Dodaj do ulubionych

fluoksetyna

22.04.09, 21:16
kiedy mozna spodziewac sie pirwszych oznak dzialania fluoksetyny po
jakim czasie
Obserwuj wątek
      • 1olo Re: fluoksetyna 22.04.09, 21:40
        biore 7 tygodni pierwsze dwa byly super teraz jest tak jak przed
        krotsze stany depresyjne i lekowe ale mysli wciaz w glowie te same
        moze 20 mg to za malo dla tak zlasowanego mozgu
        • bertrada Re: fluoksetyna 22.04.09, 21:53
          To po jakim czasie zaczyna się odczuwać poprawę jest sprawą indywidualną. Jedni
          odczuwają poprawę po 6tyg a inni muszą czekać 2-3 mies, albo nawet dłużej. Może
          się też okazać, że Twój organizm w ogóle nie zareaguje na fluoksentynę i trzeba
          będzie zmienić preparat na inny.
          A przez pierwsze dwa tygodnie na pewno nie ma żadnego działania terapeutycznego.
          Jak już to na zasadzie efektu placebo. Pacjentowi wydaje się, że jest mu lepiej.
    • straus07 Re: fluoksetyna 23.04.09, 23:34
      Brałem to kiedyś.
      Tak jak i inne antydepresanty , najpierw to działa na mnie jak relanium, przez
      około 3 tygodnie. A potem nie wiem czy to działało. W pewnym momencie naszły
      mnie mysli, ze to w ogóle nie działa i żeby sie zaczelo sprzedawac musieli o tym
      napisać ksiazkę. Ale na niektórych ponoc to działa. Na kazdego kazdy lek działa
      kazdorazowo inaczej. To podstawa czego sie nauczyłem z lektur tego forum.
      Na mnie to cos nie chciało działac.
      Ale UWAGA! Nie popełnijcie tego błędu co je, że odstawiłem to nagle. Powinienem
      przez zmniejszanie dawek. Po tym nagłym odstawieniu zaczęły sie u mnie takie
      dziwne bóle głowy. Gdy stoje spokojnie przechodza mnie przewaznie trz jakby
      prądy od czubka glowy w dół.
      Mam nadzieje, że z Wami tak nie bedzie.
      Ps.
      Awanturka posłałem Ci maila ale nie wiem czy doszedł.
      • marty_nike Re: fluoksetyna 23.04.09, 23:57
        straus07
        >Tak jak i inne antydepresanty , najpierw to działa na mnie jak >relanium, przez
        >około 3 tygodnie. A potem nie wiem czy to działało. W pewnym momencie >naszły
        >mnie mysli, ze to w ogóle nie działa i żeby sie zaczelo sprzedawac >musieli o tym
        >napisać ksiazkę.

Mam podobne odczucia,najpierw polepszenie a po kilku tygodniach nie czuje zeby
        dzialaly.Niedawno czytalam artykul - tytul mowi sam za siebie "Antydepresanty
        nie dzialaja ale pomagaja" - na zasadzie placebo i ze ponoc lekarze o tym wiedza
        i dlatego je tak czesto przepisuja.Wyprobowalam chyba 6 roznych,w tym rowniez
        Prozac.
        • straus07 Re: fluoksetyna 24.04.09, 11:47
          Hmm..
          Rzuciłaś ciekawe hasło z tym - Placebo.
          Rzecz warta jest sprawdzenia.
          Oczywiście efekt Placebo jest czasem przydatny ale myśle że antydepresanty
          jednak działaja. Tylko, ze to jest tak jak pisałem: na kazdego kazdy inaczej i
          chyba sedno jest w tym aby dobrze dobrac człowiekowi lek. Może potrzeba bardziej
          wnikliwego zbadania i czestszych wizyt. Niestety nieraz w gabinetach to jakby
          "taśma". Potrzebne sa też o wiele szersze konsultacje niz tylko u lekarza.
          Równiez u psychologa i duszpasterza, bo jesli powod depresji jest nie fizyczny
          czy psychiczny lecz wyłącznie duchowy to jasna sprawa, ze leki nie pomogą. Ja
          staram sie mieć pełna konsultacje na wszystkich tych polach i nie pogarsza mi
          sie a wręcz przeciwnie.
          Teraz jednak biore nie Fluoksetyne lecz Coaxil. Rózni sie on tym od Fluo, ze
          działa tez troche na Dopaminę. /jesli to prawda że te leki w ogóle działaja :D/

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka