Dodaj do ulubionych

łodyga selera...? a co to? a gdzie to?

IP: *.spray.pl 21.04.08, 00:05
kupie?

jak wygląda seler to wiem ale łodyga selera?...w przepisie
jest:posiekać łodygę selera...gdzie kupię?
Obserwuj wątek
    • nobullshit Re: łodyga selera...? a co to? a gdzie to? 21.04.08, 00:11
      Nazywa się "seler naciowy" i wygląda tak:
      www.hipernet24.pl/sklep/img_items/b/023/2319.jpg
      Kupisz praktycznie wszędzie.
    • beejay02 Re: łodyga selera...? a co to? a gdzie to? 21.04.08, 00:11
      seler naciowy, do kupienia w każdym porządnym warzywniaku
      • Gość: Kasia dzieki:-) IP: *.spray.pl 21.04.08, 00:41
        ...trzeba było tak od razu...:-)

        to to wiem...
      • genova51 Re: łodyga selera...? a co to? a gdzie to? 22.04.08, 12:54
        a w markecie, to na 100 % do kupienia
    • pinkink3 a to feler mruknal seler 21.04.08, 04:12
      Skorzystam z okazji i sie podlacze
      bo wlasnie dzisiaj zadalam podobne pytanie w Ogrodzie:
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=309&w=78582886&v=2&s=0
      Chodzi mi jednak nie o grube lodygi, a o listki selerowe,sprzedawane w malych
      peczkach, jak pietruszka czy koperek..

      Na zdjeciu Nobull... etc.)) widac bujne liscie na lodygach.
      U mnie lodygi sa pozbawiane lisci, a to co czasem pozostaje jest miekkie,
      delikate, jasnozielone i, co dla mnie najistotniejsze niezjadliwe, bo gorzkie
      jak diabli.
      A wygladaja tak:
      www.foodsubs.com/Stalk.html
      Prosze, odpowiedzcie, czy listki na selerze naciowym sprzedawanym w Polsce tez
      sa gorzkie?
      Podejrzewalam, ze to moze byc inna roslina, choc na pewno spokrewniona, ale w
      Ogrodzie specjalisci powiedzieli, ze nie mam racji.
      No to jak z tym selerem jest?
      • marbor1 Re: a to feler mruknal seler 21.04.08, 06:46
        To co pokazałaś, to są szparagi. U nas liści selerów w pęczkach jak pietruszki
        się nie sprzedaje.
        • smutas13 Re: a to feler mruknal seler 21.04.08, 07:24
          Kupuję seler naciowy (z braku innego),dodaję do zup.
          Ten w naszych sklepach,pozbawiony jest liści.
          Na jesieni,można stotkać w sprzedaży seler razem z liśćmi.
        • pinkink3 Re: a to feler mruknal seler 21.04.08, 07:39
          marbor1 napisała:

          > To co pokazałaś, to są szparagi.

          ))).
          Zjedz w dol. Czwarty obrazek od gory, a obok napis 'celery'




          U nas liści selerów w pęczkach jak pietruszki
          > się nie sprzedaje.

          Ciekawe, bo jeszcze pare lat temu byly...
          • Gość: g Re: a to feler mruknal seler IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.04.08, 07:54
            się sprzedaje:)
            na bazarku mozna dostać.
            Ale to są listki nie od naciowego, tylko od tego korzeniowego
            (zwyczajnego)/juz zupełnie namieszałam chyba.
            Krótko mówiąc u mnie je się:z naciowego-te zielone badylki(bez liści)
            z korzeniowego:korzeń, listki do zupy
            • Gość: g Re: a to feler mruknal seler IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.04.08, 08:08
              jet też listkowy , specjalnie na natkę, ale ja używam tę od
              korzeniowego.
              www.ho.haslo.pl/article.php?id=2715
              • marbor1 Re: a to feler mruknal seler 21.04.08, 08:20
                Kupuję bardzo często selery naciowe, bo bardzo lubię wszelkie surówki z selerem.
                Listków z tego selera używam do sera białego, pomidorów i innych sałatek i nie
                wyczuwam żadnej goryczy.
                Może to co kupujesz Pinkink jest jakąś inną odmianą selera.
                • pinkink3 juz wiem 21.04.08, 19:09
                  Dzieki za odpowiedzi.
                  Sprzymierzone sily ogrodniczo kuchenne, (dzialalam na dwoch frontach), daly
                  skutek w postaci mojego silnego postanowienia zakupu i posadzenia kuli selerowej
                  w ogrodzie. Bede miec moje listki!

                  I przepraszam Kasie za podczepienie sie pod watek.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka