Gość: życzliwy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.12.04, 19:37 Uprzejmie donoszę, że uważam, iż ludzie są życzliwi. Życzliwy Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: dziadek Re: Sondaż OBOP: Polacy wobec siebie raczej oboję IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.12.04, 20:15 i to jest przerażające - kiedy koścół, szkoła, no i media zaczną wspierać rodzinę nie w tematach zastępczych (np. aborcja) ale w wychowaniu, w dawaniu świadectwa życzliwości - nie tylko od święta, ale na każdym kroku - tej życzliwości, chciałoby się powiedzieć tej minimalnej, ale częstej i szczerej a nie na pokaz. Życzliwości powodującej uśmiech, lub dające trochę otuchy tym, której tego braknie. Powstrzymanie się od złośliwości, pokazywania swojej siły, bezwzględności. Mój Teść zawsze mówił nigdy nie jesteś za biedny, byś nie mógł pomóc biedniejszemu, sam dawał temu wielokrotne świadectwo, a był głową rodziny, w której problemów nie brakowało. Odpowiedz Link Zgłoś
marek_m_pl KALI MÓWIĆ ... 27.12.04, 10:17 - KALI ROBIĆ ZA BIAŁEGO MURZYNA - KALI BYĆ JAK WREDNA MAŁPA. BO NIE MIEĆ INNEGO WYJŚCIA, KIEDY PRACOWAĆ ZA BANANA ... i 2 ORZECHY p. 12 GODZIN .... a wy sie kur... dziwicie czemu ludzie są wściekli ? no bo ich DYMAJĄ noo ... !! wielka zagadka ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: LichtTrager KALEGO DYMAĆ INNE KALI IP: *.it-net.pl 27.12.04, 13:37 Więc Kali się nie dziwić tylko robić tak, żeby nie dymać i nie dać się dymać i być życzliwy bo jak nie to filozofia Kalego być góra i wtedy to dopiero być dymanko. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ur A KIEDY TO POLACY NIE BYLI ' DYMANI' ? IP: *.53.194.203.acc03-dryb-mel.comindico.com.au 27.12.04, 14:16 Polacy bez wzajemnego dymania sie przestali by byc Polakami.NIE WIERZA NIKOMU, WIERZA W TO, ZE KAZDY CHCE ICH WYDYMAC,SA STRASZNIE CZUJNYM NARODEM,ale dymac ich mozna bez problemow, bo zawsze beda sie czuli wydymani. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Miś Ludzie sobie pomagaja w razie potrzeby IP: *.client.comcast.net 27.12.04, 16:07 Ludzie naleza do istot stadnych lub spolecznych. W naszej naturze jest pomagac innym ludziom, ktorych uznajemy za przynaleznych do naszego stada. Jednak taj pomocy udzielamy w razie potrzeby. W duzym miescie jest przyjete aby nie wtracac sie w obce sprawy. Moze to byc interpretowane jako objetnosc, szczegolnie przez ludzi ze wsi przyzwyczajonych do innej postawy. Ja urodzilem sie i przezylem pierwsze 14 lat na wsi gdzie niemal kazdy znal, pozdrawial i interesowal sie innymi ludzmi. Potem w Warszawie, czy teraz w Teksasie nie znam sasiada mieszkajacego o dwa domy dalej. Aczkolwiek ten sasiad zatelefonowal na policje gdy widzial, ze zlodzieje wlamuja sie do mego samochodu. W Polsce problemem jest postawa wyrazona przez marek_m_pl, ktory oskarza innych o wykorzystywanie go, bo musi on pracowac. W moim przekonaniu jest to postawa wdrozona ludziom w PRL - "Kazdemu wedlug jego potrzeb, a kazdy wedlug swoich mozliwosci". Byla on tlumaczona na "czy sie stoi czy sie lezy to pensja sie nalezy". Ale wiadomo od czasow biblijnych, ze manna z nieba nie spada. I ludzie w Polsce sa ciagle tym sfrustrowani. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: odejdź_żydokomuno! Jak na produkt RZĄDÓW ŻYDOKOMUNY, to i tak nieźle IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.12.04, 11:35 Wywalimy rządy żydokomuny, to i obywatele Polski bedą inni. Inne też będą instytucje badające opinię publiczną - bedą niezależne od żydokomuny. Odpowiedz Link Zgłoś
venus99 Re: Sondaż OBOP: Polacy wobec siebie raczej oboję 26.12.04, 20:32 jasne,że tak. ja mam najwięcej życzliwości dla Giertycha,Kaczorów,Wassermanna,wielbicieli gen.Pinocheta z ryngrafem, hienę Wołka - drobnego nienawistnika i kłamczuszka,Miodowicza,Macierewicza i wszystkich ich kolegów. gwoli sprawiedliwości nie zapominam o ich debilnych kolegach z lewicy którzy z olbrzymim talentem i jeszcze wiekszym zapałem zmarnowali największe poparcie wyborcze. Odpowiedz Link Zgłoś
venus99 Re: polak to biedal i niewolnik 26.12.04, 20:59 ty frajerze nie jesteś francuz tylko palant. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: esteta Re: polak to biedal i niewolnik IP: *.tju.edu 27.12.04, 01:56 venus99 napisał: > ty frajerze nie jesteś francuz tylko palant. o nie, to jest palant i francuz czyz to nie jest jednoznaczne:) w folklorze amerykanskim francuz jest synonimem smierdziela, niemyjacego sie smroda, to dotyczy francuzek takze :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jędrzej "w amerykańskim folklorze..." IP: 5.2.* / *.chello.pl 27.12.04, 13:00 "Amerykański folklor"... też mi autorytet i krynica mądrości... Dla dzisiejszego polskiego półinteligenta akurat, ale przecież nie sami półinteligenci, wbrew pozorom, w Polsce zostali. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: esteta Re: Sondaż OBOP: Polacy wobec siebie raczej oboję IP: *.tju.edu 27.12.04, 01:49 Caly tytul Sondaż OBOP: Polacy wobec siebie raczej obojętni, nieco złośliwi i tylko trochę życzliwi Z tym "troche" to troche przesada. Pozytyw ze obojetnosc goruje. Powinno byc, ze zabrzmie naukowo, indeferentyzm z usmiechem. Prof. Antoni Sułek wyszczegolnij kategorie religijnych/wierzacych i innnych. Ale przeciez w Polsce wiara jest jarmarczno-odpustowa. To nie jest zadna kategoria. I za to nie kocham pana, panie Sułku :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kr Polacy lubia sie nielubic ale i tak przedkladaja IP: *.abhsia.telus.net 27.12.04, 02:28 swoje towarzystwo nad innych. Przynajmniej w wiekszisci. Odpowiedz Link Zgłoś
serwal Polacy wobec siebie 27.12.04, 08:39 Niestety - potwierdzam - ten artykół to szczera prawda. Im dalej na północny- zachód Polski tym ludzie są bardziej: podstępni, złośliwi, wyobcowani, pazerni, szkodzący sobie na wzajem, mający wielkie mniemanie o sobie, uważający siebie za "biednych i pokrzywdzonych", mający niskie pobudki emocjonalno-moralne, egoistyczni, pieniacze, zaczepiający innych pod byle pretekstem, szukający okazji do zwady ... Mieszkałem kilka lat w zachodniopomorskiem i wiem coś o tym. Odpowiedz Link Zgłoś
serwal Re: polak to biedal i niewolnik 27.12.04, 08:50 "te biedne polakow !!!!! pracuja dla innych i zarabiaja guwno,obcokrajowce polakow ponizaja ,a polak zadowoloni: a to sie nazywa niewolnistwo i glupota !!!" To, niestety, prawda. "polak nie potrafi w swiata finansow nic i to widac !!! france telecom juz wzystko kontroluje,czyli telewizja ,komorki ,a nie dlugo panstwo !!! francuzi sa dumni ze kontroluja ,ponizaja inne narodowosci z pieniadziami !!! nigdy polska bedzie bogata, respectowana i wolna poki bedzie miala 90 % rynek w rekach obcokrajowcow i poki bedzie sie ponizala dla pieniadze !!!" Masz rację. "polak nie potrafi pokazac co jest wart na poziom swiata bo kradnie,klamie i nie ma zadne honoru w biznesu i w zyciu!!" To też prawda. "zyd jest honorowy i z nim mozna uratowac polske ale z polakami nigdy !!!!" Tu się nie zgadzam. Ratujcie nas przed żydowskim honorem. "jedyna co zostalo polakow to religia (za 5 lat zobaczymy ),i ladne kobiety troche !!!" W rzeczy samej. "nawet coraz wiecej kobiety leca na obcokrajowcow sie ponizac i sie przedawac jak szmaty za pizza albo za niemiecki samochod bo sa naivne ,glupie ale ladne i to tylko sie lyczy na zachod!!!" To prawda. "polka to swiety interes dla obcokrajowcow :troche kosztuje ale w lozku zawsze jest przyjemnie (miec modelka w lozku za darmo ):francuzi,wlochy,niemcy,cala europa lubi polskiej cipki!!!" Masz rację. "jedyna rada dla polakow :LPR,pis ktory mysli o polskie interesow ,jak nie oni to zginecie jako narod ktory nie potrafi pokazac swiatu ile jest wart jak francja pokazuje od dawna swietnie z wlasnimi markami (channel,renault,france telecom etc....) ." Tylko poglądy narodowe są w stanie uratować Polskę. Poglądy, które trzeba wcielać w życie począwszy od siebie samego. Polacy liczcie tylko na siebie. Za dużo miłośników Targowicy jest wśród nas. "c la vie mes chères polonais,vous aimez vous faire baiser par les etrangers surtout les polonaises ,ces salopes de merde !!!" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: smierdzacy ser francuz pisze prawde o koncu polski IP: *.client.comcast.net 27.12.04, 10:15 co prawda nie chce sie zabojadowi uzywac poprawnej polszczyzny, ale kij mu w oko, ma racje ze polska zostala ku.. francuzka, sprzedalismy im wszystko, zostalismy zuzyta ku.. i zniewolona prostytutka. polski juz nie ma, tylko glupie buraki napakowane patriotyzmem oszolomow koscielnych ciagle uwazaja ze sa polakami, nie, jestescie francuzkimi ku..mi, biorace w odbyt od zabojadow. smutny koniec kosynierow, ha, ha, ha, sprzedali polske komunistyczne ku.., ha, ha, ha, ubeckie pedaly liza zabojadom, ha, ha, ha, zwincie sobie wasza choragiewke w rurke i wpakujcie ja sobie bez smaru, wy sprzedawcze komunistyczne buraki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: go.go Re: polak to biedal i niewolnik IP: 81.219.126.* 27.12.04, 13:18 serwal ty francuzie Odpowiedz Link Zgłoś
serwal Polak to biedak i niewolnik 27.12.04, 15:57 Jednak, zwykle kibicowałem Angolom, bo Francuzi - od czasów Napoleona - nie umieją walczyć. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: babe Re: polak to biedal i niewolnik IP: *.fbx.proxad.net 27.12.04, 08:54 Po polsku juz nie, a po francusku jeszcze nie... potrafi poprawnie napisac. I do tego glupoty wypisuje. Pauv' con sans nationalié ni patrie ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: p Re: polak to biedal i niewolnik IP: 217.8.163.* 27.12.04, 09:21 Bolesne, ale prawdziwe. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: resoviens Podkarpacie kolebką dobroci IP: *.ruch.com.pl / *.ruch.com.pl 27.12.04, 09:23 i wielkoduszności nie mylić z ciemnogrodem Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wujek Dobra Rada Re: Podkarpacie kolebką dobroci IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.12.04, 09:35 Ale też głupków i prymitywów tu masa... :) ale dziewczyny piekniejsze i Ukraina blisko!! :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: resoviens Re: Podkarpacie kolebką dobroci IP: *.ruch.com.pl / *.ruch.com.pl 27.12.04, 12:44 debili Ci w naszym kraju dostatek a kobiety to tak !! nasze ;) Odpowiedz Link Zgłoś
serwal Re: Podkarpacie kolebką dobroci 27.12.04, 15:58 Gość portalu: resoviens napisał(a): > i wielkoduszności > > nie mylić z ciemnogrodem Ja bym to rozszerzył na całą Galicję. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: an Re: Sondaż OBOP: Polacy wobec siebie raczej oboję IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.12.04, 09:33 być może francuzi tacy wspaniali, bo w latach 40 niemcy pozostawili tam sporo swoich nordyckich genów. A tak poważnie, na francuski dobrobyt harowało pół Afryki, dlatego nie ma się co tak nadymać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mr Lusiek jak nas sobie kreujecie, tak teraz jest IP: 195.136.126.* 27.12.04, 09:40 nieufność, podejrzenia, zawiść, nawet was już nie cierpię, kogo lubię ? nikogo i niczego /czuje, że jestem manipulowany mediami/ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Polak Re: Sondaż OBOP: Polacy wobec siebie raczej oboję IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.12.04, 09:41 To co pisze "francuz" nie jest odkrywcze ani tez nowe ale prawdziwe.W kazdej nacji sa szuje i megaszuje.W Polsce megaszuj jest wiecej anizeli wesz na glowie francuskiej arystokracji XIIw....co prawda to prawda!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Schuja Re: Sondaż OBOP: Polacy wobec siebie raczej oboję IP: *.dip0.t-ipconnect.de 27.12.04, 11:15 Drogi panie! Prosilbym moim nickiem nie wycierac sobie geby. Moje stanowisko do tematu aktualnej dyskusji okresle wkrotce. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: human Re: Sondaż OBOP: Polacy wobec siebie raczej oboję IP: *.netcologne.de 27.12.04, 09:45 warunkiem harmoni zycia jest tolerancja,niewazne kto i gdzie sie urodzil. > Uprzejmie donoszę, że uważam, iż ludzie są życzliwi. > > Życzliwy -zgadzam sie z tym cytatem Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: semur człowiek wielki-naród żaden!! IP: 81.210.69.* 27.12.04, 09:52 to (lub coś w przybliżeniu) to już powiedział niejaki Cyprian Kamil Norwid. Więc "nihil nove sub sole" - jakimi dupkami byliśmy to jesteśmy i ten stan rzeczy nie ulega zmianie na przestrzeni wieków. Dlaczego? Oczywiści wina komuny: dobrze, że się zdarzyła bo na kogo byśmy swoje dziadostwo zwalali. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: M@ROL KALI MÓWIĆ .... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.12.04, 10:30 - KALI ROBIĆ ZA BIAŁEGO MURZYNA - KALI BYĆ JAK WREDNA MAŁPA. BO NIE MIEĆ INNEGO WYJŚCIA, KIEDY PRACOWAĆ ZA BANANA ... i 2 ORZECHY p. 12 GODZIN .... a wy sie kur... dziwicie czemu ludzie są wściekli ? no bo ich DYMAJĄ noo ... !! wielka zagadka ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lolek Re: Sondaż OBOP: Polacy wobec siebie raczej oboję IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.12.04, 10:45 chciwość i zazdrość nas zje daliśmy się jej ponieść musimy zwrócić większą uwagę na inne wartości niż pieniądze Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Schuja Re: Sondaż OBOP: Polacy wobec siebie raczej oboję IP: *.dip0.t-ipconnect.de 27.12.04, 11:23 Lolek! Jak beda pieniadze ( u wszystkich ), zmniejszy sie chciwosc i zazdrosc. Prawda stara jak swiat. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: znajacy życie. Re: Sondaż OBOP: Polacy wobec siebie raczej oboję IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.12.04, 10:58 Niestety-Francuz ma rację.Polak Polakowi wilkiem.Prawda jest taka,że rodakowi pomożesz a on ci nóz w plecy wsadzi.Wszechobecna zlośliwość,pazerność i mściwość.Miałem kolegów którzy wobec mnie potrafili sie sk....wić za 50 zł. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Schuja Re: Sondaż OBOP: Polacy wobec siebie raczej oboję IP: *.dip0.t-ipconnect.de 27.12.04, 11:28 Aco pisalem powyzej? Chodzi tylko o monety. Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Lykos Ludzie! Bądźcie dla siebie życzliwi! IP: 150.254.85.* 27.12.04, 11:03 Osobiście odbieram moje otoczenia za raczej życzliwe. Może to kwestia tego, że obracam się raczej w kręgach katolickich? Może też sam staram się być życzliwy wobec innych i inni odpłacają mi tym samym? A może nie stanowię zagrożenia dla otoczenia (wypadłem z wyścigu szczurów)? Może życzliwość części mojego otoczenia wynika z jej wiejskiego pochodzenia (mam żonę ze wsi i bywam u teścia w prawie wszystkie soboty i niedziele)? Może moja wiara w ludzi (związana zapewne z wiarą religijną) utrudnia mi rozszyfrowanie nieżyczliwości ludzkiej i ludzie wydają mi się lepsi, niż są w rzeczywistości (czyli jestem naiwny)? Często dziwią mnie napastliwe posty na tym forum. Może to kwestia tego, ze patrzę na świat przez katolickie okulary, ale wydaje mi się, ze najbardziej napastliwe są posty przeciwników Kościoła katolickiego. Wyniki badań OBOPu potwierdzają moje odczucia. Zwłaszcza brak wiary u tych ludzi, że inni mogą kierować się motywami innymi, niż żądza pieniądza. Rodacy! Wierzcie w ludzi! Gdy sami będziecie dla nich dobrzy, inni też tacy będą dla Was! Przynajmniej duża część. A resztą nie warto się przejmować. Niech żyje optymizm! Amen. Odpowiedz Link Zgłoś
ewa.72 Re: Sondaż OBOP: Polacy wobec siebie raczej oboję 27.12.04, 11:28 bzdura mieszkam w zachodniopomorskim nie zauważyłam żeby w tym rejonie ludzie byli szczególnie chamscy i złośliwi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Herodot Niestety racje ma ta dwujęzyczna kanalia.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.12.04, 11:50 .... znad sekwany. Jak łatwo kupić polskę, a co dopiero polkę. Jedno i drugie nadstawia się jak może. Niedługo Niemcy będą drugą Trucją, polska Drugim Marokiem. Proponuje zawczasu wprowadzić jezyki urzedowe: arabski, francuski, angielski, niemiecki i rosyjski. W końcu jako przyszła kolonia moze cos zyskamy. Cyklicznosc historii sugeruje kolejna wyprawe na Moskwe, tym razem pod dowódctwem Albullaha, powstania pod wodzą potomków Leppera.... Tytanic juz był - 9/11. ZYCZLIWY NARÓD POSZEDŁ NA DNO... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Schuja Re: Niestety racje ma ta dwujęzyczna kanalia.. IP: *.dip0.t-ipconnect.de 27.12.04, 13:56 Jestes niekonsekwentny. Przyznajesz racje Francuzowi a jednoczesnie piszesz o nim kanalia. Ja to odczytuje jednoznacznie. Uznajesz jego argumenty , bardzo cie to boli, i probujesz sobie poprawic samopoczucie obrazajac go grubiansko. Nie tedy droga kolego.Albo idz do psychoanalityka i zaplac mu za pare sesji na wersalce albo zgryz te prawde w sobie i staraj sie nadal zyc wg wlasnego modelu zycia.Chamska reakcja nic a nic ci nie pomoze a jezeli jednak to widocznie nie nalezysz do grona tych osob , do ktorych cie zaliczylem czytajac twojego posta.Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Esmeralda Re: Niestety racje ma ta dwujęzyczna kanalia.. IP: *.onlink.net 27.12.04, 15:40 a jaki z niego Francuz? Jakim cudem mowi (belkocze) po polsku. Jest to jakas menda z polskiej rodziny, ktora uwaza sie za Francuza. A tak na marginesie sprawy to dla mnie Francuzi nie sa zadnym autorytetem poniewaz klamia i oszukuja jak rzadko kto potrafi . Mieszkam w miasteczku gdzie 55% mieszkancow uwaza sie za Francuzow. Do tego brudasy az za leb drze. Nie trzeba byc jasnowidzem zeby zgadnac gdzie mieszkaja Francuzi. Brud i balagan w okol domu wskaze ci pochodzenie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Schuja Re: Niestety racje ma ta dwujęzyczna kanalia.. IP: *.dip0.t-ipconnect.de 27.12.04, 16:24 Esmeralda, Esmeralda. Widze , ze ty zez cierpisz bardzo z powodu Twojej polskosci.Pamietaj!Najgorsza jest nienawisc.Zaciemnia totalnie rozum.Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Schuja Re: polak to biedal i niewolnik IP: *.dip0.t-ipconnect.de 27.12.04, 12:06 Faktem jest , ze pewne ujemne cechy polskiej spolecznosci realnie egzystuja.Przychylam sie do zdania niektorych , ze odpowiedzialnosci za to szukac nalezy w zaszlosciach historycznych tego narodu ; rozbiory,powolna utrata i rozwodnienie spoleczno i politycznotworczej warstwy spoleczenstwa a w nastepstwie erupcja najbardziej zacofanej warstwy spolecznej jako Erzatz i uzupelnienie.W warstwie tej dominujaca role graja potomkowie ideologoczni Jakuba Szeli , lumpenproletariatu ( w dzisiejszym wydaniu byli najemni w PGR- ach ),jak rowniez ogromna grupa tzw.chloporobotnikow.Zmiany ostatniego 60- lecia sa oczywiscie wynikiem rzeczywistosci politycznej tego okresu na tych terenach.W sumie na dzien dzisiejszy spoleczenstwo posiada wszystkie te negatywne cechy , wymienione w dyskusji i nic tu sie nie da na chybcika zrobic. Nie NAUCZY sie honoru kogos, kto tego nie wyniosl z tradycja i wychowaniem z domu.Tak samo nie wpoi sie zasad moralnych temu , kto zawsze chcial miec wiecej kosztem innych.Kosciol , wbrew pozorom tez ,tu niewiele pomoze , bo faryzeuszostwo ogromnej czesci mieszkancow wsi i miast jest wszystkim znane ( KALI wziasc - KALI dac? ).Jednym slowem , to wymaga przeplywu duzo wody w Wisle , zanim w Polsce bedzie mozna ze satysfakcja powiedziec " jestem dumny , ze jestem Polka/Polakiem. Wykluczam tutaj wszelkie hurrapatriotyczene zawolania z prawa czy lewa . Z fanatykami czy marzycielami obojetnie jakiej masci nie dyskutuje. Natomiast chetnie odpowiadam kazdemu , u kogo zobacze piane na ustach. Pozdrowienia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: FieldUS Re: Sondaż OBOP: Polacy wobec siebie raczej oboję IP: *.crowley.pl 27.12.04, 12:08 A coz to jest zyczliwosc ??? Wczoraj 26.12 - drugi dzien swiat, sytuacja mnie "zamordowala". Starajac sie byc zyczliwym, uprzejmym czlowiekiem, zauwazulem ze jakas pani chce wycofac samochodem z parkingu, wiec zachamowalem i czekalem az wyjedzie (wyszla z mszy i parking jest przy kosciele), po wykonaniu manewru maz tej pani siedzacy jako pasazer zaczal w moim kierunku wykonywac obrazliwe gesty itp, wiec mocno zdziwiony pojechalem za nimi i gdzy sie zatrzymali wyszedlem z usmiechem i milym dzien dobry panstwu z samochodu, facet zapytac niegrzecznie czego??? wiec zadalem pytanie co mial na mysli wykonujak takie a nie inne gest w moim kierunku.... wot zaczal na mnie napadac, ze jak ja jezdze, z jaka predkoscie i w ogole jakim prawem jechalem za nim... Hehe.... nastepnym razem zastanowie sie czy nie uderzyc w takie "wymuszajace" autko i nie zarobic na takich ludziach tudziez ich ubezpieczeniu :) Ale nie, mimo wszystko pozostane milym, sympatycznym i niezlosliwym kierowca :) Pozdrawiam cieplo :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tse-tse NIESTETY JEST TO SZCZERA PRAWDA!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.12.04, 12:28 Aby to sie zmienilo bedzie potrzeba kilku pokolen. Juz obserwujac nasza mlodziez licealna widze pewien postep. Podobno przed wojna bylo lepiej w tym wzgledzie. PRL zrobil tu swoje. Dybuk PRLu ciagle w nas siedzi! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: go.go Re: TO NIE JEST SZCZERA PRAWDA!!! IP: 81.219.126.* 27.12.04, 13:16 Gość portalu: tse-tse napisał(a): > Podobno przed wojna bylo lepiej w tym wzgledzie. Aż się chce zapytac przed którą wojną, bo jako naród historię mamy dośc skomplikowaną i trudną-delikatnie ujmując. dziś powoli wyłazimy z dołka, pytanie czy wystarczy mądrości, uczciwości, odwagi? To co w artykule to odbicie w nastrojech społecznych sytuacji trudnej: na szczytach władzy( erozja elit, autorytetów), dla wielu rodzin(problemy ekonomiczne,brak pracy albo bezwzględny wyścig szczrów) oczywiście ,ze odbija się to zmęczeniem, zobojetnieniem i to bardzo ludzka (a nie wyłącznie polska ) normalna reakcja- ładownie do tego jakiś "cech narodowych" to duże nadużycie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cs Re: TO NIE JEST SZCZERA PRAWDA!!! IP: *.k29.webspeed.dk 27.12.04, 18:20 Wszystko to dotyczy rowniez Polakow na tzw. Zachodzie, tam nie ma mowy o biedzie, braku pracy, zlych warukach zycia, ale nasze wlasnie cechy narodowe zawsze wybijaja sie na czolo. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: go.go Re: TO NIE JEST SZCZERA PRAWDA!!! IP: 81.219.126.* 27.12.04, 21:44 tylko pomyśl cs kto wyjezdżał i dlaczego. większość to emigracja ekonomiczna...... na tzw.Zachodzie za pożyczone pieniądze na dorobku i często z kasą... wysyłaną do Polski Odpowiedz Link Zgłoś
amrra Re: polak to biedal i niewolnik 27.12.04, 12:49 Juz to kiedyś było..taki sam post, ta wybiórczość argumentów, sięgnięcie do poziomu instynków ( hi hi..a może raczej własnych kompleksów) Darogi"francuzie"roztaczasz tak intensywny "zapach" wschodu, ze nie można pomylić Cię z francuzkimi perfumami jak mawiali Polacy dawno temu, gdy ryż był rarytasem "I w Paryżu nie zrobią z owsa ryżu" Odpowiedz Link Zgłoś