Dodaj do ulubionych

Depresja, leki i działanie

12.05.20, 18:36
Hej wam, mój narzeczony zachorował na depresje. Dostal asentra 100 i trittico cr. Asentre zaczął brać od dawki 25 mg, obecnie bierze 50 a jutro bd brać 75 (zaczyna 3 tydzień brania leków). A moje pytanie brzmi kiedy leki zaczną działać, kiedy jego stan się poprawi, kiedy jakby wyjdzie z obojętność? Czy po jakimś czasie wróci do niego radość z życia?
Obserwuj wątek
      • fankaskk Re: Depresja, leki i działanie 12.05.20, 20:35
        Tylko jest ten problem z obojętnością, w sensie ślub mamy zaplanowany na 21 rok poczatek czeewca. Ale nie wiem czy do niego dojdze z powodu choroby, ja chce być przy nim,a on jakby nie dopiszcza mnie do siebie i ta obojętność. Wiem że to jakby początek leczenia i że to wszytsko jest spowodowane chorobą, ale chcialabym wiedzieć kiedy może nastąpić jakas poprawa.
        • ekspert.grupa_synapsis Re: Depresja, leki i działanie 12.05.20, 21:04
          Szanowna Pani, dużo zależy od typu depresji. W typowej chorobie depresyjnej działanie leku przeciwdepresyjnego często można zauważyć po kilku-kilkunastu dniach, a istotniejsze po 3-4 tygodniach. Objawy depresji mogą ustąpić całkowicie w ciągu 2-4 miesięcznego leczenia. Łagodna depresja może zbliżać ludzi do siebie i nierzadko tak właśnie jest. Owszem może być też inaczej. Nieraz osobom bliskim choremu trudno jest rozeznać się co jest jest objawem depresji, a co wcale nim mnie jest. Wiele już było takich listów na forum. Z szacunkiem Stanisław Porczyk, psychiatra

--
          Grupa Synapsis
          www.synapsis.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka