Dodaj do ulubionych

Nowe zdjęcia z Abu Ghraib

16.02.06, 08:33
Wczoraj za sprawą Australijskiej telewizji świat obiegła kolejna seria zdjęć
torturowanych więźniów z Abu Ghraib. Nidy nie zrozumiem, jak można torturować
ludzi, nawet jeśli są to jeńcy wojenni, bo chyba nie wracamy do niemieckich
obozów zagłady? Ale żeby mieć w tym dobrą zabawę, seksualne zaspokojenie,
robić zdjęcia i chwalić się przed narodem - to wykracza poza granice
wszelkiej moralności.

Przejrzałem jeszcze raz galerię na CNN, z obrzydzeniem patrząc na twarz pani
Lynndie England...ta kobieta jest dla mnie symbolem upadłej godności
Amerykanów.

www.cnn.com/2006/WORLD/meast/02/15/abughraib.photos/index.html
Obserwuj wątek
    • gajasirocco Re: Nowe zdjęcia z Abu Ghraib- ŻW 16.02. 16.02.06, 13:53
      "KOlejne dowody amerykańskiej hańby"-
      Tych zdjęć Ameryka miała nie ogladać. Taka była bowiem wola waszyngtońskiej
      administracji. Ale jakimś sposobem przedostały się do australijskich
      dziennikarzy, którzy zrobili z nich właściwy użytek.
    • stanrick Re: Nowe zdjęcia z Abu Ghraib 16.02.06, 15:24
      tetys napisał:

      > Wczoraj za sprawą Australijskiej telewizji świat obiegła kolejna seria zdjęć
      > torturowanych więźniów z Abu Ghraib. Nidy nie zrozumiem, jak można torturować
      > ludzi, nawet jeśli są to jeńcy wojenni, bo chyba nie wracamy do niemieckich
      > obozów zagłady? Ale żeby mieć w tym dobrą zabawę, seksualne zaspokojenie,
      > robić zdjęcia i chwalić się przed narodem - to wykracza poza granice
      > wszelkiej moralności.
      >
      > Przejrzałem jeszcze raz galerię na CNN, z obrzydzeniem patrząc na twarz pani
      > Lynndie England...ta kobieta jest dla mnie symbolem upadłej godności
      > Amerykanów.
      >
      > Nie popieram takiego zachowania,ale widzialem kiedys filmik
      nakrecony w tymze wiezieniu za czasow Saddama.To co robili amerykanie przy tym
      co widzialem na filmiku to niewinne zabawy dzieci.
      • tetys Re: Nowe zdjęcia z Abu Ghraib 16.02.06, 17:15
        stanrick napisał:

        > Nie popieram takiego zachowania,ale widzialem kiedys filmik
        > nakrecony w tymze wiezieniu za czasow Saddama.To co robili amerykanie przy
        tym
        > co widzialem na filmiku to niewinne zabawy dzieci

        Nie wiem jak można nazwać to niewinną zabawą dzieci, masz racje, na całym
        świecie w różnych miejscach, więzieniach, zakładach poprawczych, odciętych od
        świata ośrodkach dzieją się takie rzeczy...
        Oby takich miejsc było jak najmniej.
      • gajasirocco Re: Nowe zdjęcia z Abu Ghraib 16.02.06, 17:24
        Nie spodziewałam się, że na naszym forum mogą paść takie słowa: Niewinne zabawy
        dzieci...
        Jestem przerażona, nie tylko tym, co ogladałam na tych zdjęciach, ale tym co
        napisałeś!!!
        • chaladia Re: Nowe zdjęcia z Abu Ghraib 16.02.06, 18:10
          Ale tak to wygląda - to co Amerykanie robili w AG nie mieści się w wymogach
          Konwencji Genewskiej, ale też terroryści i nielegalna partyzantka nie
          działająca na zlecenie jakiegokolwiek legalnego rządu nie jest "belligerant",
          czyli stroną walczącą. Plagę, jaką dziś stanowi terroryzm, w XVIII-XIX wieku
          eprezentowało piractwo na otwartych wodach. I w końcu je wytrzebiono znaną
          metodą wieszania wszelkich piratów na rei - dziś problem w tym, że chyba USA
          nie ma żadnego pełnorejowca na stanie...
          Z drugiej strony dobrze Stanrick napisał, że te potepiane "ekscesy" są naprawdę
          niewielkimi wykroczeniami w porównaniu z wyczynami gwardzistów i agentów
          Saddama - a dziś pełno w świecie jakichś pomyleńców, którzy uważają, że Saddam
          to męczennik...
          • beduinka Re: Nowe zdjęcia z Abu Ghraib 17.02.07, 23:58
            chaladia napisał:

            > Ale tak to wygląda - to co Amerykanie robili w AG nie mieści się w wymogach
            > Konwencji Genewskiej, ale też terroryści i nielegalna partyzantka nie
            > działająca na zlecenie jakiegokolwiek legalnego rządu nie jest "belligerant",
            > czyli stroną walczącą.

            czyli jakakolwiek partyzantkę walcząca przeciwko Amerykanom w Iraku, którzy
            przecież najechali ich kraj, uważasz za nielegalną i w związku z tym można na
            nich stosować takie tortury
            • chaladia Re: Nowe zdjęcia z Abu Ghraib 19.02.07, 00:06
              Konwencje Genewskie odnoszą się do WOJNY, a w wojnie, jak to zauważył
              Clausewitz potrzeba jest co najmniej dwóch stron będących państwami lub grupami
              państw.
              W Iraku mamy do czynienia z legalnym rządem i organizacjami terrorystycznymi
              lub przestępczymi. Do nich nie powinno się stosować żadnych praw. Tak jak w
              XVII-XIX wieku do piratów, których krótko i węzłowato wieszano na grotreji.
              Inaczej za chwilę zrobimy "stroną" wszelkie mafie, Rote Armee Fraktion, IRA i
              kogo tam jeszcze. Od tego tylko wzmaga się terroryzm.
              • beduinka Re: Nowe zdjęcia z Abu Ghraib 19.02.07, 20:32
                chaladia napisał:

                > W Iraku mamy do czynienia z legalnym rządem

                czyli tym ustawionym przez USA
                • chaladia Re: Nowe zdjęcia z Abu Ghraib 22.02.07, 21:37
                  Chętnie dowiedziałbym się, jaka jest jego alternatywa:
                  - Al Kaida?
                  - Postsaddamowcy?
                  - Partycja Iraku na Kurdystan, Szyitostan i sunnicki Rejon Bagdadzki?
                  To byłoby leczenie bólu głowy dekapitacją...
                  • beduinka Re: Nowe zdjęcia z Abu Ghraib 22.02.07, 21:58
                    chaladia napisał:

                    > Chętnie dowiedziałbym się, jaka jest jego alternatywa:
                    > - Al Kaida?
                    > - Postsaddamowcy?
                    > - Partycja Iraku na Kurdystan, Szyitostan i sunnicki Rejon Bagdadzki?
                    > To byłoby leczenie bólu głowy dekapitacją...
                    >

                    a czy w ogóle potrzebowaliśmy tego bólu głowy, który USA nam zaaplikowały?
                    • chaladia Re: Nowe zdjęcia z Abu Ghraib 24.02.07, 01:30
                      USA to zaaplikowały ból głowy sobie. I niech go mają, skoro lubią.
                      Mnie przeszkadza to, że Polacy, którzy na Bliskim Wschodzie byli jeszcze 15-20
                      lat temu postrzegani jako bezstronni expatriaci zaanagażowali się w tę awanturę
                      jako strona walcząca, co stwarza zagrożenie dla wszystkich posiadaczy polskiego
                      paszportu w tym regionie i nie tylko.
                      A jeszcze bardziej drażni mnie to, że nic za to nie dostaliśmy i wyszliśmy
                      na "frajerów".
        • stanrick Re: Nowe zdjęcia z Abu Ghraib 16.02.06, 19:32
          gajasirocco napisała:

          > Nie spodziewałam się, że na naszym forum mogą paść takie słowa: Niewinne
          zabawy
          >
          > dzieci...
          > Jestem przerażona, nie tylko tym, co ogladałam na tych zdjęciach, ale tym co
          > napisałeś!!!

          Zauwaz ze uzylem porownania,a nie stwierdzenia,a to zasadnicza roznica.Inna
          strona medalu to jak wyciagnac informacje od terrorysty?Laskotajac go piorkiem?
          W krajach arabskich tortury sa ogolna metoda przyjeta na przesluchaniach przez
          policje,a nie slyszalem tu glosow protestu.W ulubionym Egipcie oczywiscie tez,a
          jakos nikt tu nie bojkotuje tego kraju i z przyjemnoscia tam jezdzi.
          • gajasirocco Re: Nowe zdjęcia z Abu Ghraib 16.02.06, 20:47
            ...czy Ty uważasz, że na tych zdjęciach wyciągano informacje z terrorystów....?
            Każda przemoc jest okropna, niezależnie- kto, gdzie i kiedy!!!
            • stanrick Re: Nowe zdjęcia z Abu Ghraib 16.02.06, 21:48
              gajasirocco napisała:

              > ...czy Ty uważasz, że na tych zdjęciach wyciągano informacje z
              terrorystów....?
              > Każda przemoc jest okropna, niezależnie- kto, gdzie i kiedy!!

              Pewne jest ze chyba nie interesowal ich o przepis na dobra shishe.
              • chaladia Re: Nowe zdjęcia z Abu Ghraib 16.02.06, 22:24
                Kalambusz musi odpowiadać mentalności społeczeństwa do niego zamykanego. Gdyby
                w Iraku dla tych terrorystów zakładano takie więzienia, jakie mają drobni
                przestępcy w Szwecji, to by wszyscy Irakijczycy zgłosili się do Al-Kaidy, a
                potem dali się złapać. Więzienie MUSI być znacząco gorsze od życia na wolności.
                A że życie w Iraku nigdy lekkie nie było, to i więzienie musi być odpowiednio
                nieprzyjemne...
                Ten typ tak ma.
                Na koniec - Gaju, czy tę przemoc zaczęli Amerykanie, czy Islamiści 11 września?
                A tak naprawdę, to przemoc w Iraku była zawsze, od czasów okupacji tureckiej, a
                wertując Kodeks Hammurabiego, to można powiedzieć, że od czasów
                prehistorycznych.
    • gajasirocco Re: Nowe zdjęcia z Abu Ghraib-Trybuna 17.02. 17.02.06, 08:57
      Tortury pod flagą wolności
      IRAK • Nowe zdjęcia, raport ONZ i szwadrony śmierci

      Opublikowanie w Australii kolejnej serii zdjęć ukazujących maltretowanie
      więźniów irackich przez amerykańskich strażników grozi wywołaniem nowej fali
      arabskiego gniewu - stwierdził rzecznik Pentagonu. Przedstawiciel sekretarza
      generalnego ONZ wyraził natomiast opinię, że władze USA powinny zbadać fakty
      ukazane przez te niepokojące fotografie.
      Większość zdjęć pochodzi z więzienia Abu Ghraib, z zestawu, jaki posiada
      Departament Stanu USA. Jego przedstawiciele zapewniają, że już 25 sprawców
      ukazanych przestępstw zostało skazanych, lub stanie przed sądem, ponadto
      podjęto ponad 600 śledztw. Rzecz jednak w tym, że nowe fotografie ukazują
      znacznie szerszy - niż dotąd znany - zakres tortur. Potwierdza się, że często
      kończyły się one śmiercią. (wiecej w Trybunie)
    • gajasirocco Re: Nowe zdjęcia z Abu Ghraib 17.02.06, 09:06
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=50&w=36966370&a=36969259
      • gajasirocco Co mówią taśmy Sadama-GW 17.02. 17.02.06, 10:31
        serwisy.gazeta.pl/swiat/1,34174,3168033.html
    • gajasirocco Re: Nowe zdjęcia z Abu Ghraib-GW 17.02. 17.02.06, 10:39
      "Wraca upiorne Abu Ghraib"- Nowe, jeszcze drastyczniejsze zdjęcia z Abu Ghraib
      opublikowane przez telewizję SBS wywołują oburzenie w świecie arabskich.
      Przypominają, iż tortury, których dopuszczali się Amerykanie w irackim
      więzieniu, nie ograniczały się do psychologicznego nacisku i upokarzania...

      Zdjęcia odbierają resztki wiarygodności amerykańskiej polityce na Bliskim
      Wschodzie. Zdjęcia są szokującym dowodem na to, że Amerykanie specjelnie nie
      różnią się od Saddama, że okupacja nie przynosi nic dobrego, a iracka przygoda
      okazała się bardzo kosztowna-komentuje A.Bari Atwan, redaktor naczelny
      wydawanego w Londynie arabskiego "Al Kuds".

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka