Dodaj do ulubionych

fobia spoleczna

21.07.09, 19:23
studiuje turystyke, w koncu czeka mnie pilotaz... bardzo sie tego obawiam
poniewaz bede musiala wystepowac przed duza grupa ludzi a mam fobie spoleczna.
w szkole zawsze unikalam wystepow publicznych, gdy juz do nich dochodzilo np
przy pytaniu stalam sie posmieliskiem klasy. Bardzo sie denerwuje, oblewam sie
potem, robie sie czerwona, serce wali jak oszalale, nie moge z siebie wydusic
slowa. musze sie z tego wyleczyc, badz sprawic ten lek opanowac. co powinnam
zrobic, za jaka terapie sie zabrac, prosze o rady!
Obserwuj wątek
    • nienill Re: fobia spoleczna 28.07.09, 16:04
      kamila2233 napisała:

> studiuje turystyke,
      masz fobie i wybralas sobie taka robote? pogielo Cie?
      • kamila2233 Re: fobia spoleczna 01.08.09, 17:33
        Interesuje sie turystyka, dlatego poszlam na ten kierunek. Nie wiedzialam, ze na
        cwiczeniach trzeba robic prezentacje. Prawde mowiac teraz prezentacje na
        cwiczeniach trzeba robic na kazdym kierunku. Jesli ktos ma pomysly na terapie,
        albo sposob jak z tego wyjsc, prosze zeby napisal. Jezeli ktos chce pisac, ze
        mnie pogielo niech sobie daruje.
        • nienill Re: fobia spoleczna 02.08.09, 14:29
          ze po turystyce moze Cie czekac pilotaz tez nie wiedzialas?
          • kamila2233 Re: fobia spoleczna 02.08.09, 15:53
            Nie zdawalam sobie z tego sprawy. Teraz juz na to nic nie poradzę, nie cofnę
            czasu a studiów nie rzucę został mi tylko jeden rok. Proszę mi nie wypominać
            czemu to a czemu tamto, to już historia. Teraz musze zrobić wszystko aby to
            przetrwać i zaliczyć.
            Czy zna ktoś skuteczne tabletki, które brałabym codziennie aby radzić sobie z
            tym. Czytałam, ze ludzie, którzy biora jakis czas leki, poprawia im sie. Jesli
            coś wiecie piszcie.
            • nienill Re: fobia spoleczna 02.08.09, 17:43

> Czy zna ktoś skuteczne tabletki, które brałabym codziennie aby radzić sobie z
              > tym.
              Czytałam, ze ludzie, którzy biora jakis czas leki, poprawia im sie. Jesli
              > coś wiecie piszcie.

na prezentacje i pojedyncze wystepy mozesz brac leki z grupy benzodiazepin
              (xanax, afobam), ktore niezwykle silnie uzalezniaja i dlatego codziennie brac
              ich sie nie da

Czytałam, ze ludzie, którzy biora jakis czas leki, poprawia im sie. Jesli
              > coś wiecie piszcie.
              a gdzie to czytalas? w ulotce reklamowej tych lekow?

ogolnie leków na fobie nie ma

sa antydepresanty, ktore dzialaja takze przeciwlękowo
              te leki mozna brac przez dluzszy czas i moga one zmniejszyc ogolny poziom lęku
              spolecznego,
              ale ze pozwola Ci przetrwac prezentacje lu pilotaż - na to nie licz, są za słabe

jesli komus z fobia sie poprawia, to nie jest to skutek zazywania
              antydepresantów, tylko zmian w jego psychice
              a te zasadniczo osiaga sie dzieki psychoterapii lub wyjatkowo korzystnych
              czynnikow zewnetrznych, ktore w danym momemncie wystapily
              • kamila2233 Re: fobia spoleczna 02.08.09, 19:12
                Dziękuję za odpowiedz. Ja chce brać leki tylko na czas występów jak pilotaż czy
                prezentacje na uczelni. Nie wiem czy pranie leku przed "akcja" mnie uspokoji.
                Chciałabym brać leki, które pozwolą mi nie przejmować się sprawami, którymi nie
                powinnam zaprzątać sobie głowy.
                Nie wiem czy wszystkie leki "zamulają", jaka reakcje wywolują w organizmie
                człowieka te leki które napisałeś? (wiem, ze na każdego mogą działać inaczej).
                Chodziłam na terapię, facet wmawiał mi, ze nie ma się czego bać, nikt mnie nie
                zabije itp,,... taka gadka do mnie nie przemawia.
                Czytalam w internecie, ze najlepszą terapia bylaby wtedy gdbyby grupka, takich
                fobików jak ja zebrala sie razem i np. wypoaiadala sie na rozne tematy,
                prowadzila dyskusje, prezentacje... Gdyby byla taka mozliwosc, juz dzis bym sie
                do takiej grupy zapisala!!!
                Ja chce z ta fobia walczyc bo wiem ze wiele zaprzepascilam, jestem zdolna, mam
                duzo pomyslow, chce dzialac a fobia mnie poprostu zdeptuje...
                • kamila2233 Re: fobia spoleczna 02.08.09, 19:21
                  jeszcze pytanko czy xanax mozna zastapic alproxem? niby to samo a tansze...?
                  • nienill Re: fobia spoleczna 02.08.09, 19:25
                    trzeba brac co dziala
                    jesli dziala to znaczy ze mozna brac

ja sama nie sprawdzalam i nie porownywalam roznych rzeczy z tej grupy lekow
                    • fanatyzm_to_choroba Świetnie wybrałaś,poważnie.Błyskawicznie przetrenu 01.09.09, 20:06
                      jesz tę swoją fobię i sama siebie zadziwisz.
                • nienill Re: fobia spoleczna 02.08.09, 19:23
                  kamila2233 napisała:

> Dziękuję za odpowiedz. Ja chce brać leki tylko na czas występów jak pilotaż czy
                  > prezentacje na uczelni. Nie wiem czy pranie leku przed "akcja" mnie uspokoji.

zanim wezmiesz taki lek przez prezentacja, wez go normalnie w domu i zobacz jak
                  na Ciebie wplywa

> Chciałabym brać leki, które pozwolą mi nie przejmować się sprawami, którymi nie
                  > powinnam zaprzątać sobie głowy.

takie rzeczy to tylko w erze, droga pani

lek uspokoi Cie czysto fizycznie
                  czyli zmniejszy ewentualnie drżenie, czerwienienie sie, czy co tam sie wtedy
                  dzieje z czlowiekiem

przejmowac sie bedziesz tak samo jak zawsze

> Nie wiem czy wszystkie leki "zamulają", jaka reakcje wywolują w organizmie
                  > człowieka te leki które napisałeś? (wiem, ze na każdego mogą działać inaczej).

jesli dzialaja tak jak powinny (bo na kazdego moga inaczej)nie zamulaja
                  intelektualnie, tylko fizycznie tłumia objawy

> Chodziłam na terapię, facet wmawiał mi, ze nie ma się czego bać, nikt mnie nie
                  > zabije itp,,... taka gadka do mnie nie przemawia.

czyli to nie byla terapia, tylko szarlataneria
                  mozesz poszukac kogos innego

> Czytalam w internecie, ze najlepszą terapia bylaby wtedy gdbyby grupka,

tak
                  zasadniczo na fobie najlepsza jest podobno grupowa

takich
                  > fobików jak ja zebrala sie razem
                  niekoniecznie
                  moga byc na niej osoby z roznymi problemami

i np. wypoaiadala sie na rozne tematy,
                  > prowadzila dyskusje, prezentacje...

to juz kolejna wersja szarlatanerii
                  na terapii rozmawia sie o problemach i emocjach, a nie o sztuce, polityce czy
                  matamatyce

Gdyby byla taka mozliwosc, juz dzis bym sie
                  > do takiej grupy zapisala!!!

i stracilabys czas i pieniadze, tak samo jak w przypadku tych spotkan z
                  poprzednim facetem

> Ja chce z ta fobia walczyc bo wiem ze wiele zaprzepascilam, jestem zdolna, mam
                  > duzo pomyslow, chce dzialac a fobia mnie poprostu zdeptuje...

to idz do psychiatry i powiedz co jest grane
                  i popros go o ten afobam oraz skierowanie na terapie
                  • nowa76 Re: fobia spoleczna 02.08.09, 22:14
                    moze sprobuj terapie richardsa. ja wlasnie zaczynam i wierze ze mi pomoze
                    chociaz w jakims stopniu. jest to terapia ktora sama przeprowadzasz. mozna
                    sciagnac z neta. jest to terapia behawioralno-poznawcza. dzieki niej zmieniamy
                    swoje myslenie
    • kibofobik Re: fobia spoleczna 03.08.09, 20:05
      Probowac panowac nad wszystkim zeby nikt nie zauwazyl czegos tam... bardzo ci
      bedzie trudne.

Moja rada: nie proboj sie ukrywac. Nie czekaj na ten wystep pod koncu studiow.
      Jak najwczesniej przedstaw grupie co to jest Fobia spoleczna i ze to masz i
      probujesz to przelamac. Mysle ze ci wiele ulzy jak zobaczysz wsparcie ktory sie
      pojawi.

• kamila2233 Re: fobia spoleczna 03.08.09, 22:51
        nie zartuj... gdybym cos takiego zrobila wszyscy by mnie wysmiali.
        Na uczelnii wsparcia nie dostane, co najwyzej kopa w dupe i za drzwi. Wykladowca
        od pilotazu jest szurniety, potepia ludzi, ktorzy sa zahukani... poza tym pelno
        tam jest studentow, ktorzy pajacuja dla nich wyjscie na srodek to parodia.
        Dziewczyny robia prezetacje niczym prezenterki w telewizji. Gdy to ogladam
        zawsze sie w sobie kule...
        • kibofobik Re: fobia spoleczna 04.08.09, 12:51
          Dobra, chyba masz racje ze to nie najlepsze miejsce. Sugeruje wiec zrobic to w
          innej grupie, gdzie nie ma ryzyka. Moze w jakims domu kultury na przyklad. Bo w
          koncu musisz gdzies potrenowac robic wystepy publiczne. Jesli znajdziesz
          mozliwosc robienie tego kilka razy w tygodniu, to zapewniam cie ze szybko
          zauwaszysz duzy postep. Ale moim zdaniem nie zalezy zaczac od chowania sie i
          udawac prezenterke z telewizji, tylko najpierw wytlumacz na co cierpisz.
          • kamila2233 Re: fobia spoleczna 04.08.09, 13:50
            Ja nie moge profesorowi tlumaczyc takich spraw bo mnie wysmieje i powie, ze
            turystyka to praca z ludzmi. Ludzie, ktorzy mnie znaja mowia, ze jestem otwarta,
            sympatyczna itp., nie boje sie ludzi przechodzacych na ulicy, nie boje sie
            wychodzic z domu. Moja fobia polega na wystepach publicznych i odzywaniu sie w
            grupie. Zawsze majac mozliwosc nauki jezykow obcych wybieralam nauczanie
            indywidualne zamiast grupowego. W grupie boje sie odezwac, czytac, odpowiadac na
            pytania, choc dobrze znam na nie odpowiedz. Znajoma mi opowiadala, ze jej maz w
            swojej pierwszej pracy prowadzil szkolenia i przy poczatkowych wystepach zawsze
            sie trzasl jak galareta, pozniej z czasem stal sie pewny siebie. Zastanawiam sie
            w ktora strone isc.... moze zajecia teatralne, pamietam gdy bylam dzieckiem
            rozpierala mnie duma, gdy moglam wystepowac, wtedy im wiecej ludzi mnie
            podziwialo tym lepiej a teraz ...szkoda slow.
            Mysle tez nad grupa jezykowa. Co radzicie?
            • nienill Re: fobia spoleczna 04.08.09, 16:59
              kamila2233 napisała:

> Ja nie moge profesorowi tlumaczyc takich spraw bo mnie wysmieje i powie, ze
              > turystyka to praca z ludzmi.

mniej wiecej...

pamietam gdy bylam dzieckiem
              > rozpierala mnie duma, gdy moglam wystepowac, wtedy im wiecej ludzi mnie
              > podziwialo tym lepiej a teraz ...szkoda slow.
              > Mysle tez nad grupa jezykowa. Co radzicie?

radzimy poczytanie skad sie fobia bierze i co to sa konflikty neurotyczne
              • kamila2233 Re: fobia spoleczna 04.08.09, 17:43
                Konflikty neurotyczne to jednym slowem masakra.
                Zbyt kolorowo nie widze swojej przyszlosci.
                Jakie radzicie zajecia zeby "oswoic sie" do ludzi?
                • nowa76 Re: fobia spoleczna 04.08.09, 18:03
                  na forum pisza o terapi richardsa. sciagnelam z netu wydrukowalam ale chialabym
                  pogadac z kims kto ja stosuje ale na razie zero odzewu. chyba musze otworzyc
                  nowy watek
                  • nienill Re: fobia spoleczna 04.08.09, 18:31
                    nowa76 napisała:

> na forum pisza o terapi richardsa. sciagnelam z netu wydrukowalam ale chialabym
                    > pogadac z kims kto ja stosuje ale na razie zero odzewu.
                    jak sie chce byc jedyna naiwna, to tak bywa
                    • nowa76 Re: fobia spoleczna 04.08.09, 20:35
                      dlaczego naiwna? terapia jest terapia behawioralno-poznawcza tyle tylko ze do
                      samegodzielnego przepracowania.wydrukowalam przejrzalam i wydaje sie bardzo
                      sensowna.
                      • kamila2233 Re: fobia spoleczna 31.08.09, 13:55
                        czy xanax moge dostac bez recepty? jesli nie jaki lek majacy podobna skutecznosc
                        moglabym wziac zamiast xanaxu?
                        • zadanka Re: fobia spoleczna 24.10.09, 14:28
                          Ja na Twoim miejscu bym jednak przedstawiła sytuację profesorowi. Musi Cię
                          zrozumieć, nie ma innego wyjścia. Jak nie poskutkuje to idź z tym do dziekanatu,
                          albo załatw sobie jakieś zaśw. od lekarza. Oni są po to, żeby pomagać studentom
                          a nie im utrudniać życie. Z tego co piszesz widać, że sytuacja jest nieciekawa,
                          więc nie ma sensu, żebyś w ogóle coś próbowała przedstawić. Nie wiem czy leki
                          coś Ci pomogą, tylko się będziesz niepotrzebnie stresować i może nawet
                          ośmieszysz w pewnym sensie. Sporo czasu minęło od tego tematu, czy coś się
                          zmieniło? Odezwij się jak to czytasz i napisz co nowego. Pozdrawiam
                          • zadanka Re: fobia spoleczna 26.10.09, 17:44
                            Odezwij się na mojego maila jak będziesz: pyza.n [at] buziaczek.pl
                            gdzie [at] to @

Pozdrawiam :)
                            • kamila2233 Re: fobia spoleczna 02.11.09, 12:16
                              zaraz sie odezwe na maila..

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka