Dodaj do ulubionych

Ile ważą Wasze dzieciaczki?

04.07.08, 17:01
jw.
jestem w 24/25tc i miałam wczoraj usg. Mój dzidziolek waży 640g.
Niby wg normy, ale zastanawiam się czy to nie mało. Znajoma urodziła
w 29tc chłopca 1600g! Martwię się, żem może wyrodna matka i za mało
dbam o moje dziecię.
Obserwuj wątek
    • vivianna_82 Re: Ile ważą Wasze dzieciaczki? 04.07.08, 17:08
      nasza Julka wg ostatnich pomiarow w 23 tygodniu wazyla ok 560g. Tez
      ponoc w normie - zreszta tak nawet usg interpretowalo, ze jest ok.
      Mysle ze u Ciebie tymbardziej smile a wiadomo ze taka waga okreslana
      przez maszynke na podstawie dlugosci kosci udowej czy obwodu
      brzuszka to tez jest tylko pi razy drzwi... poza tym miesiac roznicy
      to juz jest duzo na pewno jesli chodzi o wage - teraz nasze
      dzieciaczki beda nabierac wlasnie tluszczyku bo organy maja juz
      praktycznie ukonczone smile
      nic sie nie martw, zadna z Ciebie wyrodna matka smile)))
      • evaeller Re: Ile ważą Wasze dzieciaczki? 04.07.08, 17:44
        Mój syn w 24/25tc waży już 896 dkg, wszyscy lekarze mówią, że wielki chłop
        będzie, nie wiem jak ja go urodzę...
        • kamar25 Re: Ile ważą Wasze dzieciaczki? 04.07.08, 17:51
          U mnie maluszek na początku 25 - ma ok 620 g - podobno w normie
          • evaeller Re: Ile ważą Wasze dzieciaczki? 04.07.08, 18:18
            Boże, to rzeczywiście moje 896g to duże dziecko, a do tego lekarz zawsze mi mówi
            że jestem taka wąska....ale o cesarce nie wspomina, nie wiem jak to będzie, choć
            wcale mu kolejnych kilogramów nie żałuję, może jakos to będzie, niech sobie rośnie..
            • aniaresz Re: Ile ważą Wasze dzieciaczki? 04.07.08, 18:35
              Moje bliźniaki miały w 23 tyg 565 i 505 gr........ Podobno w normie... Evaeller- twój to prawdziwy Pudzian będzie, super!!!!!!!!!
              • kandi79 Re: Ile ważą Wasze dzieciaczki? 04.07.08, 19:03
                Aniu, wielkie te Twoje chłopy, a niby dzielą się na dwoje smile. Mam
                nadzieję, że mój też będzie szybciutko przybierał na wadze.
    • achna.1 Re: Ile ważą Wasze dzieciaczki? 04.07.08, 18:44
      Nasz synek w 23tc waży 531g i myślałam,że to dużo wink
      • semi-dolce Re: Ile ważą Wasze dzieciaczki? 04.07.08, 19:24
        Mój chłopaczek na ostatnim usg w 21 tygodniu 611g.
    • chodackova79 Re: Ile ważą Wasze dzieciaczki? 04.07.08, 23:33
      Mój, jak się okazało "chłop" w 25 tygodniu ważył 900 gram, podobno
      dużo, lekarz ostrzegł mnie że być może trzeba będzie zrobić cesarkę
      bo będzie za duży na naturalne narodziny. Ale to dopiero okaże się
      tak naprawdę po porodzie jakie te nasze dzieciaczki będą, tak jak
      któraś Mamusia wcześniej napisała to w końcu tylko maszyny.
      • bragelone Re: Ile ważą Wasze dzieciaczki? 05.07.08, 08:56
        o kurczaczki a moja dziewczynka w 25 tyg waży około 900 ale lekarz nic nie
        wspominałże to dużo, hmm.... igor jak się rodził wazył 3900 i 58 cm, - a teraz
        przeciętne dziecko.
        • aniusiak2008 Re: Ile ważą Wasze dzieciaczki? 05.07.08, 09:31

          • evaeller chodackova79 i bragelone 05.07.08, 09:40
            Nasze dzieci ważą bardzo podobnie , jak na 25tc, około 900g, mnie dwóch lekarzy
            powiedziało,że duże to dziecie, ale żaden nie wspomniał o cesarce, boję się ,że
            może sie zaklinować albo coś.
            • iw80 Re: chodackova79 i bragelone 05.07.08, 10:11
              no to mnie dziewczyny nastraszyłyście. mój synek w 25 tygodniu ważył
              1030g!!! wygląda na to, że wielki chłop. lekarz się nie wypowiadał
              czy to mało czy dużo.
              • evaeller Re: chodackova79 i bragelone 05.07.08, 10:34
                Rzeczywiście wielki wink
    • aluminium3 Re: Ile ważą Wasze dzieciaczki? 05.07.08, 11:15
      w 26 tc (tydzien temu) moj synek wazyl 1130 g smile lekarz mowil, ze
      norma dla tego wieku to ok. 900 g wiec duzego bede miala chlopa smile
      • filmonrob3 Re: Ile ważą Wasze dzieciaczki? 05.07.08, 11:23
        no rzeczywiscie z ta waga to jest róznie moze bardziej sie wyrówna
        pod koniec ciazy , moja dziewczynka w 27tc wazyła 1160 gr
        w 23 tc -600gr i lekarz mówił ze wszytko jest ok
    • e_rubi Re: Ile ważą Wasze dzieciaczki? 05.07.08, 12:36
      dziewczyny, nie traktujcie tej wagi tak serio - to oblicza komputer
      na podstawie 3 wymiarow (dlugosc kosci udowej, obwod brzuszka i
      glowka) i margines bledu jest duzy, zalezy rowniez od dokladnosci
      pomiarow i doswiadczenia lekarza, ale takze od indywidualnych
      proporcji dziecka
      moje wg wazy ok 800g, wazne ze moj lekarz mowi, ze wszystko jest ok

      Zoska wg usg z dnia sprzed porodu wazyla 3700 u mojego lekarza
      (dodam, ze to byl 37tc), wg usg z dnia porodu 3500 (szpital) a w
      rzeczywistosci 3000g. Moj lekarz tlumaczyl, ze miala dluga nozke i
      duza glowe i dlatego usg tak zawyzalo wage. rzeczywiscie, byla dluga
      57 cm, obowod glowki 36 cm a waga "tylko" 3 kg, wygladala jak
      patyczak smile

      pozdrawiam cieplutko
      • joanna.bj Re: Ile ważą Wasze dzieciaczki? 05.07.08, 18:13
        U mnie 24tyg.-679g, 26tyg.-901g. Mój lekarz ma zestawienie z tygodniami i wagami
        w przedziałach od do i są tam naprawdę duże rozbieżności! W końcu dziecko może
        się urodzić z wagą np. 2600 a inne 4800! Więc nie ma co się przejmować za wiele.
        A z drugiej strony to fakt, że usg przekłamuje. znajoma teraz rodziła - miało
        być 3200 a jest niecałe 3000. Ja mam takie uśrednione zestawienie dla
        standardowego bobasa 3500 w 40 tyg. (tydz./waga w g): 21/350, 24/600, 25/680,
        26/800, 28/1000, 31/1500, 32/1700, 33/1800, 34/2200, 35/2500, 37/2800, 38/3200.
        Pozdrawiam
        • evaeller Re: Ile ważą Wasze dzieciaczki? 11.07.08, 11:46
          W środę miałam wizytę, mój mały synek waży 1209g, jesteśmy w 27tc wink
          • frodolong Re: Ile ważą Wasze dzieciaczki? 11.07.08, 15:07
            tak, jak e-rubi, też polecam brać te wagę z usg z dystansem, ja przy
            pierwszym dziecku miałam usg na parę dni przed porodem i mały
            wychodził 3700 a po paru dniach urodził się 4300, więc ta waga to
            raczej arytmetyka dająca lekarzowi dodatkową wiedzę, czy dzidziuś
            dobrze rośnie.
            • juventa5 Re: Ile ważą Wasze dzieciaczki? 11.07.08, 23:57
              Dokladnie, do tych pomiarow nalezy podchodzic z dystansem.
              Moj synek przed porodem wg usg wazyl prawie 4300, a urodzil sie 3450.
              Tylko glowe mial w 90 centylu (po tatusiu) i stad ta zawyzona waga.
              Kolezanka z kolei przed porodem miala wage 3200 a urodzila corke
              kilo ciezsza.
              Wiec na razie z dystansem podchodze do pomiarow wagi.
              • krispii Re: Ile ważą Wasze dzieciaczki? 12.07.08, 00:47
                Moja córcia w 28 tyg. waży 1300g
                • monikad20 Re: Ile ważą Wasze dzieciaczki? 12.07.08, 08:22
                  Moja córcia to chyba olbrzym będzie bo jestem w 28/29 tydz a waży 1489g i według tych danych termin porodu powienien być 2 tygodnie wcześniej. A czy tak będzie to nie mam pojęcia, lekarka powiedziała że dzieciaczki bardzo różnie rosną, mogą w jeden tydzień bardzo intensywnie a później się zatrzymać.
                  • joanna.bj Re: Ile ważą Wasze dzieciaczki? 16.07.08, 20:56
                    Moja dziewczynka waży dziś prawie 1500g - kończymy 29tydz.(jutro zaczynamy 30).
                    Przewidywana waga do porodu 3700. Zobaczymy
    • darkym Re: Ile ważą Wasze dzieciaczki? 18.07.08, 08:57
      Miałam wczoraj wizytę smile 26 tydzien - corcia waży 941g smile
      • mmarta324 Re: Ile ważą Wasze dzieciaczki? 18.07.08, 09:52
        moja córeczka smile)) waży 1263 g (29tc)
        • aniaresz Re: Ile ważą Wasze dzieciaczki? 18.07.08, 14:51
          U mnie teraz dr stwierdził że parka i w 26 tyg synus ma 865gr a córeczka 620gr, i jakoś się martwię że ona tak mało urosła ale może jeszcze nadrobi................. Może warto zbadać przepływy teraz przy usg?
          • joanna.bj Re: Ile ważą Wasze dzieciaczki? 22.07.08, 18:32
            aniaresz - z tego co wiem to przeważnie jedno z bliźniąt jest mniejsze, więc się
            nie martw na zapas. Koleżanka urodziła 2 córy to ważyły 2800 i 3200, a znajomi
            mają 2 synów to 3200 i 3600. To akurat przykłady dużych bliźniaków, bo w
            większości są jednak mniejsze. Ja idę jutro na usg popodglądać małą...
            Trzymajcie się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka