Forum Zdrowie ZEZ isko
ZMIEŃ
      jedno oko

jedno oko

(8 wyników)
    • Mam pytanie: Czy komukolwiek na tym forum (chodzi mi o ludzi z głębokim niedowidzeniem jednego z oczu) po operacji zez nie nawrócił? Tj. czy udało się osiągnąć trwały efekt kosmetyczny? Jeśli są takie osoby - to jak udało sie taki trwały efekt osiągnąć? Pryzmatami? Mnie niestety po operacji zez rozbieżny nawraca. I obawiam sie, że przy kolejnym zabiegu skończy sie tak samo.
    • Poszłam z synkiem (10 miesięcy) do kolejnego okulisty (dr Hautz) i mam kolejną 3 diagnoz:( Załamać się można. Tym razem nadwzroczność ok 2,5, do tego astygmatyzm w jednym oczku. Wg lekarza, jedno oko jest dominujące, a drugie bardziej zezujące, niedowidzące. A zez może wynikać właśnie z wady wzroku, ale też i z napięcia mięśni. I najpierw takie rzeczy koryguje się okularami i zaklejaniem oczka dominującego, żeby poprawić widzenie w tym słabszym, a potem ewentualnie operacja, już w miarę...
    • Zezy u dorosłych - diagnostyka i leczenie dr med. Anna Zamłyńska, dr med. Mariusz Kęcik Katedra i Klinika Chorób Oczu AM w Warszawie Kierownik: Prof. dr hab. med. Tadeusz Kęcik Precyzja i jakość wrażeń wzrokowych kształtujących nasze wyobrażenie o świecie zewnętrznym zależy nie tylko od prawidłowej budowy i funkcjonowania narządu wzroku, ale także od koordynacji pracy obu oczu przez ośrodkowy układ nerwowy. W obu oczach obrazy powstają w centralnej części siatkówki, to jest w p...
    • Słuchajcie jeszcze z czymś takim się nie spotkałam.....Ręce opadają....Byłam dzisiaj pierwszy raz na badaniach związanych z podjęciem pracy(pierwsza moja praca) poszłam na badania do państwowej Medycyny Pracy.Po zarejestrowaniu skierowano mnie do okulisty i sie zaczęło..Były tam dwie panie okulistki, zaczęły mi sprawdzać ostrość wzroku, powiedziałam im odrazu ze mam niedowdzenie w jednym oku i noszę soczewki, bo mam małego zeza zbieżnego bez nich. Zapytały mnie jekiej mocy nosze s...
    • CZy ktoś z Was, kto miał zeza od urodzenia i był operowany bądź leczony w inny sposób w wieku dorosłym uzyskał widzenie obuoczne? Ja miałem od dziecka zeza, w wieku chyba 9 lat miałem operację (dziś mam 26) i pozostał mi kont resztkowy, niewielki, nie widać go w zasadzie, oczy ruszają się równo, jednak każde z nich patrzy w nieco inny punkt a co za tym idzie gdy patrzę komuś w oczy i przerzucam obraz z jednego oka do drugiego widać lekkie poruszenie gałek. Wygląda to tak jakbym pat...
    • Witam wszystkich! Mam zeza zbierznego obu oczu, od najmłodszych lat chodziłem do okulisty lecz w momencie w którym musiałem nosić te nieszczęsne pryzmaty wszystko się kończyło. Takich podejśc było kilka. Aktualnie mam 21 lat i nie wyobrażam sobie wyjść do miasta w tych okularach. Poza tym trenuje sztukę walki i pryzmaty wykluczały by mnie z tej możliwości. Mam w związku z tym pytanko czy jest możliwość przeprowadzenia operacji bez noszenia tych pryzmatów???
    • mam pytanie czy osoba z niedowidzeniem jednego oka i brakiem widzenia obuocznego moze otrzymać prawo jazdy??
    • W grupie zawsze raźniej!Kto jest ze Śląska - ODEZWIJCIE SIE

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się