Dodaj do ulubionych

Lis i moralność w Polsce

05.07.22, 10:01

wyborcza.pl/7,75968,28653940,co-przypadek-tomasza-lisa-mowi-o-moralnosci-w-polsce.html#S.TD-K.C-B.6-L.1.duzy
Obserwuj wątek
   • oby.watel Cosik sie pokiełbasiło 03.08.22, 22:49
    Jeszcze raz:

    Państwowa Inspekcja Pracy zrobiła ankietę wśród 30 pracowników „Newsweeka”. Tylko dwie osoby miały zastrzeżenia do b. naczelnego. Renia przeprosi za donos? Madzia Środa?
    • diabollo Re: Cosik sie pokiełbasiło 04.08.22, 08:54
     W PL nie ma mobingu nie ma przestępstw rasistowskich, nie ma przestępstw nienawiści, kiedyś w międzywojennej IIRP w ogóle nie było gwałtów, a i dzisiaj to znaczy w roku 2021 nie było ani jednej aborcji ciąży pochodzącej z gwałtu bądź przestępstwa....

     Aha, w Polsce nie ma też żadnych strajków i prawie nie istnieją związki zawodowe w sektorze prywatnym.

     Janiepawlo-Balcerowiczowa katolicka neoliberalna konserwatywna Polska takim rajem na ziemi jest.

     Kłaniam się nisko
     • diabollo Re: Cosik sie pokiełbasiło 04.08.22, 08:58
      ekskursje.pl/2022/07/mobbing-po-ludzku/

      Od początku mówiłem, że inspekcja pracy nie może sprawdzić, czy był mobbing. Nie może np. przesłuchiwać świadków. Może tylko sprawdzić, czy wszystko się zgadza w papierach. Jedyną instytucją, która mogłaby sprawdzić czy był mobbing, jest sąd - ale ten z kolei mógłby to zrobić wyłącznie z inicjatywy Tomasza Lisa, gdyby ten się odwołał od niesprawiedliwego zwolnienia.

      Z jakiegoś tajemniczego powodu nie zrobił tego. Ciekawe z jakiego?

      m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0h47JS5SjTLXtjJMnSXwJvbbZ8Ds7s8xh5QmBsrtzEhoTRey8rWxZv8xQTZ7cxvvsl&id=100003244397889
      • diabollo Re: Cosik sie pokiełbasiło 04.08.22, 12:47
       A potem czcigodny Oby.watel jest bardzo zaskoczony jak wymobbowani, wydymani, pozbawieni praw i ochrony pracowniczej, ściśnięci w przeludnionych mieszkaniach bez perspektyw na lepsze mieszkanie, zarabiający najniżdzą możliwą krajową doprowadzają PISdę di koryta !

       Jak tak można nie kochać Lisa i swojego Janusza biznesu z firmy Januszex, nie zaufać niewidzialnemu fistingowi rynku i pójść na lep populistów od 500+, wyższej płacy minimalnej, kolejnych trzynastek i czternastek emerytalnych? No takie sprzedawczyki....!

       Kłaniam się nisko
       • oby.watel Re: Cosik sie pokiełbasiło 04.08.22, 23:28
        PiS, a szczególnie Ziobro i Kaczyński także uważają, że każdy podejrzany jest winny. Jak nie ma dowodów, to dlatego, że zostały zniszczone, jak świadkowie nie potwierdzają, to są zmanipulowani lub zastraszeni. Ale gdy Renię oskarżono o mobbing, to stwierdziła, że mobbingowany kiepsko pisał i to nie był mobbing tylko motywowanie.
         • walmart.ca Re: Cosik sie pokiełbasiło 05.08.22, 11:50
          Nie bardzo rozumiem po co Oby.watel brnie w tej mgle, chociaż na jego własnym wątku na innym forum już mu wyjaśniono, że ankieta Państwowej Inspekcji Pracy dotyczyła procedur antymobbingowych i z 30 osób 22 odmówiły udziału, 6 nie zgłaszała zastrzeżeń a tylko dwie - miały obiekcje co do - uwaga, uwaga! - procedur antymobbingowych w ich miejscu pracy, a nie jak spinuje Oby.wafel - do Lisa. I w dodatku podpiera się Rzepą, słynąca z bicia piany wokół nieistniejących problemów.

          Lis sie nie wypowiada. Lis nie protestuje. Na pewno jest niewinny. Ah, ba, oui!
          • diabollo Re: Cosik sie pokiełbasiło 05.08.22, 12:31
           Lisek-Chytrusek nie może odwołać się do sądu, bo pracodawca uzasadniłby wyrzucenie Liska mobbingiem i pokazalby sądowi kwity.

           Ale Lisek ma dzielną grupę pożytecznych idiotów, którzy będą opowiadać publicznie, że "PIP nie stwierdziła mobbingu" i "kiedy Renia przeprosi"?

           Kłaniam się nisko.
   • walmart.ca Re: Lis i moralność w Polsce 06.08.22, 12:32
    Z moich doświadczeń wynikało, że polskiego menadżera przy stosowaniu przemocy nie obowiązuje troska i dbałość o mobilizację zasobów. Władza jest samoistna, nie musi szukać uzasadnienia, że ja cię upokarzam w imię wyższego dobra czy struktury, to czysta władza i hierarchia – gnoję, bo mogę, bo tak mi się podoba. I to jest wyraźna różnica kulturowa.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka