Gość: I.LEŚNIKOWSKI
IP: *.um.gov.pl
21.12.06, 16:19
Sylwester na drogach
Organizacja „Spotkania Sylwestrowego 2006/2007” na placu Biegańskiego
spowoduje zmianę w organizacji ruchu drogowego wokól miejsca imprezy.
Zamknięcie dla ruchu kołowego „Łącznika” pod Ratuszem nastąpi o godz. 11.00.
Wprowadzony zostanie zakaz parkowania na chodniku przy ul. Śląskiej – odcinku
od Urzędu Miasta do pl. Biegańskiego od godz. 16.00.
Zakaz parkowania na ul. Waszyngtona – odcinek pomiędzy ul. Nowowiejskiego i
Śląską zostanie wprowadzony zostanie od godz. 17.00. Ruch kołowy na pl.
Biegańskiego (relacje wschód – zachód) zostanie zamknięty o godzinie 21.30.
Odcinek ul. Szymanowskiego pomiędzy ulicami Nowowiejskiego i Śląską zostanie
zamknięty dla „Taxi” o godz. 23.00. Pozostałe zamknięcia dla ruchu kołowego
zostaną wprowadzone przez Policję w oparciu o aktualną sytuację w terenie, i
tak:
- nastąpi zamknięcie Al. NMP od skrzyżowania z al. Kościuszki –
Wolności do ul. Popiełuszki,
- ul. Dąbrowskiego zostanie zamknięta za wlotem ul. Racławickiej,
- - ul. Śląska zostanie zamknięta od ul. Waszyngtona (od Urzędu
Miasta ) w kierunku pl. Biegańskiego,
Na pół godziny przed pokazem ogni sztucznych zostanie zamknięty ruch kołowy w
ciągu ul. Śląskiej przy skrzyżowaniu z ul. Kopernika, ul. Waszyngtona przy
ul. Nowowiejskiego. Zostanie zamknięta brama w ciągu ul. Szymanowskiego (od
ul. Nowowiejskiego), ze względu na prace przygotowawcze do imprezy prowadzone
na pl. Biegańskiego od godz. 21.30 zostaną wprowadzone objazdy poszczególnych
linii autobusów MPK.
Miejski Zarząd Dróg prosi o przekazanie w mediach informacji, by w rejonie
trwania festynu (oraz w pobliżu ) kierowcy nie pozostawiali zaparkowanych
pojazdów, ze względu na potrzebę wyjazdu samochodów pogotowia ratunkowego,
czy straży pożarnej.
Sylwester przy grillu i Czarno-Czarnych
Zbliżający się Sylwester zapowiada się jako jedna z najciekawszych imprez
sylwestrowych ostatnich lat. Będą oczywiście sztuczne ognie, muzyka do
potańczenia, ale będzie także występ znanej grupy muzycznej i co jest
nowością: obecność małej gastronomii. Będzie więc możliwość kupienia czegoś
ciepłego w zimowy wieczór na Placu: zielone światło zapalone zostanie dla
grilli, gofrów, popcornu, ciepłej kawy, herbaty oraz stoisk z tzw.
świecidełkami festynowymi, kotylionami, sztucznymi ogniami.
Jak zwykle będą także sztuczne ognie.
Przez cały czas trwania imprezy jej przebieg będzie rejestrowany przez 2
kamery (materiał filmowy do archiwizacji i wykorzystania w celach
promocyjnych i dokumentalnych), jednocześnie aktualny obraz z kamer będzie
podawany na dwa zainstalowane na Placu ekrany.
Program „Spotkania Sylwestrowego”
22.30 - powitanie i rozpoczęcie imprezy - prowadzący Jacek Jarawka
22.35 - Filmowy koncert życzeń „Częstochowianie-częstochowianom” – część I
22.40 - konkurs dla uczestników
22.50 - Koncert Zespołu „CZARNO-CZARNI”
23.55 - życzenia noworoczne Prezydenta Miasta Częstochowy Tadeusz Wrony
0.00 - pokaz ogni sztucznych
00.10 - Filmowy koncert życzeń „Częstochowianie-częstochowianom” - II część
00.15 - konkurs dla uczestników
00.25 - Koncert Zespołu „DANCING QUEEN”
1.25 - pożegnanie mieszkańców prowadzący Jacek Jarawka oraz organizatorzy
1.30 - zakończenie imprezy