Dodaj do ulubionych

Szczawnica - poradźcie

07.04.04, 10:39
Chcę wybrać się z dwójką maluchów do Szczawnicy. Czy ktoś mógłby polecić
jakiś czysty, przyjazny dzieciom pensjonat, ze stołówką, w pobliżu tras
spacerowych/parku? Byłoby fajnie, gdyby był tam plac zabaw.

Dzięki,
Nela

Obserwuj wątek
    • jazz75 Re: Szczawnica - poradźcie 21.04.04, 21:29
      dołaczam się do prosby, tez się tam chce wybrać
      pozdrawiam
      aska
    • atena74 Re: Szczawnica - poradźcie 23.04.04, 13:10
      Przydatne adresy:
      www.agrowczasy.com/pieniny1/szczawnica/
      www.meteor.turystyka.pl (mapka Szczawnicy)
      www.siekierki.pieniny.net
      www.pieniny.turist.pl
      www.szczawnica.pl (baza noclegowa)

      W Szczawnicy byłam rok temu – bez dziecka – ale za to w zaawansowanej ciąży.
      Trafiłam na rewelacyjną pogodę, więc spędzałam cały czas na „dotlenianiu się”,
      spacerowałam, spacerowałam i jeszcze raz spacerowałam (a jest gdzie).
      Generalnie Szczawnica to mała miejscowość, wg mnie stworzona dla rodzin z
      małymi dziećmi, ja na pewno jeszcze tam wrócę – tym razem już z córcią .
      Zatem do rzeczy:
      Mieszkałam w Willi DST Marta (www.dptmarta.pl)
      Zalety: pokoje z łazienkami (prysznic), łóżka – jedyneczki, fotele, krzesła,
      stolik, telewizor, czajnik elektryczny. I co najważniejsze usytuowanie – ścisłe
      centrum. Pensjonat znajduje się przy głównej ulicy, w parku – gdzie jest
      mnóstwo alejek, po których dzieciaki mogą poszaleć, a dosłownie po drugiej
      stronie ulicy jest zejście do wyciągu Palenica i rzeki Grajcarek. Przy wyciągu
      mostek, po którym przechodzi się na ścieżkę rowerowo – pieszą. Fantastyczne
      miejsce – ścieżka b. długa, ławeczki, wzdłuż rzeczki, można wrócić tą samą
      trasą lub przez miasto.
      Wady: usytuowanie zbyt blisko ulicy – ciągły hałas, dzieci samych raczej nie
      wypuścicie, a wieczorami młodzież wracająca z dyskotek .
      Gdybyście jednak zdecydowały się na ten pensjonat – poproście o zakwaterowanie
      w tylniej części, tam jest dobudowany taki nowy pawilonik, może tam hałas nie
      dociera.
      Inne kwatery, które polecam:
      Willa pod Kanią (www.pieniny.turist.pl/kania) – bliziutko centrum
      Pensjonat Czarda (www.czarda.nrs.pl) – trochę daleko, nie wiem jakie ceny
      Kwatery K.J. Polaczyk (www.pieniny.turist.pl/szalay21)
      Pensjonat Pod górkami (www.podgorakami.szczawnica.iap.pl) – mój faworyt.
      Wyżywienie:
      Nie korzystałam z usług Willi Marta. Śniadania robiłam sama – wokół kilka
      małych sklepików spożywczych.
      Natomiast obiady jadałam w typowych jadłodajniach:
      1. Jadłodajnia Pod siekierkami – centrum, b. mało stolików, dużo ludzi, długie
      kolejki – ale jedzonko tanie i pyszne (www.siekierki.pieniny.net) – dla mnie nr
      1.
      2. W bliskim sąsiedztwie w/w Jadłodajnia Boży Dar.
      3. Na końcu „spacerniaka” wzdłuż Grajcarka – Jadłodajnia Obiady Domowe u Zosi
      (ul. Flisacka).
      4. Warto wstąpić do knajpki „Koci zamek” (ul. Główna przy wjeździe do miasta) –
      b. drogo, cennik wywieszony na zewnątrz. Ale wystrój wnętrza przepiękny, kilka
      kondygnacji. Warto wejść chociaż na kawę, żeby to zobaczyć i to najlepiej na
      ostatnie pięterko.
      5. Generalnie szukajcie kwater w centrum: ul. Główna (ale tylko małe numery,
      np. Główna 100 to już b. daleko), Park Dolny, Park Górny, ul. Zdrojowa, ul.
      Jana Wiktora, ul. Szalaya (tylko początkowe numery).

      No mam nadzieję, że trochę pomogłam. Życzę miłego wypoczynku. Jeżeli macie
      jakieś pytania to piszcie na mój adres.
      I gratuluję wyboru miejscowości.
      Ps. Polecam książeczkę, którą kupiłam w zeszłym roku w Empiku „Szczawnica.
      Informator turystyczny” z fantastyczną mapką miasta, zapłaciłam niecałe 8 zł.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka