Dodaj do ulubionych

Gorgulu Kleopatra Beach (****) - Alanya

29.06.07, 12:31
Hotel położony niedaleko centrum Alanyi, jednak dzięki bardzo dobrej
komunikacji (busiki, jeżdżące co parę minut i każdorazowo zwalniające przy
idących chodnikiem), dotarcie do centrum zajmowało parę minut.
Dużą zaletą jest zieleń otaczająca hotel a także pnšca się po scianach
budynków, co powoduje, że w pokojach jest przyjemnie, nawet przy wyłaczonej
klimatyzacji.
Hotel składa się z 2 budynków, pomiędzy którymi usytuowany jest taras,
ocieniony przepięknymi i ogromnymi fikusami. Sprawia to, że taras jest
miejscem, gdzie można przyjemnie spędzać czas poza plażą, racząc się zimnymi
napojami, kawa czy herbatą (a w porze podwieczorku dodatkowo pysznym
ciastem!).
Z tarasu jest zejście bezpośrednio na plażę. Plaża jest szeroka i zadbana.
Materace i parasole są odpłatne, za komplet : 2 materace + 1 parasol płaci
się 4 euro na dzień. Pokoje (przynajmniej te 2-osobowe) są nieduże i ich
standard nie jest rewelacyjny. Ale za to sprzątane są codziennie, codziennie
zmieniane sa też posciel i ręczniki, a pani sprzątająca od czasu do czasu
układa na łóżkach kompozycje z ręczników i kwiatów. Sympatyczne.
Na pochwałę zasługuje miła i uczynna obsługa. Od pracowników recepcji,
poprzez "plażowego" (przestawiał parasole w miarę jak zmieniało się położenie
słońca), aż do kelnerów i barmanów.

Autor: Dana, wakacje.pl
Obserwuj wątek
    • etrusek Re: Gorgulu Kleopatra Beach (****) - Alanya 29.06.07, 12:32
      Wspaniały i dość niewielki hotel ale dzięki temu wszyscy mogą dobrze się
      poznać. Doskonała obsługa a właściciel hotelu zainteresowany odczuciami
      turystów z którymi chętnie rozmawia. Plaża w zasięgu ręki. Wystarczy tylko
      przejść kilka metrów z pokoju i już jest się nad morzem . Najbardziej urzekło
      mnie otoczenie hotelu !Jest tu mnóstwo zieleni, a w cieniu olbrzymich,
      rozłożystych fikusów można odpocząć od nadmiaru słońca. Bardzo dobry hotel
      zarówno dla ludzi starszych jak i osób z małymi dziećmi.POLECAM!!!!!

      Autor: mamuśka, wakacje.pl
    • etrusek Re: Gorgulu Kleopatra Beach (****) - Alanya 29.06.07, 12:33
      Z racji wykonywanej pracy zwiedzilam wszystkie hotele w Turcji od 3 * po
      ekskluzywne 5* . Szczerze moge polecic ten hotel!! Zaczne od plusów: Piekna
      plaza przy samym hotelu, cisza, spokoj.. Mozna wypoczac i zrelaksowac sie. Mily
      wlasciciel hotelu, obsluga i rezydentka. Jedzenie dobre. Hotel polozony wsrod
      zieleni. Blisko centrum, dobre polaczenie komunikacyjne. Jedyny mały minusik za
      male pokoje ale kto by sie tym przejmowal - najwazniejsze, ze sa czyste.

      Autor: incognito, wakacje.pl
    • etrusek Re: Gorgulu Kleopatra Beach (****) - Alanya 29.06.07, 12:34
      Spędziliśmy z mężem wspaniałe wakacje w tym wlasnie hotelu - 7dni -
      zdecydowanie za krótko:( Hotel może nie przyciąga spojżenia ale otoczenie,
      lokalizacja i piękna plaża w zasięgu ręki zachwyca i sprawia że chcialoby sie
      tam zostać dłużej...
      Pokoje czyste, lazienka mala ale z suszarką:) posiłki urozmaicone, często
      serwowane no i ta roślinność otaczająca hotel-wspaniala! Do Alanyi blisko a
      busiki kursują non stop-przystanek przy hotelu. GORĄCO POLECAM!!! Turcja piękna
      na pewno tam wrócę

      Autor: Mazia, wakacje.pl
    • turhotel Re: Gorgulu Kleopatra Beach (****) - Alanya 17.06.08, 20:42
      Wczasy w Turcji były najpiękniejszym moim wypoczynkiem, okolica
      wspaniała, obsługa bardzo sympatyczna, nie prawdą jest brak wody
      (przez cały tydzień raz tylko było słabe ciśnienie wody), jak na
      piękny hotel jedynie pokoje dosyć małe i bardzo skromne, widoki na
      morze z każdego pokoju, jedynym minusem to kiepskie jedzenie, ale
      jak to w całej Turcji. Basen nieduży, ale na ilość gości
      wystarczający i powiedziałabym nawet, że zbędny. Plaża przy samym
      basenie, idąc na posiłek wszystko zostawialiśmy na plaży, nie trzeba
      było się pakować za każdym razem jak tylko się chcialo zejść na
      moment z plaży. Polecam gorąco wszystkim.
      wczasowiczka
      • klesiak Re: Gorgulu Kleopatra Beach (****) - Alanya 21.08.08, 18:42
        Byłam w tym hotelu w sierpniu 2008, najwspanialsze wakacje.
        Hotelik jest skromny, pokoje nieduże, i lata świetności mają za
        sobą, ale są sprzątane, wymiana pościeli, ręczników itd w
        standardzie, no i klima działa ;) Jednak piękny taras z
        kauczukowcami, na którym można cały dzień leniuchować, bliskość
        plaży- własciwie jest ona "w hotelu" rekompensują wszystko... Do
        tego bardzo fajna obsługa, dobre jedzenie, i naprawdę boskie
        wakacje ;)
    • turhotel Re: Gorgulu Kleopatra Beach (****) - Alanya 17.06.08, 20:43
      Hotel jest pięknie położony nad samą plażą, może nie jest
      imponujący, ale jak na swój wiek trzyma się nieźle i jest zadbany.
      Małe zastrzeżenie mam do łazienek, które we wszystkich pokojach
      wyglądają podobnie, są już nieco wyeksploatowane, ale co
      najważniejsze są czyste. Jak już wspominałem plaża jest piękna,
      obsługa hotelu jest miła, oczywiście jak człowiek w stosunku do nich
      jest również taki sam :). Ogólnie polecam ten hotel dla ludzi
      zarówno młodych, gdyż w pobliżu znajdują się atrakcje w postaci
      knajpek, dyskotek itd. natomiast rodzinki z małymi dzieciaczkami też
      nie powinny narzekać, po 23 muzyczka w barze gra ciszej, okolica
      jest też spokojna :) Fajny hotel, bez zbytniego przepychu, ale za
      takie pieniądze nie możemy wymagać warunków jakie panują w hotelach
      sieciowych 5 *. Osobiście daję mu mocne 3 gwiazdki.
      WP
    • turhotel Re: Gorgulu Kleopatra Beach (****) - Alanya 17.06.08, 20:44
      Przebywałam w tym hotelu na tygodniowym pobycie od 21 do 28 maja
      2008. Wraz z moim partnerem mieszkaliśmy w pokoju na 1 piętrze z
      widokiem na morze (pokój nr 307). Jeżeli chodzi o standard pokoju,
      czystość i wyposażenie to pozostawia wiele do życzenia. Przede
      wszystkim pierwsze co się rzuca w oczy, to brudne, zagrzybione i
      obskurne łazienki: pleśń, stare, popuste kabiny prysznicowe z
      cieknącymi kranami. Gdy wyjeżdzaliśmy, odsunęliśmy łozko, by
      sprawdzić czy nic nie zostawiliśmy i naszym oczom ukazały się tumany
      kurzu i śmieci. Ogólnie atmosfera "hotelu" przenosi nas w lata PRL-
      u, na wczasy do Ciechocinka. Nie polecam młodym ludziom, a już w
      szczególności rodzinom z małymi dziećmi, gdyż poziom atrakcji dla
      dzieci jest zerowy. Jeżeli ktoś ma jakieś pytania, chętnie odpowiem
      na emaila. Miesiąc temu byliśmy na wycieczce objazdowo-pobytowej w
      Egipcie (pobyt w 4 gwiazdkowym hotelu w Hurghadzie oraz rejs po Nilu
      z weekendem w Kairze). Rok wcześniej byłam we Włoszech i na Sycylii,
      również na objeździe, w kilku hotelach, więc myślę, że jakieś
      porównanie mam. Mój partner z racji wykonywanej pracy, bardzo dużo
      jeździ po świecie i jego zdanie odnośnie tego hotelu jest jak
      najbardziej słuszne: " w tak obskurnym hotelu jeszcze nie byłem".
      Pozdrawiam.
      Jolanta Madeja
      • seminola Re: Gorgulu Kleopatra Beach (****) - Alanya 04.09.08, 18:19
        Absolutnie zgadzam się z tą opinią. Hotel bazuje ciągle na swoim
        położeniu, bo gdyby nie ono, trudno byłoby o 3 gwiazdki chyba. To
        był mój pierwszy hotel w Turcji. Teraz jestem po trzech pobytach i
        ten był najgorszy. Gdybym nie wróciła do tego pięknego kraju,
        utrwaliłabym sobie opinię, że w Egipcie jest o niebo lepiej. Jednak
        jest to bardzo ważna kwestia wybrania odpowiedniego miejsca. Hotel
        Gorgulu - zdecydowanie odradzam. W nocy warto też spojrzeć na basen,
        unosi się na nim zawiesina brudu. Więcej nie weszłam.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka