Dodaj do ulubionych

Szczecin zabiera połączenia z Koszalina!

27.10.06, 20:18
Szczecin w ramach tzw Zachodniopomorskiej racji Stanu (czytaj szczecińskiej)
likwiduje poołączenia kolejowe z Koszalina do Warszawy i Trójmiasta! Ekspres
z Warszwy będzie jeździł nadal tylko do Słupska!
W Szczecinie tzn Dyrekcja kolei postarała się o to by do Koszalina nie
dojeżdżał ekspres Słupia.(tłumacząc sie niby względami
ekonomicznymi).Poproszony "dygnitarz ze Szczecińskiej dyrekcji zasłaniał sie
tajemnicą służbową(gdy zapytano go i ilość podróżnych!)Za to do Szczecina z
Warszawy dojeżdżają pustawe IC (sam kilka razy miałem okazję jechać)A WE
WŁOSZCZOWEJ ZBUDOWANO PRZYSTANEK!!!!
A nawet w ramach też Zachodniopomorskiej Racji Stanu jeździł pusty pociąg do
Amsterdamu-i kto za to płacił?
Obserwuj wątek
    • Gość: aks Re: Szczecin zabiera połączenia z Koszalina! IP: *.chello.pl 27.10.06, 20:28
      Kolego, kolego. Ale przecież pociągi typu express lub Intercity należą do
      spółki PKP InterCity której siedziba znajduje się w Warszawie i która nie ma
      żadnego oddziału w Szczecinie. Tak więc powinieneś raczej napisać na forum
      warszawskim ze to Warszawa zabiera wam połączenia. Na przyszłość zaorientuj się
      w temacie.
      Pzdr
      • aron2004 Re: Szczecin zabiera połączenia z Koszalina! 27.10.06, 20:36
        zróbcie sobie połączenie busem z Koszalina do Słupska tak żeby dało się zdążyć
        na ten ekspres
        • Gość: Tryt Re: Szczecin zabiera połączenia z Koszalina! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.10.06, 20:46
          To może zróbcie sobie połączenie ze Szczecina do Berlina busem na lotnisko i
          zlikwidujcie nierentowne lotnisko w Goleniowie-będzie Wam wygodniej!
          • Gość: mariner Re: Szczecin zabiera połączenia z Koszalina! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.10.06, 11:13
            Na wszystkie Berlinskie lotniska sa ze Szczecina polaczenia busami nawet co 30
            min.Moga Cie odebrac z domu i dostarczaja na wlasciwy terminal, podobnie jest
            z powrotami i to do wielu lat.Czas dojazdu niewiele wiekszy niz do Goleniowa.
            • mg45 Re: Szczecin zabiera połączenia z Koszalina! 28.10.06, 12:03
              Dlatego lotnisko w Goleniowie nie rozwija sie i nie ma szansy na racjonalne
              dalsze istnienie-chyba tylko dla ambicji samego Szczecina-miasta!
      • Gość: Ela Re: Szczecin zabiera połączenia z Koszalina! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.10.06, 20:44
        Właśnie z tzw dyrekcji w Szczecinie konieczne jest poparcie-którego jak mi w
        Warszawie powiedziano nie ma!
        Do Słupska dojeżdża-a Szczecin nie zgodził się na przedłużenie trasy do
        Kołobrzegu.Dyrekcja w szczecinie całkowicie sie tym problemem nie zajmuje!
        A jak dowiedzieliśmy sie to nawet we Włoszczowej zatrzymania sa IC!
        Co do innych połaczeń to Szczecin zlikwidował bardzo wygodne połączenie z
        Trójmiastem-by utrudnić życie mieszkańcom z Koszalina (np na lotnisko w
        Rębiechowie),bo do Goleniowa z Koszalina pociągi wycofano już dawno!
        • Gość: a Re: Szczecin zabiera połączenia z Koszalina! IP: *.chello.pl 27.10.06, 20:59
          Ale czy ty rozumiesz? W Szczecinie jest dyrekcja PKP PR a pociąg należy do PKP
          IC. To są dwie różne rzeczy. I na prawdę Szczecin nie ma nic do powiedzenia bo
          to spółka PKP IC decyduje sobie gdzie będą jeżdzić ich pociągi. Na prawdę czy
          to jest takie trudne? Jeśli byłyby jakieś problemy z pociągami typu: osobowy,
          pośpieszny to wtedy jak najbardziej może mówić że to Szczecin. Najlepiej
          poszukaj sobie w googlach o różnych spółkach kolejowych i ich pociągach.
          • Gość: Janek Re: Szczecin zabiera połączenia z Koszalina! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.10.06, 21:08
            Szczecin też zabrał polączenie do Trójmiasta!Ludzie nie mogą dostać sie tam w
            sensownych godzinach!A Wy tam w Szczecinie chcecie jeszcze połączenie do
            Amsterdamu!Dyrekcja w Szczecinie utrudnia nam życie zabiera i likwiduje
            połączenia i z Trójmiastem i z Warszawą!
            W przyszłym rozkładzie pociągi będa dojeżdżały tylko do Sławna...
            Bagatelizujecie nawet polączenia z berlinem z Kołobrzegu,Sławna i Koszalina-
            takie działania są wg Was też w ramach Zachodniopomorskiej Racji Stanu!
            A Mieszkańcom z Kołobrzegu,Sławna,Koszalina każecie jechać busikiem do Słupska
            by na ekspres Słupia zdążyć.
            Chyba powtórze co dziś na dworcu usłyszałem "w dupie z takim województwem!"
            • Gość: a Re: Szczecin zabiera połączenia z Koszalina! IP: *.chello.pl 27.10.06, 21:14
              Matko kochana, koilego czy ty masz jakieś problemy ze sobą? Ileż można tobie
              tłumaczyć? Masz jakieś pretensje? Strona : www.intercity.pl zaprasza. Napisz do
              zarządu, a nie żalisz się na nasze miasto. Niech oni Tobie odpowiedzą dlaczego
              tak postąpili. Ale znając spółkę PKP Intercity widocznie stwierdzili że
              połączenie jest nieopłacalne. To jest spółka dla której najważniejszy jest
              zysk, a nie pociąg dla dwóch trzech osób. A co do połączeń z Kołobrzegu do
              Berlina, to pociągi z Kołóbrzegu do Szczecina są skomunikowane z tymi ze
              Szczecina do Berlina, tak więc ja nie widzę żadnego problemu, no chyba że dla
              Ciebie problemem jest przejście w Szczecinie z jednego peronu na drugi, no ale
              tutaj to już nikt nic nie poradzi.
              • Gość: Grażyna Re: Szczecin zabiera połączenia z Koszalina! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.10.06, 10:03
                Szczecin-jako Dyrekcja PkP nie jest zaineresowana usprawnieniem połączeń
                kolejowych z Pomorza Środkowego!A przechodzenie z peronu na peron na
                szczcińskim dworcu jest udręka dla podróżnych!Nie każdemu odpowiada chodzenie
                po drabinach i kładkach nad torami.
                To szczecińskie postępowanie (czytaj wrogie dla mieszkańców naszegpo regionu )
                nasila się.A tak przy okazji z Koszalina więcej podróznych jeździ w przez
                Trójmiasto niż Szczecin.To dla kilku osób uruchamiano pociągi do Amsterdamu,czy
                innych miast Polski.Podobnie z lotniskiem!Czego już tam nie było!
                Kopenhaga,Monachium-a jakie aspiracje..dla tych kilku osób? pamietam
                hasła "Szczecin-Monachium zaprzyjaźnione miasta,regiony braterskie itp"
                Połączenia konieczne w ramach szczecińskiej racji stanu!Zabrano połączenie do
                Warszay,kasuje sie wygodne połączenia z Trójmiastem-w czyim interesie...?
            • beatrix13 co za nudny frustrat z koszałkowa 27.10.06, 21:17
    • Gość: bazyl Re: Szczecin zabiera połączenia z Koszalina! IP: *.upc-j.chello.nl 27.10.06, 20:37
      O przepraszam - pociag do Amsterdamu wcale nie jezdzil pusty. Jesli chodzi o
      scislosc - byl pustawy do Berlina, a potem mocno zapelniony za kazdym razem,
      kiedy nim jezdzilam.
      Niestety, ku mojemu ubolewaniu zlikwidowali polaczenie ze Szczeciniem i teraz
      dojezdza sie z Angermunde autobusem :(.
      • Gość: a Re: Szczecin zabiera połączenia z Koszalina! IP: *.chello.pl 27.10.06, 20:41
        Pociąg IC do Amsterdamu należy do Die Bahn. Połączenie zostało zawieszone na
        czas remontu torów . Po remoncie połączenie zostanie przywrócone. Z informacji
        zamieszczonych w prasie i w wielu innych wywaidach, kolej niemiecka jest bardzo
        zadowolona z tego połączenia i na pewno mają chrapkę na jeszcze parę innych
        połączeń tego typu ale już na terenie Polski, niestety tutaj przeszkoda ->
        koncesja.
        • Gość: bazyl Re: Szczecin zabiera połączenia z Koszalina! IP: *.upc-j.chello.nl 27.10.06, 20:46
          No to mnie pocieszyle/as :). Na dworcu w Rotterdamie powiedzieli mi. ze
          polaczenie Berlin-Szczecin bedzie funkcjonowac tylko w okresie letnim.
          • Gość: Trol Re: Szczecin zabiera połączenia z Koszalina! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.10.06, 20:50
            To załatwić trzeba bus do Szczecina z Angermunde...jak z koszalina do Słupska
            na jedyne połączenie z Warszawą!
            • Gość: M Re: Szczecin zabiera połączenia z Koszalina! IP: *.globalconnect.pl 28.10.06, 11:17
              Przecież masz pociąg z Koszalina, którym jadąc możesz spokojnie na Ex Słupia zdążyć.

              • mg45 Re: Szczecin zabiera połączenia z Koszalina! 28.10.06, 12:02
                To tak jak Ty jadąc ze Szczecina możesz sobie w Poznaniu przesiadki robić gdy
                do Krakowa jedziesz!PO CO WAM POŁĄCZENIE BEZPOŚREDNIE Z KRAKOWEM-jest
                nieopłacalne (możesz sprawdzić!).A we Włoszczowej stawaja IC nawet więcej niż w
                Szczecinie!
                • Gość: a Re: Szczecin zabiera połączenia z Koszalina! IP: *.chello.pl 28.10.06, 17:22
                  Nie karmić trola!!!! :-)
        • Gość: Henia Re: Szczecin zabiera połączenia z Koszalina! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.10.06, 20:48
          Tylko zawsze pusty był do Angermunde-potem na terenie Niemiec było inaczej!
    • Gość: haha Re: Szczecin zabiera połączenia z Koszalina! IP: *.px.pl 29.10.06, 12:29
      A co my z tego byłego koszalińskiego mamy? Pełno bezrobocia i upadłe PGR-y, nie licząc Leppera,
      Kwaśniewskiego, Nitrasa i Wziątka
      • albertyn Re: Szczecin zabiera połączenia z Koszalina! 30.10.06, 17:38
        a co my z tego szczecińskiego?

        Buractwo nam się szerzy,okradają nas z pieniędzy unijnych w imie jakiejś racji
        stanu...mówią,że zachodniopomorskiego...
        • gustaw.laton Re: Szczecin zabiera połączenia z Koszalina! 31.10.06, 09:43
          Jako szczecinianin domagam się jak najszybszego powołania województwa
          koszalińskiego. Niech zabierają sobie Leppera, Nitrasa i innych orłów i dadzą
          nam spokój. Wspólne województwo z Koszałkowem do totalne nieporozumienie.
          Okradają nas od lat i jeszcze mają ciągle pretensje. Co do połączenia z
          Warszawą to najtaniej kradzionym samochodem - w tej dziedzinie mieszkańcy
          Koszalina mają duże osiągnięcia.
          • Gość: Lex Re: Szczecin zabiera połączenia z Koszalina! IP: 83.168.90.* 31.10.06, 12:39
            Koszalinianie jako mieszkaniec Szczecina również jestem zły, że zlikwidowano
            wam połączenie. Mogę tylko zapewnić, że decyzja ta podjęte została nie w
            Szczecinie tylko w Warszawie. Jak będzie jakaś akcja z listami poparcia to
            jestem pewien, że Szczecin was poprze. Świnoujście miało ten sam problem i się
            udało. Co do pociągu do Amsterdamu to jest to połącznie DB i ono je utrzymuje.
            Jak twierdzi jest opłacalne. Co do Goleniowa to już się do niego nie dokłada
            więc jest po spawie. Nie wiem czy zauważyliście, że Szczecin poparł wasze
            lotnisko w Zegrzu więc również nie będziecie musieli jeździć do Szczecina czy
            Gdańska. Co do pociągów z Kołobrzegu to problem jest prozaiczny PKP nie chce
            wpóścić DB na rynek Polski i dlatego ta zmiana. Tłumaczą to między innymi
            innymi typami lokomotyw (chodzi o używany prąd). Wszyscy pewnie woleliby pociąg
            bez przesiadek ale pretensje mozna wysyłać do Warszawy.
            • Gość: ooo Re: Szczecin zabiera połączenia z Koszalina! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.11.06, 11:38
              up
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka