Dodaj do ulubionych

brak kupki szóstą dobę, pomóżcie

01.03.05, 19:38
Jestem mamą 10 tygodniowego maluszka. Mój synek nie robi kupy już 6 dzień.
Podobna sytuacja miała miejsce już wcześniej, tyle że kupka pojawiła się na 4
dobę. Wiem, że takie przerwy, to normalne, ale dziecko pręży się, jęczy,
stęka, prostuje nóżki, popłakuje, śpi bardzo niespokojnie i puszcza
śmierdzące bąki. Do tej pory kupy były rzadkiej konsystencji i normalnego
zabarwienia, choć robione z trudem. O co tu chodzi, już nie mogę patrzeć jak
sią męczy.
Obserwuj wątek
    • gosia128 Re: brak kupki szóstą dobę, pomóżcie 01.03.05, 20:27
      Mam podobny problem - jutro będzie 5 dzień bezkupy. Dzwoniłamdziś do pediatry i
      kazałą mi kupić syrop Alvia (na zaparcia homeopatyczny) jeszcze jej nie dałąm
      bo jest w miarę spokojna ale zobaczę w nocy. Poleciłą też lakcid. Czekam
      cierpliwie ale jeśli nie zrobi w nocy coś jej dam. Pzdr
      • najduszek77 Re: brak kupki szóstą dobę, pomóżcie 02.03.05, 10:42
        My jedziemy na Debridadzie, Normalacu i Lkcidzie od 3 tygodnia zycia. Niestety
        bez efektów. Odstawiłam to. Dziś idę do lekarza, zapytam o syrop Alvia,
        słyszałam jeszcze o Duphalacu. Przecież musi mu coś pomóc!
    • agula1810 Re: brak kupki szóstą dobę, pomóżcie 01.03.05, 20:27
      dzidzia mojej znajomej rowniez tak miał potrafila nie robic po dwa tygodnie dziś
      ma jedenascie miesiecy i ciągle problemy z kupką.Ja swojemu synkowi jesli ma
      miejsce podobna sytuacja podaje czopek glicerynowy.Naszczęście miało raz to
      miejsce.Wczoraj wyczytałam co pediatra poradziła pewnej mamie w podobnej sytacji.

      5 suszonych śliwek zalać szklanką wody gotowac do wyparowania połowy wody
      uzyskany syrop podawać po pare kropli do mleczka ,herbatki i pomogło.
      Moze sprubujesz pozdrawiam ciebie i dzidzie
      • nikita0 Re: brak kupki szóstą dobę, pomóżcie 01.03.05, 21:51
        Spróbuj małemu po kąpieli włożyć kawałeczek (malutki, 3mm na 3mm) mydełka do
        odbytu, tylko ostroznie. Może się tam coś zaczopowało. U mnie to działa.
        Pozdrawiam.
        • najduszek77 Re: brak kupki szóstą dobę, pomóżcie 02.03.05, 10:47
          Próbowałam już z czopkiem, ale problem w tym, że synek nie ma czym się
          załatwić. Nie ma kupki w kiszce stolcowej.
      • najduszek77 Re: brak kupki szóstą dobę, pomóżcie 02.03.05, 10:44
        Czopek nie pomaga, bo nie ma kupki w kiszce stolcowej. Został ostatnio
        wyprykany. Ale spróbuję ze śliwkami. Dzięki.
        • anias9 Re: brak kupki szóstą dobę, pomóżcie 02.03.05, 11:00
          Nie napisałaś jak karmisz maluszka-jeśli piersia to nie ma powodu do
          zmartwienia.To normalne,bo dzidzia po prostu przyswaja pokarm mamy prawie w
          100% i nie ma co wydalać!Więc nie ma potrzeby przyspieszać zrobienia
          kupki,skoro jej tam nie ma (jak sama zresztą zauważyłaśsmile)!!Mój mały też
          potrafi "przetrzymać" kupke nawet ponad tydzień.Dopiero jak widze, że jest
          niespokojny i sie pręży "pomagam" mu czopkiem glicerynowym.
          • najduszek77 Re: brak kupki szóstą dobę, pomóżcie 02.03.05, 17:42
            Karmię piersią. Problem w tym, że synek pręży się i napina brzuszek, popłakuje.
            Czopek nie pomaga.
            • anias9 Re: brak kupki szóstą dobę, pomóżcie 02.03.05, 19:11
              Jeśli czopek nie wywołuje kupki, to znaczy, że powodem takiego zachowania
              malucha napewno nie jest to,że nie może jej zrobić.Myślę,że przyczyna lezy
              gdzieś indziej:jeśli pręży się, płacze i ma twardy brzuszek,to byc może ma
              kolkę!!Spróbuj zastosować najpierw jakieś łagodne środki na tę
              przypadłość:herbatki wspomagajace trawienie, masaże, ciepłe okłady.Może to
              pomoże,jak nie to bardziej radykalne środki,o które musisz poradzić się
              pediatry.Powodzenia
    • zolul Re: brak kupki szóstą dobę, pomóżcie 02.03.05, 11:17
      U nas było tak kiedy karmiłam jeszcze piersią. Kupki nie było długo, dzidzia
      niespokojna a bąki niefajne i zapach kupki też. Okazało się, że powoedem tego
      była...mala ilość pokarmu-bardzo mały przyrost wagi. Potem zaczęło sie
      dokarmianie Nanem ha1 i kup bylo znacznie więcej ale ciężkie, ciemne i robione
      z duuużym wysiłakiem. Za zgodą pediatry spróbowałam zmienić mleko. teraz jemy
      Bebilon1 i kupy są codziennie, łatwo i przyjemnie,hi!Pachną jak po moim mleku
      kiedy jeszcze było go duużo i nie ma kłopotu z bąkami-są właściwie tylko
      odgłosy bez efektów zapachowych. Pamiętam jak położna zapytała mnie o zapach
      kupki kiedy zaczęłyśmy podejrzewać, że mała nie przybiera-zaniepokoiła się, że
      zapach dość "dorosły" a wg niej mogło to wskazywać, że je za mało. Jak
      wspomniałam, problem skończyła się wraz z rozpoczęciem dokarmiania. Zastanów
      się czy może u Was też tak się nie dzieje.
      Powodzenia!
      • mimi44 Re: brak kupki szóstą dobę, pomóżcie 02.03.05, 17:48
        Ja sie podpisze pod wypowiedzią Anias9,dzidzia poprostu przyswaja pokar mamy,a
        ze boli brzuszek to moze kolki?Moja tez robiła kupy raz na 7-10 dni.
      • cubinka7 Re: brak kupki szóstą dobę, pomóżcie 02.03.05, 18:34
        Hejka.Jesli nadal nie ma kupki radzilabym Ci spróbować zadziałac
        termometrem.Nie pozwól dziecku wiecej plakac i sie napinać.Posmaruj koncówke
        termometru kremem i włóż w dupkę dziecku, potrzymaj chwile, kupka sama zaraz
        wypłynie.
    • zojja Re: brak kupki szóstą dobę, pomóżcie 02.03.05, 21:36
      Kochane dziewczyny! Też to przerabialiśmy, mordęga!!!! Mały był na piersi, nie
      robił kupy tydzień. Koszmar, nie wiedziałam co robić. Najpierw dostawał czopki
      Viburcol (nic), potem lekarka kazała dawać debridat (nic), potem powiedziała,
      żeby dac Lactulose (syrop PRZECZYSZCZAJĄCY)- powiedziała, że efekt będzie
      natychmiast -NIC! I wreszcie poszłam po rozum do głowy - ja ZA MAŁO PIŁAM.
      Zaczęłam więcej pić (nie dużo, tylko BARDZO dużo) poza tym dopajałam małego
      dosłownie ilością mikroskopijna (2-3 łyżeczki max) wszystko jedno czego np
      cienkiej herb. koprowej - zaczął normalnie, codziennie albo co drugi dzień się
      wypróżniać bez duszenia i męki.
      Pozdrawiam
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka