Dodaj do ulubionych

~~~~~Chiny~~~~~

09.05.21, 22:11

- W Chinach nie mamy internetu, jaki znamy, nie mamy GPS-u, nie mamy właściwie dostępu do maili. Jesteśmy kompletnie odcięci od tego sposobu komunikowania się, do jakiego przywykliśmy - mówi Grzegorz Kapla, autor książki "Chiny bez wzajemności
Obserwuj wątek
    • seremine Re: ~~~~~Chiny~~~~~ 09.05.21, 22:40
      Grzegorz Kapla pisarz i podróżnik, który wydał książkę opisującą jego podróż do Chin, zdradził w TOK FM, że podczas wyprawy musiał nauczyć się zupełnie nowego sposobu komunikacji. - Przywykliśmy do kontaktowania się ze światem za pomocą internetu. Obserwujemy świat na ekranach smartfonów. Fotografujemy, nieustannie sprawdzamy, gdzie jesteśmy, tweetujemy, opowiadamy znajomym o tym, co przeżywamy, wysyłamy im zdjęcia tego, co jemy. Smartfon potrafi przecież rozpoznać nawet muzykę - mówił Kapla. Tymczasem w czasie podróży po Chinach z większością przyzwyczajeń musiał się pożegnać.
    • seremine Re: ~~~~~Chiny~~~~~ 11.05.21, 17:13
      W ubiegłym roku w Chinach urodziło się 12 milionów dzieci. Ale to za mało i aż o sześć milionów mniej niż cztery lata wcześniej. Niektórzy eksperci ostrzegają, że krajowi grozi "demograficzna bomba zegarowa".

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka