jedno oko

(7 wyników)
  • Witam, jestem mamą 7 miesięcznej córci z jaskrą wrodzoną. W jednym oczku Patrysia ma przesuniętą i zwężoną źrenicę. Czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim? Może Wasze dzieci miały operację na to? Jeśli tak, to kto ją wykonał i gdzie? Jak byliśmy u dr Dobrowolskiego w Sosnowcu, to powiedział, że narazie by tego nie ruszał, bo jest ryzyko wystąpienia zaćmy w tym oku. Pani doktor M. Pilas-Pomykalska z Łodzi (ona operowała Patrycję) powiedział, że jeśli ciśnienie w tym oku wzrośnie to wtedy...
  • Moje dziecko ma wadę minusy na jednym oku.Czy wada może "zarazić" drugie oko zdrowe?Proszę o kontakt z innymi matkami dzieci z podobną wadą.
  • Witam, Mam pytanie. Czy Wasze dzieci też ustawiają sobie przedmioty trochę z boku, jak się patrzą tylko jednym okiem? Krzychu, jak ma oko odklejone, to ustawia sobie wszystko, na co się patrzy równo przed sobą. A jak ma prawe oko zaklejone, to ustawia sobie rzeczy bardziej do lewej strony. Nie przekrzywia głowy, tylko ustawia sobie rzeczy z boku. Zwróciliśmy na to uwagę przedwczoraj ale chyba już dłużej tak robi. W sumie chyba ustawia tę rzecz właśnie w centrum jednoocz...
  • Witam.Mam synka po operacji zaćmy wrodzonej oczka lewego,w tej chwili nosi soczewkę.Złożyłam wniosek o niepełnosprawność,dzisiaj przyszła odpowiedź,dostał orzeczenie na 3 lata i co dalej? Jakieś dodatki pielęgnacyjne,zasiłki czy coś można dostać? czy to sami przyznają jak ma się orzeczenie?jak to wygląda?? Mamy tu wskazania dotyczące i dotyczy pkt:5 wg wskazań lekarza,6 zgodnie z obowiązującymi przepisami,pkt7,pkt8. no i o co w tym c hodzi?? bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam
  • Synek ma 6 lat.Gdy mial pol roczku bylam z nim na rutynowej wizycie u okulisty.Uslyszalam ze synek nie widzi i nie bedzie widzial na jedno oczko.Nawet operacja nie przywroci widzenia.Ostatnia konsultacja u prof.Prosta potwierdzila ten fakt.Bol dla matki okropny,czasami nie daje sobie rady z wlasnymi myslami.Synek jest pogodny,bardzo chwalony w zerowce,bardzo madry a ja ze strachem mysle co by bylo gdyby...Gdyby mu sie cos stalo w to drugie oczko..Drugie oczko jest zupelnie spraw...
  • Jacek ma zaćmę w jednym oku (nie do operacji) oraz lekki astygmatyzm i nadwzroczność. Oczywiście od kilku miesiecy (teraz ma 1,5 roku) nie ma szans na zaklejanie oka i noszenie okularów... kto ma dziecko w tym wieku, wie jak to wyglada... Boję się, że mu się od ostatniej wizyty w grudniu coś pogorszyło...mam stresa gorszego niż przed egazminami miałam kiedykolwiek...
  • Moja 5-letnia córeczka ma stwierdzoną wadę wzroku +8Dp na jedno oko i +3,5Dp na drugie oko.Okulista przepisał okulary +4 i +2 powiedział ,że nie można dopasować inaczej okularów ,ponieważ jest za duża różnica miedzy jednym okiem a drugim.Martwię się ,że ta wada nie jest odpowiednio korygowana i ,że w miarę wzrostu będzie się jeszcze pogłębiać. Może ktoś z Was miał podobny problem ?Może są jakieś inne sposoby usuwania takiej wady ?Proszę o namiary na jakiegoś dobrego okulistę(najle...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się