Dodaj do ulubionych

Swiat arabski, Islam...c.d.1

20.11.15, 14:53
Państwo Islamskie daje do zrozumienia, że rozpoczęło wojnę totalną; a w interesie niektórych państw w regionie nie leży podejmowanie poważnej ofensywy przeciw IS - mówią w wywiadach dla "Le Nouvel Observateur" i "Le Figaro" francuscy eksperci. Sugerują również, że dla Syrii, Iranu, Arabii Saudyjskiej czy Turcji, "IS to wróg drugoplanowy, który czasem może bywać pożyteczny".
Obserwuj wątek
  • nefretete993 Re: Swiat arabski, Islam...c.d.1 20.11.15, 15:54
   Malijskie siły bezpieczeństwa weszły do hotelu Radisson Blu w Bamako - poinformowała agencja Reutera, powołując się na źródła w policji. Malijska telewizja podała, że uwolniono 80 osób, ale według właściciela hotelu w środku nadal jest 124 gości i 13 osób personelu. Jak podaje CNN, na miejscu są amerykańscy żołnierze. Są też tam francuscy komandosi. Więcej w "Faktach z zagranicy" w TVN24 Biznes i Świat o godz. 20. (www.tvn24.pl)
   • nefretete993 Re: Swiat arabski, Islam...c.d.1 20.11.15, 15:55
    W wyniku ataków terrorystycznych cierpią rodziny i bliscy zamordowanych, ale też gospodarki zaatakowanych krajów. Te zostały policzone przez Światowe Forum Ekonomiczne a wnioski są przygnębiające - rośnie liczba krajów, które terroryści wzięli na cel a koszty ekonomiczne w ub. roku osiągnęły apogeum. Przewyższyły nawet te z 2011 r. kiedy miał miejsce zamach na World Trade Center. I wg najnowszego raportu Global Terrorism Index 2015 świat stracił 52,9 mld dol. z tytułu terroryzmu tylko w jednym 2014 roku.
    • nefretete993 Re: Swiat arabski, Islam...c.d.1 20.11.15, 15:55
     Institute for Economics and Peace oszacował także koszty dla jednego z krajów - Iraku. Dokonano szacunków, ile wynosiłby PKB tego kraju, gdyby nie był dotknięty terroryzmem. Okazuje się, że od 2005 roku Irak poniósł straty rzędu 159 mld dol., co odpowiada 32 proc. PKB w 2014 roku.
     • black_jotka Re: Swiat arabski, Islam...c.d.1 10.03.23, 14:10
      Mało się o Islamintach pisze bo wojna ukraińsko/ rosyjska
   • jutta_t Re: Swiat arabski, Islam...c.d.1 26.12.15, 21:00


    Przywódca IS potępił w nim Arabię Saudyjską za utworzenie koalicji państw muzułmańskich wymierzonej w Państwo Islamskie i inne organizacje terrorystyczne. - Gdyby była to islamska koalicja, to ogłosiłaby, że jest niezależna od swych żydowskich panów i krzyżowców i uczyniła swym celem zabijanie Żydów oraz uwolnienie Palestyny - ogłosił Bagdadi.

    W połowie grudnia Arabia Saudyjska ogłosiła, że powołała wraz 34 państwami muzułmańskimi koalicję, której członkowie będą wspierać się w walce z Państwem Islamskim. W ubiegłą sobotę IS zagroziło, że w odwecie zaatakuje Królestwo Saudyjskie.

    IS jest zdecydowanym wrogiem monarchii z Zatoki Perskiej, a zwłaszcza dynastii Saudów, i wzywa młodych Saudyjczyków, którzy są sunnitami, do podejmowania ataków na ważne cele w kraju oraz na ludność szyicką.
   • dunant Re: Swiat arabski, Islam...c.d.1 27.12.15, 04:42
    W Kijowie na pokładzie samolotu zatrzymano trzech marokańskich studentów. Mieli lecieć do Paryża. Nie polecieli ze względu na podejrzenia o terroryzm. Alarm na szczęście okazał się fałszywy.

    Personel samolotu mającego odlecieć do Paryża usłyszał, jak trójka pasażerów rozmawia głośno o terroryzmie i o znajomościach z osobami przynależącymi do organizacji terrorystycznych.

    Powiadomiono służby bezpieczeństwa. Trzech studentów z pokładu samolotu wyprowadzili pogranicznicy pracujący na lotnisku Kijów-Boryspol.

    Jak informują służby prasowe ukraińskiej straży granicznej - zatrzymani Marokańczycy tłumaczyli, że rozmowy o terroryzmie na pokładzie samolotu były jedynie żartem.

    Wszystko wskazuje na to, że alarm był fałszywy. Jednak studentów, w celu dalszych wyjaśnień, przekazano w ręce policji.
  • nefretete993 Re: Swiat arabski, Islam...c.d.1 20.11.15, 16:07
   Czarno to wszystko widze jak mala...
   • black_jotka Re: Swiat arabski, Islam...c.d.1 07.01.16, 16:53
    miasta. Mieszkańcom grozi śmierć z głodu
    1 godz. 46 minut temu
    40 tys. mieszkańcom Madai grozi śmierć z głodu z powodu oblężenia miasta przez siły reżimu Baszara el-Asada i wspierający je libański Hezbollah - poinformowało w środę Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Londynie.


    Czytaj więcej na fakty.interia.pl/swiat/news-syria-oblezenie-miasta-mieszkancom-grozi-smierc-z-glodu,nId,1950350#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other
   • mala200333 Re: Swiat arabski, Islam...c.d.1 10.04.16, 00:26
    Die Welt": ZDF stosuje podwójną miarę wobec Turcji i Polski
    Nawiązując do sporu w Niemczech o satyrę na prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana, publicysta dziennika "Die Welt" Henryk M. Broder zarzucił dzisiaj telewizji publicznej ZDF stosowanie podwójnej miary w ocenie kpin z polityków tureckich i polskich.
    • mala200333 Re: Swiat arabski, Islam...c.d.1 10.04.16, 00:27
     ..swoim komentarzu Broder podkreśla, że przeciwko autorowi satyrycznego programu o Erdoganie, Janowi Boehmermannowi, toczy się śledztwo, a dyrektor ZDF Thomas Bellut usunął krytykowaną audycję z internetowego archiwum i - co więcej - przeprosił stronę turecką.

     REKLAMA

     Broder przypomina też, że kanclerz Angela Merkel w rozmowie telefonicznej z premierem Turcji Ahmetem Davutoglu uznała wiersz odczytany przez Boehmermanna podczas programu "Neo Magazin Royal" za "świadomie obraźliwy". Część niemieckim mediów też uznała audycję za "paszkwil" obrażający Erdogana.

     Człowieka, który "jest despotą, gnębi własny naród, zamyka do więzień dziennikarzy i grozi swoim przeciwnikom odebraniem obywatelstwa" mielibyśmy nie obrażać tylko dlatego, że właśnie on "załatwia za nas czarną robotę na południowej flance UE?" - pyta Broder.

     Zdaniem publicysty potraktowanie Boehmermanna przez władze i telewizję jest "bezprecedensowe". "Pani kanclerz prowadzi nas prosto do nowej NRD" - pisze Broder.

     Publicysta "Die Welt" krytykuje szefa ZDF, który w rozmowie z ambasadorem Turcji wyraził ubolewanie z powodu "zranienia uczuć tureckich telewidzów". W rzeczywistości Bellut przepraszał za zranienie uczuć "człowieka, który uważa, że stoi ponad krytyką" - pisze Broder.

     Publicysta zarzuca dyrektorowi ZDF, że nie zareagował, gdy w podobnym przypadku kilka miesięcy temu w audycji ZDF "Śpiewająca i roześmiana Moguncja" niewybrednie kpiono z PiS i Jarosława Kaczyńskiego w kontekście śmierci w katastrofie w Smoleńsku jego brata Lecha Kaczyńskiego.

     "Podczas występu (satyryka) Larsa Reichowa, Thomas Bellut siedział w pierwszym rzędzie na sali, miał na głowie błazeńską czapeczkę i doskonale się bawił" - pisze Broder.

     "Die Welt" zaznacza, że znieważanie pamięci zmarłych jest w Niemczech karalne. "Ponieważ jednak ani polski prezydent, ani polski ambasador nie interweniowali w ZDF, Thomas Bellut nie widział powodu, by wyrazić ubolewanie z powodu zranionych uczuć. Skargi telewidzów zbył Bellut krótkim listem" - zauważył publicysta "Die Welt".

     Między Turcją a Niemcami trwa od kilku tygodni ostry spór wywołany wyemitowaną w połowie marca przez ZDF satyryczną audycją "Extra 3" będącą krytyką polityki prezydenta Turcji, w szczególności represji wobec dziennikarzy oraz korupcji władz.

     Protesty władz tureckich sprowokowały niemieckich satyryków do dalszych, jeszcze ostrzejszych kpin z Erdogana. Audycja Boehmermanna, w szczególności jego wiersz o prezydencie Turcji, był jednym z elementów tej kampanii.

     W spór włączyła się Merkel, przyznając w rozmowie telefonicznej z premierem Turcji, że wiersz satyryka miał na celu obrazę prezydenta. Ankara odgrywa kluczową rolę w polityce migracyjnej niemieckiej kanclerz. Niemieckie media uważają, że szefowa rządu zdecydowała się na publiczną krytykę utworu satyrycznego, aby "udobruchać" tureckie władze.

     Boehmermann otrzymał w piątek prestiżową nagrodę telewizyjną Grimme-Preis. Satyryk nie wziął udziału w uroczystości rozdania nagród, która odbyła się w Marl w Nadrenii Północnej-Westfalii. Na Twitterze napisał, że jest "wstrząśnięty" reakcjami na swój krytyczny materiał o Erdoganie i prosił o zrozumienie dla decyzji o odmowie przyjazdu na galę.
  • nefretete993 Re: Swiat arabski, Islam...c.d.1 20.11.15, 16:12
   Świat zamarł po krwawej rzezi w stolicy Francji. Cała społeczność międzynarodowa zgodnie potępiła terrorystów, którzy zabrali życie ponad 100 osobom. Cała? Okazuje się, że nie. Znaleźli się tacy, którzy dość "niefrasobliwie" komentują zbrodnię terrorystów. Do takich należy Yusuf Ziya Özcan, ambasador Turcji w Polsce.

   Dyplomata dał całkiem niedyplomatyczny popis na swoim Twitterze. Opublikował tam treści, które mogą szokować i na pewno nie przystoją osobie tej rangi. 14 listopada, czyli dzień po zamachach w Paryżu, Yusuf Ziya Özcan zamieścił taki oto wpis (wpis był retwittem, czyli udostępnieniem opinii, którą w ocenie ambasadora, warto było nagłośnić): "Czy ktoś powiedział, że we Francji doszło do masakry? Wy, którzy opłakujecie ofiary z Paryża, nigdy nie podnieśliście głosu, gdy Francuzi masakrowali 1,5 mln Algierczyków". Niesmaczny komunikat był uzupełniony zdjęciem i wulgarnym słowem. Już dwa dni później, 16 listopada, doszło do kolejnego wybryku pana ambasadora. Tym razem wpis głosił: "Francuska masakra w Rwandzie ma źródło u tych, którzy teraz opłakują Francuzów". Do tego oczywiście zdjęcie Rwandyjczyków rzekomo zabitych przez Francuzów.

   Sprawę pierwszy zauważył turecki portal "Today's Zaman". Ambasador, który początkowo bronił swoich wpisów, zdecydował się je usunąć. Zapomniał jednak o reszcie równie skandalicznych treści, które wciąż można znaleźć na jego Twitterze.
   • nefretete993 Re: Swiat arabski, Islam...c.d.1 20.11.15, 16:14
    Frywolna i zła - tak piszą o niej francuskie media. Chodzi o Hasnę Ait Boulahcen, pierwszą kobietę kamikadze we Francji, która podczas środowej obławy w Saint-Denis zdetonowała pas z ładunkami wybuchowymi. 26-letnia terrorystka wolała wysadzić się w powietrze, niż dobrowolnie oddać w ręce policji. Francuska prasa donosi, że jej śmierć wywołała olbrzymi gniew kogoś z jej otoczenia. Służby obawiają się odwetu.
  • nefretete993 Re: Swiat arabski, Islam...c.d.1 20.11.15, 16:27
   ...zamach terrorystyczny w Bamako - stolicy afrykańskiego państwa Mali. Zachodnie media informują, że uzbrojeni napastnicy zaatakowali ekskluzywny hotel Radisson, w którym przebywali Europejczycy. Nie ma informacji na temat ew. ofiar wśród Polaków. Jak podaje portal Mali Actu, terroryści przetrzymują około 137 osób. Prawdopodobnie jest wielu zabitych. W Mali dominującą religią jest islam. Niedawno toczyła się tam wojna domowa, więc kraj uważany jest za bardzo niebezpieczny. Bardzo aktywna była tam Al-Kaida. Zamach w Mali może być konsekwencją konfliktów, które toczyły się w tym kraju. Tym bardziej, że podczas wojny domowej w 2013 r. Francja dokonała bombardowań Mali.
  • jutta_t Re: Swiat arabski, Islam...c.d.1 20.11.15, 16:43
   Dżihadyści z Państwa Islamskiego opublikowali w internecie kolejny film, w którym grożą Zachodowi. Na nagraniu terroryści przekonują, że mają już upatrzone cele w Nowym Jorku i Waszyngtonie. Grożą m.in. wysadzeniem Białego Domu. Bojownicy straszą także zamachami na prezydentów USA i Francji.
   • jutta_t Re: Swiat arabski, Islam...c.d.1 20.11.15, 16:44
    Brytyjczycy mogą sobie nie poradzić z taką serią zamachów jak w Paryżu - ostrzega raport przygotowany dla tamtejszego ministerstwa spraw wewnętrznych. Te ostrzeżenia powtarzają wyżsi oficerowie policji i odpowiedzialny za sprawy wewnętrzne w opozycyjnym gabinecie cieni Andy Burnham.
  • jutta_t Re: Swiat arabski, Islam...c.d.1 20.11.15, 16:51

   aleks617 : Oczywiście nie wszyscy muzułmanie są terrorystami, ale obecnie wszyscy terroryści są muzułmanami. Dla tych co rozumieją logikę, to w obecnej sytuacji geopolitycznej, bycie muzułmaninem nie jest warunkiem wystarczającym do bycia terrorystą, ale jest warunkiem koniecznym. Dokonując prostego działania logicznego, wiemy że, jeżeli ktoś nie jest muzułmaninem, to nie jest terrorystą. Wystarczy więc pozbyć się z danej społeczności lub grupy muzułmanów, to pozbędziemy się też terrorystów.
   • jutta_t Re: Swiat arabski, Islam...c.d.1 20.11.15, 16:52

    ~Vox : Nasuwa się pytanie: kiedy coś podobnego zdarzy się w Polsce? Bo logika wydarzeń prowadzi do wniosku że to tylko kwestia czasu. Na razie zbyt mało znaczymy na europejskiej i światowej scenie politycznej, by islamiści się nami interesowali. Ale jak załatwią się z zachodnią Europą to wezmą się i za nas. Bo przecież oni nie ukrywają swoich zamiarów, otwarcie głoszą, że ich celem jest zaprowadzenie islamu i szariatu na całym świecie.
    Europa im nie wierzy. Ale tak samo nie wierzyła Hitlerowi, gdy zapowiadał że "zrobi porządek" z Żydami. I Leninowi, gdy zapowiadał że bolszewickie "porządki" muszą zapanować na całym świecie. Ani jednemu, ani drugiemu się nie udało - ale może dlatego, że stosowali wyłącznie metody siłowe, które zawsze budzą sprzeciw? A islamiści działają dwutorowo: nie tylko przez zastraszanie terrorem, ale także - o czym nasi "mędrcy- eksperci" nie mówią - poprzez zwiększanie swojej populacji w m. in. europejskich krajach. Jak powiedział już dość dawno jeden z nich: "zdobędziemy Europę brzuchami naszych kobiet..."
    I to robią. Za 20 - 30 lat oni zdobędą władzę w Niemczech, we Francji i innych krajach europejskich - wygrywając demokratyczne wybory. Jak Hitler przed wojną.
    • jutta_t Re: Swiat arabski, Islam...c.d.1 20.11.15, 16:54
     ~bez pozdrowienia do ~Czarny Józef: Nie społeczeństwo ich odrzuciło, tylko SAMI Z TEGO SPOŁECZEŃSTWA SIĘ WYPISALI nie dostosowując się do jego wymagań. To co sami stworzyli im się nie podoba więc z tego burdelu uciekają do Europy lecz zamiast się przystosować do europejskich reguł chcą nadal żyć wygodnie w swoim durnym świecie z pretensjami, że europejski świat ma im to beztroskie życie leniuchów nadal zapewniać. Jeśli się tobie europejskie standardy nie podobają to wsiadaj na ponton i płyń tam skąd przypływają tzw uchodźcy.
  • jutta_t Re: Swiat arabski, Islam...c.d.1 20.11.15, 16:55
   doświadczona przez zycie : im mniej muzułmanów tym bezpieczniej uważam że to przesiedlenie ludności Afryki i Bliskiego wschodu jest świadome i celowe komuś dobrze zapłacono żeby zorganizował migrację tych ludzi aż na taką skalę tysiące młodych ludzi mężczyzn którzy prowadzą i torują im drogę do Europy forsując kordony policji o czymś świadczy chcą wejść i już to zrobili opanować kontynent Europy i UE WIDZĄ ŻE JESTEŚMY NIESKUTECZNI W OCHRONIE GRANIC W KONTROLI osób wdzierających się robią i dyktują co im się podoba wg.zasady że najprościej jest coś rozwalić od środka a my im w tym pomagamy rozwożąc i wymuszając ich przyjecie po całej UE ,kto ma inne zdanie jest od razu wrogiem dla tego że każdy z nas chciałby spokoju i poczucia bezpieczeństwa a ten chaos na granicach tego nie zabezpiecza Rozumie pomagać ale ci ludzie mają określone żądania ich jest tysiące u naszych bram nie wiadomo jakie jest ich nastawienie co zrobią nie dzisiaj ale później jeśli nie zaspokoimy w pełni ich oczekiwań młodzi butni i zorganizowani zawsze mogą być zagrożeniem mało tego że z Syrii to jeszcze IRAK,AFGANISTAN,PAKISTAN I CZĘŚĆ AFRYKI przecież nie jesteśmy w stanie przyjąć wszystkich z tych kontynentów DLACZEGO TE CIĘŻARY ZWIĄZANE Z uciekinierami i przesiedleńcami obciążają w 90% UE ,USA już ich nie chce a jeszcze nie przyjęli zadeklarowanej kwoty Rosja nawet się nie wypowiada na ten temat a UE konfliktuje się z państwami wspólnoty i upycha na siłę tych ludzi po państwach niczego nie zozumię czyżby ktoś miał zamiar całą Europę postawić w ogniu zresztą na życzenie europejczyków przecież ci co dokonują zamachów nie wywodzą się z chrześcian tylko zadajmy sobie pytanie z jakiej religii!!!!???? i jacy młodzi ludzie jak ich opisują markowo ubrani,spokojni i kulturalni .Państwo islamskie to nie jest przedmiot to są określeni ludzie którzy którzy zarządzają siatką terrorystyczną i należy o tym pamiętać
   • jutta_t Re: Swiat arabski, Islam...c.d.1 20.11.15, 16:56

    ~Czarny Józef do ~bez pozdrowienia: Ja tylko ironicznie przytoczyłem "argumentację" lewicy europejskiej, która twierdzi nieustannie, że ci zamachowcy, którzy zabijali w imię Allaha i za naloty na ISIS kłamali. Zdaniem lewicy europejskiej ci zamachowcy kłamali, bo oni dokonali zamachów z frustracji, że Europa za mało im dała szczęścia, wolności i dobrobytu. W związku z tym - zdaniem lewicy - trzeba zwiększyć opiekę nad muzułmańskimi imigrantami. Jak zbudujemy im więcej meczetów, wprowadzimy szariat, damy więcej pieniędzy - to nie będzie zamachowców smile. Amen smile
    • jutta_t Re: Swiat arabski, Islam...c.d.1 20.11.15, 16:57

     ~szelma : po pierwsze: żadni tam "bojownicy", tylko islamscy bandyci.
     po drugie: konieczny jest silny i ZDECYDOWANY opór społeczeństwa wobec narzuconego siłą obcego kulturowo elementu.
     po trzecie: zlikwidować zasiłki dla tych darmozjadów, bo oni nie rozpatrują zasiłków jako takich, tylko jako podatek należny muzułmanom ze strony "niewiernych".
     po czwarte: bezwzględne kary więzienia za napady na policjantów i cywili. w kiciu żywienie zdrową WIEPRZOWINKĄ.
     po piąte: jak nie działa pkt.1-4, to przymusowa deportacja do ich rodzimych islamskich rajów.
     po szóste: jeśli nic nie działa: - ŁOMOT DO SKUTKU.
     • jutta_t Re: Swiat arabski, Islam...c.d.1 20.11.15, 16:59

      ~Europa popełniła sepuku : Mówicie o zaostrzeniu polityki imigracyjnej, ba nawet ekstradycji muzłuman? Buahahaha!! Nie macie pojęcia jacy jesteście ŚMIESZNI! Posłuchajcie historii pewnego ziomka o imieniu Mullah Krekar. Gość jest załozycielem jednej z najkrwawszych organizacji ultra-muzłumańskich wszechczasów Ansar al-Islam. Grupa ma na koncie szereg ataków terrorystycznych, duzy wkład w wojnę w Iraku, oraz Syrii. Współpracowała m.in z Husajnem, Al Qaidą a obecnie jest integralną częścią ISIS. Mamy więc do czynienia z jednym z najgorszych zwyrodnialców ideologicznych. Zgadnijcie więc gdzie ten pan się znajduje i jak zarabia na utrzymanie?

      Otóż, Mullah Krekar przebywa obecnie w Norwegii - państwie o najwyższym standardzie życia w Europie. Krekar przybył do Norwegii jako uchodźca. Uzyskał azyl ponieważ w swietle prawa tam skąd przybył grozi mu śmierć. Dlaczego chcą go zabić w Kurdystanie, jest oczywiste, ale dla słuzb imigracyjnych to nieistotny szczegół. Od tej pory ten pan "kosztował" norweski wymiar sprawiedliwości 6 MILIONÓW koron, a conajmniej drugie tyle sam wysłał do krajów bliskiego wschodu jako wsparcie finansowe dla terrorystów. Oczywiście sam nie dołożył ani korony, nie przepracował ani godziny - utrzymuje się z różnych zasiłków socjalnych i datków społeczności muzłumańskiej. Jednocześnie jak na mułłę przystało nawołuje do nienawiści, świętej wojny, podburza społeczność muzłumańską itd. nie ma dnia bez Krekara w norweskich mediach. Oczywiście wszystko za pieniądze podatników. Dlaczego nie można nic z tym zrobić? Ponieważ chroni go międzynarodowe prawo azylowe.

      Po latach starań wydawało się że uda sieznaleźć sposób na deportację wrzoda. Co zrobił Krekar? Poszedł do mediów i zaczął grozić śmiercią całemu składowi Rządu norweskiego w premier Erną Solberg na czele. W myśl norweskiego prawa skazano go za to na 5 lat więzienia. Czytaj: 5 lat trzygwiazdkowego hotelu, bo do tego sie sprowadzają norweskie więzienia. Krekar nadal prowadzi swoją "działalność" tak jak wczesniej tylko teraz ma ludzi którzy mu gotują, piora i ścielą łóżko.

      Tak wygląda sprawa muslimów w Europie. Jeśli jeden z najgorszych i najbardziej medialnych terrorystów żyje sobie jak pączek w maśle na korzyść podatnika chroniony przez kilka instytucji na raz, to pomyślcie tylko ile w europie jest takich zbirów, anonimowych, niewidocznych, których chroni UN, Haga, Amnesty, itd a za kilka dni wpadnie z kałachem do szkoły twojego dziecka.
  • jutta_t Re: Swiat arabski, Islam...c.d.1 20.11.15, 17:02

   ~tttttttttt4 : Nie proszę państwa z obserwacji moich wynika że terroryzm rodzi się z zasiłków i socjali dla muzułmanów. Oni nie muszą robić nic zupełnie a pieniądze i tak dostają. Radykalizm rodzi się z pustki bo każdy chce być częścią czegoś większego. Z braku pracy i zerowego wysiłku człowiek po prostu się psuje i łatwiej zostaje ''oczarowany'' religią, przekazami i innymi tego typu rzeczami. Proszę zwrócić uwagę że terrorysta z Paryża żył na zasiłku i jak zeznaje jego żona palił całymi dniami marihuanę. Miał wszystko dom, sprzęt, pieniądze jednak gdy się ma to wszystko a nie ma celu w życiu schodzi się na złą drogę. Zwróćmy uwagę na gwiazdy Hollywood mają wszystko a bardzo często popadają w depresję i są nieszczęśliwymi ludźmi. Ćpają popadają w alkoholizm bo to im w miarę pomaga na krótki czas to samo jest z radykalnym islamem. Werbuje sie ludzi którzy są puści w środku z nudów szukają wrażeń i są werbowani jako terroryści islamscy omamieni obietnicami że będzie im lepiej gdy umrą jako ''męczennicy''. Dlatego apel dla krajów zachodnich i skandynawskich zredukujcie zasiłki a nawet jak będziecie mieli kilkumilionowe społeczeństwo muzułmańskie nie będziecie mieli terroryzmu. Bo zamiast szukać w internecie rekrutacji do ISIS będą szukali ofert pracy. Pamiętajcie czasy gdy W.Brytania redukowała zasiłki ? jak wyszli na ulicę i rozwalali wszystko ? Niech biorą przykład z Polski prawie zerowe zasiłki i nikt do nas nie chce przyjechać z krajów arabskich big_grin A jak już będą to z przymusu lub za tydzień ich nie będzie bo pouciekają
  • jutta_t Re: Swiat arabski, Islam...c.d.1 20.11.15, 17:12
   W zaatakowanym w piątek rano przez terrorystów hotelu w stolicy Mali, Bamako, znaleziono ciała 18 osób - podała AFP, powołując się na źródła w zagranicznych służbach bezpieczeństwa. Według malijskich władz porywacze nie przetrzymują już żadnych zakładników, wszyscy zostali uwolnieni. Do zamachu przyznała się organizacja dżihadystyczna Al-Murabitun, stowarzyszona z Al-Kaidą.
  • jutta_t Re: Swiat arabski, Islam...c.d.1 20.11.15, 18:29
   Jak szacują eksperci, same USA wydają na wojnę z terrorystami co najmniej 100 mld dolarów rocznie. To więcej niż wynosi budżet Polski. Efektów nie widać. Tylko w ubiegłym roku w zamachach zginęło 32 658 osób, a ich koszty ekonomiczne osiągnęły poziom najwyższy w historii.
  • jutta_t Re: Swiat arabski, Islam...c.d.1 20.11.15, 18:43
   Z raportu opublikowanego we wtorek przez Institute for Economics and Peace (IEP) Global Terrorism Index wynika, że zeszłoroczna liczba ofiar terroryzmu na świecie osiągnęła najwyższy poziom w historii i była aż dziewięciokrotnie większa niż w 2000 roku.

   Spośród wszystkich ofiar niemal cztery piąte straciło życie w zaledwie pięciu krajach: Iraku, Nigerii, Afganistanie, Pakistanie i Syrii. Jednak gwałtownie rozszerza się lista państw, gdzie akty terroru zdarzają się na masową skalę. Jeszcze dwa lata temu więcej niż 500 ofiar terroryzmu odnotowano w pięciu krajach, ale rok później już w 11. Liczba państw, w których doszło do śmiertelnych aktów terroru, wzrosła w w 2014 roku do 67.
  • jutta_t Re: Swiat arabski, Islam...c.d.1 20.11.15, 22:19
   Służby bezpieczeństwa Kuwejtu rozbiły siatkę ekstremistów, wspierających Państwo Islamskie (IS) poprzez m.in. pośrednictwo w handlu bronią, w tym pochodzącą z Ukrainy. Mężczyźni zbierali także fundusze dla zamachowców z Paryża i Bejrutu.
  • dunant Re: Swiat arabski, Islam...c.d.1 21.11.15, 03:45
   https://i.wp.pl/a/f/jpeg/35973/terroryzm_kraje_ataki_infografika.jpeg
   • dunant Re: Swiat arabski, Islam...c.d.1 21.11.15, 03:47

    Drugie pokolenie imigrantów - część z nich jest młoda, nierzadko dobrze wykształcona i na pierwszy rzut oka w pełni zintegrowana z krajem, w którym się urodziła. Inni, mniej pokorni, lądują na ulicy, a gdy trafią do więzienia, z drobnych przestępców pod wpływem "nauk" współwięźniów przeistaczają się w niebezpiecznych dżihadystów. A gdy połowa z osadzonych, jak w przypadku Francji, wyznaje lub przechodzi na islam w jego najsurowszych odmianach, problem staje się poważny.
    • dunant Re: Swiat arabski, Islam...c.d.1 21.11.15, 03:52
     Przed im podobnymi homegrown terrorists, czyli terrorystami z "własnego ogródka", ostrzegał już 10 lat temu na łamach "Foreign Affairs" Robert S. Leiken, amerykański historyk i politolog. "Radykalny islam rozprzestrzenia się w Europie wśród potomków muzułmańskich imigrantów. Pozbawieni praw i rozczarowani niepowodzeniem integracji, niektórzy europejscy muzułmanie wstępują na ścieżkę dżihadu przeciwko Zachodowi. Są niebezpieczni i zdeterminowani - i mogą wjechać do Stanów ZjeDnoczonych Bez wizy..
  • black_jotka Re: Swiat arabski, Islam...c.d.1 21.11.15, 15:58
   celownik kolejny kraj. "Terroryści rozpętali otwartą wojnę"

   Przemysław Henzel
   Dziennikarz Onetu
   Obserwuj3593
   Ostatni zamach w Bejrucie oznacza, że Liban, będący elementem bliskowschodniej układanki, znalazł się na celowniku Państwa Islamskiego. Pożywką dla ISIS stały się podziały wewnętrzne, które mogą przyczynić się do kolejnej destabilizacji tego kraju. - Dojdzie do kolejnych ataków. Rozpętano przeciwko nam otwartą wojnę - przyznał gen. Ibrahim, szef libańskich służb specjalnych. Media ostrzegają, że kraj może powrócić do "mrocznej" przeszłości, tym bardziej, że ISIS ustanowił już swoje przyczółki w jego zachodniej części. Pytaniem pozostaje, kiedy terroryści użyją "libańskiej karty".
  • rawik-is-me Re: Swiat arabski, Islam...c.d.1 21.11.15, 17:08
   ~Addolfo : Panie Henzel, a moze by tak napisac o zrodlach IS? Skad sie wzielo, kto szkolil, dawal kase na urbrojenie, dostarczal/dostarcza to uzbrojenie. A teraz kto kupuje rope od IS? Jak jest transportowana i przeladowywana na statki?
   Przeciez Amerykanie maja takie fajne satelity, co wszystko potrafia sfotografowac. A Pan ma co chwile jakiegos Tuza/Eksperta z Pentagonu przed mikrofonem, czyli chody. To zalatw Pan kilka fotek i oswiec czytelnikow co do faktycznych powodow i metod. Nie da sie? Dlaczego???
  • jutta_t Re: Swiat arabski, Islam...c.d.1 21.11.15, 18:18
   Premier Belgii mówi, że otrzymał informacje o planowanych atakach w Brukseli, podobnych do tych z Paryża. Charles Michel wyjaśnił, że dlatego rząd zdecydował o podniesieniu do najwyższego poziomu zagrożenia terrorystycznego.
   • jutta_t Re: Swiat arabski, Islam...c.d.1 21.11.15, 18:19
    Potencjalnymi celami ataków miały być centra handlowe, transport publiczny, mecze piłkarskie i imprezy z dużą liczbą uczestników. Belgijski premier dodał, że istniało poważne zagrożenie, iż kilku zamachowców przeprowadzi w tym samym czasie ataki w różnych miejscach.
    • jutta_t Re: Swiat arabski, Islam...c.d.1 21.11.15, 18:20
     Około 1300 migrantów w greckim mieście Idomeni przy granicy z Macedonią zorganizowało pokojowy protest przeciwko decyzji władz macedońskich, by nie wpuszczać przybyszów spoza obszarów ogarniętych wojną, takich jak Syria, Afganistan i Irak. Władze wysłały na miejsce dodatkowe siły, w tym wozy opancerzone.
     • jutta_t Re: Swiat arabski, Islam...c.d.1 21.11.15, 18:21
      Demonstrowali głównie Marokańczycy, ale także migranci z Algierii, Tunezji, Libii, Iranu, Pakistanu, Bangladeszu i Konga. Domagali się wpuszczenia ich na terytorium Macedonii, skandując: "Wolność!", "Nie jesteśmy terrorystami!" i "Nie wrócimy". Jak informuje agencja Associated Press, część migrantów w Idomeni przystąpiła też do strajku głodowego.
      REKLAMA

      Po południu demonstranci wycofali się spod granicy i nieco dalej rozbili namioty.

      Władze Macedonii zdecydowały w tym tygodniu, że nie będą wpuszczać migrantów spoza obszarów ogarniętych wojną; wcześniej podobne decyzje podjęły Serbia, Chorwacja i Słowenia.

      Władze w Skopje wysłały rano w okolice przejścia granicznego w Gewgelije dodatkowe siły policyjne i żandarmerię wojskową, w tym wozy opancerzone. Macedońskie media zwracają dziś uwagę, że w przezwyciężenie imigracyjnego kryzysu włącza się Donald Tusk. Szef Rady Europejskiej wieczorem spotka się w Belgradzie z premierem Serbii Aleksandarem Vućićem.
      • jutta_t Re: Swiat arabski, Islam...c.d.1 21.11.15, 18:24

       ~Kamaz : Napięta sytuacja na granicy Grecji i Macedonii. W okolicach przejścia granicznego w Gewgelije setki imigrantów z Bangladeszu, Pakistanu i Angoli starają się nielegalnie przedostać na terytorium Macedonii. Do granicy z głębi Grecji wciąż docierają kolejni. to obraz nieodpowiedzialności lewicy z Bruskeli i Merkel. To się dziieje naprawdę, i to efekt zapraszania "uchodźców". kłamcy nawet nie mają odwagi powiedzieć prawdę, że to zwykli nielegalni emigranci. Lewicowa władza w Brukseli i lewicowe media terroryzują nas mieszkańców Europy i zastraszają wyrzuceniem z UE jak nie poddamy się dyktatowi. czyby ukradli nam również Unię lewacy? Czy nie dość siedzieliśmy cicho, a Schultz. z Junkckerem i Merkel na kark nam zrzucają emigrantów. Jak dalej nic nie będziecie robić - to dojdzie to katastrofy. Ktoś musi nieodpowiedzialnym lewakom z Brukseli i Berlina powiedzieć basta, stop, wystarczy.
  • jutta_t Re: Swiat arabski, Islam...c.d.1 21.11.15, 18:29

   ~JJ : Arabia Saudyjska dysponuje wielkim miastem namiotowym , gotowym przyjąć 3 mln. podróżnych ,
   przybywających do Mekki..
   Około 100 tys. namiotów z klimatyzacja ...
   Czemu ci uchodzcy nie kierują sie w jej stronę ?
   Bo wahabici ich nie chca i pilnują dobrze swoich granic ..
   Grecja i Włochy zalana jest przybyszami z Afryki i Bliskiego Wschodu , ktorzy przybywają tam jak do stodoły z
   otwartymi wrotami ...
   Trzeba sie skoncentrować na uszczelnieniu granic Europy, bo ta fala migrantow wciąż nas zalewa..
   Na tym powinien sie skupić pan Tusk i jego koledzy w Brukseli.
   • jutta_t Re: Swiat arabski, Islam...c.d.1 21.11.15, 18:33

    ~Moze trufle albo kawiar na kolacje ? : To znaczy ze caly swiat tam gdzie nawet nie ma wojen tylko ludzie chca lepszego zycia wybiera sie do europy.Bo w europie ich zdaniem wszystko jest za darmo i z pieniedzy przyznanych przez socjal poszczegolnych panstw da sie wyzyc nie muszac pracowac i samemu zarabiac na swoje utrzymanie.Jezeli pieniadze z socjalu by nie wystarczyly na zycie to zawsze mozna strajkowac i organizowac protesty w celu wyludzenia wiekszych kwot na utrzymanie.Na przyklad w niemczech gdzie wszelkiego rodzaju Prawda o imigrantach nie wychodzi na swiatlo dzienne i media z rozkazu rzadzacych nie pisza nawet ani jednego negatywnego zdania i opinii o uchodzcach muzulmanskich i nie tylko tych dochodzi do takich problemow zwiazanych z finansowaniem uchodzcow jak ; Imigranci ktorych wnioski o azyl zostaly pozytywnie rozpatrzone (syria,irak,afganistan itp.)w calym tym rauszu po otrzymaniu miesiecznej kwoty pieniedzy w ilosci 400 euro rzucaja sie na sklepy i kupuja co tylko dusza zapragnie ( w tym i dobre gatunki alkoholu jak whiski ) Za okolo 1 do 2 tygodni nie zwracajac uwagi na to ze te pieniadze musza starczyc do zycia na caly miesiac ( socjal dla niemcow iest Taki sam ) Nie Maja w portfelu nawet zlamanego centa i natychmiast sie skarza i domagaja sie wiecej , bo to dla nich za malo !!! W ostatnim czasie widzialem na youtubie jak demonstranci z erytrei psioczyli na niemcow wygrazajac sie i skaldujac - ma was wy gnoje niemieckie pokonamy .Ci afrykanczycy wyzywali na slaba opieke socjalna w niemczech i domagali sie wszystkiego i w trybie natychmiastowym uzywajac przy tym przeklenstw pod adresem tych ktorzy ich wpuscili do swojego kraju i dali im dach nad glowa i sródki do zycia. Ciagle imigrantom wszystkiego za malo !!! Taki same przypadki wystepuja w trybie masowym we wszystkich panstwach zychodnich europy. Ale ze wzgledu na to zeby nie przedstawiac "biednego i traumatyzowanego uchodzce " w negatywnym swietle pisanie i jakiekolwiek przekazywanie informacji o takich zajsciach jest ZABRONIONE !!! Co sobie pomysla kraje europy wschodniej jezeli na swiatlo dzienne wyplynie cala Prawda o tych pod niebiosa przez rzad makreli i nieudacznikow z UE wyniesionych pseudouchodzcach ? Na pewno wsrod nich wszystkich sa tacy ktorzy sa w stanie sie asymilowac szanowac prawa danego kraju i okazac wdziecznosc za okazana pomoc . Moze sa wsrod nich jednostki ktore chca pracowac i zarabiac samemu na wlasne utrzymanie ? Ale takich jest tylko garstka gdzies okolo 15 % Cala reszta chce do europy na darmowe i dozywotnie wczasy !!! Pominieto tu jeszcze kwestie islamistow i terrorystow muzulmanskich ktorzy chca do nas z calkiem innych powodow !!! ale to jest osobny jeszcze bardziej wazniejszy temat !!! Chcemy czegos takiego w europie i takte w Polsce ? OCENCIE SAMI !!! zwiń
  • jutta_t Re: Swiat arabski, Islam...c.d.1 21.11.15, 18:47

   ~vitalog : Uwierzyłbyś?! Sopot Popełnia Samobójstwo. Dosłownie !

   Sopot , nie wiem, chyba z miesiąc albo dwa miesiące temu, zadeklarował, że pragnie przyjąć 16 Imigrantów-Uchodźców.

   I co w tym dziwnego?

   Na początek: Dziwnym się wydaje fakt, że Sopot przez wiele lat, jak do tej pory,przyjął 2 czy 3 osoby o ile pamiętam dobrze, które były Repatriantami... Normalna Sprawa ? Dla mnie nie.

   Dalej, pomińmy takie "drobiazgi" jak to, że dla miejscowych brakuje lokali komunalnych a pod w/w Imi-Ucho remontuje się już lokale mieszkalne, nie wiem jak w Sopocie, ale w Gdańsku szczęśliwcy z początku kolejki mieszkaniowej dostają listę mieszkań do wyboru i nigdy nie słyszałem, by któreś z nich było świeżo wyremontowane...No ale cóż, Polacy roboty się nie boją i w rodzinie trafią się jacyś budowlańcy czasami. Na farby też mają bo przecież są pracowici i zarabiają godnie jak to w UEsmile

   Mniejsza z tym, powróćmy do Uchodźców-Imigrantów, ludzie to biedni bo wyganała ich wojna i trzeba pomóc po Chrześcijańsku - zgadzam się. Na tych, którzy nie chcą wymordować innowierców, nie są dla takowych bandziorków bazą i nie szukają Krajów Sozial-Jeleni.

   Hmmm... Sopot, który żyje z turystyki... Stolica Letnich wypraw nad morze.../ Gdańsk jest stolicą ale niech tam, dla dobra notki się poświęcę / -

   40.000 miasto Sopot zaprasza 16 uchodźców... a kolejni? A rodziny a ich znajomi przybywajacy w odwiedziny do atrakcyjnego Sopotu i zostający już na zawsze...?

   Ilu ich będzie za 10 lat 20 lat ?

   Kto będzie chciał jeździć do Sopot? Kto będzie budował luksusowe hotele w Sopot i kto w nich zamieszka ? Jakie ceny będą mieszkań i Apartamentów w Sopot ? Dzisiaj są wysokie...

   Ile MILIONÓW Polskich dzieci nie widziało morza? Sopot może zafunduje im pobyt w wakacje?

   Musi być Sopot ?

   I jeszcze jedno, Sopot należy / należał do państwa - Tak PAŃSTWA - Wolne Miasto Gdańsk, którego status nie został prawnie uregulowany do dzisiaj o ile mi wiadomo... I co będzie, jeśli osoby nie zadowolone z takich decyzji zaczną się odwoływać do Trybunałów z zapytaniem o WMG ??? Trzeba ruszać te sprawy ??

   Nie wiem, ale widzę, że Sopot popełnia samobójstwo. Ekonomiczne.

   za Dariu Salamon von Danzig Salon 24
  • zamyslona_7 Re: Swiat arabski, Islam...c.d.1 21.11.15, 21:01
   Terroryści z Państwa Islamskiego pracują nad bronią chemiczną. Informację potwierdza wywiad USA. Nad nową śmiercionośną bronią mają pracować chemicy i inni specjaliści w laboratoriach znajdujących się na terenie Syrii.
  • zamyslona_7 Re: Swiat arabski, Islam...c.d.1 21.11.15, 21:45
   ego historia obiegła cały świat. Pielęgniarz podczas zamachu terrorystycznego w paryskiej kawiarni „Comptoir Voltaire" zaczął reanimować mężczyznę, który okazał się być terrorystą. Kiedy zdarł jego t-shirt by wykonać masaż serca, zdębiał: – Tam był biały, czarny, czerwony i pomarańczowy przewód – wspomina David o tym, co zobaczył.

   46-letni pracownik szpitala w Paryżu chciał przeprowadzić resuscytację u ciężko rannego mężczyzny. Kiedy David zadarł jego koszilkę, zobaczył cztery różnokolorowe przewody. Nie wiedział, że próbował ratować życie terroryście-samobójcy Brahimowi Abdeslamowi. To jeden z zamachowców, organizujących serię ataków terrorystycznych w Paryżu 13 listopada. – Wyglądał jak zwykły klient, pomyślałem, że musi być ranny z powodu wybuchu – wspomina David.

   Początkowo ratownik myślał, że przyczyną katastrofy był wybuch gazu, jednak wątpliwości szybko się rozwiały kiedy mężczyzna po kilku minutach reanimowania zobaczył co kryło się pod ubraniami rannego. – Tam były: biały, czerwony, czarny i pomarańczowy przewód. Wiedziałem, że był terrorystą-samobójcą – opowiada David.

   Brahim Abdeslam był jednym z 8 zamachowców biorących udział w serii ataków podczas których zginęło 132 osoby na Stade de France, w sali koncertowej Bataclan, restauracjach i kawiarniach Paryża. Pielęgniarz opowiada, że nie widział jak terrorysta wchodził do pomieszczenia, jego zdaniem Brahim Abdeslam siedział na tarasie kiedy zdetonował bombę.

   Okazało się, że ładunek wybuchł częściowo i w każdej chwili eksplozja mogla nastąpić ponownie. Kiedy David zrozumiał, że usiłuje uratować kogoś, kto przed chwilą o włos nie odebrał mu życia, przyjechali ratownicy. – Dopiero po wszystkim pomyślałem o tym, jak leżałem na nim i próbowałem go reanimować. To bardzo żywiołowa czynność. Przeprowadzając ją, sam mogłem zginąć – opowiada mężczyzna.
  • kristopherh Re: Swiat arabski, Islam...c.d.1 21.11.15, 22:27
   Turecka policja zatrzymała Belga pochodzenia marokańskiego pod zarzutem pomocy zamachowcom w atakach terrorystycznych w Paryżu 13 listopada, w których zginęło 130 osób - poinformowała w sobotę agencja Dogan. Doniesienia potwierdził przedstawiciel władz Turcji.
  • kristopherh Re: Swiat arabski, Islam...c.d.1 21.11.15, 22:31
   Prawniczka mężczyzny, który odwiózł do Belgii jednego z zamachowców z Paryża Salaha Abdeslama, powiedziała, że poszukiwany listem gończym mężczyzna był bardzo zdenerwowany i mógł mieć na sobie pas z materiałami wybuchowymi - podają belgijskie media.
  • kristopherh Re: Swiat arabski, Islam...c.d.1 21.11.15, 23:16
   Rosjy marzy się "rola nieodzownego sojusznika do rozwiązywania wielkich konfliktów", jednak wojnę domową w Syrii Zachód powinien rozwiązać bez jej udziału - ocenił w programie "Horyzont" w TVN24 dr Marek Cichocki z Centrum Europejskiego Natolin. Zgodził się z nim prof. Roman Kuźniar z Uniwersytetu Warszawskiego, który stwierdził, że problem Syrii należy rozwiązać wspólnie, "co nie oznacza, że z pomocą Rosji". - Nie należy rozwiązywać konfliktu wokół Państwa Islamskiego z pomocą Rosji - ocenił dr Cichocki. Stwierdził jednak, że wśród europejskich przywódców i "powoli także w Stanach Zjednoczonych" przeważa inny pogląd na ten temat. (www.tvn24.pl)
   • kristopherh Re: Swiat arabski, Islam...c.d.1 21.11.15, 23:18
    Tydzień po serii ataków w Paryżu tzw. Państwo Islamskie opublikowało dwa nowe filmy propagandowe, w których oświadcza, że Francję czekają gorsze zamachy niż te z 11 września 2001 roku w Stanach Zjednoczonych. Filmy przechwyciła organizacja SITE, która monitoruje aktywność w sieci. (www.tvn24.pl)
  • kristopherh Re: Swiat arabski, Islam...c.d.1 21.11.15, 23:21
   ... "Zgładź Francję" i nakręcono je najprawdopodobniej w Syrii. Pojawia się w nim bojownik znany z propagandowego filmu opublikowanego w ubiegłym roku, w którym zapowiadał ataki. Grozi Francji i zapowiada więcej aktów terroryzmu nad Sekwaną. W tym przekazie wykorzystano fragmenty wywiadów z francuskim filozofem Michelem Onfrayem, który wzywał Paryż do "zaprzestania bombardowania muzułmanów". Oba widea zostały zamieszczone na Twitterze przez użytkowników powiązanych z Państwem Islamskim. Ich autentyczność potwierdziła organizacja SITE, która monitoruje m.in. media islamistów. (www.tvn24.pl)
   • seremine Re: Swiat arabski, Islam...c.d.1 16.12.15, 15:52
    Parlament Europejski przekazał w Strasburgu Nagrodę Sacharowa na ręce żony liberalnego blogera z Arabii Saudyjskiej. Sam wyróżniony, Raif Badawi, nie mógł odebrać nagrody ponieważ przebywa w więzieniu, gdzie trafił za "obrazę islamu". Ma otrzymać jeszcze 950 batów, choć ledwo przeżył pierwsze 50. Władze w Rijadzie zdecydowanie orzucają apele o jego zwolenienie. - Wzywam ponownie króla Salmana do ułaskawienia Raifa Badawiego i bezzwłocznego, bezwarunkowego zwolnienia go, tak, żeby mógł powrócić do swojej rodziny - apelował podczas uroczystości szef PE Martin Schulz. (www.tvn24.pl)
   • seremine Re: Swiat arabski, Islam...c.d.1 24.01.16, 17:53

    Działanie portu w Calais zostało zakłócone po tym, gdy grupa koczujących pod miastem migrantów wdarła się na prom "Spirit of Britain" - podaje BBC. Chcieli się oni w ten sposób dostać do Wielkiej Brytanii.
    • seremine Re: Swiat arabski, Islam...c.d.1 24.01.16, 17:55
     ....., że port zamknięto w związku z "inwazją migrantów". Promy płynące do Wielkiej Brytanii są opóźnione.

     Wedle "Daily Mail" do incydentu doszło w momencie, gdy grupa ok. 500 osób przedarła się przez policyjny kordon i ruszyła do portu. 50 z nich dotarło ostatecznie na prom. Policja użyła m.in. armatek wodnych, żeby wyrzucić intruzów z pokładu statku.
     • seremine Re: Swiat arabski, Islam...c.d.1 24.01.16, 17:59
      Wczesniej w Calais mial protest francuskich lewicowców, którzy chcieli zwrócić na skandalicznie trudne warunki, w jakich żyją koczujący tam uchodźcy. Wedle organizatorów manifestacja zgromadziła ok. 2 tys. osób.

      Tego samego dnia obóz zwany "Dżunglą", w którym mieszka ok. 4 tys. migrantów, odwiedził szef brytyjskiej Partii Pracy Jeremy Corbyn.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka