Dodaj do ulubionych

OKOpress ....

21.11.20, 08:50
filozofka i etyczka Katarzyna De Lazari-Radek:

[i]Konflikt dotyczący zakazu lub pozwolenia na przerywanie ciąży wynika z zupełnie odmiennych światopoglądów, które nie dają się pogodzić na podłożu moralnym.

Moralność nie jest systemem danym nam raz na zawsze i odgórnie. Podlega ciągłym zmianom. Osobiście mam nadzieję, że jednak, mimo wszystko, jest kierowana postępem naszego rozumu.

Nasz stosunek do aborcji zależy od dwóch podstawowych zmiennych. Po pierwsze, czy traktujemy embrion czy płód jak „osobę”, której coś się należy. To, że płód jest człowiekiem, jest oczywiste. [/i]

Całość tutaj: oko.press/prawo-dziecka-czy-prawo-kobiety-spory-o-aborcje/

Zapraszam Wszystkich do lektury, a później do racjonalnej dyskusji.


Wasz Suender.
Obserwuj wątek
  • diabollo Re: OKOpress .... 21.11.20, 12:14
   Posłuchaj, ruski pachołku, jeżeli tak bardzo zależy ci na życiu, które nie jest życiem, bo samodzielnie żyć nie może, może tylko rozwinąć się kosztem żywicielki jak pasożyt, to po prostu sobie aborcji nie rób.

   Odpierdol się jednak z łaski swojej od ciał innych ludzi i życia innych ludzi.

   Kłaniam się nisko.
   • oby.watel Re: OKOpress .... 21.11.20, 15:39
    diabollo napisał:

    > Posłuchaj, ruski pachołku, jeżeli tak bardzo zależy ci na życiu, które nie jest
    > życiem, bo samodzielnie żyć nie może, może tylko rozwinąć się kosztem żywiciel
    > ki jak pasożyt, to po prostu sobie aborcji nie rób.

    Skąd tak emocjonalny, personalny atak? Przecież faktycznie embrion w łonie kobiety Nie jest ani kotkiem, ani rybką. Dlatego jajko jako "kura poczęta" powinno być zaliczane do kategorii "mięso". Nie zawsze jednak z ludzkiego embriona powstanie pełnowartościowy człowiek. Czasem rodzi się istota cierpiąca niewypowiedziane męki. Ale pomijając wszelkie inne kwestie zmuszanie kogoś do rodzenia dziecka i skazywanie jej na opiekowanie się nim przez lata pełne wyrzeczeń względnie oddawanie go w obce ręce ani nie jest etyczne, ani moralne. Jestem za obroną życia i obowiązkowym rodzeniem niechcianych dzieci pod warunkiem, że na ich utrzymanie będą łożyć fanatyczni obrońcy życia. Bo zmuszanie kogoś do określonych zachowań, w tym zaciągania zobowiązań finansowych jest karalne, ale tylko pod warunkiem, że nie dotyczy przymusowej opieki nad dzieckiem przez ponad 10 lat. Tak będzie tak długo, jak długo mitologia żydowska sprzed tysiącleci będzie przez władze traktowana wyjątkowo i stawiana ponad zdobyczami cywilizacji.
    • suender Re: OKOpress .... 21.11.20, 16:03
     oby.watel

     > Skąd tak emocjonalny, personalny atak?

     Przecież on nawet nie przeczytał artykułu a już dyskutuje. Skąd się takie osobniki biorą, z przedszkola płaskoziemców, - albo NIEBO odebrało mu rozum??
     Hi, hi, hi, hi, hi, ....

     Wasz Suender.
  • diabollo Re: OKOpress .... 21.11.20, 12:56
   Gdybyś to ty z własnych zębów i kości był zmuszony oddać wapń niechcianemu pasożytowi, to byś, ruski hipokryto, z aborcji pierwszy zrobił sakrament.

   Z resztą to dowiedzione statystycznie, że kobiety ze środowisk prawicowych i konserwatywnych częściej przerywają ciąże niż kobiety liberalne i lewicowe.

   Kłaniam się nisko,.
   • suender Re: OKOpress .... 21.11.20, 17:26
    diabollo:

    > Gdybyś to ty z własnych zębów i kości był zmuszony oddać wapń niechcianemu pasożytowi

    Do podstawówki na lekcje biologii marsz!
    Ciężarna nie oddaje z własnych zębów i kości, bo wapń przechodzi z jezdnia co matka na bieżąco spożywa i idzie do istoty pod sercem. Ale po co ja to piszę, kiedy ciemnota nie rozumie, - he, he, he, he, ......

    Wasz Suender.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka