slonek5
30.06.05, 15:52
Witam wszystkich!
Jestem mamą 7 tygodniowej Zuzi. Wczoraj byłysmy na USG brzuszka i wyszło, że
w lewej nereczce poszerzona jest miedniczka nerkowa - rozmiar około 8 mm.
Zaczęłam szukać w internecie chorób nerek i tak trafiłam na to forum.
Lekarz powiedział, że nie ma się czym martwić i zrobić kontrolne USG za 3
miesiące. Ponoć wszystko samoistnie może wrócić do normy. Chciałam się
zapytać, czy ktoś z obecnych na tym forum miał takie początki? Wiem, że
poszerzenie miedniczki to nie reflux, ale od tego może się zacząć. Lekarz
powiedział też, żeby uważać na bakterie, aby nie dopuścić do zapalenia dróg
moczowych. Nie zapytałam jak mam uważać na te bakterie - poza higieną przy
przewijaniu i kąpieli - także proszę o wskazówki w tej kwestii.
Być może na tym forum był już taki wątek, ale nie udało mi się go odnaleźć.
Jeśli tak, to proszę o wskazanie linku.
Z góry dziekuję za wszelką pomoc.
Pozdrawiam.
Jola