Dodaj do ulubionych

A Chiny...

28.05.20, 19:16

Stało się. Hongkong traci autonomię. Chiny dopięły swego

Pomimo nowej fali protestów, Chiny są zdeterminowane, aby wchłonąć Hongkong. Parlament w Pekinie właśnie przegłosował ustawę o bezpieczeństwie narodowych, która oddaje dużą część władzy w autonomicznym okręgu władzom centralnym.
Obserwuj wątek
  • mala200333 Re: A Chiny... 28.05.20, 19:18
   Chiński Kongres Ludowy przegłosował prawo o bezpieczeństwie narodowym, które sprawia, że teren Hongkongu znajdzie się pod nadzorem chińskiego wymiaru sprawiedliwości. Teraz projekt trafi do najwyższych władz w Pekinie.
   Spotkanie parlamentu odbyło się dwa miesiące po planowanym terminie z powodu epidemii koronawirusa. Za przegłosowaniem ustawy było 2878 deputowanych, a tylko jeden wyraził sprzeciw.
   Nowa prawo utrzyma i poprawi układ "jeden kraj, dwa systemy". Jest ono zgodne z konstytucją i podstawami ustroju Hongkongu. Działą ono w interesie wszystkich Chińczyków, również tych z Hongkongu - mówił przewodniczący chińskiego parlamentu, Li Zhangshu.
  • mala200333 Re: A Chiny... 28.05.20, 19:46
   kkk
   2 godz. temu

   Demonstranci niech się cieszą, że żyją. 30 lat temu to co robią by się skończyło masakrą. A rząd Chin i tak zrobi to co chce i nikt go nie powstrzyma

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka