Dodaj do ulubionych

moderacja - komunikat techniczny

08.04.13, 20:51
Panie i Panowie,
ponieważ w najbliższych dniach będę musiała nieco nadrobić zaległości w pracy, wklikuję jako dodatkową administratorkę Lolinkę. Nie poddaję tego pod ogólne głosowanie, gdyż, po pierwsze, jej kandydatura już była na tapecie na "starym" WwW, po drugie na razie chodzi o zastępstwo (a ogólnie kwestia moderacji, podobnie jak regulaminu, pozostaje na razie jak rozumiem otwarta. Póki co forum sobie spokojnie żyje, nikt się nie zabija, więc chyba jakoś parę dni damy radę...
Obserwuj wątek
   • mary_ann Re: moderacja - komunikat techniczny 08.04.13, 23:06
    Jak tylko się nauczę, co i jak, to Cię za niekonstruktywne uwagi wytnę. Mam tu takie ekstra narzędzie, to dla konserwatora terenów zielonych chyba jest, bo się nazywa operacja na całej gałęzi. Hihi, mogę za jednym naciśnięciem klawisza całą odnogę wątku posłać w kosmos. No, ja się nie dziwię, że może podniecać.
  • mary_ann Re: moderacja - komunikat techniczny 12.04.13, 12:15
   Kochani przez 3 dni moderowała Lolinka (oklaski). Dzięki, ze byliście grzeczni i nie pourywaliście sobie łbów. Oby tak dalej.

   Proponuję uporządkowanie spraw forum. Po pierwsze - na stałe potrzebni moderatorzy. Informuję z radością, że jak na razie roboty nie ma, nożyczki mogą sobie spokojnie rdzewieć, a donosy nie zapychają skrzynki. Chyba sprawdza się formuła forum zamkniętego. Chodzi o to, żeby ktoś po prostu zerkał, zwłaszcza na początku.

   Proszę bardzo zgłaszać kandydatury. Proponuję jakiś zamknięty termin głosowania - powiedzmy do niedzieli wieczorem. I żeby to były min. 3 osoby, bo 4 osobowa moderacja zapewni jakąś rotację dyżurów. Uwzględniłam roboczo siebie, ale możecie mnie wymienić, tylko wtedy muszę przekazać komuś forum, bo zdaje się że założyciel z automatu ma uprawnienia moderatora.

   Ze swojej strony proponuję Lolinkę, Psakubę, Lunę i Paszczakównę - to tak z jednoosobowym zapasem, bo nie wiem, która dysponuję czasem.
     • luna15 Re: moderacja - komunikat techniczny 12.04.13, 13:20
      Dziewczyny, dzięki za zaufanie ale ja ewentualnie tylko w sytuacjach bardzo awaryjnych gdy pozostałe osoby ze względów losowych /choroba, wyjazd itp;/ chwilowo nie będą mogły.Mam małe dziecie na stanie i szczególnie wieczory mam wyjęte z życiorysu, dopadam na moment i odpadam bo mały odciąga :) Więc mnie proszę tylko jako awaryjnego moderatora trzymać w zapasie :)
       • sebalda Re: moderacja - komunikat techniczny 12.04.13, 13:48
        Jestem zaszczycona, ale się nie nadaję. Jestem w tym względzie aspołeczna, przepraszam. Nigdy nikogo nie nadzorowałam, nigdy nie byłam w żadnym komitecie rodzicielskim ani żadnej strukturze organizacyjnej. Nie nadaję się.
        Ponadto jestem teraz w strasznym dole finansowym, nie stać mnie na naprawę zepsutego wolnego komputera, a dzieci często wieczorami mnie nie dopuszczają do swoich, bo na nich pracują (albo tak mówią;), zatem nie jestem dyspozycyjna.
        Niemniej jeszcze raz dziękuję:)
        • mary_ann Re: moderacja - komunikat techniczny 12.04.13, 14:03
         Nie chcę, broń Boże, naciskać, ale mogłabyś czasem podyżurować właśnie południem. Myślę, że właśnie na to byłoby duże zapotrzebowanie.

         I nie wygląda na razie na to, żeby w ogóle trzeba było cokolwiek robić:-) Pamiętaj, że w razie jakichkolwiek wątpliwości możesz się konsultować z pozostałymi moderatorami i forumowiczami.

         sebalda napisała:

         > Jestem zaszczycona, ale się nie nadaję. Jestem w tym względzie aspołeczna, prze
         > praszam. Nigdy nikogo nie nadzorowałam, nigdy nie byłam w żadnym komitecie rodz
         > icielskim ani żadnej strukturze organizacyjnej. Nie nadaję się.
         > Ponadto jestem teraz w strasznym dole finansowym, nie stać mnie na naprawę zeps
         > utego wolnego komputera, a dzieci często wieczorami mnie nie dopuszczają do swo
         > ich, bo na nich pracują (albo tak mówią;), zatem nie jestem dyspozycyjna.
         > Niemniej jeszcze raz dziękuję:)
         • sebalda Re: moderacja - komunikat techniczny 12.04.13, 14:12
          Mary, ale ja mam jakieś opory przed jakąkolwiek formą nadzorowania kogokolwiek. Wielokrotnie przekonałam się, że moderacja jest niezbędna i uważam, że to jest działalność ze wszech miar pożyteczna, jeśli wykonywana rzetelnie i liberalnie, ale jakoś nie widzę się w tej roli.
          Jeszcze raz przepraszam, ale to nie dla mnie.
   • paszczakowna1 Re: moderacja - komunikat techniczny 12.04.13, 17:27
    Dobra, mogę pomoderować (tylko ostrzegam, że tego nigdy nie robiłam, więc mogę coś sknocić). Dzięki za zaufanie. Wszystkie inne kandydatury uważam za bardzo dobre.

    Ja z kolei jestem zwierzę nocne (a w każdym razie późnowieczorne) i wtedy mogę mieć oko, w ciągu dnia różnie bywa.
  • mary_ann Re: moderacja - komunikat techniczny 13.04.13, 21:15
   Ja rozumiem, Pieskuba, że Ty się zgadzasz na moderatorkę?

   Szanownym Państwu przypominam, że usilnie proszę o rozstrzygnięcie kwestii do jutra wieczorem, żeby jakoś ustalić grafik. Bo lizaki pozabieram! (nawet te za koty przyznane).
  • mary_ann Re: moderacja - komunikat techniczny 14.04.13, 20:39
   Czy Wasze milczenie mam rozumieć tak, że moderacja w składzie lolinka, paszczakówna, mary_ann i ew. pieskuba (która na razie nie potwierdziła zgody. Pieskubo - odezwij się!) nie budzi Waszych zastrzeżeń? Byłabym niesłychanie wdzięczna za jakiś odzew. Chciałabym przekazać właściwym osobom uprawnienia i ustalić jakieś "dyżury" (takie "zgrubne" - jasne jest dla mnie, że żaden moderator nie będzie czuwał 24h/24h).
  • mary_ann Mikołaj z Kuzy 01.05.13, 12:40
   Pozwoliłam sobie ozdobić nasze forum portretem autora pojęcia "coincidentia oppositorum" i umieścić króciutkie odniesienie do niego w "preambule".
   Kiedyś w wolnym czasie (ech, wolę się nie deklarować, kiedy) chciałabym coś o jego filozofii napisać, bo moim zdaniem mądry to człek był:-).
  • justyna.ada pytanie techniczno edycyjne 10.05.13, 16:02
   Czy moderator skoro moze wątki/wpisy kasować, to moze też je przenosic do innego wątku? pewnie nie :(((
   Myślę sobie ze byłoby znacznie przejrzysciej gdyby, w chwili gdy rozmowa ewoluuje w kierunku całkiem innym niż tytuł wątku, stawała się osobnym wątkiem. Tak jak Egzorcyzmy, same w sobie interesujące, przerodziły się w dyskusję o przykazaniach kościelnych, też ciekawą :)) Ale poza długością wątku to powoduje brak przejrzystości.
   Tak sobie marudzę, bo się potem gubię w dygresjach :)))))

   --
   muzyka to życie
   moja pracownia
   mój sklep

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka