczenie w zakładzie zamkniętym i ustami biegłych stwierdzając, że m
            > iał on znacznie ograniczoną poczytalność w momencie dokonywania czynów przestęp
            > czych. Tym miłosierdziem nie kieruje się niestety banda prymitywnych lewaków lż
            > ąc Kościół katolicki.

            Co Ty pleciesz? Ksiądz pedofil to Kościół Katolicki?

            > Na pewno LBGT ma ogromne problemy z własną tożsamością seksualną, z brakiem ro
            > zeznania do jakiej płci rzeczywiście należą włącznie, o atrofii uczuciowości w
            > yższej, postawach roszczeniowych i niedorozwoju wartości rodzinnych już nie wsp
            > ominając. I w pełni się z Tobą zgadzam, że te problemy powodują agresję kanaliz
            > owaną w kierunku Kościoła katolickiego.

            To Twoja, niczym niepoparta opinia. Z tego, że Ty czegoś nie robisz lub robisz, lubisz lub nie lubisz, rozumiesz lub nie rozumiesz, nie wynika, że taka jest norma.

            > Każda łączność jest centralnie sterowana i oczywiście, po to się łączy podzesp
            > oły, żeby kierować całością, uzyskując efekty pożądane dla kierującego. A cenzu
            > ra w internecie jest jaskrawym przykładem totalitarnych dążeń rządu.

            Pozwól, że nie odniosę się, ponieważ ewidentnie nie wiesz o czym mowa.
  • suender Re: Sztuczna inteligencja inteligentnych inaczej 17.12.19, 19:56
   oby.watel :

   > Sztuczna inteligencja (AI) jest w stanie zrewolucjonizować niemal każdy obszar naszego życia.

   AI (sztuczna inteligencja ) nie istnieje!, - he, he, he, ........
   Oto uzasadnienia:
   mitsmr.pl/trendy/sztuczna-inteligencja/sztuczna-inteligencja-nie-istnieje/
   Odkłaniam się nisko.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka