Gość: Kasia IP: *.spray.pl 21.04.08, 00:05 kupie? jak wygląda seler to wiem ale łodyga selera?...w przepisie jest:posiekać łodygę selera...gdzie kupię? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
nobullshit Re: łodyga selera...? a co to? a gdzie to? 21.04.08, 00:11 Nazywa się "seler naciowy" i wygląda tak: www.hipernet24.pl/sklep/img_items/b/023/2319.jpg Kupisz praktycznie wszędzie. Odpowiedz Link Zgłoś
beejay02 Re: łodyga selera...? a co to? a gdzie to? 21.04.08, 00:11 seler naciowy, do kupienia w każdym porządnym warzywniaku Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kasia dzieki:-) IP: *.spray.pl 21.04.08, 00:41 ...trzeba było tak od razu...:-) to to wiem... Odpowiedz Link Zgłoś
genova51 Re: łodyga selera...? a co to? a gdzie to? 22.04.08, 12:54 a w markecie, to na 100 % do kupienia Odpowiedz Link Zgłoś
pinkink3 a to feler mruknal seler 21.04.08, 04:12 Skorzystam z okazji i sie podlacze bo wlasnie dzisiaj zadalam podobne pytanie w Ogrodzie: forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=309&w=78582886&v=2&s=0 Chodzi mi jednak nie o grube lodygi, a o listki selerowe,sprzedawane w malych peczkach, jak pietruszka czy koperek.. Na zdjeciu Nobull... etc.)) widac bujne liscie na lodygach. U mnie lodygi sa pozbawiane lisci, a to co czasem pozostaje jest miekkie, delikate, jasnozielone i, co dla mnie najistotniejsze niezjadliwe, bo gorzkie jak diabli. A wygladaja tak: www.foodsubs.com/Stalk.html Prosze, odpowiedzcie, czy listki na selerze naciowym sprzedawanym w Polsce tez sa gorzkie? Podejrzewalam, ze to moze byc inna roslina, choc na pewno spokrewniona, ale w Ogrodzie specjalisci powiedzieli, ze nie mam racji. No to jak z tym selerem jest? Odpowiedz Link Zgłoś
marbor1 Re: a to feler mruknal seler 21.04.08, 06:46 To co pokazałaś, to są szparagi. U nas liści selerów w pęczkach jak pietruszki się nie sprzedaje. Odpowiedz Link Zgłoś
smutas13 Re: a to feler mruknal seler 21.04.08, 07:24 Kupuję seler naciowy (z braku innego),dodaję do zup. Ten w naszych sklepach,pozbawiony jest liści. Na jesieni,można stotkać w sprzedaży seler razem z liśćmi. Odpowiedz Link Zgłoś
pinkink3 Re: a to feler mruknal seler 21.04.08, 07:39 marbor1 napisała: > To co pokazałaś, to są szparagi. ))). Zjedz w dol. Czwarty obrazek od gory, a obok napis 'celery' U nas liści selerów w pęczkach jak pietruszki > się nie sprzedaje. Ciekawe, bo jeszcze pare lat temu byly... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: g Re: a to feler mruknal seler IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.04.08, 07:54 się sprzedaje:) na bazarku mozna dostać. Ale to są listki nie od naciowego, tylko od tego korzeniowego (zwyczajnego)/juz zupełnie namieszałam chyba. Krótko mówiąc u mnie je się:z naciowego-te zielone badylki(bez liści) z korzeniowego:korzeń, listki do zupy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: g Re: a to feler mruknal seler IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.04.08, 08:08 jet też listkowy , specjalnie na natkę, ale ja używam tę od korzeniowego. www.ho.haslo.pl/article.php?id=2715 Odpowiedz Link Zgłoś
marbor1 Re: a to feler mruknal seler 21.04.08, 08:20 Kupuję bardzo często selery naciowe, bo bardzo lubię wszelkie surówki z selerem. Listków z tego selera używam do sera białego, pomidorów i innych sałatek i nie wyczuwam żadnej goryczy. Może to co kupujesz Pinkink jest jakąś inną odmianą selera. Odpowiedz Link Zgłoś
pinkink3 juz wiem 21.04.08, 19:09 Dzieki za odpowiedzi. Sprzymierzone sily ogrodniczo kuchenne, (dzialalam na dwoch frontach), daly skutek w postaci mojego silnego postanowienia zakupu i posadzenia kuli selerowej w ogrodzie. Bede miec moje listki! I przepraszam Kasie za podczepienie sie pod watek. Odpowiedz Link Zgłoś