Dodaj do ulubionych

CO MAM ZROBIC Z BLIZNIAKAMI????

05.05.04, 23:04
Dobry Wieczor..
dlatego tu jestem na tym forum, bo moja zona - ona jest Polka
ktora spodziewa sie blizniąt (dziewczynka i chlopiec)
powiedziala ze chce dac dzieciom imiona:
TRISTAN JAN lub ORLANDO JAN
oraz corce
MICHELLE albo JULIETTE.
Moj ojciec nie jest Polak (tylko matka)i mam nazwisko MERFIDO.

Powiedzcie czy to ladne imiona sa Waszym zdaniem????
A jesli nie, to jakie????
Obserwuj wątek
    • aka10 Re: CO MAM ZROBIC Z BLIZNIAKAMI???? 05.05.04, 23:07
      Zalezy jeszcze,gdzie mieszkacie i gdzie bedziecie tych imion uzywac.No,i czy
      Tobie sie podobaja.Pozdrawiam.
      • aka10 Re: CO MAM ZROBIC Z BLIZNIAKAMI????Ps. 05.05.04, 23:08
        Orlando do Tego nazwiska zupelnie nie pasuje,ale to moje zdanie.Pozdrawiam raz
        jeszcze.
        • gniewosz_m Re: CO MAM ZROBIC Z BLIZNIAKAMI????Ps. 05.05.04, 23:19
          Mieszkamy teraz w Taranto, to jest na samym poludniu Wloch.
          Mnie to sie srednio podobaja te imiona
          ja wolalbym takie imiona jak wloskie czyli np.
          GIORGIO, TIZIANO, FABIO
          i CHIARA, ERIKA, FEDERICA, ELLA, ISABEL.
          co sadzisz?

          Chcialem jej pokazac te dyskusje tutaj,
          moze ktos nam cos podpowie lepiej niz my to wiemy.

          • yawokim Re: CO MAM ZROBIC Z BLIZNIAKAMI????Ps. 06.05.04, 02:47

            Concetta, Stella, Fabrizio, Tancredi
          • szczekuszka Re: CO MAM ZROBIC Z BLIZNIAKAMI????Ps. 06.05.04, 10:00


            Moim zdaniem typy Twojej zony to taki misz masz i do nazwiska nie pasuje,
            zwlaszcza ten Orlando. A moze, zeby bylo bardziej spojnie to Roland bez o?
            Moim zdaniem powinniscie podkreslic swoje polskie korzeniesmile, ale nie polskim
            Janem np. Casimiro?!

            Ja jestem za tym, zeby w Polsce i we Włoszech imiona byly czytalne i
            przyswajalne dla obu narodow, takze jesli chodzi o pisownie.
            A na wloski i polski grunt pasuje:Fabiola, Evelina, Felicita, Felicia,
            Florentina (zwlaszcza to!), Elena.

            > TIZIANO,

            A jaki jest polski odpowiednik tego imienia?

            FABIO
            > i CHIARA, ERIKA, FEDERICA, ELLA, ISABEL.

            Mam znajoma Czeszke o imieniu Erika, to tez dobry pomysl.
            Najbardziej podoba mi sie Chiara (po polsku Klara) i Federica(po plsku
            Fryderyka).
            Uwazam, ze typy Twojej zony sa okej(moim zdaniem troche typowewink, jesli chodzi
            o dziewczynki), przeciez macie rozne pochodzenie, ale ja bym tych imion nie
            nadala dzieciom. Za to Twoje typy bardzo mi sie podobalywink.
            Przekonuj zonewink).
            • patitka Re: CO MAM ZROBIC Z BLIZNIAKAMI????Ps. 06.05.04, 11:42
              mnie sie podoba SOPHIE
              ale to przecież francuskie, wiec może Sofia (Lorensmile
              a Orlando Merfido...?
              Nie wiem...
              Może lepiej EMILIO MERFIDO????
              Co sadzicie?
              • angie555 Re: CO MAM ZROBIC Z BLIZNIAKAMI????Ps. 06.05.04, 14:11
                Mnie sie podoba jednak Orlando (szczególnie Orlado Blum wink

                Tez mieszkam we Włoszech i podejrzewam że nie dam dziecku na imię
                Małgorzata bo tego tu nikt nie przeczyta i nie wymówi nawet.
                Erika, Francesca, Silvia, Federika, Valentina, Chiara, Giulia, Alessandra,
                Alessandro, Luca, Fabio, Michele, Antonio
                to jedne z najpopularniejszych tu imion.
                Włosi raczej lubią swoje imiona i nie przykładają wagi do tego,
                czy jest ono popularne czy też nie.
                Nadają takie imiona bo pasują również
                do ich melodyjnie brzmiących nazwisk.
          • aka10 Re: CO MAM ZROBIC Z BLIZNIAKAMI????Ps. 06.05.04, 16:19
            gniewosz_m napisał:

            > Mieszkamy teraz w Taranto, to jest na samym poludniu Wloch.
            > Mnie to sie srednio podobaja te imiona
            > ja wolalbym takie imiona jak wloskie czyli np.
            > GIORGIO, TIZIANO, FABIO
            > i CHIARA, ERIKA, FEDERICA, ELLA, ISABEL.
            > co sadzisz?
            >
            > Chcialem jej pokazac te dyskusje tutaj,
            > moze ktos nam cos podpowie lepiej niz my to wiemy.
            >
            Z Twoich imion dla dziewczynki podobaja mi sie: Chiara,Ella i Isabel.Do tego
            ostatniego mam szczegolny sentyment.
            Co do chlopcow,to chyba Giorgio lub Fabio,chyba,ze masz jeszcze inne
            propozycje. A poza tym,to wybieraj tak,zeby przede wszystkim w miejscu
            zamieszkania pasowaly i dzieciom potem latwo bylo.Pozdrawiam
          • olang Re: CO MAM ZROBIC Z BLIZNIAKAMI????Ps. 28.05.04, 15:06
            chiara jest przepiękne
          • anirak1 Re: CO MAM ZROBIC Z BLIZNIAKAMI????Ps. 02.06.04, 13:11
            Z imion które wymieniłeś podoba mi się Fabio i bardzo Chiara. Imiona powinny
            też zależeć od tego czy zawsze już będziecie mieszkać w obecnym miejscu. te
            które wymyśliła twoja żona są trochę dziwne. Może do włoskich imion niech
            wybierze drugie imię polskie.
          • betelguese Re: CO MAM ZROBIC Z BLIZNIAKAMI????Ps. 11.09.04, 18:59
            gniewosz_m napisał:

            >
            > ja wolalbym takie imiona jak wloskie czyli np.
            > GIORGIO, TIZIANO, FABIO
            > i CHIARA, ERIKA, FEDERICA, ELLA, ISABEL.
            >
            > Gniewosz, Twoje propozycje imion wydaja mi sie naprawde w porzadku. Moze
            ustalcie, ze synka nazwiesz Ty a coreczke zona lub na odwrot? Tak bedzie
            sprawiedliwiesmile
            > Chcialem jej pokazac te dyskusje tutaj,
            > moze ktos nam cos podpowie lepiej niz my to wiemy.
            >
          • agrafa4 Re: CO MAM ZROBIC Z BLIZNIAKAMI????Ps. 19.09.04, 11:30
            Fabio i Chiara, albo Tristan.
    • itsola Re: CO MAM ZROBIC Z BLIZNIAKAMI???? 08.05.04, 11:12
      Witaj !
      Nie moge powiedziec,ze nie podobaja mi sie wasze propozycje.sa oky!Ale ja bym
      proponowala : np.dla chlopca LUCA TIZIAN ,FABIO MIGUEL a dla dziewczynek :CHIARA
      ISABELL i LUCIA FELICE .Takie moje typy -moze jest cos dla was ?Pa Ola
      • gniewosz_m Re: CO MAM ZROBIC Z BLIZNIAKAMI???? 10.05.04, 17:34
        Witaj Itsola,
        podoba mi sie ze moje imiona sa ok. wink
        Znalazlem jeszcze takie imiona, mozecie mi powiedziec co sadzicie?
        Dla corki -
        CORALIE
        SATIN
        SUSAN
        ELODIE
        ERIN
        ISADORA
        dla syna -
        ERIC
        ENRICO
        GASPAR
        EVAN
        no i pozostaje przy Isabel w dalszym ciagu
        (ups...lubie imiona na litere "E" smile

        NO A TE LADNE?????
        • abiela Re: CO MAM ZROBIC Z BLIZNIAKAMI???? 11.05.04, 14:20
          Mnie sie z tych podoba jedynie Susan i Evan. Isalbel jest ladnie, podobaja mi
          sie tez bardzo typy Itsoli.

          Isadora, Satin, Coralie, Enrico, Gaspar dla mnie zdecydowanie odpadaja.

          Ja bym wybrala dla dziewczynki Klare lub Chiare a dla chlopca moze Julius??

          Ania
    • konsonans Re: CO MAM ZROBIC Z BLIZNIAKAMI???? 11.05.04, 14:55
      Co zrobić z bliźniakami?
      Najlepiej je dobrze wychować...
      • gniewosz_m Re: CO MAM ZROBIC Z BLIZNIAKAMI???? 12.05.04, 19:52

        konsonans napisała:

        > Co zrobić z bliźniakami?
        > Najlepiej je dobrze wychować...

        ALBO ktos nie rozumie ze to forum jest na temat imion
        ale nie ma poczucia humoru.

        POZDRAWIAM wszystkich ktorzy zrozumieli i mi pomogli.
        Córka sie bedzie nazywala
        Chiara Isabela,
        no a syn dalej nie wiem......
        • slon_bim-bom Re: CO MAM ZROBIC Z BLIZNIAKAMI???? 12.05.04, 21:08

          Miguel bardzo fajne imię
          - Pomocy! Pomocy! - krzyczał Prosiaczek. - Słoń, straszliwy Słoń! (...) Pomocy,
          pomocy! Słoniowy Strach! Słoniocy! Słoniocy! Strachowy Pom! Pomocny Strach!
          Słoniocy!
          • itsola Re: CO MAM ZROBIC Z BLIZNIAKAMI???? 12.05.04, 23:30
            Witaj !
            Fajnie ,ze wybrales moja propozycje CHIARA ISABELLA -Ladnie.A dla synka moze
            MIGUEL TIZIAN ,LUCA MIGUEL,MARIO DANIEL (moj synek)Pa Ola
            • gniewosz_m Re: CO MAM ZROBIC Z BLIZNIAKAMI???? 13.05.04, 09:53
              Miguel ladnie tylko ze to hiszpanskie imie.
              Tiziano nie jest zle.
              A co sadzicie o ANDREA albo polskich: KORDIAN i KORNEL....
              Dziewczyny pomocy!

              PS. zona zaakceptowala CHIARA ISABELA bo jej pokazalem nasze forum.
              Moze ona sie tu gdzies ukryla?
              • itsola Re: CO MAM ZROBIC Z BLIZNIAKAMI???? 13.05.04, 11:43
                Czesc !
                Andrea to takie damskie imie.A z tych polskich podoba mi sie KORNEL.A w
                zestawieniu np:KORNEL FABRIZIO ,KORNEL TIZIANO,KORNEL MARIO, KORNEL
                ORLANDO,KORNEL MAURIZIO.Pa Ola
                • angie555 Re: CO MAM ZROBIC Z BLIZNIAKAMI???? 13.05.04, 17:22
                  itsola,
                  popieram Andrea to takie damskie wink
                  Mmnie sie tez podoba KORNEL nawet Kornel Jan... źle????
                  wink pozdrawiam
        • anirak1 Re: CO MAM ZROBIC Z BLIZNIAKAMI???? 02.06.04, 13:15
          Chiara Isabela pięknie. A syn może Alessandro Fabio?
    • patitka Re: CO MAM ZROBIC Z BLIZNIAKAMI???? 14.05.04, 09:47
      Chiara i Kornel to by bylo chyba ladnie,
      z tym, że jedno polskie imie a drugie wloskie,
      to nie wiem czy to dobrze wyglada.
      To moze napisac Cornel przez C?????
      eh.. nie znam sie na miedzynarodowych imionach wink
    • lanta Re: CO MAM ZROBIC Z BLIZNIAKAMI???? 24.05.04, 00:44
      gniewosz_m napisał:

      > Dobry Wieczor..
      > dlatego tu jestem na tym forum, bo moja zona - ona jest Polka
      > ktora spodziewa sie blizniąt (dziewczynka i chlopiec)
      > powiedziala ze chce dac dzieciom imiona:
      > TRISTAN JAN lub ORLANDO JAN
      > oraz corce
      > MICHELLE albo JULIETTE.
      > Moj ojciec nie jest Polak (tylko matka)i mam nazwisko MERFIDO.
      >
      > Powiedzcie czy to ladne imiona sa Waszym zdaniem????
      > A jesli nie, to jakie????
      Witam,uwielbiam wasze włoskie imiona!!! Uważam ,że Chiara dla córki bardzo
      pięknie, a co sądzisz o mojej propozycji dla chłopca MARCELLO lub MASSIMO ? /
      nie wiem jak się pisze / Pozdrawiam.
    • lanta Re: CO MAM ZROBIC Z BLIZNIAKAMI???? 24.05.04, 20:22
      A czy tylko te imiona dla chłopca bierzesz pod uwagę Tristan i Orlando??? A
      może podoba wam się MAURIZIO/nie wiem czy tak się pisze/ mogłoby pasować do
      nazwiska. Co o tym sądzisz?
      • gniewosz_m Re: CO MAM ZROBIC Z BLIZNIAKAMI???? 25.05.04, 22:28
        Dobrze napisalas !!!!!!
        Maurizio
        skrót Mauri) podoba mi sie ale nie jestem przekonany jeszcze.
        Rowniez Massimo mi sie podoba.....

        Synu nie ma imienia dla Ciebie!!!!!!

        A co myslicie jeszcze o:
        Stefano lub Leonardo albo Leone ?


        sad
        pomocy!!!
        • lanta Re: CO MAM ZROBIC Z BLIZNIAKAMI???? 25.05.04, 23:52
          gniewosz_m napisał:

          > Dobrze napisalas !!!!!!
          > Maurizio
          > skrót Mauri) podoba mi sie ale nie jestem przekonany jeszcze.
          > Rowniez Massimo mi sie podoba.....
          >
          > Synu nie ma imienia dla Ciebie!!!!!!
          >
          > A co myslicie jeszcze o:
          > Stefano lub Leonardo albo Leone ?
          >
          >
          > sad
          > pomocy!!!
          Cześć gniewosz-m , cieszę się,że podobają Ci się te propozycje. A kiedy mają
          urodzić się bliżniaki ??? Z tych imion co teraz napisałeś to fajne są Leonardo
          i Leone bo można w zdrobnieniu mówić Leo. A co sądzisz o imieniu Jakub/nie
          wiem jak po włosku/.Moja znajoma z Sardynii / jej mąż też jest Włochem/ ma syna
          o imieniu Nikola / Mikołaj po polsku/. Pozdrawiam.
          • lanta Re: CO MAM ZROBIC Z BLIZNIAKAMI???? 25.05.04, 23:58
            lanta napisała:

            > gniewosz_m napisał:
            >
            > > Dobrze napisalas !!!!!!
            > > Maurizio
            > > skrót Mauri) podoba mi sie ale nie jestem przekonany jeszcze.
            > > Rowniez Massimo mi sie podoba.....
            > >
            > > Synu nie ma imienia dla Ciebie!!!!!!
            > >
            > > A co myslicie jeszcze o:
            > > Stefano lub Leonardo albo Leone ?
            > >
            > >
            > > sad
            > > pomocy!!!
            > Cześć gniewosz-m , cieszę się,że podobają Ci się te propozycje. A kiedy mają
            > urodzić się bliżniaki ??? Z tych imion co teraz napisałeś to fajne są
            Leonardo
            > i Leone bo można w zdrobnieniu mówić Leo. A co sądzisz o imieniu Jakub/nie
            > wiem jak po włosku/.Moja znajoma z Sardynii / jej mąż też jest Włochem/ ma
            syna
            >
            > o imieniu Nikola / Mikołaj po polsku/. Pozdrawiam.
            Nikola chyba przez "c"
            • gyokuro Re: CO MAM ZROBIC Z BLIZNIAKAMI???? 30.05.04, 23:26
              Mnie się podoba Maurizio. Maurizio Merfido dobrze brzmi (według mnie).
              Bernardo? Chociaż z nazwiskiem chyba niekoniecznie...
              • agaqool Re: CO MAM ZROBIC Z BLIZNIAKAMI???? 06.07.04, 00:08
                Właśnie wybieram imię dla syna. Mam 2 typy: Kordian i Kornel. Cieszę się, że
                komuś też się podobają! Polecam też ROBERTO, brzmi świetnie po włosku, po
                polsku i pasuje do Twojego nazwiska.
                Pozdrawiam.
    • lanta Re: CZY BLIŻNIAKI SĄ JUŻ NA ŚWIECIE ? 10.09.04, 19:25
      Witam gniewosz-m ,czy bliżniaki już się urodziły? Jeśli tak to gratulacje!!!
      Jakie daliście imiona? Pozdrawiam .
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.