Dodaj do ulubionych

~~~~~ Chiny….. ~~~~~

23.03.23, 16:17
— Wbrew pozorom Pekin wcale nie chce, aby Putinowi udało się osiągnąć jego główny cel, jakim jest scalenie wszystkim ziem ruskich. Chińczycy doskonale wiedzą, że Rosja bez Ukrainy to Federacja Rosyjska, zaś Rosja z Ukrainą i Białorusią to imperium
Obserwuj wątek
  • mala200333 Re: ~~~~~ Chiny….. ~~~~~ 23.03.23, 16:17
   Bo … Dla nich Władywostok to znów Haishenwai..
  • mala200333 Re: ~~~~~ Chiny….. ~~~~~ 23.03.23, 16:20
   Chińska armia twierdzi, że amerykański niszczyciel rakietowy USS Milius nielegalnie wpłynął na wody terytorialne Chin w pobliżu Wysp Paracelskich na Morzu Południowochińskim, po czym został z nich przepędzony. Marynarka wojenna Stanów Zjednoczonych — US Navy — zaprzecza tym doniesieniom.
  • black_jotka Re: ~~~~~ Chiny….. ~~~~~ 23.03.23, 18:14
   Putin straszył niedawno Rosjan, że NATO chce rozbić Rosję na mniejsze państwa. Wygląda jednak na to, że w tej kwestii Chiny mogą być zacznie większym zagrożeniem. Kraj ten może bowiem wystawić Moskwie słony rachunek za ewentualne wsparcie w wojnie z Ukrainą, domagając się zwrotu ponad miliona kilometrów kwadratowych rosyjskiego Dalekiego Wschodu, który carskie władze oderwały od Chin w XIX wieku.
   Przygotowania do wysunięcia takich roszczeń już się zaczęły.
  • black_jotka Re: ~~~~~ Chiny….. ~~~~~ 23.03.23, 20:14
   Władimir Putin miał odbyć rozmowę z ważnymi urzędnikami, a w czasie jej trwania nie udało mu się utrzymać nerwów na wodzy. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że prezydent Rosji wypowiedział kilka gorzkich słów o delegacji z Chin
  • black_jotka Re: ~~~~~ Chiny….. ~~~~~ 23.03.23, 20:15
   Xi Jinping odmówił Władimirowi Putinowi? „Chiny nie chcą być kojarzone z przegranymi”
   W najnowszym wpisie pojawiła się krótka analiza dotycząca efektów trzydniowej wizyty prezydenta Chin Xi Jinpinga w Rosji. „Wczoraj Władimir Putin za pośrednictwem łącza wideo odbył spotkanie z osobami nadzorującymi kwestie wojskowe i bezpieczeństwa. Prezydent Rosji podsumował rozczarowujące wyniki swoich rozmów z chińskim przywódcą Xi Jinpingiem. Zdaniem Putina w najbliższym czasie nie należy liczyć na dostawy broni z Chin” – czytamy.
   Z nieoficjalnych ustaleń wynika, że Władimir Putin zgadza się z ekspertami z Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej co do tego, że Chiny kierują się przede wszystkim własnym interesem. „Zakładają, że Chiny poczekają i zobaczą, jak rozwinie się kontratak Sił Zbrojnych Ukrainy (…). Chiny nie chcą być kojarzone z przegranymi” – informuje „Generał SVR”.
  • black_jotka Re: ~~~~~ Chiny….. ~~~~~ 25.03.23, 16:45
   Konflikt między Stanami Zjednoczonymi a Chinami uległ zaostrzeniu. Powód? Jednostki amerykańskiej marynarki wojennej znalazły się zbyt blisko – zdaniem Pekinu – Wysp Paracelskich. Jako terytoria sporne stanowią one prawdziwą sól w oku chińskich władz.
  • black_jotka Re: ~~~~~ Chiny….. ~~~~~ 28.03.23, 22:57
   W sobotę dyktator Władimir Putin ogłosił, że Rosja planuje rozmieszczenie taktycznej broni jądrowej na terytorium Białorusi. Wygląda na to, że plan pokrzyżują mu Chiny, które właśnie zabrały głos w tej sprawie.

   Chiny sprzeciwiły się umieszczeniu rosyjskiej broni jądrowej na Białorusi. Zdaniem MSZ ryzyko strategiczne powinno być redukowane, a nie zwiększane. Poinformowała o tym rzeczniczka resortu spraw zagranicznych Mao Ning na konferencji prasowej.
  • black_jotka Re: ~~~~~ Chiny….. ~~~~~ 29.03.23, 00:59
   Rosyjski producent importuje chińskie komponenty do swoich kamizelek kuloodpornych, które używane są na froncie w Ukrainie - informuje Politico. Portal zebrał dowody w tej sprawie. To dane handlowe, zdjęcia i same kamizelki, które Ukraińcy zabrali z linii walk.
  • black_jotka Re: ~~~~~ Chiny….. ~~~~~ 29.03.23, 17:41
   Chiny zagroziły w środę odwetem, jeśli przewodniczący Izby Reprezentantów USA Kevin McCarthy spotka się z prezydent Tajwanu Tsai Ing-wen. Takie zdarzenie jest zaplanowane na przyszły miesiąc, gdy polityk uda się do Gwatemali i Belize, a po drodze zatrzyma się w Nowym Jorku i Los Angeles. Pekin zastrzegł, że taką wizytę uzna za "prowokację".
  • black_jotka Re: ~~~~~ Chiny….. ~~~~~ 01.04.23, 08:57
   Szefowa Komisji Europejskiej w tym tygodniu ostrzegła Pekin, że rola Chin w wojnie w Ukrainie będzie miała kluczowe znaczenie dla relacji Chiny-Unia Europejska. Prof. Dariusz Filar przekonuje w rozmowie z money.pl, że nie są to słowa rzucone na wiatr.
   Chiny powinny poważnie brać pod uwagę ostrzeżenia Brukseli. Wystąpienie przewodniczącej Ursuli von der Leyen było czymś więcej niż werbalnym ostrzeżeniem politycznym. Z jednej strony Europa zdaje sobie sprawę ze znaczenia Chin w handlu, ale jednocześnie przypomina, że Pekin może stracić relację, w którą już zainwestował miliardy dolarów - podkreśla prof. Filar, który specjalizuje się w makroekonomii.
  • black_jotka Re: ~~~~~ Chiny….. ~~~~~ 01.04.23, 18:29
   W "Foreign Affairs" pojawił się artykuł, który wskazuje na to, że rośnie liczba deklaracji wojennych ze strony chińskich władz oraz partii komunistycznej
   Podkreślają, że nie kończy się na słowach, ale widać też zmiany w polityce Chin. Między innymi zwiększono budżet militarny i jest rozwijana sieć mobilizacji. Budowane są też nowe i remontowane stare schrony przeciwlotnicze
   Możliwy cel to Tajwan, który odgrywa ważną rolę w propagandzie chińskich władz. A główny rywal to Stany Zjednoczone
   Taki konflikt wywołałby skutki, które odczułby cały świat. Między innymi zerwane zostałyby globalne łańcuchy dostaw. Nie jesteśmy na to gotowi
   "Jest za wcześnie", piszą autorzy tekstu, "by powiedzieć, co to wszystko oznacza. Konflikt nie jest pewny ani bliski. Ale w Pekinie zmieniło się coś, na zlekceważenie czego politycy oraz liderzy gospodarek nie mogą sobie pozwolić. Jeżeli Xi mówi, że szykuje się do wojny, głupotą byłoby nie potraktować jego słów poważnie"
  • black_jotka Re: ~~~~~ Chiny….. ~~~~~ 02.04.23, 15:38
   Rosja stała się wasalem Chin, a one nie pozwolą Moskwie na użycie broni jądrowej - stwierdził sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksij Daniłow. Dodał, że ta sytuacja może "wymknąć się spod kontroli, czego Pekin nie potrzebuje". Ukraiński polityk wskazał także człowieka, na którego Chiny będą stawiały na Kremlu i który może być "przyszłym przywódcą Rosji".
  • black_jotka Re: ~~~~~ Chiny….. ~~~~~ 02.04.23, 15:40
   "Status Rosji jako swego wasala"
   - Chiny nie uznają MTK, ale wizyta z pewnością była wyzwaniem dla chińskiej dyplomacji. Przywódca Chin zdecydował się jednak na spotkanie z Putinem. Jestem bardziej niż przekonany, że jego wizyta miała dwa cele: potwierdzić status Rosji jako swego wasala, co nastąpiło m.in. dzięki naszej wytrzymałości, bo jeśli Ukraina nie obroniłaby swojej niepodległości, Rosja nie zostałaby wasalem Chin - wskazał.
  • black_jotka Re: ~~~~~ Chiny….. ~~~~~ 02.04.23, 15:41
   To on może zastąpić Putina
   - Jestem przekonany, że były to też oględziny przyszłego przywódcy Rosji. Zauważyliśmy, że podczas wizyty bardzo dużo uwagi poświęcano (premierowi Rosji Michaiłowi - przyp. red.) Miszustinowi, który otrzymał osobiste zaproszenie do złożenia wizyty w Chinach. To było zaproszenie dla człowieka, na którego Chiny będą stawiały w Rosji - podkreślił Daniłow.
  • black_jotka Re: ~~~~~ Chiny….. ~~~~~ 02.04.23, 15:42
   Odnosząc się do stanowiska Chin wobec wojny w Ukrainie, szef RBNiO zaznaczył, że Pekin opowiedział się w nim za poszanowaniem integralności terytorialnej jego państwa. - Są jednak rzeczy fundamentalne. My mamy cztery punkty, które niejednokrotnie przedstawiał nasz prezydent: powrót do granic z 1991 roku, odpowiedzialność Federacji Rosyjskiej i jej kierownictwa za agresję i zbrodnie w Ukrainie, odszkodowanie wszystkich strat naszego państwa oraz gwarancje bezpieczeństwa dla Ukrainy - wymienił.
  • black_jotka Re: ~~~~~ Chiny….. ~~~~~ 02.04.23, 19:08

   "Powinniśmy się skupić na niedociągnięciach, jakie ukazały się w rosyjskiej logistyce wojskowej i zaopatrzeniu", a Chiny muszą przygotować się na podobne wyzwania, "gdy będziemy rozważać przyszłe przekraczanie mórz, przejmowanie wysp" i inne ryzykowne operacje – napisano w odniesieniu do Tajwanu na łamach czasopisma wydawanego przez chińską agencję opracowującą technologie wojskowe.
   19:01
   Chińscy eksperci analizowali między innymi wykorzystanie przez Rosję pocisków hipersonicznych w kontekście rozwoju takiej broni przez Chiny. Zwracali też uwagę na użycie przez żołnierzy ukraińskich komunikacji za pośrednictwem satelitów Starlink. Ostrzegali, że Chiny muszą opracować własny system takich satelitów i znaleźć sposoby na unieszkodliwienie systemu nieprzyjaciela
  • mala200333 Re: ~~~~~ Chiny….. ~~~~~ 03.04.23, 07:45
   Chińscy analitycy wojskowi uważnie śledzą rosyjską inwazję na Ukrainę w poszukiwaniu wskazówek przydatnych w wypadku ewentualnego ataku na Tajwan: od wagi linii zaopatrzenia, przez wykorzystanie satelitów, po skuteczność gróźb jądrowych - pisze "The New York Times".
  • black_jotka Re: ~~~~~ Chiny….. ~~~~~ 03.04.23, 18:32
   Nic nie napędza mocarstw tak, jak rozwój gospodarczy. W ocenie eksperta Chiny królują w tym segmencie i już dawno zostawiły Rosję Putina daleko w tyle.

   - Widzimy wyraźnie, że nastąpiła zamiana ról. W tej chwili Chiny są silniejsze od Federacji Rosyjskiej o 10 do 12 razy. To są już zupełnie inne rzeczywistości -
  • black_jotka Re: ~~~~~ Chiny….. ~~~~~ 04.04.23, 03:24
   Chiny zrewidowały swoje stanowisko w sprawie Wysp Kurylskich. Jak donosi "Kyodo News", powołując się na własne źródła, stanowiska Pekinu wobec tego terytorium jest obecnie "neutralne".
   Efekt wizyty w Moskwie?
   Agencja informacyjna zauważa, że prezydent Chin Xi Jinping nie uznał Wysp Kurylskich za część Japonii podczas ostatnich rozmów z Władimirem Putinem w Moskwie. W tym sporze "nie opowiada się po żadnej ze stron”.
   W ten sposób Xi odszedł od stanowiska Chin, które obowiązywało przez prawie sześć dekad. W 1964 roku chiński przywódca Mao Zedong uznał cztery sporne Wyspy Kurylskie za terytorium Japonii. Następnie w lipcu publicznie powiedział przedstawicielom Socjalistycznej Partii Japonii, że Wyspy Kurylskie "muszą zostać im zwrócone”.
  • mala200333 Re: ~~~~~ Chiny….. ~~~~~ 05.04.23, 05:50
   Wpadka redaktorów najważniejszego w Chinach dziennika - "Renmin Ribao". W jednym z tekstów, po słowie "towarzysz" zapomniano dopisać nazwisko. I to nie byle jakie: przywódcy Chin Xi Jinpinga. Cały nakład gazety poszedł na przemiał.
  • black_jotka Re: ~~~~~ Chiny….. ~~~~~ 06.04.23, 02:05
   Pomoc Chin dla Rosji byłaby historycznym błędem - ostrzegł Jens Stoltenberg na zakończenie spotkania szefów MSZ państw NATO. Szef Sojuszu mówił w Brukseli również o dalszym rozszerzaniu działania Sojuszu, nie tylko przez członkostwo Szwecji.
  • mala200333 Re: ~~~~~ Chiny….. ~~~~~ 06.04.23, 11:32
   Macron powiedział podczas swojej podróży, że Pekin może odegrać "główną rolę" w znalezieniu drogi do pokoju w konflikcie i z zadowoleniem przyjął "gotowość Chin do zaangażowania się w rozwiązanie".
  • black_jotka Re: ~~~~~ Chiny….. ~~~~~ 08.04.23, 00:02
   64.media.tumblr.com/9541cfc1e43ead1aa822c8031dd4bcf1/tumblr_oq3o3w8Pky1v8i1xoo1_500.jpg
  • black_jotka Re: ~~~~~ Chiny….. ~~~~~ 08.04.23, 00:03
   Radosław Pyffel, ekspert Instytutu Sobieskiego, przedstawiciel Polski w Azjatyckim Banku Inwestycji Infrastrukturalnych, autor książki "Biznes w Chinach" w rozmowie z Wirtualną Polską mówi wprost: - Toczy się subtelna gra między mocarstwami, za zasłoniętą kurtyną, a każdy oczywiście chce ją wygrać na swoją korzyść.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka