robert8882
05.09.13, 13:32
Szkoły podstawowe w Ząbkach pod względem ilości dzieci przypominają produkcję kurczaków metodą chowu klatkowego. Główna różnica polega na tym, że w przypadku kurczaków zapewnione są regularne posiłki, podczas gdy w naszych szkołach przerwa jest zbyt krótka nie tylko na zjedzenie, ale nawet na otrzymanie obiadu.
Dla naszego miasta dzieci są największym kapitałem, który przez dziesięciolecia będzie procentował. W obecnej sytuacji priorytetem wydaje się rozbudowa szkół i zapewnienie jak najlepszych warunków nauki. System dwuzmianowy połączony z ogromnymi problemami z dostępem do świetlicy dla wielu rodzin jest ogromną barierą w prawidłowym funkcjonowaniu i podjęciu normalnej pracy pozwalającej na utrzymanie rodziny. W obecnym budżecie wydatki na edukacje są wprawdzie ogromne, ale stanowią one kapitał, który po 10 latach zwracać się w postaci wpływów z podatków.
Miasto powinno więc skupić się na szkołach podstawowych i gimnazjach. Stworzyliśmy wspaniałe warunki dla rozwoju sportów (MOSIR + basen). Kolejnym krokiem jest zapewnienie warunków do nauki.