Dodaj do ulubionych

E. Niewiadomski - wybitny krytyk, historyk sztuki.

14.01.05, 22:44
napisał min. "Malarstwo polskie XIX i XX w." - pracę uznaną przez krytyków za

jedną z najlepszych polskich rozpraw o malarstwie, która do dnia obecnego

jest aktualna jako podręcznik akademicki

Obserwuj wątek
    • gosc.z.korony Pif! paf! 14.01.05, 22:49
      A rozumu nadal brak!
      Książka może i dobra, ale cóż z tego gdy zabił człowieka?
      A może Narutowicz nie był człowiekiem?
      Ot taka kolejna moja chamska odzywka...
      • sanctum.officium [...] 14.01.05, 22:51
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • gosc.z.korony Ironia to nie słabość Kolego 14.01.05, 22:54
          A Pan taki w stosunku do siebie bezkrytyczny, że aż komiczny...
          ...a niech to! następna odzywka! ups...
    • Gość: pomoc bratnia Re: E. Niewiadomski - polski faszysta i narodowiec IP: 68.214.180.* 14.01.05, 23:00
      i MORDERCA. a wy, antysemici polscy, kochacie go za to.Idealy godne LPR.
      • yossarian18 [...] 14.01.05, 23:03
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • Gość: pomoc bratnia Re: E. Niewiadomski - polski faszysta i narodowie IP: 68.214.180.* 14.01.05, 23:08
          no patzr: to ty rasista cala geba! Pewnie dzialacz lprowski z tymi
          kwalifikacjami?
    • Gość: pomoc bratnia [...] IP: 68.214.180.* 14.01.05, 23:04
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • gosc.z.korony Nadal nic... i groza 14.01.05, 23:04
      Facet z pistoletem zabijający drugiego człowieka nie może być przykładem dla
      nikogo. Jeśli tak bardzo mu zależało na Polsce, to dlaczego nie działał w
      cywilizowany, humanitarny i demokratyczny sposób? Jak człowiek z krwią na
      rękach może być przykładem? Jest postacią tragiczną i owszem. Ale tylko w
      sensie zmarnowanego życia. Życia zmarnowanego dla idei, które nie przyniosły
      nic dobrego. Teraz wracam do Was. Czy Eligiusz to Wasz wzorzec postaw i metod
      na obecne czasy? Bo z tego Waszego gloryfikowania tej postaci tak wynika. Jeśli
      tak, to już obnażyliście Wasze postawy i namiętności.
      I prawdę mówiąc powiało dojmującą grozą.
      • yossarian18 [...] 14.01.05, 23:14
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • Gość: antyfaszysta policja powyłapuje tych "Yoss" itp faszystów IP: *.chello.pl 14.01.05, 23:06
      wpadną jak śliwki w kompot.
      • sanctum.officium Re: policja powyłapuje tych "Yoss" itp faszystów 14.01.05, 23:10
        lepiej zajmij się stalinizmem w Polsce w wykonaniu SLD oraz

        fanatyzmem i próbą ograniczania wolności przez talibanki pokroju

        "minister" Środy
        • Gość: antyfaszysta Re: policja powyłapuje tych "Yoss" itp faszystów IP: *.chello.pl 14.01.05, 23:13
          free.ngo.pl/nw/
          • sanctum.officium Re: policja powyłapuje tych "Yoss" itp faszystów 14.01.05, 23:20
            a kornak i pankowski dalej wymyslają historyjki o legionach "naziskinów"

            naciągając polskich podatników na dotacje dla tego swojego zakłamanego "NW"

            a ty to chyba jeszcze podstawówki nie skończyłeś antyfaszysto skoro takie

            niepoważne pisemka czytujesz



            Gość portalu: antyfaszysta napisał(a):

            > free.ngo.pl/nw/
        • janbezziemi Re: policja powyłapuje tych "Yoss" itp faszystów 27.04.05, 12:11
          Boże,co za kretynów tworzysz na ziemi???
      • yossarian18 Re: policja powyłapuje tych "Yoss" itp faszystów 14.01.05, 23:17
        Faszym jako ideologia lewicowa jest mi bardzo, bardzo daleki.
        • Gość: czyzunia Re: policja powyłapuje tych "Yoss" itp faszystów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.01.05, 23:20
          ale KArTOfeLSTWO PRAWICZKOWE BLISKO.
          • Gość: antyfaszysta księża msze dziękczynne za Eligiusza N. odprawiali IP: *.chello.pl 14.01.05, 23:27
            Zawsze ta firma miała słabość do różnych ,faszystowskich szumowin:

            www.racjonalista.pl/kk.php/d,101
        • Gość: POMOC BRATNIA bliski ci jako ideologia morderstw politycznych, n IP: 68.214.180.* 14.01.05, 23:23
          bo to koles Zydow, ten mason Narutowicz. W leb go! Potem nas reszte. NIE!
          • oja83 Re: bliski ci jako ideologia morderstw polityczny 15.01.05, 11:11
            załamać się można...
            Yoss może by tak pomnik mu postawić albo chociaż ulicę jego imienia?
            skocz po fundusze do ojca DJ ...
            • yossarian18 Re: bliski ci jako ideologia morderstw polityczny 26.04.05, 21:51
              Jest u mnie w miescie plac Narutowicza, niestety. Mam nadzieje, ze gdy w Polsce
              dojdzie do wladzy prawdziwa prawica, ktore zna historie naszego kraju,
              wszystkie ulice nosace nazwisko Narutowicza zostana przemianowane na ulice im.
              Niewiadomskiego!!!
              • marecki997 Re: bliski ci jako ideologia morderstw polityczny 26.04.05, 22:50
                Ciekawe, że po egzekucji na grób Niewiadomskiego urządzane były pielgrzymki
                osób, które dzisiaj określilibyśmy jako "moherowe berety", młodzi narodowcy też
                oczywiście przychodzili. Odprawiane były modlitwy a nawet msze w intencji
                bohatera, urządzano nocne czuwania przy jego grobie... Szkoda że nie został
                uznany męczennikiem za wiarę.
                • piotr7777 Re: bliski ci jako ideologia morderstw polityczny 26.04.05, 22:59
                  marecki997 napisał:

                  > Ciekawe, że po egzekucji na grób Niewiadomskiego urządzane były pielgrzymki
                  > osób, które dzisiaj określilibyśmy jako "moherowe berety", młodzi narodowcy
                  też
                  >
                  > oczywiście przychodzili. Odprawiane były modlitwy a nawet msze w intencji
                  > bohatera, urządzano nocne czuwania przy jego grobie... Szkoda że nie został
                  > uznany męczennikiem za wiarę.
                  No wiesz, biorąc pod uwagę, że nawet dziś są takie osoby jak yossarian 18 to
                  mnie wcale nie dziwi.
                  Chociaż w gruncie rzeczy uważam, że Niewiadomski padł ofiarą mordu sądowego - z
                  całą pewnością był niepoczytalny. Być może gdyby zamknięto go w zakładzie
                  psychiatrycznym ten narodowo - prawicowy rak, który powraca pod nieco
                  łagodniejszą odmianą Ligi Polskich Rodzin nigdy by się nie rozwinął.
    • tocqueville morderca i fanatyk 15.01.05, 11:41
      • piotr7777 Re: Adolf Hitler - wybitny malarz, autor 26.04.05, 22:38
        ...bestselleru pt. "Mein Kampf"

        A co, może nie?

        Proszę o skasowanie jeśli nie całego wątku to przynajmniej niektórych postów.
        • oborovy Re: Adolf Hitler - wybitny malarz, autor 29.04.05, 03:34
          piotr7777 napisa?:

          > ...bestselleru pt. "Mein Kampf"
          >
          > A co, moz˙e nie?
          >
          > Prosze˛ o skasowanie jes´li nie ca?ego wa˛tku to przynajmniej niektórych postów.

          Nie spamuj, klerykalna mendo!
      • taki.sobie.znikad bestia ulubiencem bestii z LPR i RM 26.04.05, 22:43
    • piotr7777 Re:sugerowałbym również 26.04.05, 22:43
      ...zgłoszenie sprawy prokuraturze.
      Publiczne pochwalanie zbrodni jest przestępstwem.
      • taki.sobie.znikad rydzykowo-LPRackie bestie w RP sa bezkarne 26.04.05, 22:44
        • cumtroll Giwi zrob cos! 27.04.05, 01:43
          Nieprawdopodobne jest wrecz co tym klerykalnym osobnikom tutaj przechodzi na tym froum!
          • gosc.z.korony Dyskusja ta wypłynęła jak, nie przymierzając, 27.04.05, 12:17
            trumna Narutowicza... Przeczytałem też swoje posty i zdania nie zmieniam.
            Niewiadomski do postać tragiczna. Warta przypomnienia może jedynie dlatego, by
            pokazać do czego może doprowadzić fanatyzm. Szczególnie teraz, kiedy powraca.
            Zgroza!
            • cumtroll Ale tutaj fajnie posprztane! 27.04.05, 13:10
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka